Прескочи до съдържание

Пътуване до Сардиния ( Каляри/Сасари) без значение.


Алекс Андреев

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,
 

Възнамерявам да посетя стари приятели от остров Сардиния през идната пролет. 

Приемам всякакви съвети и маршрути за въпросното пътуване стига прикачванията да не са повече от 1 в посока.

 

Все си мисля, че е възможно по-ниска цена от 1260 лв за 2-ма отиване/връщане :)

П.С Честита Коледа на патерици !!

Връзка към мнение

Здравей,

 

През лоу кост летищата в Бергамо/Чампино има връзки за Каляри на добри цени, а отиването до Бергамо/Чампино е едно от най-евтините.

 

Вариант е Букурещ за Алгеро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей,

 

През лоу кост летищата в Бергамо/Чампино има връзки за Каляри на добри цени, а отиването до Бергамо/Чампино е едно от най-евтините.

 

Вариант е Букурещ за Алгеро.

Случайно разгледах миналата седмица тази опция. Стори ми се чак без пари.. Благодаря за отговора !

Добре дошъл. Ако Букурещ те устройва,има на Blue Air до Алгеро, обичайно на ниски цени билети.

Трябва само да скалъпя с някой автобус round trip до Букурещ :) Благодаря Сара за мнението !

Връзка към мнение

Идната пролет е много общо, дай ориентировъчни дати, престой и дали са необходими куфари. 

Не съм решил конкретни дати все още, но за ориентир 8-14 април 2017, не са необходими куфари.

 

Благодаря,

Връзка към мнение

Не съм решил конкретни дати все още, но за ориентир 8-14 април 2017, не са необходими куфари.

 

Благодаря,

 

Заредих търсене за началото на март до края на април, 6-9 дни престой. Ето резултатите: http://www.azair.eu/azfin.php?searchtype=flexi&tp=0&isOneway=return&srcAirport=Sofia+%5BSOF%5D&srcFreeAirport=&srcTypedText=sof&srcFreeTypedText=&srcMC=&dstAirport=Sardinia+%5BCAG%5D+%28%2BAHO%2COLB%29&dstap0=AHO&dstap1=OLB&dstFreeAirport=&dstTypedText=sard&dstFreeTypedText=&dstMC=SARDINIA&depmonth=201703&depdate=2017-03-01&aid=0&arrmonth=201704&arrdate=2017-04-30&minDaysStay=6&maxDaysStay=9&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&samedep=true&samearr=true&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&autoprice=true&adults=1&children=0&infants=0&maxChng=1&currency=EUR&indexSubmit=Search

 

chrome_2016-12-29_17-43-49.png

 

Можеш от търсенето да поразгледаш дали ще има по-удобни дати и часове за теб. Препоръчвам ти да има поне 2 часа в междинната точка на прекачване.  Мисля, че цените няма как да стават по-добри, евентуално да си купиш тези до Милано и Болоня, които са на дъното и да чакаш Ryanair да свалят с някое и друго евро до Сардиния. 

 

От Букурещ има директни, доста по-евтини, но трябва да си видиш транспорта до там дали ти е ок: http://www.azair.eu/azfin.php?tp=0&searchtype=flexi&srcAirport=Bucharest+%28Otopeni%29+%5BOTP%5D&srcTypedText=otp&srcFreeTypedText=&srcMC=&srcFreeAirport=&dstAirport=Sardinia+%5BCAG%5D+%28%2BAHO%2COLB%29&dstTypedText=sard&dstFreeTypedText=&dstMC=SARDINIA&adults=1&children=0&infants=0&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&dstap0=AHO&dstap1=OLB&dstFreeAirport=&depdate=1.3.2017&arrdate=30.4.2017&minDaysStay=6&maxDaysStay=9&nextday=0&autoprice=true&currency=EUR&wizzxclub=false&supervolotea=false&schengen=false&transfer=false&samedep=true&samearr=true&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&maxChng=1&isOneway=return&resultSubmit=Search

 

chrome_2016-12-29_17-46-49.png

 

 

Двама за 240лв е доста по-добре от двама за 1200 :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Заредих търсене за началото на март до края на април, 6-9 дни престой. Ето резултатите: http://www.azair.eu/azfin.php?searchtype=flexi&tp=0&isOneway=return&srcAirport=Sofia+%5BSOF%5D&srcFreeAirport=&srcTypedText=sof&srcFreeTypedText=&srcMC=&dstAirport=Sardinia+%5BCAG%5D+%28%2BAHO%2COLB%29&dstap0=AHO&dstap1=OLB&dstFreeAirport=&dstTypedText=sard&dstFreeTypedText=&dstMC=SARDINIA&depmonth=201703&depdate=2017-03-01&aid=0&arrmonth=201704&arrdate=2017-04-30&minDaysStay=6&maxDaysStay=9&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&samedep=true&samearr=true&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&autoprice=true&adults=1&children=0&infants=0&maxChng=1&currency=EUR&indexSubmit=Search

 

chrome_2016-12-29_17-43-49.png

 

Можеш от търсенето да поразгледаш дали ще има по-удобни дати и часове за теб. Препоръчвам ти да има поне 2 часа в междинната точка на прекачване.  Мисля, че цените няма как да стават по-добри, евентуално да си купиш тези до Милано и Болоня, които са на дъното и да чакаш Ryanair да свалят с някое и друго евро до Сардиния. 

 

От Букурещ има директни, доста по-евтини, но трябва да си видиш транспорта до там дали ти е ок: http://www.azair.eu/azfin.php?tp=0&searchtype=flexi&srcAirport=Bucharest+%28Otopeni%29+%5BOTP%5D&srcTypedText=otp&srcFreeTypedText=&srcMC=&srcFreeAirport=&dstAirport=Sardinia+%5BCAG%5D+%28%2BAHO%2COLB%29&dstTypedText=sard&dstFreeTypedText=&dstMC=SARDINIA&adults=1&children=0&infants=0&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&dstap0=AHO&dstap1=OLB&dstFreeAirport=&depdate=1.3.2017&arrdate=30.4.2017&minDaysStay=6&maxDaysStay=9&nextday=0&autoprice=true&currency=EUR&wizzxclub=false&supervolotea=false&schengen=false&transfer=false&samedep=true&samearr=true&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&maxChng=1&isOneway=return&resultSubmit=Search

 

chrome_2016-12-29_17-46-49.png

 

 

Двама за 240лв е доста по-добре от двама за 1200 :)

Благодаря много Георги !

Със сигурност ще си оставя буфер от поне 2 часа между прекачванията. Предпочитам вариант 1.

Има няма 500 евро разлика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има няма 500 евро разлика.

 и имаш да черпиш  :P  :biggrin: 

 

 

 

Все си мисля, че е възможно по-ниска цена от 1260 лв за 2-ма отиване/връщане  :)

ехеее, има тук магеланци за такива пари ходят до Нова Зеландия, Австралия, Южна Америка, Корея, Япония ...   :) 

 

Айде добре дошъл във форума!   :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трябва само да скалъпя с някой автобус round trip до Букурещ :)

От София до Букурещ има два директни автобуса в денонощие на Етап-Адрес (41лв/посока). Но от Русе до летището на Букурещ има 7-8 микробуса. Така, че смяната в Русе има смисъл. Ето информация за Русе-летище Букурещ: https://rousse-bucharest.alle.bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B5-%D0%B1%D1%83%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B0%D1%8D%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82/

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Октомври ходихме до Сардиния. Полет София - Пиза с Раян - 10 е на посока. От Пиза до ливорно влак за 15мин. - 4е. Ливорно - Олбия ферибот - 16е.  Пътувахме през ноща - спахме си по диваните на кораба и на сутринта .... свежи в Сардиня. Общо на поска 30е.

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Октомври ходихме до Сардиния. Полет София - Пиза с Раян - 10 е на посока. От Пиза до ливорно влак за 15мин. - 4е. Ливорно - Олбия ферибот - 16е.  Пътувахме през ноща - спахме си по диваните на кораба и на сутринта .... свежи в Сардиня. Общо на поска 30е.

Браво! Истинско пътуване ала магеланци.ком! За 30 евро със самолет, влак и кораб! А ползвахте ли автобус от летището до ЖП гарата на Пиза? И как стигнахте от ЖП.гарата на Ливорно до пристанището?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Октомври ходихме до Сардиния. Полет София - Пиза с Раян - 10 е на посока. От Пиза до ливорно влак за 15мин. - 4е. Ливорно - Олбия ферибот - 16е.  Пътувахме през ноща - спахме си по диваните на кораба и на сутринта .... свежи в Сардиня. Общо на поска 30е.

А билетите за влака и фери-то предварително ли закупихте или на място?

Връзка към мнение

Билетът за влака Пиза-Ливорно за 4 евро може да се купи направо на гарата, но фери-то за 16 евро със сигурност е бил закупен предварително на промоция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво! Истинско пътуване ала магеланци.ком! За 30 евро със самолет, влак и кораб! А ползвахте ли автобус от летището до ЖП гарата на Пиза? И как стигнахте от ЖП.гарата на Ливорно до пристанището?

От летището в Пиза  до гарата минахме пеша , бях разпечатала карта и изглеждаше близко...излезе по близко от предполагаемото. Иначе има автобус около 2евро. От гарата в Ливоро до ферибота..... пак пеша през градчето, хем го разгледахме, а и имахме доста време ... Докато се придвижвахме пеша питахме ...в правилната посока ли се движим... и подобни въпроси ...всички казваха...ооо много е далече, трябва ви автобус..... мнооого  далече..... 25мин. пеша през чудни площади, кафененца и магазини.....Пихме прекрасното им кафе, любувахме се на красивата архитектура и пак бяхме по рано  3часа от тръгването на ферибота. Отбелязвам,че бяхме само с ръчен багаж. Ако трябва да се влачат големи куфари, определено този вариант не е здравословен нито за куфара, нито за живата сила:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А билетите за влака и фери-то предварително ли закупихте или на място?

Билетите за ферибота купихме предварително , благодаррение на магаеланци, които публикуваха промо кодове за намаление.Спеситихме около 7-8 евро на билет. Билетите за влака купихме от самата гара. Когато се качихме на влака, мина кондуктор, който не говори английски (разбира се)...разбрахме ,че е трябвало да валидираме билетите на перона. Но, нямаше проблем...след дълг монолог на кондуктора на бърз италиански и глупаво кимане от наша страна( все едно всичко разбираме ) ,той ни пожела приятно пътуване и  си замина:).... На връщане същото...пак  суматоха... и пак забравихме да пъхнем билета в някаква машинка на перона. Туристи ..какво да ни прави човек:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Билетите за ферибота купихме предварително , благодаррение на магаеланци, които публикуваха промо кодове за намаление.Спеситихме около 7-8 евро на билет. Билетите за влака купихме от самата гара. Когато се качихме на влака, мина кондуктор, който не говори английски (разбира се)...разбрахме ,че е трябвало да валидираме билетите на перона. Но, нямаше проблем...след дълг монолог на кондуктора на бърз италиански и глупаво кимане от наша страна( все едно всичко разбираме ) ,той ни пожела приятно пътуване и  си замина :).... На връщане същото...пак  суматоха... и пак забравихме да пъхнем билета в някаква машинка на перона. Туристи ..какво да ни прави човек :)

Късметлии сте били. аз точно във влакове от Пиза съм виждал как кондукторите страшно се заяждат с туристите за тия неща, викат полиция и прочие.  За щастие на мене първия път, като направих тая грешка да не валидирам билета, ми се размина и никой не ме провери, ама оттогава си знам и първо търся машината за валидиране.

Иначе голямо благодарско за информацията за ферибота!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От летището в Пиза  до гарата минахме пеша , бях разпечатала карта и изглеждаше близко...излезе по близко от предполагаемото. Иначе има автобус около 2евро. От гарата в Ливорно до ферибота..... пак пеша през градчето

Да се нарече Ливорно(160000 д.)-третият по големина град в Тоскана "градчето" е меко казано несериозно. Що се касае летището на Пиза, то е най-близкото до центъра на града в цяла Италия, около 2 км. до гарата са 600-700 метра. Изминавал съм го за 9-10 минути. Важното е да се мине през жп. подлеза и да се влезе директно в гарата, а не да се минава по шосейния надлез.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да се нарече Ливорно(160000 д.)-третият по големина град в Тоскана "градчето" е меко казано несериозно. Що се касае летището на Пиза, то е най-близкото до центъра на града в цяла Италия, около 2 км. до гарата са 600-700 метра. Изминавал съм го за 9-10 минути. Важното е да се мине през жп. подлеза и да се влезе директно в гарата, а не да се минава по шосейния надлез.

Ееее, не придиряй чак толкова, де. :)))

То и ние щяхме да си мислим, че е градче, като обиколихме само центъра.:(

Ама, като яхнахме хоп-она и захванахме поред, стана ясно, че хич не е градче, ами си е голям и хубав град.:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както се казва в един филм..."никой не е съвършен". Моля да ме извини Ливорно за неволната грешка за определението "градче". Наистина, не се се бях информирала колко голям град е. Може би за това, така безрасъдно се понесохме пеша през него. Но така открихме пък , колко е красив и интересен:)

Весела и щастива нова година на всички!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Алекс Андреев

Благодаря на всички за мненията. 
Моника, може ли да ми споделиш от кой сайт си закупила билети за Фери-то и към кои магеланция си се обърнала относно промо кодовете. Доста ми допадна твоя маршрут :)

За много години на всички ! Нека тази година посетите двойно повече места от изминалата ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за мненията. 

Моника, може ли да ми споделиш от кой сайт си закупила билети за Фери-то и към кои магеланция си се обърнала относно промо кодовете. Доста ми допадна твоя маршрут :)

 

Ето я темата с кодовете. Може да важи още някой, опитай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Маршрутът с ферибот от Ливорно наистина е интересен, ако крайната ти цел е североизточна Сардиния. Минусът е нощното пътуване седнал на стол в бара на кораба. Но за една вечер, все пак се изкарва. Обаче, ако крайната ти цел е южна Сардиния (Каляри) или севрозападната част (Алгеро/Сасари), безусловно по-добрият вариант би бил самолет+самолет през Бергамо, Пиза, Рим или Бари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.