Прескочи до съдържание

Кола под наем - Сицилия


Препоръчани мнения

Последната седмица от Септември ще пътувам до Сицилия за 5 дни Месина, Савока, Таормина, Сиракуза, Ното, Рагуса, Агридженто, Катания.  Платил съм азстраховка към Riverside Insurance Agency Malta Ltd.  4 дни 33.80 евро.  Запазил съм автомобил под наем от DoyouItaly. Отказване е на нулева цена. Въпросът ми е някой ползвал ли е автомобил от този сайт. В него има няколко фирми отдаващи автомобили под наем. Оптимо рент е кар е фирмата от която ще ползвам. Някой ползвал ли е фирмата и ако има отзиви за нея? Чета в интернет противоричиви мнения. 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Да повдигна темата с въпрос. Ще резервирам кола за периода 09.04-15.04, с взимане от Палермо и връщане в Катания. Насочил съм се към Goldcar и Sicily By Car,  естествено поради най-изгодните цени (не са много изгодни ама айде). При всички компании има one way supplement, което е нормално, но разликата е , че при тези двете няма non working hours supplement, тъй като трябва да върна колата около 5-5.30 сутринта. Въпроса ми е, ако някой го е правил, как се връща колата в неработно време - паркираш на паркинга на съответната компания и оставяш ключовете в пощенска кутия? Съответно рисковете са ясни - да ти измислят щети, които няма как да оспориш? Ако някой има опит с двете компании или въобще в такъв случай, моля да сподели. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 15 часа, HUNT каза:

 Насочил съм се към Goldcar и Sicily By Car,  естествено поради най-изгодните цени (не са много изгодни ама айде). 

Съответно рисковете са ясни - да ти измислят щети, които няма как да оспориш? Ако някой има опит с двете компании или въобще в такъв случай, моля да сподели. Благодаря предварително!

Ние сме връщали кола на Goldcar в Болоня в извънработно време. Нямахме никакъв проблем, но  я бяхме взели с пълна застраховка от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

По последни лични впечатления от пътувалите, валидно ли е все още правилото за изчакване до последния момент и спад на цената за колите под наем непосредствено преди датата на наемане? 

Връзка към мнение
преди 19 минути , obsession каза:

По последни лични впечатления от пътувалите, валидно ли е все още правилото за изчакване до последния момент и спад на цената за колите под наем непосредствено преди датата на наемане? 

Това е ново правило за мен.

За хотелите и полетите така ли правите?

Връзка към мнение
преди 16 часа, obsession каза:

По последни лични впечатления от пътувалите, валидно ли е все още правилото за изчакване до последния момент и спад на цената за колите под наем непосредствено преди датата на наемане? 

И да е валидно, и да не е валидно въпросното правило, препоръчвам да си направите резервация с безплатно анулиране, така че ден-два преди вашата дата, ако цените са паднали, да направите нова резервация. Приятна Сицилия!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, vorbis каза:

И да е валидно, и да не е валидно въпросното правило, препоръчвам да си направите резервация с безплатно анулиране, така че ден-два преди вашата дата, ако цените са паднали, да направите нова резервация. Приятна Сицилия!

Благодаря много!!!  Разбира се - вече съм направила резервация с безплатно анулиране.

Връзка към мнение
преди 17 часа, jorocontrola каза:

Това е ново правило за мен.

За хотелите и полетите така ли правите?

Има доста информация по темата за Сицилия във форума и едни от най-подробните и написани с много любов мнения и съвети са тези на Валерия, светла й памет. При многобройните си пътувания до Сицилия тя използваше този принцип - да изчака до последно за наемане на кола, защото беше забелязала, че цената е най-ниска непосредствено преди датите на наемането.  Интересно ми беше дали този принцип е валиден все още.

Лично аз за хотели и полети не изчаквам никога до последно, независимо къде пътувам. В последните години цените на хотелите навсякъде значително се повишиха и според моите наблюдения в последния момент стават съвсем "грозни". Билети купувам на друг принцип, а специално за това пътуване реших да ги взема доста по-рано.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, obsession каза:

При многобройните си пътувания до Сицилия тя използваше този принцип - да изчака до последно за наемане на кола, защото беше забелязала, че цената е най-ниска непосредствено преди датите на наемането.  Интересно ми беше дали този принцип е валиден все още.

това се отнасяше само за Goldcar, ако не се лъжа

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Много лесно може да се провери, като просто сравните цените за вашите дати с цените за утре , следващата седмица или за период който прецените че е е достатъчно близо.Няма нужда от много четене назад из форума.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, stanimir каза:

Много лесно може да се провери като просто сравните цените за вашите дати с цените за утре , следващата седмица или период който прецените че е е достатъчно близо.Няма нужда от много четене.

Мисля, че цените в активния сезон биха били различни от тези днес примерно....

Връзка към мнение

Ако не падат сега , едва ли ще падат точно в активния сезон ,но ще се радвам да споделите.В крайна сметка така всички трупаме опит.

 

П.П. Както писаха по-горе , вземете си нещо с безплатно анулиране и после ако се появи по-добра оферта ще го смените.

Връзка към мнение

Специално за Сицилия цените са доста ниски до края на март. Намира се за около 25Е с пълна застаховка.

От април цените значително скачат и стои така до късна есен.

Сега като гледам какво се предлага от Голдкар, си е направо сеч ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, jorocontrola каза:

Специално за Сицилия цените са доста ниски до края на март. Намира се за около 25Е с пълна застаховка.

От април цените значително скачат и стои така до късна есен.

Сега като гледам какво се предлага от Голдкар, си е направо сеч ...

Цените са потресаващи, следя ги от март и положението е трагично - даже днес си мислех, че за цената, на която ще наемем кола за седмица, бихме могли да си купим някаква бричка....🙄

Връзка към мнение

В Сицилия в сезона редовно е 100€ на ден, че и отгоре особено със застраховка.

 

Да не говорим, че от 1-2 години всичко надуха яко цените, защото народа пътува яко.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , obsession каза:

Цените са потресаващи, следя ги от март и положението е трагично - даже днес си мислех, че за цената, на която ще наемем кола за седмица, бихме могли да си купим някаква бричка....🙄

Ако е някакво успокоение, цените не само в Сицилия са резачка. През юли-август седмичен наем от Милано Малпенса е над 250 евро. Всички хора са се юрнали да пътуват и да живеят след пандемията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В краен случай , ако цената е непосилна обществения транспорт също е вариант.За разлика от примерно Хаваи и много други островни дестинации , Сицилия е отлично свързана с междуградски автобуси ,градски автобуси , дори влакове.

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, vorbis каза:

Ако е някакво успокоение, цените не само в Сицилия са резачка. През юли-август седмичен наем от Милано Малпенса е над 250 евро. Всички хора са се юрнали да пътуват и да живеят след пандемията.

За Сицилия не съм попадала на оферта под 400 евро за 7 дни за края на юни 🙄.... ( разбира се - говорим за пълна застраховка директно от фирмата, иначе не бих се навила да рискувам),

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Точно 3 месеца по-късно след случая с колата под наем споменат в тази тема, да дам отчет за развитието на ситуацията. Колата бе наета от Maggiore, част от AvisBudget Group, с взимане в Палермо и връщане в Катания в неработно време (6.00), с външна застраховка от WWI. Потвърдената сума бе една, при взимането бе добавен депозит за гориво. Имах лек инцидент с едва забележима драскотина на едната врата, но нищо драматично, така или иначе вината бе моя. Следва връщането на колата, пускане на ключовете в кутията и на самолета наобратно. След кацане започнаха СМСси с опити за теглене на най-ралични суми от Maggiore, повечето неуспешни, накрая успяха да дръпнат целия excess в размер на 1000 евро, + още някаква странна сума. Оттук нататък се започна една дълга кореспонденция със съпорта на Maggiore и паралелно с това с WWI. Синтезирано, мога да обобщя следното:

WWI са коректна компания, в началото се опитваха да ме ползват за пощенска кутия, тоест кажи им това, поискай им онова, но в крайна сметка след 3 месеца ми изплатиха само excess в размер на 1000 евро. 

Maggiore, въпреки че са част от Avis, са абсолютни измамници, с трагичен съпорт, абсолютно не могат и не искат да дават обяснения за почти двойното таксуване на услугата. Фактурата която ми изпратиха, няма нищо общо с потвърдената сума за услугите и подписаният договор. Оспорил съм транзакциите пред моята банка и очаквам резултат. Вметвам че се свързах с българският офис на AVIS, за съдействие, но ми бе отказано, тъй като обслужват само клиенти на AVIS i Budget.

В заключение, бягайте далеч от тази фирма (не говоря за AVIS, с тях имам положителен опит), и ако се налага да върнете колата в неработно време, без представител на компанията задължително с пълна застраховка от тях. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, дано това е актуалната тема за колите в Сицилия - Катания, че чета от дни и все по-объркано става 😄

 

Притесняват ме всичките им блокирания на суми Excess и депозит. 

Искаше ми се колата да е автоматик, щото такава караме семейно последните 12 години и що да не ни е кеф и релакс, вместо ръчка. 

Съответно добра комбинация от наличен автоматик за датите 1-5ти февруари намирам в economybooking от easycarhire - обаче за последните баш не намерих мнение във форума и смея ли! Има застраховка Full coverage, която не знам дали идва от economybookings или от easycarhire, която води до възстановяване на excess (явно първо си го плащам в случай на нужда) и не виждам посочен депозит какъв е: 

https://www.economybookings.com/en/cars/results?cr=34&crcy=EUR&lang=en&plc=1944&dlc=1944&age=35&py=2024&pm=02&pd=01&dy=2024&dm=02&dd=05&pt=0800&dt=1800&btag=google&reload=1&filters=carSpecificationsTransmission%3AautoTransmissionSpec%3B

 

Освен да взимам ръчни скорости от goldcar със super relax cover (има-няма 30евро разлика), че поне всичко е ясно. Трябва ми и детска booster седалка срещу само 50евро, която при горните е 15. 

 

С по-голям приоритет е да сме защитени със застраховка и откъм разправии, спрямо това дали колата е автоматик, разбира се, но при малка разлика бих взела автоматик ми е мислата. 

 

goldcar: 154евро ако платя при взимането +50 за седалка

economybookings: 134евро +15

 

Въпросът ми е към опитните - ако взема застраховката на worldwideinsurance как ви се виждат условията на горните две примерно (може и други препоръки)? На сайта на easycarhire намирам, че за най-малката категория кола депозит е 750евро, та може би това би било в моя случай. Не разбирам дали full coverage от economybookings го премахва. 

 

Благодаря за отделеното време ако на някой му се зазанимавам с мен 😄

Връзка към мнение
На 3.05.2023 г. в 18:39, jorocontrola каза:

Това е ново правило за мен.

За хотелите и полетите така ли правите?

В интерес на истината за хотелите има такова правило в определени държави. Примерно така беше в Ливан - 2 дена преди пътуването ми бяха вече на под половината цена от тази 2 месеца преди пътуването. 🙂 Виждал съм го донякъде и в Мароко, в редки случаи и в Индонезия. Но за колите не мога да дам акъл. Знам само едно - че Италия беше от що-годе евтините дестинации в това отношение (и не в последния момент, а по принцип), и от не най-заядливите за невидими драскотинки или точици по боята. Примерно там драскотина до 5 см не се брои за проблем - и това ти го казват още при взимането на колата. Разбира се, нещата в тоя бизнес много се менят според натоварването, но защо ли си мисля, че януари в Сицилия е всичко, но не и силен сезон, та да има кой знае какво търсене на коли под наем. По-скоро може би наистина може да се случи някакъв last minute дъмпинг, за да успее някой да вземе поне нещо на един слаб пазар.

Връзка към мнение
преди 35 минути , PeaceQuiet каза:

С по-голям приоритет е да сме защитени със застраховка и откъм разправии, спрямо това дали колата е автоматик, разбира се, но при малка разлика бих взела автоматик ми е мислата. 

 

goldcar: 154евро ако платя при взимането +50 за седалка

Виж евентуално и sicilybycar какво ще предложат. Тези 2 фирми (7-8 наемания поне) ползвам основно в Италия. Принципно вземам и пълна застаховка от тях, че уж се води рисково в Южна Италия.

Помисли евентуално да си носиш бустъра. Поне при Раян не се плаща като допълнителен багаж и детето си седи на него в самолета.

Връзка към мнение
преди 14 минути , jorocontrola каза:

Виж евентуално и sicilybycar какво ще предложат. Тези 2 фирми (7-8 наемания поне) ползвам основно в Италия. Принципно вземам и пълна застаховка от тях, че уж се води рисково в Южна Италия.

Помисли евентуално да си носиш бустъра. Поне при Раян не се плаща като допълнителен багаж и детето си седи на него в самолета.

Детето е на 7, но още има нужда от бустер и аз не обичам да подценявам тия неща  - в Раян на такива дърти деца полага ли им се бустер на борда? Мерси за тая идея!

 

Пълна застраховка ще взимам, ама пак не ми става съвсем ясно колко е пълна пълната поне преди да букна - тоя депозит какъв е и има ли го и какво остава непокрит excess при economycars с тая оферта за автоматика. При goldcar е по-ясно, факт. 

 

Кои 2 са най-ползваните - economycars и goldcar или goldcar и sicily? Sicilybycar.it днес е решило да не работи, от две устройства го гледам и не се отваря. 

Връзка към мнение
преди 32 минути , PeaceQuiet каза:

Детето е на 7, но още има нужда от бустер и аз не обичам да подценявам тия неща  - в Раян на такива дърти деца полага ли им се бустер на борда? Мерси за тая идея!

 

Пълна застраховка ще взимам, ама пак не ми става съвсем ясно колко е пълна пълната поне преди да букна - тоя депозит какъв е и има ли го и какво остава непокрит excess при economycars с тая оферта за автоматика. При goldcar е по-ясно, факт. 

 

Кои 2 са най-ползваните - economycars и goldcar или goldcar и sicily? Sicilybycar.it днес е решило да не работи, от две устройства го гледам и не се отваря. 

На 6г съм возил детето с бустър в Раян, след като ги питах, че е безплатно. Сяда си на столчето в самолета и е ок.

Сега е на 8 и мисля пак да си спестя парите началото на другият месец. Наистина а Сицили им е спекъл сайта днес. 

Принципно наемам директно от тях. С пълна застраховка депозита е около 100Е колкото за гориво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тоя бустер ако го вземеш под наем ще е все едно да платиш още един-два, та си го носи. За депозитите - ако платиш пълна застраховка към компанията, депозита е много малък. Но ако резервираш през брокер тези застраховки не излизат, а е застраховка от външна компания.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.