Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

Забелязах, че когато някой хареса мое мнение в нотификейшъните излиза "Блабла хареса мнение в тема: Блаблабла." В старата версия изписваше "Блабла хареса ваше мнение в тема: Блаблабла." Мисля, че беше по-разбираемо и точно. Сега може да се тълкува като някой си е харесал някое си мнение в еди коя си тема :)  Сега да не кажете, че издребнявам. И така е ок, просто споделям впечатления :) 

Връзка към коментар

@chandni, може ли да пробваш с по-бавен нет дали има подобрение? Може да подхванеш някой друг пътепис, който не си отваряла, има много с много снимки, тези на Roje са добра точка :)

 

@oli_mali - ще погледна какъв беше стринга за това и ще го коригирам, ако е възможно. 

 

@Duke - нямаш си никаква представа от уеб технологии, изчакай със саркастичните забележки поне да мине седмица, сега не мога да им обърна вниманието, кеото търсиш и едва ли ще постигнеш нужния резултат. 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Георги каза:

 

@chandni, може ли да пробваш с по-бавен нет дали има подобрение? Може да подхванеш някой друг пътепис, който не си отваряла, има много с много снимки, тези на Roje са добра точка :)

 

Тествах с пътеписа на Roje "Сингапур, Куала Лумпур и Джогджакарта". Има напредък, но отново не успя да ги зареди всичките... Този път стигна до 12 напълно заредени преди да се "предаде". Телефонът беше на Edge скорости (27 kB/s или иначе казано, около 216 kbit/s). Повечето оператори огрничават скоростта на 64 до 128 kbit/s след изчерпването на мегабайтите от плана.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Георги, защо при всяко мое мнение решаваш, че то е насочено пряко към теб? Забележката ми няма нищо общо с теб, а е изцяло насочено към новото мислене да се създават неща, които са далеч от съвършеното и надеждното. Стига с този нарцисизъм, не усещаш ли, че вече прекаляваш? Светът не се върти около теб!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При мен при 2gonly има доста незаредени снимки, при тестване на пътеписи. Същите, при 4g - направо "летят", т.е. всичко се зарежда и нямам проблеми с визуализацията. Това се отнася за мобилния нет :)

Връзка към коментар

Аз да кажа и тук:

Много благодаря на всички, които ми се притекоха на помощ - Мари, Чандни, Булпа, Дюк!:)

Оказа се, че когато ти е свършил лимитът за прикачените файлове / па то, на мен, все ми е свършил,:( нали съм много подробна/, тази опция за прикачване въобще не се появява.

По тази причина прозорчето за писане на мнение изглежда различно.

Жоро ми увеличи лимита и сега всичко е наред.

Че бяха големи страдания, като не мога да се изкажа цветно.:wizard:

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Георги, в старата версия при цитиране на едно или няколкко мнения с много прикачени снимки, в цитата снимките излизаха само като линкове. Сега снимките се виждат, което освен, че води до много дълги цитати, би затруднило и зареждането на форума за хора с бавни връзки. Може ли пак да се скриват снимките в цитатите?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това не съм сигурна, дали така е замислено да работи, но в Ново съдържание, когато ползвам филтрите, за да си избера тип съдържание, нещо не иска да ми го помни. По-точно понякога помни (поне докато съм логната), понякога не. Всеки път като се влиза във форума ли трябва наново да ги избирам? Може би нещо не правя правилно...

Връзка към коментар

И аз така уж направих, ама явно не съм уцелвала бутона :-D В смисъл, мислела съм, че "запази промените?" е бутончето и въобще не бях обърнала внимание, че има въпросителна накрая :$ 

 

Допълнение: пак не става, появяват ми се допълнителни отметки при заглавието "ново съдържание",  обаче като изляза и вляза на страницата, пак изчезва запаметеното и пак трябва наново... Не разбирам каква нова категория трябва да създам, по дифолт излиза "ново съдържание" и направо натискам "създай нова категория" и всъщност така го обясних, че и аз не мога да се разбера, сега един скрийншот:

Screenshot_2017-04-06-09-14-55.thumb.png.6e6c918a72ed5019710d560c00551eba.png

Редактирано от searus
Връзка към коментар

@chandni, може ли да опиташ с някой пътепис в сайта на Стойчо дали има подобни проблеми при зареждането на много снимки с 2G? Ей този мисля, че е подходящ: http://patepis.com/?p=42694

Връзка към коментар

Като имам няколко известия от различни теми, в началото всички излизат потъмнени, което е ок. Но когато цъкна върху едно от известията, след това всички стават не-болднати, въпреки че само едно от тях съм прочел. Дали е възможно известията от темите, които не са все още отворени, да си стоят болднати (потъмнени), а само тези, които са цъкнати да станат по-светли?

-> 

Връзка към коментар

@oli_mali - не, не е възможно, свалянето на менюто изчиства известията. Фейсбук работи по същия начин. 

 

@searus - всичко ок ли е сега? Хронологията е - редактиране на поток, запазване (запазва се като нов поток в активност->моите потоци->), от там след като го извикаш можеш да го направиш поток по подразбиране и ще замени бутона за ново съдържание горе вдясно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Георги каза:

@chandni, може ли да опиташ с някой пътепис в сайта на Стойчо дали има подобни проблеми при зареждането на много снимки с 2G? Ей този мисля, че е подходящ: http://patepis.com/?p=42694

Да, зареди ги всичките... Отне може би 4-5 минути да ги зареди, но ги зареди. Не се счупи нито една снимка и не спря да зарежда, докато не се зареди и последната... Зареждането наподобяваше на "спускане на щора" от зората на dial-up, но все пак ги зареди... :)

 

П.С. Между другото не ги зареждаше последователно, а random... Имам чувството, че започваше да зарежда снимките от там, докъдето съм scroll-нала, а после като scroll-нех до други снимки, започваше да зарежда тях. 

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@домосед - нищо не можем да измислим по проблема с галерията. Пичовете качиха тестови албуми, всичко е ок. Щеше да е хубаво ако не бяха нафлудили баш категорията със знамето, ама карай, има хубави снимки, ще ги оставя за ден преди да ги бастисам :)

 

https://magelanci.com/gallery/category/51-нашето-знаме-около-света/

 

Щеше да е добре, ако всички имаха такъв проблем, но като се случва само на някой е трудно да се проследи. Иначе файловете определено ги има качени на сървъра, така че счупването е станало между качването и записването в базата. 

преди 2 минути , chandni каза:

Да, зареди ги всичките... Отне може би 4-5 минути да ги зареди, но ги зареди. Не се счупи нито една снимка и не спря да зарежда, докато не се зареди и последната... Зареждането наподобяваше на "спускане на щора" от зората на dial-up, но все пак ги зареди... :)

 

 

 

ОК, мерси. Продължаваме борбата.

Връзка към коментар

Скрих всички снимки от цитатите. Нека временно пробваме дали така е ок. Не съм сигурен че е вариант за предпочитане, ако някой иска да обърне внимание на конкретна снимка в цитат, сега няма да може. Но така се отърваваме от цитиране на дългите постове с много снимки.

 

Като цяло хигиената на цитатите е задължение на цитиращия и колкото и да се мъча, не мога с никакви настройки да го направя перфектно :) 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги каза:

Като цяло хигиената на цитатите е задължение на цитиращия и колкото и да се мъча, не мога с никакви настройки да го направя перфектно :) 

 

Ето това за мен е истината. Още повече, че сега е супер лесно да цитираш точно определено нещо - дори и дума само. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.