Прескочи до съдържание

Кола под наем - Сицилия


Препоръчани мнения

Аз лятото наех от Centauro. Имаха най-добри условия за пълна застраховка и цената през сайта им беше най-ниска. Плаща се на място, а не предварително при правене на резервацията, съответно може безплатно и да се анулира, ако нещо се случи. По картата ни блокираха пари само за горивото. Нямахме никакви проблеми с тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, до сега при пътувания винаги съм ползвала обществен транспорт, но края на март ще сме в Сицилия. Там за първи път ми се налага да наема кола, за да може за малко дни да обиколим повече, пък сме и повече хора. Лошото е, че дните ни съвпадат с техния Великден и не смея да рискувам с търсене на място. Моля за съвет за компания, която сте ползвали, за сега най-добри са препоръките за Sicilybucar. Booking ми предлагат някакви оферти, ползвал ли ги е някой и как са цените и условията спрямо директно наемане от фирма? 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 31.01.2024 г. в 17:01, Helloweena каза:

Здравейте, до сега при пътувания винаги съм ползвала обществен транспорт, но края на март ще сме в Сицилия. Там за първи път ми се налага да наема кола, за да може за малко дни да обиколим повече, пък сме и повече хора. Лошото е, че дните ни съвпадат с техния Великден и не смея да рискувам с търсене на място. Моля за съвет за компания, която сте ползвали, за сега най-добри са препоръките за Sicilybucar. Booking ми предлагат някакви оферти, ползвал ли ги е някой и как са цените и условията спрямо директно наемане от фирма? 

Здравейте, и ние ще ходим по същото време в Сицилия. Запазих кола през Centauro.net. Там условията бяха най-добри - цена, депозит (няма депозит), покритие на застраховки при щети и неограничени километри. Може да откажете колата 24 часа преди дата на вземане. А ако запазите и следите страницата им, може да попаднете и на по-добри цени и да откажете и да пренаемете на по-ниска цена. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, планираме пътуване с 6 човека в Сицилия и се колебаем дали да резервираме една 7 местна кола или две малки. Тип голямо SUV намерихме единствено от Felirent-https://www.felirent.it/. Накой ползвал ли ги е и има ли впечатления? 

Изчетох темата и се притеснявам от тези excess fees и генерално измамите от фирми с измислени щети и невърнати депозити.

В тази връзка въпрос за брокерите - https://www.doyouitaly.com/ предлагат застраховка от трета фирма, която уж покрива excess fees. Също цените са им по-ниски. Но от коментари в tripadvisor хора се оплакват, че на място фирмите ги карат да сключват допълнителни застраховки. Някой ползвал ли ги е и имал ли е проблеми с тях?

Друг брокер, който предлага този тип коли през Felirent е https://www.economycarrentals.com/. За тях не намерих нищо подозрително (все още) 😄 

Ще се радвам да споделите опит. Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, ще пътувам семейно пролетната ваканция до Сицилия. Запазих кола в Siciy by car през приложението за телефон, защото дават 15% отстъпка. Без застраховка и мисля да направя сега външна. Седалката за 3г дете е 41Е, а колата за 4дни 100Е. До сега сме взимали само с пълна застраховка, но сме ползвали Sixty и не сме имали никакви проблеми. Сега като чета коментарите за Сицилия и колите под наем започвам са се притеснявам, дали сэм взела хравилното решение. Общественият транспорт не ни е вариант, защото сме с три деца и трудно се спазват точни часове, мъкнене на количка.. 

Тръгваме на 30.03 и ще дам информация като се завърнем 🙂

Връзка към мнение

Правилно е, но си вземете пълна застраховка. Столчета аз си носих винаги като пътувахме. Trunki Boostapak. С един наем се избива цената.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.