Прескочи до съдържание

Кола под наем - Сицилия


Препоръчани мнения

преди 29 минути , wiliko каза:

Питанка относно офис на Italy Car Rent на летището в Палермо... не откривам инфо да са на самото летище а някъде в периферията..ако някой има опит би ли споделил при такива случаи как се процедира... да си правя изводите дали да ги ползвам...

Обикновено нискотарифните компании не поддържат офиси на летищата, а имат бусчета, с които извозват клиентите си. За всяка рент-а-кар компания и летище инструкциите са различни... Поразрови се да видиш за тази рент-а-кар компания какви са инструкциите или направо им пиши. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 2 часа, wiliko каза:

Мерси, вече и аз стигнах до извода че няма безплатно връщане на друго място, като в зависимост от фирмата цената варира от 50-100 евро...къде съм гледала първия път и аз не знам...

Питанка относно офис на Italy Car Rent на летището в Палермо... не откривам инфо да са на самото летище а някъде в периферията..ако някой има опит би ли споделил при такива случаи как се процедира... да си правя изводите дали да ги ползвам...

Когато офисът на някоя малка компания  не е на летището, се обаждаме по телефона, който го има в резервацията и те пращат шатъл да ни вземе и да ни закара до офиса. И ни казват къде да го чакаме.

А има летища, дето всички офиси са извън основната сграда и си има регулярен шатъл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, искам да споделя опит от Катания, горчив опит. HolidayCars.com.-това беше фирмата, с която резервирахме кола в Катания, платихме всички застраховки предварително в България. Като отидохме на гишето на Herz , на литището, да си вземем колата се оказа, че трябва да платим още 400 евро застраховка, защото тази от България не важала. Моята приятелка се свърза чрез телефон с фирмата(оказа се, че телефона е импулсен-оставиха я на изчакване и после е платила сметка за този разговор 60 лева). От фирмита и казаха, че застраховката важи, ако някой я удари при ПТП. Не плащахме застраховка в Сицилия, много внимавахме и нямахме проблеми, но просто се чудя дали не можеше да платим само наема на колата в България, а застраховката да я платим в Сицилия?

Връзка към мнение
преди 1 минута , gergan4eva каза:

... но просто се чудя дали не можеше да платим само наема на колата в България, а застраховката да я платим в Сицилия?

Естествено! Стига предлаганата застраховка да ви удовлетворява като условия.

Връзка към мнение
На 7/10/2017 в 15:41, Oshko каза:

Така, изчетох я темата и проверих фирмите, които се споменават в нея.

Стигам до извода, че:

Gold Carhttps://www.goldcar.es/us/ прилични цени, имат 'Super Relax Cover', която обаче не покрива кражба за Catania, Bari and Palermo

Interrenthttps://www.interrent.com low cost на Europcar, които имат 'Peace Of Mind Protection', която отново: In case of theft occurred in high-risk         areas (Puglia, Campania, Catania city and province) protection packages are not applied and therefore not reduce the customer's liability. 

Italy Car Renthttp://www.italycarrent.com , които имат "Super Kasko Plus ( zero franchigia)". В техните условия никъде не открих Сицилия да е изключение, но е възможно да го има и да не съм го открил.

Autonoleggio Onehttps://www.autonoleggioone.it имат предимно стари коли, но можеш да вземеш кола дори без кредитна карта. По отношение на застраховката имат 'Full Kasko insurance with 0 deductible' и също никъде не открих Сицилия да е изключение.

 

Ще е полезно за хората, които държат на '0 deductible' - Ако някой открие все пак, че и при Italy Car Rent или Autonoleggio One има също уловка, нека моля да пише.

Да продължа по темата за 'zero deductible'

http://www.autoeurope.eu/ - допълнителната им застраховка отново е с гадна клауза, забутана в условията, която лично мен доста ме дразни:

  • Exclusions - Refund Does Not Apply:
  • If the vehicle is returned out of the location's operating hours (eg use of key drop box) and damages are discovered during the official check-in by an employee of the car rental company, the excess refund claim will be denied.

Или накратко, ако я върнеш в извън работно време, ще си платиш сам за всяка драскотина, която си измислят и дори няма да присъстваш, за да можеш да оспориш каквато и да е!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В крайна сметка се спрях на https://www.autonoleggioone.it 

Доволен съм, няма карти, няма гаранции, всички рискове са за сметка на компанията. Друга такава компания не съм срещал.

Колата беше старичка Алфа 156, но в добро състояние. Всичко мина безгрижно.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 6 часа, Oshko каза:

В крайна сметка се спрях на https://www.autonoleggioone.it 

Доволен съм, няма карти, няма гаранции, всички рискове са за сметка на компанията. Друга такава компания не съм срещал.

Колата беше старичка Алфа 156, но в добро състояние. Всичко мина безгрижно.

@Oshko , това значи ли,че не си правил пълна застраховка ? Сигурно си платил по време на резеравцията, защото пише, че тогава е по-евтино.

 

Това ми излезе от Лайф Чата- 

 
Hi, I inform you that on our site you can rent Without Credit Card and No Security deposits with full insurance Full Casco! Pay what you see on our website and the KM for all cars are Unlimited!
Връзка към мнение
преди 3 часа, nino каза:

@Oshko , това значи ли,че не си правил пълна застраховка ? Сигурно си платил по време на резеравцията, защото пише, че тогава е по-евтино.

 

Това ми излезе от Лайф Чата- 

 
Hi, I inform you that on our site you can rent Without Credit Card and No Security deposits with full insurance Full Casco! Pay what you see on our website and the KM for all cars are Unlimited!

Да, правих така нареченото от тях пълно каско - 9Е на ден. Може да се плати и на място колата, но е малко по-скъпо. Грубо казано колата е 35Е на ден предплатена или 41Е ако само я резервираш и я платиш на място. А плащането онлайн е през PayPal, така че те не могат да теглят допълнително ако си решат.

Т.е. похвалих ги, защото са единствената фирма, която открих без уловки. Дори ако те снимат за превишена скорост едва ли ще има как да си вземат парите после.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Oshko каза:

Да, правих така нареченото от тях пълно каско - 9Е на ден. Може да се плати и на място колата, но е малко по-скъпо. Грубо казано колата е 35Е на ден предплатена или 41Е ако само я резервираш и я платиш на място. А плащането онлайн е през PayPal, така че те не могат да теглят допълнително ако си решат.

Т.е. похвалих ги, защото са единствената фирма, която открих без уловки. Дори ако те снимат за превишена скорост едва ли ще има как да си вземат парите после.

Ако те те снимат за превишена скорост, парите не ги вземат те,  ами полицията.

Другите фирми дръпват от КК по 40 евро, за това, че предоставят данните ти на полицията.Тези, явно ,го правят безплатно. Като ти пратят протокол от италианската полиция, ти сам си плащаш глобата. Изпитано лично, нееднократно.:(((((((

Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ако те те снимат за превишена скорост, парите не ги вземат те,  ами полицията.

Другите фирми дръпват от КК по 40 евро, за това, че предоставят данните ти на полицията.Тези, явно ,го правят безплатно. Като ти пратят протокол от италианската полиция, ти сам си плащаш глобата. Изпитано лично, нееднократно.:(((((((

Лоша работа. То по тяхната магистрала беше пълно със знаци 80, а всички карат с 100-120, и аз като всички, та ще видим...

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Oshko каза:

Лоша работа. То по тяхната магистрала беше пълно със знаци 80, а всички карат с 100-120, и аз като всички, та ще видим...

И навсякъде те снимат.:OИмай предвид, че глобите пристигат след много време. По закон, италианската полиция има 365 дни, докато ти прати протокола.

 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Е.ати дилемата - все едно ще карам Майбах.... да де , няма само кубинците да са такива кожодери.     С няколко думи - най-оптималният вариант е да вземем кола без застраховка и отделно да си направим застраховка за самоучастие (Excess Insurance) през външен застраховател?

Връзка към мнение
преди 7 минути , stefanrusev каза:

Е.ати дилемата - все едно ще карам Майбах.... да де , няма само кубинците да са такива кожодери.     С няколко думи - най-оптималният вариант е да вземем кола без застраховка и отделно да си направим застраховка за самоучастие (Excess Insurance) през външен застраховател?

Оптимален като цена, но не и като евентуална разправия после.

И така, за да не се притеснявам излишно, аз избрах https://www.autonoleggioone.it - дърти коли, но пък и моята лична кола не е по-млада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , stefanrusev каза:

Е.ати дилемата - все едно ще карам Майбах.... да де , няма само кубинците да са такива кожодери.     С няколко думи - най-оптималният вариант е да вземем кола без застраховка и отделно да си направим застраховка за самоучастие (Excess Insurance) през външен застраховател?

Аз така направих :) За първи път в живота ми имах толкова евтина кола под наем :biggrin: Иначе големи смешници... хахаха

 

Иначе ми дадоха кола без резервна гума, само с електрическа помпа... хахаххаа... Нямах никакви проблеми. Колата не я прегледаха, което не ми хареса, но съм направила запис с камерата на телефона. Не съм провервала дали са ми деблокирали блокираната сума от 800 евро. Посредникът е economycarrental - с много висок рейтинг в Англия. 

Връзка към мнение

Аз се отказах от кола и съжалих. Отвратителен трафик и в най-малките села, ако не си базиран в Катаня, Сиракуза, Палермо забрави за коректни транспортни връзки. Сицилия е прекрасна, между другото. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Oshko каза:

Оптимален като цена, но не и като евентуална разправия после.

И така, за да не се притеснявам излишно, аз избрах https://www.autonoleggioone.it - дърти коли, но пък и моята лична кола не е по-млада.

+ 154 е/ 7дни FullKasko ?   А самоучастието е само 22е.... И какво ще ми вземат/блокират като плащането е през PayPal ?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Цвете каза:

Аз се отказах от кола и съжалих. Отвратителен трафик и в най-малките села, ако не си базиран в Катаня, Сиракуза, Палермо забрави за коректни транспортни връзки. Сицилия е прекрасна, между другото. :)

Колата е безценна на такива места... И наистина е прекрасна Сицилия! :) 

Връзка към мнение
преди 4 минути , stefanrusev каза:

+ 154 е/ 7дни FullKasko ?   А самоучастието е само 22е.... И какво ще ми вземат/блокират като плащането е през PayPal ?

Нищо не взимат и не блокират, те официално си казват, че не искат кредитна карта или кеш като гаранция. Просто дават стара кола, която не струва много и вече е поучукана.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение
В момента, Oshko каза:

Нищо не взимат и не блокират, те официално си казват, че не искат кредитна карта или кеш като гаранция. Просто дават стара кола, която не струва много и вече е поучукана.

с каско ли я взе или без, извини ме че неразбрах?

Връзка към мнение
преди 18 минути , stefanrusev каза:

с каско ли я взе или без, извини ме че неразбрах?

Със Каско я взех, мисля че беше 9Е на ден

Ако я вземеш без каско и те не вземат гаранция, тогава как им се връзват нещата, не знам.

Сега виждам, че ако дат примерни дати за след месец ми дава 154Е пълно каско, а на мен ми беше 36Е за 4 дни.

Това 22Е, което дава ти е цената на каското на ден, не самоучастието.

 

П.С.

т.е. при тези условия вече изобщо не е същото, цената на каското са я качили повече от двойно...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 29.08.2017 г. в 9:15, AlexandraKo каза:

И навсякъде те снимат.:OИмай предвид, че глобите пристигат след много време. По закон, италианската полиция има 365 дни, докато ти прати протокола.

 

 

Абсолютно си права. :) 

Не гледайте как карат местните. Те също си имат врътки да избягват плащането на глобите, защото доколкото знам ако до 2 години не платят ,  се позовет на давност. С компаниите , които дават коли под наем  обаче няма как да се отървеш. 

Глоба от Италия ми е идвала след около година и ако не се плати в срок , после има вероятност да те оскубят и с други допълнителни такси и пощенски разходи. 

 

Редактирано от liliya
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Здравейте, може ли да ми предложите външна застраховка, която да покрива кражба за Сицилия. Гледам тези застраховки https://www.worldwideinsure.com/, но не се ориентирам, в коя е включено всичко.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.