Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 9 часа, Георги каза:

Просто се колебая дали това са достатъчно сериозни неудобства с оглед на предимствата на тази търсачка...

За мен, НЕ СА достатъчно сериозни неудобства, да не говорим, че от петъчния скрийншот до сега не се е повторило при мен. Не мога да си спомня дали изчезваха всички при клик на кое да е повторение. Възможно да не са изчезвали.

Само да кажа, че тези неудобства съм ги споменала защото питаш кой какво забелязал 🙂 И защото един проблем може да е указание за друг.

За мен най-важна е скоростта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

Изчезват, но после ако някой пише в темата пак става така. Това са теми като "разни любопитни неща", "в момента съм"

Да се коригирам, появяват се в други теми. Обаче ако някой пише в същата тема, която вече се е изчистила, там не става така. Така че теоретично след време ще отпадне.

Не е чак сериозен проблем според мен де.

Връзка към коментар

ОК, може ли да се опитаме да систематизираме малко нещата за да мога да се опитам да пусна някакъв бъг репорт? Миналия път за съжаление не стигнахме до никъде, пращах скрийншоти, но те само маркират че има проблем, а не и как е възникнал. По-подробно описание може да е от полза. Значи нещо такова:

 

1. Появяват се дублирани теми в новото съдържание. От вашите скрийншотове са предимно по двойки, случва ли се да са повече от 2? Винаги ли единия ред е с прочетена, а другия с непрочетена икона?

 

2. При прочитане на съответната тема и двата реда изчезват от новото съдържание. При пускане на ново мнение в темата не се появяват. 

 

Всичко това най-вероятно е причинено от модераторски действия в темата - отделяне, преместване, ама хич не успявам да го възпроизведа на 100%...

Връзка към коментар

Горе-долу така, но не само по двойки, моя скриншот е с едно непрочетено и 2 прочетени.

Не мисля, че е от модераторски действия, поне във "В момента съм" май нищо не сме правили напоследък 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Георги каза:

ОК, може ли да се опитаме да систематизираме малко нещата за да мога да се опитам да пусна някакъв бъг репорт? Миналия път за съжаление не стигнахме до никъде, пращах скрийншоти, но те само маркират че има проблем, а не и как е възникнал. По-подробно описание може да е от полза. Значи нещо такова:

 

1. Появяват се дублирани теми в новото съдържание. От вашите скрийншотове са предимно по двойки, случва ли се да са повече от 2? Винаги ли единия ред е с прочетена, а другия с непрочетена икона?

 

2. При прочитане на съответната тема и двата реда изчезват от новото съдържание. При пускане на ново мнение в темата не се появяват. 

 

Всичко това най-вероятно е причинено от модераторски действия в темата - отделяне, преместване, ама хич не успявам да го възпроизведа на 100%...

Няма никаква логика или последователност. Бях прочела темата за БГ еър. После някой е пуснал ново мнение. В ново съдържание излезе темата на два реда. Не съм отваряла да чета новото по темата, че днес ме затисна работа. Сега като проверих пак, излиза само на един ред непрочетената.

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май, новата рубрика “На фокус” е намесена. Не съм убеден в твърдението си, но ми се струва, че когато в някоя от тамошните теми се добави мнение, светват непрочетени поне още няколко от тях, плюс повторението на невключена в този списък тема (винаги една на брой при мен).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , cck каза:

Май, новата рубрика “На фокус” е намесена. Не съм убеден в твърдението си, но ми се струва, че когато в някоя от тамошните теми се добави мнение, светват непрочетени поне още няколко от тях, плюс повторението на невключена в този списък тема (винаги една на брой при мен).

А е възможно да има нещо общо и с проблема при нотификациите... 

На 12.06.2019 г. в 11:54, chandni каза:

Не са ОК - продължават да се дублират. Ето пример: 

noteifications.png

 

Според нотификация 1 и 2, bibi е реагирала на 2 мнения, коитъо съм публикувала (1 и 2), а Ивайла на мнение 1. Истината е, че реакцията на bibi е само на едно мнение и двете нотификации водят до едно и също мнение. След като Ивайла е реагирала на мнението и съм прегледала нотификацията, същата е отбелязана като прегледана. След това bibi реагира на същото мнение, на което преди това е реагирала Ивайла, но излиза и в първата нотификация, която вече е прегледана, и в съвсем отделна втора нотификация. Надявам се, че ме разбра, че е малко омотано. При повече последователни реакции на едно и също мнение, нотификациите се мултиплицират по броя на реагиралите.

  • Браво 1
Връзка към коментар

На фокус не трябва да има нещо общо, то е просто списък от определени теми. Ама знам ли. Нотификациите също не трябва да са намесени. 

 

Както и да е. 

 

- Нотификациите вече трябва да са оправени, т.е. да са си както едно време

- Запазването на съдържанието при публикуване в някои теми вече също не трябва да го има

 

От по-видимите промени е това. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Георги каза:

- Нотификациите вече трябва да са оправени, т.е. да са си както едно време

Има нещо гнило с известията при мен. Тези най-отгоре са най-новите, непрочетени, но не са болднати. Обратното се случва с прочетените - болднати са.

 

Capture.PNG.cd402a2fc7e83e38d33801eed0aa201a.PNG

 

П.П - случва се само с известия за нови отговори по темите. Известията за реакции изглеждат окей.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

- Нотификациите вече трябва да са оправени, т.е. да са си както едно време

 

Освен ако не си го оправил в последните минути, все още не работят като едно време. Тези оградените 3 нотификации са за едно и също.

 

notifications.png

Връзка към коментар

@chandni, може ли да потвърдиш, че повтарящите се известия за реакции са само, когато хората са реагирали по различен начин - с харесване, с наздраве и т.н.?

 

В първия ти скрийн е много интересно, че ако наистина става въпрос за едни и същи реакции малко избирателно решава кои да дублира...

Връзка към коментар
преди 18 минути , Георги каза:

@chandni, може ли да потвърдиш, че повтарящите се известия за реакции са само, когато хората са реагирали по различен начин - с харесване, с наздраве и т.н.?

 

Да, има такава зависимост - действително реакциите са смесени - има както "харесвам", така и "благодаря" за всяко от въпросните мнения, но... 

преди 18 минути , Георги каза:

В първия ти скрийн е много интересно, че ако наистина става въпрос за едни и същи реакции малко избирателно решава кои да дублира...

...както сам отбеляза, не е задължително да ги групира по вид реакция. 

notifications.png

В този скрийншот, реакциите са за това мнение, като както се вижда, първо е групирало Фичо, Таньо и rosmari345 (реакция "харесвам") и отделно е групирало Фичо и rdd - същото мнение - Фичо - "харесвам", rdd - "благодаря". В предишните версии нямаше такава "каша" с нотификациите и без значение от вида реакция, ако са за едно и също мнение и не съм отваряла нотификацията, ги групираше общо, а след като е била отворена нотификацията, при следваща реакция излизаше като нова - отделна реакция, но липсваше ника от предишната реакция и показваше никовете от текущата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

Една и съща тема, колкото отговора, толкова пъти излиза, това е ново, от последните няколко часа.

 

Това е заради разделянето на темата от модератор. Общо взето един от проблемите, с които може би ще трябва да живеем на тоя етап. 

Връзка към коментар
В момента, Георги каза:

Това е заради разделянето на темата от модератор. Общо взето един от проблемите, с които може би ще трябва да живеем на тоя етап. 

М, ма тя ми излиза 9-10 пъти. Общо взето цялата стена е заета само от нея. И още 2-3 около нея така. Не мога да намеря другите теми. Това сега ли стана?

Връзка към коментар

Като я прочетеш веднъж всички редове ще изчезнат. Общо взето броя на редовете е равен на броя на отделените мнения. 

 

Темата за Уиз е така, защото пък в нея бяха влети мнения от друга тема (които не касаеха конкретно банка ДСК)

 

Ако е много досадно ще върнем старата търсачка, но тя е доста по-смотана. А всеки един такъв случай ми помага да успея да открия общ знаменател и евентуално да възпроизведем проблема консистентно. Без това, трудно може да бъде решен.

Връзка към коментар
преди 6 часа, slujitel каза:

Ами добре, обаче аз не чета всички теми, тази за децата например не ме вълнува, но ще ги отварям. Наистина е малко досадно.

ОК, ще го имам предвид. Може би седмица-две да го оставим така и ако не се намери решение ще върна старата търсачка и ще чакаме по-светло бъдеще. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.