Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 7 минути , Георги каза:

И този втория линк при теб не работи? Я някой друг да го пробва, че при мен си се отваря коректно и всичко е ок. 

Сега, като кликнах върху линка и при мен се отваря.

Отново направих проба и стана същото като описаното по-горе.

Рефрешнах страницата, на която ми излезнаха отново "Намерени 0 резултата" и страницата се яви нормално.

 

Пробвай как е при теб, без да влизаш от втория линк, а от първия да избереш втора страница.

Връзка към коментар

Всичко си работи ок при мен. Mary, Aleks, кажете какъв браузер ползвате, телефон или стационарен. Подозирам, че при определени браузери има някакъв проблем. 

Връзка към коментар

Забележка за правописа: пише се "току-що", с тире. (В нотификациите на браузъра го видях без тире).

В тази връзка - "Публикувано: в момента" не ми звучи добре. "Публикувано току-що" не е ли по-добре?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Георги каза:

Всичко си работи ок при мен. Mary, Aleks, кажете какъв браузер ползвате, телефон или стационарен. Подозирам, че при определени браузери има някакъв проблем. 

 

преди 19 минути , Алекс каза:

Сега и аз пробрах с рефреш на "Намерени 0 резултата" и при мен страницата се появи :) Иначе аз съм на стационарен и ползвам интернет експлорър.

ИЕ съм ползвала и аз.

В Мозила нямам проблем.

Връзка към коментар

Вече можете да триете вашите маркери на картата. Десен клик върху маркера би трябвало да даде възможност за "Delete". Не може да се преведе за сега. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

Вече можете да триете вашите маркери на картата. Десен клик върху маркера би трябвало да даде възможност за "Delete". Не може да се преведе за сега. 

Confirmed! :laugh:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Временно ще се спре възможността за редактиране на посетените държави, може би за ден-два. След това полетата ще се показват по малко по-различен начин и ще са изцяло съобразени с ISO-3166-1. Да приключим веднъж завинаги със "защо това островче го има, а онова го няма и защо тази държава е писана на този континент след като всъщност е на онзи".

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 4/25/2017 в 12:04, Mary каза:

Моята е 11.

 

На 4/25/2017 в 12:32, Алекс каза:

И моята

Очевидно бъг в браузера, когато енкодва урл адреси в език различен от английски:

 

Цитат

Hi Georgi,

Unfortunately, this appears to be a bug in Internet Explorer 11 itself - Microsoft had made an attempt to fix it, however that attempt appears to have failed.

You can read more here: http://stackoverflow.com/questions/18220057/encoding-of-query-string-parameters-in-ie10/18220123#18220123

Regards,
Ryan Ashbrook - Development
Invision Power Services, Inc.

 

Връзка към коментар

След много години на Firefox, по причини независещи от мен минах на Chrome и направо се родих. Вярно, трябваше ми малко време за адаптация. Все още ми липсват някои допълнителни приложения, но като цяло през последните години Firefox става все по-муден и бъгав...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също отдавна се отказах от "лисицата" и минах на Chrome, но и той не е "китка". Има много преимущества, но най-големият му недостатък е, че е ултра-хипер-мега лаком откъм RAM... :blackeye:

 

im-not-gonna-kill-you-im-gonna-hurt-you-

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
На 24/04/2017 в 11:51, Георги каза:

Удряш един доклад или пишеш на някой от модераторите да ги изтрие. Триенето на прикачени файлове го считаме за еквивалентно на триенето на постове и е силно непрепоръчително. 

Това не мога да си представя, че е нормална политика!

След като имаш прозорец време за редактиране на правопис, логично е същият прозорец да важи и за редактиране на образи.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 39 минути , домосед каза:

Това не мога да си представя, че е нормална политика!

След като имаш прозорец време за редактиране на правопис, логично е същият прозорец да важи и за редактиране на образи.

 

Чисто технически няма как да стане или поне не е направено да стане в софтуера. Атачмънта е като отделен обект, който не е прикачен за дадено мнение, за това и няма как да бъде контролиран от същото времево ограничение за редактиране. 

 

От там нататък е въпрос на избор между двете опции:

1. Позволяваш всеки неконтролируемо да трие прикачени снимки както и когато иска

2. Забраняваш триенето на прикачени файлове въобще

 

И двата варианта си имат плюсове и минуси. При първият плюсовете са при такива гафове, че можете сами да си ги оправите, минусите са че всеки, който нещо е станал на криво може със сериозен успех да вандализира повечето си мнения и теми. При вторият, няма как вие да си премахнете неправилно качените снимки, но пазим целостта на темите. 

 

При вариант 1 нямаме абсолютно никакво протоводействие на негативите. При вариант 2 противодействието е просто вие да внимавате повече преди да качите и публикувате неподходящи снимки, а ако това се случи, то да сигнализирате бързо, сигурен съм че проблема ще бъде оправен до минути. 

Връзка към коментар

Не е ли в правото на публикуващия да може да си изтрие всичко качено (в случая снимки), било то защото е станал накриво, или защото просто така е решил?

Как е уреден този въпрос в правилата за ползване на форума?

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , macf1an каза:

Не е ли в правото на публикуващия да може да си изтрие всичко качено (в случая снимки), било то защото е станал накриво, или защото просто така е решил?

Как е уреден този въпрос в правилата за ползване на форума?

Уреден е по следният начин: https://magelanci.com/guidelines (което ми напомня, че тази връзка трябва да я сложа пак някъде на видимо място).

 

Цитат
  1. Веднъж пуснати и след изтичане на минималния период за редактиране, мненията Ви остават завинаги във форумите. Молби за изтриване на всичките Ви мнения, ако решите да напуснете общността, ще бъдат игнорирани, освен за тези от тях, които разкриват лична информация. По желание, профилът Ви може да бъде преименуван, но мненията Ви ще си останат.

Естествено, в рамките на разумното винаги съм готов да правя компромиси с това правило и съм ги правил не веднъж и съм трил мнения, когато съм бил помолен и за това е имало разумна причина. Но не, ако след половин година решиш, че нещо не те кефи и искаш да изтриеш всичко, просто ей така, няма как да стане. Участвал си в дискусия, имало е и други участници в тази дискусия, от уважение към тях е редно да не унищожаваш темата. Знаеш ли какви случаи съм имал, пуска човек тема, пита за съвети, от долу хората му отговарят на въпросите и дават предложения, след това ми се пише на лично "благодаря за отговорите, сега искам да си изтрия темата". Няма как да бъде толерирано подобно поведение. 

 

Относно снимките, естествено че ще изтрия всички снимки, които са неподходящи след като бъда помолен. Но не мисля, че е редно да разрешавам подобно вандализиране назад във времето, само защото някой първо е качил неподходящи снимки и второ настоява да изчезнат на секундата. Ако имаше как да го направя разрешено за Х минути, щях да го направя, но просто на този етап технически не е възможно. 

 

П.П. Това важи само за форумите. Във всички останали зони - пътеписи, галерии, видео, всеки може да си трие съдържанието, когато и както реши. Просто там съдържанието не е групово усилие както е във форумните дискусии. 

 

Връзка към коментар

@домосед, всъщност се оказва, че опцията си работи абослютно нормално и можеш сам да си изтриеш снимките в периода на първоначална редакция. Тествай. Прикачи една снимка тук, отиди да редактираш мнението и виж дали долу вдясно има кошче:

 

delete.png

 

Това кошче би трябвало да е активно в минутите за редакция. 

Връзка към коментар

Аз като писах пътеписа за Венеция качих повече снимки и не можах да открия как да ги изтрия. Такова кошче нямаше. Резултатът беше, че всички грешно качени се наредиха след текста и въпреки неколкократното редактиране, продължаваха да се зареждат. Накрая Mary ги изтри. Има ли начин да не се случва така?

Връзка към коментар

Едно! Две! Три! Проба!

 

 

P1120026.JPG

преди 6 минути , Георги каза:

Това кошче би трябвало да е активно в минутите за редакция.

Проба Fail !

Никъде не ми се появява такова кошче

 

binmissing.jpg.3394ea996a20b9014653e98df545b49b.jpg

Редактирано от домосед
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Георги, разбирам част от аргументите и съм напълно съгласен, че няма как по средата на дискусията да решиш за изтриеш свое мнение, което е възможно да доведе до тотално опорочаване на темата. В същото време не съм съгласен, че потребителят има право да редактира свое мнение в определен интервал от време (включително изтрива част или цялото съдържание на текста), но няма право да изтрива качени снимки в същото мнение. Няма никаква логика в това ограничение. Да не говорим, че модератор има право да прави каквото си иска с нечие мнение, включително и посочената от теб хипотеза при която модератор:

 

преди 1 час, Георги каза:

нещо е станал на криво може със сериозен успех да вандализира повечето си мнения и теми.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.