Прескочи до съдържание

Споделяне на съвети в лични съобщения


Препоръчани мнения

Големият брой съобщения не може да бъде белег за несподеляне на информация. Само съдържанието на съобщенията може да доведе до обосновано предположение, че в големия брой съобщения се обменят съвети, които могат да бъдат полезни на ползвателите на платформата (или на обществото, ако това е приетия термин).

 

Аз по темата реших да участвам пак евентуално чак утре, защото упорито ми се налага да броя повече от 10 със затворени очи преди да напиша отговор...но не знам дали осъзнаваш какво написа току що и е изключително подъл удар под пояса дори много бегло да намекваш нещо такова. 

Връзка към мнение

Прави ми впечатление, че подобни теми зачестяват. Явно има драми и проблеми, в които не вниквам особено. Лични съобщения ще има, защото сме хора, някои са срамежливи, други несигурни, трети не искат при противоположни съвети в тема да взимат публично страна, но искат да помогнат. Четвърти просто обичаме да си клюкарстваме.

Ако фокусът на темата са хора, които са неуверени да предлагат или търсят помощ, то тогава едва ли тази дискусия ще доведе до резултат.

Аз получавам малко ЛС-та, но по един или друг повод съм си писала с повечето редовни. За някой хотел, който съм споменала, за контактите и спортните стоки в Шри Ланка, за това, че съм охладняла към Исландия или съм се обидила вместо друг на някой коментар. В повечето случаи информацията е полезна за замесените, а не за другите. А иначе пиша, когато съм любопитна за конкретен човек. Не заради знанията му, а просто ми харесва и искам да си поговорим. Да се отбележи, че никога не съм писала на човек, когото не харесвам :) И много се обиждам, когато някой приеме разговора за приключен и изтрие съобщенията си. Duke, Бай Добри, на Вас говоря  ;)

Винаги повече ще четем, отколкото пишем. Глупаво е да се цели обратното.  

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Георги, аз мисля, че твоята мнителност идва в повече. Чак при трето (задълбочено) прочитане на мнението на akair, разбрах от какво е предизвикана невъздържаната реакция. Убеден съм, че той не е имал предвид, че четеш съобщенията. Най-малкото е доста добре с математиката, за да може сам да прецени колко часове/дни/месеци би отнело подобно начинание. Затова, релакс, дискусията е ползотворна и същата трябваше да се състои - с твое или без твое участие (вече виждам как пак подскачаш преди да си никнал в последното ;) ). Дай почивка на егото и опитай да извлечеш позитиви в на пръв поглед враждебна среда, защото никой никого не обвинява, а всеки пише единствено с намерение да помогне. Тогава ще осъзнаеш, че всички тук искаме да помогнем... 


 

Аз получавам малко ЛС-та, но по един или друг повод съм си писала с повечето редовни.   

 

Да бе, ти запозна цял форум с Жужо, сега очакваш някой без застраховка живот да ти пише... :lol:

 

 И много се обиждам, когато някой приеме разговора за приключен и изтрие съобщенията си. Duke, Бай Добри, на Вас говоря  ;)

 

Честно да си призная, нямам спомен да съм трил лична кореспонденция с теб. Може би има някаква автоматична функция за архивиране/изтриване на съобщенията след определен период. Не помня и прекалено явно да си ме сваляла на лични, че да се притеснявам Тити да не прочете някое съобщение... :P

 

Жужо, споко, ножа е дървен - дядо отдавна е кротък! ;)  

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Георги, аз мисля, че твоята мнителност идва в повече. Чак при трето (задълбочено) прочитане на мнението на akair, разбрах от какво е предизвикана невъздържаната реакция. Убеден съм, че той не е имал предвид, че четеш съобщенията. Най-малкото е доста добре с математиката, за да може сам да прецени колко часове/дни/месеци би отнело подобно начинание. Затова, релакс, дискусията е ползотворна и същата трябваше да се състои - с твое или без твое участие (вече виждам как пак подскачаш преди да си никнал в последното ;) ). Дай почивка на егото и опитай да извлечеш позитиви в на пръв поглед враждебна среда, защото никой никого не обвинява, а всеки пише единствено с намерение да помогне. Тогава ще осъзнаеш, че всички тук искаме да помогнем... 

 

 

Това ми напомни колко шокирана бях, когато Киро каза, че чете всяка дума във форума. Просто не можех да си представя колко време отделят модераторите в нашия форум, за да го пазят чистичък, подреден и толерантен. И затова всеки път, когато видя поредната дискусия, несъществуващи проблеми и обидени хора и ми става съвестно, че ще дам своя дял в количеството спам. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Цял ден чета темата и ми се струва, че колкото повече се развива, толкова повече недоразумения се получават и все повече обидени има. Не мисля, че който и да е от писалите тук е имал намерението да обиди когото и да е от останалите, просто всеки споделя гледната си точка. Моля, не приемайте нещата твъде лично. Моето усещане за форума е за място, което харесвам заради приятелската атмосфера, споделената страст и това, че хората си помагат. Нека си остане такова!

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Аз по темата реших да участвам пак евентуално чак утре, защото упорито ми се налага да броя повече от 10 със затворени очи преди да напиша отговор...но не знам дали осъзнаваш какво написа току що и е изключително подъл удар под пояса дори много бегло да намекваш нещо такова. 

 

Сигурен съм, че колегата нямаше предвид това, за което си помисли! ;) 

 

Но пък аз се опасявам, че може да се четат неизпратените съобщения (онези, при които броим до 10, 50, 100 и в крайна сметка не публикуваме, за да не се срамуваме по-късно от тях). Успокойте ме, че не може! :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Цял ден чета темата и ми се струва, че колкото повече се развива, толкова повече недоразумения се получават и все повече обидени има. Не мисля, че който и да е от писалите тук е имал намерението да обиди когото и да е от останалите, просто всеки споделя гледната си точка. Моля, не приемайте нещата твъде лично. Моето усещане за форума е за място, което харесвам заради приятелската атмосфера, споделената страст и това, че хората си помагат. Нека си остане такова!

 

Това звучи чудесно и съм напълно съгласен с него! Лошото е, че само с красиви думи не става. Затова и теб бих попитал, какво би дала, за да го има това място?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обидените не знaм дaли стaвaт повече, но при мен голямa чaст от проблемa се реши :) Знaм дa "хрaня", знaм и дa се извинявaм, не ми е толковa голямо егото ;) След кaто е прочелa моите писaния тук мaгелaнкaтa, зa която говорих се свързa с мен ( нямa дa признaя кaк ), зa дa ми се извини, дори не е рaзбрaлa, че съм обиденa :) Тa тaкa, нaясно съм, че монетaтa винaги ще имa две стрaни, ще ми се дa съм мaлко по-дебелокожa и знaм, че и зaнaпред ще имa думи, които ме зaсягaт. Кaкто и дa е, темaтa е другa, искaх сaмо дa се изясня.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Това звучи чудесно и съм напълно съгласен с него! Лошото е, че само с красиви думи не става. Затова и теб бих попитал, какво би дала, за да го има това място?

Мога да кажа какво ти трябва да дадеш! :)

По-често да споделяш за опита от пътуванията ти.

Беше ни безкрайно полезен за Куба, та си мисля, че има още дестинации, за които можеш да разкажеш от първо лице. :)

Благодаря ти!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обидените не знaм дaли стaвaт повече, но при мен голямa чaст от проблемa се реши :) Знaм дa "хрaня", знaм и дa се извинявaм, не ми е толковa голямо егото ;) След кaто е прочелa моите писaния тук мaгелaнкaтa, зa която говорих се свързa с мен ( нямa дa признaя кaк ), зa дa ми се извини, дори не е рaзбрaлa, че съм обиденa :) Тa тaкa, нaясно съм, че монетaтa винaги ще имa две стрaни, ще ми се дa съм мaлко по-дебелокожa и знaм, че и зaнaпред ще имa думи, които ме зaсягaт. Кaкто и дa е, темaтa е другa, искaх сaмо дa се изясня.

 

Ето нагледен пример за това, за което дудна от известно време. Общността се поддържа с доверие и постоянен контакт. Само това да беше постигнала тази тема, пак е достатъчно от моя гледна точка...

 

Мога да кажа какво ти трябва да дадеш! :)

По-често да споделяш за опита от пътуванията ти.

Беше ни безкрайно полезен за Куба, та си мисля, че има още дестинации, за които можеш да разкажеш от първо лице. :)

Благодаря ти!

 

Благодаря за хубавите думи, но не съм заслужил с нищо по-специално внимание от теб или когото и да е било. Споделям винаги, когато имам какво да споделя или конкретно съм попитан. Аз пътувам поне по веднъж на два месеца, но не мисля, че трябва да описвам всяко свое пътуване. Да, вярно е, че желанието през последните три години намалява в сравнение с първите две, но това е следствие на дискусията в тази тема и искрено се надявам нещата в това отношение да се подобрят. Иначе, аз лично за сиренето питах, но карай... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това звучи чудесно и съм напълно съгласен с него! Лошото е, че само с красиви думи не става. Затова и теб бих попитал, какво би дала, за да го има това място?

Като за начало, една безплатна сесия медиация :)

Майтапът настрана (не, че горното предложение е майтап, но е сложно да се определи кръгът на участниците), сигурна съм, че всеки писал в темата има своите основания и ги е споделил с добри намерения , проблемът е в интерпретацията. Често се случва в писмена комуникация, тъй като в нея хората имат ограничени изразни средства и възприятия /имам предвид, че невербалната комуникация е напълно изключена, а тя дава контекста на изказването/.

В тази връзка, и понеже всички много ви харесвам, бих предложила и да седнем някъде напоително с хубаво питие, за да включим всички сетива в обсъждането на проблемите и намирането на решенията:)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз се чудех дали да пиша тук или да реша, че не ми пука.
Обаче ми пука, все още...
Това с многото лични съобщения си е дебат още от рождения ден на форума, и още по-преди, за смисъла и начина да оцелее и се развива. Избраният от Георги начин ми изглежда утопичен и вироглав. Аз съм малко по-голям от повечето и съм свидетел на зараждането и кончината на не един хубав и смислен, и полезен /форум/ проект. Понеже и този върви и се развива в тази посока ще се опитам да дам нещо и аз. За сега като идея. 

Принципът Дайте да Дадем е ясен. Няколко човека дават, а все повече взимат и какво? Естественият край наближава. Личните съобщения го показват. Една безплатна и достъпна за всеки ливада бива опасана и ликвидирана за норматив. Това е доказано от историята. Все повече хора избират да контактуват с по-затворен кръг от хора. Ние в частност, предпочитаме личният контакт и за това много ни помагат месечните сбирки. Това също показва форма на отклонение. Наблюдавам създаването на групи и приятелства, което е чудесно, но пък води до излизане общата цел и полза. 

 

За сиренето на Дюк да върна темата.
За оцеляването има една отработена посока и това е бизнес модел. Съвсем откровено трябва да има интерес. Личен и комерсиален.
Говоря за финансиране. Сега съществува някакво финансирене: мили, ключодържатели или линкове, което даже не разбирам. Има и "дарения". Ама аз съм българче... Няма да дам пари за нещо което не е мое. Никога.

 Аз си представям съществуването на такъв форум, като клуб. Клуб с членове, членски внос, управителен съвет и избрано изпълнително ръководство. На месец или година. Както са оцелели добрите клубове по света. За да бъдеш част от изключителна група е стремеж и чест за всеки. Това би ме направило "собственик" и член допуснат от останалите в клуба.

Почтени джентълмени и джентълменки които решават. Допуснат с гласуване и платено участие. Тогава ще браня, пазя собствеността грубо казано. 

Това е една от причините според мен за дебата тук. Обидени хора, при това дали безкористно много труд. Както спомена Оги количествените натрупвания... да винаги водят до некачествени изменения. Формата на собственост, финансиране, власт и каквото още се сетите е от значение за общността, а тя се губи все повече и повече или сепарира.

Цялото ми писание е защото считам форума за много полезен за мен, дал ми е много и бих искал да го има и аз да съм част от него. Все още, все още.

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Принципът Дайте да Дадем е ясен. Няколко човека дават, а все повече взимат и какво? Естественият край наближава. Личните съобщения го показват. Една безплатна и достъпна за всеки ливада бива опасана и ликвидирана за норматив.

 

Четях цялата тема и се чудех как точно да изразя това, което мисля. bay_kolio обаче го каза много добре и на мен не ми остава друго, освен да се присъединя.

 

Аз също си представям това общество (за да остане такова) да бъде по-затворено и да бъде направено като клуб, в който всеки да допринася с членски внос. Иначе просто ще расте, ще расте, и съотношението   ползващи/помагащи също ще продължи да расте. Ще се загуби сплотеността и желанието на всеки от потребителите да помага.

 

Така след време форумът ще стане място, в което всеки влиза, задава си въпроса, следи си дали някой му отговаря и като получи нужната информация го затваря. До следващия път когато се сети, че трябва да пусне тема.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Принципът Дайте да Дадем е ясен. Няколко човека дават, а все повече взимат и какво? Естественият край наближава. Личните съобщения го показват. Една безплатна и достъпна за всеки ливада бива опасана и ликвидирана за норматив. Това е доказано от историята. Все повече хора избират да контактуват с по-затворен кръг от хора. Ние в частност, предпочитаме личният контакт и за това много ни помагат месечните сбирки. Това също показва форма на отклонение. Наблюдавам създаването на групи и приятелства, което е чудесно, но пък води до излизане общата цел и полза. 

 

 Аз си представям съществуването на такъв форум, като клуб. Клуб с членове, членски внос, управителен съвет и избрано изпълнително ръководство. На месец или година. Както са оцелели добрите клубове по света. За да бъдеш част от изключителна група е стремеж и чест за всеки. Това би ме направило "собственик" и член допуснат от останалите в клуба.

 

Това е една от причините според мен за дебата тук. Обидени хора, при това дали безкористно много труд. Както спомена Оги количествените натрупвания... да винаги водят до некачествени изменения. Формата на собственост, финансиране, власт и каквото още се сетите е от значение за общността, а тя се губи все повече и повече или сепарира.

 

Мнението ми се припокрива 90% с твоето.

 

От една страна е факт, че консуматорите на смляна информация са далеч повече от производителите. И мен ме дразнят теми "дайте ми евтини билети за еди-къде си". Лесно е да вземеш наготово информация, но да не дадеш някаква от себе си. Трябва да се примирим с това, щото повечето хора са пасивни.

 

Много е лесно да се създаде едно затворено общество, с или без заплащане. Съществува обаче риск от капсулиране, самоизолация. Казвам го на базата на опит с форум в друга област, където създадохме затворена секция, само за проверени хора. В един момент бяхме една шепа и решихме да разхлабим малко изискванията. В следващия в скрития форум бяхме повече отколкото в открития, което го лиши от смисъл.

 

Така че, да не ви пука. Хабете енергия за планирайте следващо пътуване, а не с дребни проблеми, които са толкова дребни, че ако не ги коментиране, те сами ще изчезнат. На мен не ми харесват питания, който искат информация, смляна на базата на много пътувания и просто не им обръщам внимание. Такива членове или се включват активно, или изпадат по естествен път.

 

Мисля, че преекспонираме темата.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Хм, както някои от вас, така и аз следя темата със задълбочен интерес и доста се чудих, дали да пиша или не. Не защото нямам мнение по въпроса, а защото едва ли бих казала нещо много по-различно от вече написаното. След написаното от Бай Кольо обаче реших да пиша.

 

Първото, което ме учуди е, че някои участници се оказаха доста обидчиви поради неправилно интерпретирани писания, поради някакво неразбиране или поради някакви вътрешни техни причини, неясни за останалите. Ще ми се те да не гледат толкова лично на нещата и да правят разлика между несъгласие и лични нападки. Все пак се намираме в интернет пространството и хора всякакви, никой не е длъжен да ни е приятел, но всички дължим един на друг коректно отношение. Разбира се, налице са и случаи с лични нападки, но мисля че каквото може да се направи по този въпрос се прави. Форумът не е идеално и защитено място в страни от заобикалящата ни действителност.

 

По отношение на личните съобщение, ами аз ужасно се дразня като прочета нещо от рода на "ако искаш да ти кажа, пиши ми на лично", "питам на лично, за да не спамя", "така предпочитам да комуникирам" и т.н. Ако някои не иска да пише това си е негова работа, но ми се ще да не парадира с това. Това все пак е форум. Това от една страна. От друга страна, не мога да отрека, че и аз съм питала на лично или съм отговаряла на лично. Във втория случай съм подканяла да питат във форума, но така или иначе съм давала отговор. Защо съм питала на лично?...ами нямам много ясен отговор за това, но обикновено е било свързано с опит да получа отговор от точно определен човек и възможността той да не види въпроса ми, пуснат в някоя тема. След всичко изписано обаче за себе си взех решение за напред да пиша във форума, а не на лични. Личните съобщения ще останат за лични въпроси при съвместно организирани пътувания. Мисля, че така е коректно. Ако някой пита на лично ще му отговарям в съответната тема във форума. Това по отношение на личните ми действия.

 

Друг проблем обаче се намести в темата, които ме подтикна да пиша. Георги говори за личните съобщения, а изведнъж се намеси финансовия въпрос. И започвам да се чудя, кое всъщност представлява истинския проблем. В същност само Георги може да ни осветли на къде върви форума в това отношение, както и само той може да наложи в каква посока да се развива начинанието или да го спре. Всеизвестен факт е, че непоисканото добро води до тежки поражения. Помощ се оказва, тогава когато се поиска.

 

И понеже се постави въпроса какво лично всеки един от нас би дал да кажа за себе си.

На мен форума ми даде много. Без него нямаше да пътувам извън Европа, като в същото време намерих и съмишленици, хора, с които да прекарвам добре и много бих искала този форум да продължи да съществува. В тази връзка гледам да правя парични дарения.  По отношение обаче на резервациите през сайта търпя критика. Все забравям да ги правя през сайта, когато се сетя вече цените на избраните места са други и не ми е изгодно да ги канселирам и буквам отново. Не знам какво може да се направи по въпроса, но ако нещо не ми напомня да го правя през сайта просто забравям. Не резервирам и през други кешбек системи, та в това отношение проблемът идва от това, че забравям, а не поради това, че не искам да го правя.

Не бих възразила и сайта да съществува на клубен принцип с членски внос, защото наистина някак трябва да се реши финансовия въпрос. Това обаче е решение на Георги и преди той да попита форума дали, как и защо да се прави, ми се струва некоректно обсъждането на този въпрос.

 

Аз лично не съм съгласна с твърдението, че количествените натрупвания доведоха до снижаване на качеството на сайта. Все пак това е форум и се търси масовост, а не приятелски оформени кръгове. Това, че нещо не се развива така както на мен ми е изгодно, не означава, че се развива зле.

  • Харесвам 29
Връзка към мнение

Ох, мога да пиша и аз много за причините да се стигне до тук, защо липсва "обществото" за което говори Дук и т.н. .... но не мисля да го правя ... само ще разводним още темата и се опасявам че до никъде няма да стигнем.

В последно време, според мен преобладава активноста в теми, като тази - където всеки да изрази мнението си ... а не толкова до информация за пътуване.

 

А по отношение на "личните съобщения" докато четях ми хрумна нещо - явно са проблем по един или друг начин, доста от причините споменати в темата и довели до този проблем са трудно разрешими и проблем не само за този форум .... НО защо не се направи нещо като ПРЕМИУМ АКАУНТ във форума и само хората с този акаунт да се възползват от опцията за лични съобщения. Как да се получава този акаунт - според мен по два начина - първия - със заплащане, втория - по заслуги - хора които са допринесли с полезно съдържание за форума. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дали да не спираме вече? Темата точно отиде някъде си. :O

Идеята на Георги беше:  да не се губи ценна за всички  информация на ЛС, а да бъде споделяна в съответната тема.

Никъде не е ставало дума нито за пари, нито за плащане, нито за нещо друго. :rolleyes:

Предлагам да приключим.

Всеки може да си направи съответните изводи, ако има желание - да направи нещо в желаната посока.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Дали да не спираме вече? Темата точно отиде някъде си. :O

 

 

Така е. Винаги отново можем да заровим глави в пясъка... :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Личните съобщения, освен евентуално "несподелена" информация товарят и сървърите и трафика (да ме поправят запознатите, ако не се изказвам коректно или нещата не са точно така). Ако хората сме коректни и доброжелателни и с еднаква цел в главата (което няма как да е така) - да, до този проблем нямало е да се стигне изобщо ....

 

p.s. Иначе идеалиста в мен стиска палци, всеки прочел тази тема, освен че е драснал 2-3 реда, мнения или страници по нея и да промени нещо в поведението си във форума.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам ,че не е точно по темата,но....

 

Ако всеки си изчисти/изтрий  част от личната кореспонденция,това няма ли да облекчи до някаква степен сървърите?

Връзка към мнение

 Големият брой съобщения може да бъде проблем, защото изисква много време за преформатиране на съобщенията при обновяване на платформата. Но нищо повече. Големият брой съобщения не може да бъде белег за несподеляне на информация. Само съдържанието на съобщенията може да доведе до обосновано предположение, че в големия брой съобщения се обменят съвети, които могат да бъдат полезни на ползвателите на платформата (или на обществото, ако това е приетия термин).

 

Аз по темата реших да участвам пак евентуално чак утре, защото упорито ми се налага да броя повече от 10 със затворени очи преди да напиша отговор...но не знам дали осъзнаваш какво написа току що и е изключително подъл удар под пояса дори много бегло да намекваш нещо такова. 

 

Предполагам, затова хората започват да си пишат на лични - просто не им се брои до 10. 

Един написал едно, а друг разбрал съвсем друго, но не се доизясняват публично.

 

 

Затворен клуб с членски внос, според мен, няма много общо с идеята на форума. Много е малък българският "пазар" на пътешествениците, за да претендират за изключителност, че и да одобряват някого за член. На руски и английски има много по-богата информация по простата причина, че ангологоворящите и рускоговорящите са в пъти повече от българоговорящите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Макар и само от 2-3 месеца тук, да се включа и аз барабар Петко с мъжете :)

Нерде Ямбол, нерде Стамбул, де'т се казва,  в подкрепа на по-горното мнение на АлександраКо.

Нещо ми се счу  дрънчене на скелети в гардероба, но дано само да ми се е счуло. 

Някакви недомлъвки, намеци...и кому е нужно? 

Хареса ми духа на съпричастност във форума и затова се регистрирах. Нека си припомним старата мъдрост, че човек е богат с това,  което дава, а не с това, което има. Така че няма място за сметки кой колко е дал/споделил/отговорил.

За ЛС - кой и по какви критерии ще определи кое е за там и кое е за общо ползване?

Ако ЛС са много и затрудняват конвертиране или самата работа на платформата, да се трият автоматично всички по-стари от

еди какъв си период по преценка на администратора. 

Аз съм оптимист и се надявам, че само захлупеното време е причина за минорното настроение в някои постове :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Дани Магелани

Не мислех да пиша повече в тази тема, но някой прави ли разлика между изречението ми "Отзиви само на лични" и интерпретацията "Давам информация само на лични"?

Първото значи да дадеш оценка, препоръка, съвет. Това е отговорност! Напр. Двама магеланци ме съветват. Единият казва:Патонг е мястото, вторият- не ходи там. Послушах първия, а се оказа, че правилният съвет е на втория. За това се обсъждат спецификите и едва тогава се дава съвет, защото няма общовалидни случаи. А това най-лесно става на лични. Това имах предвид.

Сега ще изтрия всички мои ЛС. Дано това успокои духовете.

Моля да ме извините, че съм повод да се изпише толкова нещо!

От една необмислена фраза, какъв поток!

Георги е лайкнат, а не аз, приемам че той е прав! Стискаме си ръцете и вкарваме този поток енергия в нещо съзидателно!

И подкрепям за някакъв членски внос.

Връзка към мнение

Сега си погледнах личните съобщения, почти всички, с изключение на две, са на тема Размяна на коледни подаръци :lol: От другите две едното е отговор на въпрос, който бях задал в съответната тема /не знам защо ми отговориха на лично/, а в другото си изпращам телефонния номер, което съгласете се е лична информация ;)

Та мисълта ми е, че сигурно наистина има доста съобщения, които са стари и непотребни, и евентуално може да се въведе някакъв срок, в който да се изтриват автоматично, примерно след една или половин година, или няколко месеца.

Друг вариант е да се сложи лимит на личните съобщения, примерно 5 на месец, или 10 на година, и съобщенията над този лимит да се заплащат по някакъв начин /или да са опция в някакъв премиум акаунт или нещо такова/.

Във форума има всякакви хора, тънкообидни, лесно кипващи и т.н., но така е и в обществото като цяло. Всеки трябва да направи някакъв малък компромис, за да се чувства по-добре.

И наистина, предлагам да се премахват теми от сорта "Трябва ми билет за еди кога си и за еди къде си". Може да има такива теми, но създателят на темата първо да представи той какво е намерил като билет и евентуално след това някой да му помогне да изпили билета или да намери по-добър.

Впрочем аз също съм от тези, които по-малко пишат и дават съвети, по простата причина, че не пътувам толкова, колкото някои други във форума, но където мога, помагам с информация.

Бъдете здрави и щастливи, и не се задълбочавайте в дребнотемие :rolleyes:

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.