Прескочи до съдържание

Кола под наем - Сицилия


Препоръчани мнения

1 hour ago, Ради said:

Да споделя моя опит. Преди година и половина бяхме в Сицилия .  Резервирахме  през посредник кола от порта на Катания и попаднахме на Авис . Тогава специално гледах и не видях да има друга рент а кар компания  на порт Катания . В момента може и други да са отворили офиси, но мисля че това може да се провери.   На място платихме пълна застраховка / но не сме влизали с колата в града / , самоучастие  нула. Блокираха само пари за един резервоар. Лично аз съм много доволна от тях. Обърнаха ни много внимание , обясниха ни всичко подробно , отговориха на всички ни въпроси. 

Авис са много добри и с удоволствие бих наела от тях кола, но цената за 11 дни е сърцераздирателна...

Връзка към мнение
1 hour ago, Георги said:

@Гост  - economy car rentals също са посредник, не наемаш от тях, само да отбележа :)

 

Оффф, не искам посредник, жалко че е така - този път наистина блокирах за наемане на кола, сериозно. Виж им условията, които бях пуснала в предишната публикация и ревютата в trust pilot - те  ме привлякоха (и цената).

 

Искам просто пълна сигурност и застраховка; ако ми трябва помощ - не дай боже - да имат такава денонощно; да не ме разорят с цена - не искам да им купувам колата (каквито са всички оферти на известни международни фирми). 

 

Ако можеш да дадеш рамо с предложение, ще се радвам1 Не ми е проблем блокиране на голяма сума, проблем ми е цената на наема в комбинация с услугата...

 

П.П. Как го правиш това с маркиране на името, извинявай? :blush:

Връзка към мнение

Разбирам  те  .

Идеята ми беше , че при търсене  на кола от порта , а не от летището , попадаш на  Авис. А през посредниците може да се появи някаква промоция .

Писали сме заедно . Сега видях , че ти не искаш да наемаш кола през посредник.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Така - да споделя тук на какъв вариант се спрях за Сицилия. 

 

След наистина огромно ровене стигнах до следните умозаключения :)

 

- не намерих компания, която да покрива изцяло застраховките в Сицилия - просто НЯМА. Аз съм свикнала да плащам 100% застраховка - за мен спокойствието е наистина безценно, тоест, има висока цена, но обикновено я плащам без да мрънкам. Не са чак такива съсипващи суми за няколко дни. В Сицилия - едно на ръка, че е много време наема, а и да искам, не мога - винаги има сериозен excess (самоучастие) при кражба и сериозна повреда, без значение от застраховката.

 

- скъпите компании като Авис също имат сериозни оплаквания - по-малко отколкото местните, но и цената им е три пъти по-висока най-малко - и отново нямат пълна застраховка.

 

Моят избор - попаднах на посредник, когото не съм ползвала досега - с много висок рейтинг в UK - в trust pilot. Цена - 40 паунда на година.

 

http://www.economycarrentals.com/

 

https://uk.trustpilot.com/review/www.economycarrentals.com

 

Те използват също местни компании, разбира се, но цените им са много добри. Веднага давам пример с моя наем: за 12 дни -> 154 паунда. Това е с пакет пълна застраховка - с доста сериозен excess (самоучастие). Може да се намали съществено срещу близо 7 паунда на ден, но аз реших да се въздържа. Смятам да си взема застраховка самоучастие от този сайт - също с много добри отзиви, препоръчан от магеланка (благодаря й) - до 5000 паунда самоучастие се застрахова, което ми е достатъчно.

 

http://www.insurance4carhire.com/

 

Не съм убедена, че може да се резервира полица от България, но вярвам че и у нас има сходни продукти.

 

И така - надявам се да няма проблеми по пътищата в Сицилия. Ако има, не дай Боже, ще ги покривам с кредитната си карта, а след това ще си търся покритието в Англия. Това смятам за най-добрият вариант - за мен - с оглед всичко, до което се добрах за колите под наем.  Недостатъкът - трябва да имате много висок лимит на кредитната карта. 

 

Надявам се да е полезно на някого :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Rainy, аз се върнах в сряда вечерта , но най-вероятно няма да имам време следващите няколко дена да си напиша отчета, та ще използвам тук да ти напиша за колата. 

Взехме от Голдкар със Супер кавър. Малко се помотахме докато ги намерим, но за 5 минути се оправихме на гишето. На Юръпкар и Сицили бай кар опашките бяха от по 20 човека Дадоха ни Рено на 600 км. Миришеше на ново . Като я връщахме само погледнаха горивото. Много любезни. Застраховката покрива всички щети. Само при кражба и пожар /ако не си бил добър стопанин /си плащаш т.е. оставил си ключовете на таблото или си оставил колата до горяща нива.....Доволна съм. Ако те интересува още нещо - питай! 

И карането в Палермо е Рай спрямо София! Влезнахме в Палермо около 17:30 в понеделник на 10.04. На другия ден ходихме сутринта до Монреале /10:00-14:00/. Само на излизане в сряда около 11:00 имаше задръстване в края на града, но нашата навигация ни прекара през Бранкачо /отвратитерно място/. В крайна сметка за около 25 минути излязохме. Обаче в сряда /19.04/, като кацнахме в София - 1 ч. ни отне от летището да стигнем до Военномедицинска академия!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ronnie каза:

Взехме от Голдкар със Супер кавър. Малко се помотахме докато ги намерим, но за 5 минути се оправихме на гишето. На Юръпкар и Сицили бай кар опашките бяха от по 20 човека Дадоха ни Рено на 600 км. Миришеше на ново . Като я връщахме само погледнаха горивото. Много любезни. Застраховката покрива всички щети. Само при кражба и пожар /ако не си бил добър стопанин /си плащаш т.е. оставил си ключовете на таблото или си оставил колата до горяща нива.....

 

можеш да се поздравиш, че сте били късметлии и не сте се притеснявали излишно :) но каквото и да са ви казали на място като сте взимали колата, факт е, че сте платили застраховката Супер Кавър, без да си анулирате самоучастието в случай на каквато и да било кражба, то си го пише и изрично и на сайта им

 

за мен продължава да е безкрайно неадекватно /не само ГолдКар, ами и другите, които проверихме тук с общи усилия / да предлагат застраховката на една и съща цена, само че в района на Палермо и на Катаня да си я платил срещу нищо, изначално не е редно някакси... единствената съпоставима реакция на такава заблуда, в която вкарват хората, които не са дочели дребните шрифтове в изключенията, би било ако я гепят колата в Катаня, човек да отиде и да подаде жалба в Сиракуза или по-надалеч, че е станало там  - да вървят да доказват те къде е станало, като така или иначе колата е изчезнала чисто физически

SuperCover.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не са ми го казали, а някъде го четох, но сега не успявам да го намеря. Само това намирам в момента: 

https://www.goldcar.es/en/tc/  

 

Иначе и аз във всички сайтове на компаниите това четох- за определени райони застраховката НЕ важи. 

Благодаря се, че минахме без ПТП, кражби, пожари, вандализим и т.н.

Успешно и безпроблемно пътуване на всички !

 

Връзка към мнение

Добре де, а няма ли някаква Европейска институция,  дето може да се пише по този въпрос?И която регламентира тези неща?На ден човек плаща застраховка по-голяма от наема на колата, а без защита против кражба. Нали като си направи човек пълно автокаско, тази застраховка покрива всичко.

Какъв е тоя СРК и кое му е супер,  кое му е релакс на тоя кавър?Ако се направи една проста сметка тия какви пари смъкват от застраховки годишно, ще излязат суми сериозни.

И на мен ми предстои наемане на кола отново в Катания, пак ще ползвам Голд кар, /както стана ясно, всичките са един дол дренки/.Но там имаме рейтинг,  събрали сме и доста точки, ще платя част от наема с тях.Ама още седя и се мотам. 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
4 hours ago, Цвете said:

Моля разбиращите от тази материя да дадат мнение за тази компания. Благодаря предварително!

Копирам едно мнение от темата за Сицилия при мамите за тази компания. 

 

Сайта на компанията е https://www.autonoleggioone.it  Нямат офис на летището. Директно като кацнахме им звъннахме и пратиха шатъл да ни вземе и закара до паркинга им. После така ни и върнаха като върнахме колата. "Уловката" е че колите са им стари, на по10 години, но това е и плюс - изобщо не им дреме ако някъде си я одраскал и не ги оглеждат тия детайли като им я връщаш - само резервоара гледат. Нямат лепенки и обозначения, че е рент-а-кар, т.е. не бие и на очи (с оглед честите кражби на багаж в Сицилия). Като я взимахме питахме дали не трябва да опишем някъде вече наличните ожулвания и какво става ако има пътни глоби (т.к. там ги пращат на адрес, не те спират като тук от храстите). Човека само се засмя и каза "абе карайте смело, хич да не ви дреме". Нашата беше Форд Фокус около 2007-ма, технически беше изправен, дизелче, с шест скорости, сравнително икономичен. Имаха и с газ, по-малолитражни (и двойно по-евтини), но вече ги бяха наели. Може колата да се остави и в друг град. Платих с пейпал през сайта им от карта, в която имаше 200лв (вече са около 30-40 Very Happy) но след уговорка каква да е сумата и къде да цъкнем за да ни таксува точно толкова. Има опция да се плати кеш при връщането на колата - оскъпява малко. Тоест и никакви карти да не искате да ползвате е възможно. Търсех такава опция,тъй като на позната месец след пътуванета и дърпаха разни суми от една рент-а-кар агенция - първо ожулено имало, после някакви пътни глоби дошли... Не малка сума доплати по този начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, nino каза:

Копирам едно мнение от темата за Сицилия при мамите за тази компания. 

nino, само като цитираш външен източник, слагай връзка към оригинала :) Ето го мнението: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=952082.msg35040985#msg35040985

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 hours ago, Георги said:

nino, само като цитираш външен източник, слагай връзка към оригинала :) Ето го мнението: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=952082.msg35040985#msg35040985

Добре, ще знам за в бъдеще.

Връзка към мнение

Аз това съм го чела, но ми се иска да се изкажат хора с опит, защото аз съм лаик и още се чудя дали да наемам въобще кола и от това пък идва и въпросителната за настаняването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Така, изчетох я темата и проверих фирмите, които се споменават в нея.

Стигам до извода, че:

Gold Carhttps://www.goldcar.es/us/ прилични цени, имат 'Super Relax Cover', която обаче не покрива кражба за Catania, Bari and Palermo

Interrenthttps://www.interrent.com low cost на Europcar, които имат 'Peace Of Mind Protection', която отново: In case of theft occurred in high-risk         areas (Puglia, Campania, Catania city and province) protection packages are not applied and therefore not reduce the customer's liability. 

Italy Car Renthttp://www.italycarrent.com , които имат "Super Kasko Plus ( zero franchigia)". В техните условия никъде не открих Сицилия да е изключение, но е възможно да го има и да не съм го открил.

Autonoleggio Onehttps://www.autonoleggioone.it имат предимно стари коли, но можеш да вземеш кола дори без кредитна карта. По отношение на застраховката имат 'Full Kasko insurance with 0 deductible' и също никъде не открих Сицилия да е изключение.

 

Ще е полезно за хората, които държат на '0 deductible' - Ако някой открие все пак, че и при Italy Car Rent или Autonoleggio One има също уловка, нека моля да пише.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля,че Рейни ги беше проучила поред и за Сицилия никоя от фирмите не покрива кражба на колата.

С пълната застраховка се сваля до 0 депозитът,без покритие за кражба.

За това,съм направила допълнителна застраховка против кражба с външна фирма.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да използвам темата за една питанка, че хич ме няма в рента-кара...

Ако се вземе кола от Палермо и се върне в Катания ще ми начислават ли допълнителни такси...

Връзка към мнение
преди 43 минути , AlexandraKo каза:

Мисля,че Рейни ги беше проучила поред и за Сицилия никоя от фирмите не покрива кражба на колата.

С пълната застраховка се сваля до 0 депозитът,без покритие за кражба.

За това,съм направила допълнителна застраховка против кражба с външна фирма.

Определено тези, които бях проучвала, нямаха абсолютно пълна застраховка - нито една от тях.  

 

Признавам, не съм чела проучвала една по една всички италиански фирми за коли под наем :)  Така че е възможно да има малки компании с пълно покритие в Сицилия... Но аз признавам, такъв риск не бих поела - обикновено те не говорят английски и при проблем ще съм безпомощна.

 

Фирмата, чрез която съм наела, е посредник и имат английско говорящ ''телефон'', с добра репутация са. Иначе аз съм абсолютен фен на пълната застраховка. Този път просто не стана номера - и поне си го знам, и съм подготвена да си пазя всяко документче. Пожелавам на себе си и на останалите безпроблемно пътуване :) 

преди 7 минути , wiliko каза:

да използвам темата за една питанка, че хич ме няма в рента-кара...

Ако се вземе кола от Палермо и се върне в Катания ще ми начислават ли допълнителни такси...

Обикновено се начислява, но всяка фирма си е за себе си. Симулирай наемане - там се отбелязват различните точки на взимане и връщане.

Връзка към мнение

Благодаря ти Рейни, направих го и защото не се промени съществено крайната сума, а за същата процедура за Италия ми е излизало примерно такса за връщане на различно място, реших че нещо пропускам...но явно я има и опцията да не се начислява такава... ще разиграя варианта и ще го решавам в последствие...

Връзка към мнение
преди 3 минути , wiliko каза:

Благодаря ти Рейни, направих го и защото не се промени съществено крайната сума, а за същата процедура за Италия ми е излизало примерно такса за връщане на различно място, реших че нещо пропускам...но явно я има и опцията да не се начислява такава... ще разиграя варианта и ще го решавам в последствие...

Точно затова казах, че зависи... Обикновено се начислява, но съм била свидетел как за една Португалия таксата е била нула, а за континентална Италия - не Сицилия! - таксата е била много сериозна. Нищо не пропускаш. Ако заложиш различните точки, цената ще ти е крайната. Чети пак внимателно де :) 

Връзка към мнение
5 hours ago, wiliko said:

Благодаря ти Рейни, направих го и защото не се промени съществено крайната сума, а за същата процедура за Италия ми е излизало примерно такса за връщане на различно място, реших че нещо пропускам...но явно я има и опцията да не се начислява такава... ще разиграя варианта и ще го решавам в последствие...

При  Autonoleggio One , ако върнеш колата в друг град цената се увеличава със 100 евро.

Връзка към мнение
On ‎7‎/‎10‎/‎2017 at 11:22 PM, nino said:

При  Autonoleggio One , ако върнеш колата в друг град цената се увеличава със 100 евро.

Мерси, вече и аз стигнах до извода че няма безплатно връщане на друго място, като в зависимост от фирмата цената варира от 50-100 евро...къде съм гледала първия път и аз не знам...

Питанка относно офис на Italy Car Rent на летището в Палермо... не откривам инфо да са на самото летище а някъде в периферията..ако някой има опит би ли споделил при такива случаи как се процедира... да си правя изводите дали да ги ползвам...

Редактирано от wiliko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.