Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 7 минути , chandni каза:

Минимизираш всичко, цъкаш на десктопа с десния бутон на мишката - Display Settings - най долу натискаш върху Advanced settings и на следващия екран второто падащо меню ти показва резолюцията... При теб вероятно е нещо от рода на 1280х1024 или по-ниска... Виж какви опции имаш за по-висока резолюция (зависи от графичната карта и от монитора ти)

Благодаря ти, имам още две опции за повишена резолюция, сложих най-голямата - излезе същият прозорец.

Върнах си го на старата.

В предишната версия нямаше проблем, защо сега има - никой не знае.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Не е спешно, нито сериозно, просто пиша по молба на Mary, може по нататък да го видим - и аз помня, че се е случвало в стария формат: генерирането на плеър от тубата в песните нещо се прецаква чат-пат и изкарва само линк. Сега го установих в темата за песничките. 

Връзка към коментар

 

Досещам се какъв е проблемът, но ще отида да видя първо линка... :)

 

 

Подозренията ми бяха вЯрни... :lol:

 

Линкът не Домосед, който се визуализира с плейър е 

https://youtu.be/c6Mx2mxpaCY

А на Бай Добри е 

https://www.youtube.com/watch?v=oCi0RHLrauU

В тубата има различни линкове - някои са с www, други без. Съответно функцията, която разпознава медийните линкове на youtube търси и разпознава тези без www, а тези, които са със, не ги разпознава като youtube линкове и не ги слага в плейъра :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Исках да прочета един пътепис от Алекс - Уикенд в Рим......, но не мога да стигна до там. От "Пътеписи" - Европа, където го видях, не може да се влезе, пише грешка. А в Апенини го няма, също и чрез търсачката го няма.

Връзка към коментар
преди 43 минути , Polina каза:

A1.png

 

Тук липсват и другите икони за зачертаване на текст, undo/redo, форматиране на текст, цвят/размер на шрифт, нова страница, премахване на форматирането. @AlexandraKo, Можеш ли да изчистиш кукитата и да влезнеш наново в сайта?

 

Поли, съжалявам, че те цитирам.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , chandni каза:

 

Досещам се какъв е проблемът, но ще отида да видя първо линка... :)

 

 

Подозренията ми бяха вЯрни... :lol:

 

Линкът не Домосед, който се визуализира с плейър е 


https://youtu.be/c6Mx2mxpaCY

А на Бай Добри е 


https://www.youtube.com/watch?v=oCi0RHLrauU

В тубата има различни линкове - някои са с www, други без. Съответно функцията, която разпознава медийните линкове на youtube търси и разпознава тези без www, а тези, които са със, не ги разпознава като youtube линкове и не ги слага в плейъра :)

 

Ами, смених линковете с тези от полето като на домосед, но файда - йок. Ефектът е същия. Преди разпознаваше и генерираше плеър с www 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Бай Добри каза:

 

Ами, смених линковете с тези от полето като на домосед, но файда - йок. Ефектът е същия. Преди разпознаваше и генерираше плеър с www 

Сменяш само това, което се вижда - текста на хиперлинка, а самия хиперлинк не го променяш :) В твоя случай оригиналният линк в тубата изглеждаше ето така:

https://www.youtube.com/watch?v=oCi0RHLrauU&feature=youtu.be

и за да го накарам да "проработи" и да се разпознае като видео, махнах от линка "&feature=youtu.be" и остана 

 

https://www.youtube.com/watch?v=oCi0RHLrauU

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

Сменяш само това, което се вижда - текста на хиперлинка, а самия хиперлинк не го променяш :) В твоя случай оригиналният линк в тубата изглеждаше ето така:


https://www.youtube.com/watch?v=oCi0RHLrauU&feature=youtu.be

и за да го накарам да "проработи" и да се разпознае като видео, махнах от линка "&feature=youtu.be" и остана 

 


https://www.youtube.com/watch?v=oCi0RHLrauU

 

 

Ясно, да, мерси. Просто до сега тия гимнастики с линковете не ми се бяха налагали   

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, bulpa каза:

 

Тук липсват и другите икони за зачертаване на текст, undo/redo, форматиране на текст, цвят/размер на шрифт, нова страница, премахване на форматирането. @AlexandraKo, Можеш ли да изчистиш кукитата и да влезнеш наново в сайта?

 

Поли, съжалявам, че те цитирам.

 

 

Тони, благодаря ти.:)

И с кукита, и без кукита, все тая.:O

Изтрих ги, но няма полза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги каза:

P.S. Направени са промени по настройките, докладвайте, ако продължават постове с много снимки да не зареждат всички.

Продължават да не ми се зареждат последните снимки когато са много на една страница. Но сега като че ли зарежда доста повече снимки от преди. Всъщност ако е само при мен тоя проблем, може да не се занимаваш, кой знае каква ми е връзката до сървъра magelanci.com

Връзка към коментар

Аз вия на умряло, че нито една снимка не мога да сложа и никой не знае защо.

Изтрих бисквитките, сетинг - метинг ръчках,  смених браузера, влизах-излизах къде сто пъти и не може и не може.:(

Уф, отивам да пия един джин, че ми писнА.:(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Аз вия на умряло, че нито една снимка не мога да сложа и никой не знае защо.

Изтрих бисквитките, смених браузера, влизах-излизах къде сто пъти и не може и не може.:(

А от друг комп/устройство? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Продължават да не ми се зареждат последните снимки когато са много на една страница. Но сега като че ли зарежда доста повече снимки от преди. Всъщност ако е само при мен тоя проблем, може да не се занимаваш, кой знае каква ми е връзката до сървъра magelanci.com

Можеш ли да дадеш примерен линк, за да пробвам? 

 

П. С. Хайде аз пък да похваля мобилната версия за разнообразие... :D На старата версия не можех да приближавам и отдалечавам (pinch zoom) - нещо, заради което превключвах на пълна версия със старата, докато в новата работи. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сега пиша от телефона.Същото е.

преди 11 минути , Фичо каза:

А от друг комп/устройство? 

Ей сега се пробвах от телефона - излиза ми същия прозорец, като на големия компютър. Този скрийн, който показахме по-нагоре. Пак е без кламерчето за файлове и снимки.

Повредата не е в нашия тИлИвизор.:O

Благодаря на всички за помощта, ама, може би, и Жоро трябва да ме чуе.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 39 минути , AlexandraKo каза:

Сега пиша от телефона.Същото е.

Ей сега се пробвах от телефона - излиза ми същия прозорец, като на големия компютър. Този скрийн, който показахме по-нагоре. Пак е без кламерчето за файлове и снимки.

Повредата не е в нашия тИлИвизор.:O

Благодаря на всички за помощта, ама, може би, и Жоро трябва да ме чуе.

 

Ти май доста снимки качваш, да не би пък да е изчерпан профилния ти лимит за прикачени файлове?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Duke каза:

 

Ти май доста снимки качваш, да не би пък да е изчерпан профилния ти лимит за прикачени файлове?

Благодаря ти, но в предишната версия, като ми свършеше лимитът за прикачените файлове, аз прикачвах, но като натисна бутона за публикуване, ми казваше, че съм изчерпала лимита.

А сега на мен ми излиза различен прозорец за писане на мнения. Въобще нямам опция да сложа прикачен файл.

Проверих си го лимита - вярно е, че е почти привършил.

Сега ще напиша на Жоро ЛС да ми го увеличи, да видим, дали ще се появи опцията.

 

Връзка към коментар
преди 56 минути , chandni каза:

Можеш ли да дадеш примерен линк, за да пробвам? 

 

П. С. Хайде аз пък да похваля мобилната версия за разнообразие... :D На старата версия не можех да приближавам и отдалечавам (pinch zoom) - нещо, заради което превключвах на пълна версия със старата, докато в новата работи. 

Предимно пътеписи, където има много снимки. Примерно този

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да... Направих експеримент и превключих мобилния интернет на 2G Only и наистина зареди само 2 снимки, останалите ги замести с картинката за "счупена снимка" почти веднага, т.е. не се мъчи да ги арежда 30-40 секунди и тогава да се "предаде". Превключих на 3G и презаредих пътеписа - моментално зареди всички снимки... На 4G, естествено, съвсем пък нямаше проблеми.

 

P.S. При бавна връзка, когато презаредиш 3-4 пъти страницата, малко по малко изтегля и останалите снимки... Явно има някакъв тайм аут, след който спира дасе опитва да тегли снимките.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И при мен има незаредени снимки от въпросния пътепис, въпреки че го отварям не през мобилен, а нормален кабелен интернет (но не е бърз като българските, сега проверих и в момента е 8,9 mbps download speed). Може ли и местоположението да играе роля? В Германия съм. Преди съм нямала този проблем.

Връзка към коментар

При преглед на новото съдържание ми се появяват всички, които да направили заявки за магелански мили. Предполагам, че са го направили лично в съобщение до теб, Георги, но са на показ.

 

П.П. Вече са скрити и не се появяват.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

- с AlexandraKo проблема е точно от запълненото място, това е ефект, че като се изпълни квотата крие бутона за прикачване. 

- Благодаря за разследването, че с по-бавни връзки гърмят пътеписите с тежки снимки. Ще продължа да пипам. 

- Ако виждате, че форума е "офлайн" проблемът е във вашия телевизор - DNS сървърите на доставчика ви не са възприели изцяло, че сме на ново място и сочат към стария. За най-добре си сменете DNS сървърите с тези на гугъл, лесно става, примерна статия: https://www.howtogeek.com/howto/7406/speed-up-your-web-browsing-with-google-public-dns/ Иначе до ден-два всичко трябва да е ок. 

- Магеланските мили не се виждаха, само заглавията на заявките, все пак доста тъп пропуск в сигурността. Докладвам веднага. Mililia, добре е като видиш такива неща да ми ги споменаваш на лично, а не пред всички :)

- Ще прегледам стринговете в календара дали могат да се оптимизират, така че да не се припокриват. 

 

@домосед, твоя проблем с разместената хронология се оказа, че си е ок. Просто твоите мнения в темите се подреждат по хронологичен начин, а темите започнати от теб се подреждат спрямо последното мнение в тях, независимо чие е. Един вид, темата не е мнение и се подчинява на други правила за подредба :) Тъпо малко, но ми казаха, че is working as intended. Не ми се спори. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , Георги каза:

- Ще прегледам стринговете в календара дали могат да се оптимизират, така че да не се припокриват. 

Само за пример, ако отворя тази тема с телефона, по-дългите стрингове за някакви опции със стрелки наляво и надясно не се припокриват, а минават на различни редове.

2017-04-05_21-38-51.thumb.png.44226c6657d069caca97a04449466c7a.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Календара мисля, че е ок вече. Голяма сеч падна по стринговете, ама няма как, не може и голям шрифт, па и всичко наред на ниска резолюция :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.