Прескочи до съдържание

Снимки за корица на magelanci.com


Препоръчани мнения

С новата версия имаме вградена функционалност за лесна смяна на заглавната снимка. Тази, на която се мъдри Гранд Каньон в момента. Смятам, че ще е добре да съберем и други подходящи снимки от всички вас и периодично да ги сменяме, така че обликът никога да не омръзва. 

 

За съжаление, не всяка снимка ще е подходяща, даже повечето няма да са. По този повод ми се ще първо да проучим какъв е интереса, колко подходящи снимки ще се намерят и чак след това може да направим анкета с гласуване. Надявам се да успеем да съберем достатъчно снимки, така че да ги сменяме всеки месец.

 

Размерите са 1920х290 пиксела. Като снимката трябва да е достатъчно остра и на фокус. 

 

Снимки, които биха били подходящи:

 

  • Широка панорама, без някой централен обект, или ако има централен нека да е в центъра на снимката. Различните екрани ще отрежат различни части от краищата. 
  • Северни сияния
  • Красив залез или изгрев
  • Снимка от самолет

 

Изпращайте предложенията си на admin маймунка magelanci.com

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Възможно ли е да направим анкета с въпрос дали потребителите предпочитат по подразбиране корицата да представлява периодично променяща се снимка или предпочитат статичен/тематичен фон, както беше в старата версия?

 

@Георги загатна и за допълнителни функционални възможности, които ще бъдат достъпни само за дарителите. Нямам нищо против за тази група да съществува вариант за промяна на статичния фон със снимка или каквото друго се реши, но не виждам основателна причина на всички потребители (или поне на консервативно настроените като мен) да се натрапва непрекъсната промяна на корицата и затова предлагам анкета... 

Връзка към мнение

Ще направим анкетата, но чак след като мине известно време със снимките, за да може после да се направи съответната преценка. За дарителите ще са само допълнителни фукнционалности, не и основни. Т.е., ако анкетата покаже, че повечето хора предпочитат сменящите се снимки, то за дарителите ще има опция и статичен вариант (стига резултатите от анкетата да не са съкрушаващи и тези искащи статичното да са супер малцинство). Ако анкетата покаже, че статичният вариант подобно на миналата версия е за предпочитане, то снимките ще са само опция за дарителите. 

Връзка към мнение

Горе вдясно трябва да ви се е появила нещо като четка за рисуване. Заредени са 6 снимки, от които може да си избирате за корица.

 

Това е малко като опит за популяризиране на опцията, ако смятате, че и ваши снимки биха били подходящи, пращайте смело :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мен ми харесва идеята. Важното е, че така с четката е само за тези, които имат желание да си сменят фона. Който не иска просто не го променя и така. 

Аз ще изпратя снимки малко по-натам, когато имам време.

Връзка към мнение

Аз също ще изкажа лично мнение. Преди картинката със забележителностите и логото правеше сайта уникален, неповторим и разпознаваем. Щом отворех страницата на сайта знаех къде съм. Сега на мен ми липсва тази разпознаваемост и неповторимост. Прилича ми по скоро на някакъв блог, един от хилядите в нета. За мен е без значение дали ще стои една картинка или ще се сменят, защото всички са не уникални и не водят у мен до някаква асоциация и разпознаваемост. И не го казвам, защото не съм свикнала с новия вид. Просто ми липсва "запазената марка" на магеланци, светът в неговото многообразие, явяващо се под формата на забележителностите от цял свят.

Иначе конкретно от всички картинки ми харесват облаците и тези от джамията. На другите не се вижда какво е снимано въобще.

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 35 минути , mililia каза:

Иначе конкретно от всички картинки ми харесват облаците и тези от джамията. На другите не се вижда какво е снимано въобще.

И при мен всички нови снимки са орязани на по-малка резолюция и само на десктоп изглеждат добре. Само оригиналната е responsive.

Връзка към мнение

Разбирам прекрасно сантименталното отношение, към логото, защото го споделям. Но това лого няма как да има място горе повече чисто технически. Не е от някакъв краен стремеж да сме модерни просто заради самата модерносст, не е че съм се фиксирал в снимките (въпреки че ми харесват като заместител), но се наложи да го махнем от това място за да отключим една камара други функционалности. Чисто и просто няма нормален фон, на който това лого да пасва, освен чисто белия, а това не е опция, защото или трябва да оставим чисто бяла голяма лента от екрана или да спрем отзивчивостта на темата, и двете не са приемливи варианти. 

 

Което не означава, че логото си е заминало. Винаги ще стои в долната част, както беше в предишните дни преди да я скрия, защото беше откровено недопечена. Там ще намерим място на сградите и на девиза също. Възможно е, ако мнозинството пожелае да се опитаме по някакъв начин да наместим сградите в горната част, на мястото на снимките, но се страхувам, че логото няма как да е там. 

 

П.С. Снимките не са респонсив, както първата, така и останалите се изрязват в зависимост от резолюцията ви, първо страничните краища, а после и в долната част. 

Връзка към мнение

Какво пречи технически на тази възможност? Какво ще стане ако се опитам да си поиграя на Photoshop да сложа старото лого на резолюция 1920х290 пиксела и отдясно на него наредя забележителностите както си бяха преди ?

 

П.С. Само дето нямам достъп до снимка със забележителностите от преди...

Връзка към мнение
преди 23 минути , Георги каза:

П.С. Снимките не са респонсив, както първата, така и останалите се изрязват в зависимост от резолюцията ви, първо страничните краища, а после и в долната част. 

Това обаче означава, че доста по-трудно могат да се пресеят снимки, които да изглеждат добре и на десктоп и през телефон или поне, че реално през телефон трябва човек да си сложи това, което се вижда ОК, което може да не съвпада с това, което му харесва. Обаче ми прави впечатление, че корицата на профила се shrink-ва, докато тези заглавни снимки се орязват, не знам  кое е по-малкото зло в случая... Не ти завиждам Георги, доста е тегава тази миграция :(

2017-04-06_22-57-01.thumb.png.8a354e8a3da7e1c78698524fff563353.png

2017-04-06_22-59-19.thumb.png.bad2dee8591dd3e3a6c91881a4f4c79c.png

Редактирано от Carrie
Връзка към мнение
преди 8 минути , П.Кръстев каза:

Какво пречи технически на тази възможност? Какво ще стане ако се опитам да си поиграя на Photoshop да сложа старото лого на резолюция 1920х290 пиксела и отдясно на него наредя забележителностите както си бяха преди ?

 

П.С. Само дето нямам достъп до снимка със забележителностите от преди...

 

Ще стане, че на вички други резолюции логото ще припокрива сградите или обратното. На старата версия всичко беше фиксирано, тук не е така. 

 

преди 8 минути , Carrie каза:

Това обаче означава, че доста по-трудно могат да се пресеят снимки, които да изглеждат добре и на десктоп и през телефон или поне, че реално през телефон трябва човек да си сложи това, което се вижда ОК, което може да не съвпада с това, което му харесва. Обаче ми прави впечатление, че корицата на профила се shrink-ва, докато тези заглавни снимки се орязват, не знам  кое е по-малкото зло в случая... Не ти завиждам Георги, доста е тегава тази миграция :(

2017-04-06_22-57-01.thumb.png.8a354e8a3da7e1c78698524fff563353.png

2017-04-06_22-59-19.thumb.png.bad2dee8591dd3e3a6c91881a4f4c79c.png

 

Всъщност фокуса е предимно на различните десктоп версии. На телефон, при тази нужна резолюция се вижда само една лента от снимката и не мисля, че това трябва да е приоритет. И да, има изисквания за снимките, посочил съм най-общите в първото мнение. Широки панорами работят най-добре, както е в случая с каньона. В тестовете бях сложил една страхотна на северното сияние, така пасваше, че не исках да си отлепя погледа, но не беше наша и няма как да я ползвам тук да демонстрирам. 

 

Но с малко креативност и други подходящи могат да се намерят. Тази от джамията, която е последна не мисля, че е перфектният пример, но показва, че и при по-разчупено мислене има начин. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

 

Ще стане, че на вички други резолюции логото ще припокрива сградите или обратното. На старата версия всичко беше фиксирано, тук не е така. 

 

 

Аз имах предвид да е едно изображение. Нямам как да се размести на различни резолюции, просто ще е по-малко.

Връзка към мнение

И моята идея беше "снимката" да е с gradient от бяло към синьото от логото... Така хем няма да я има драмата с трудния размер на панорамните снимки, хем ще е по-изчистено и щадящо и зрението, хем логото ще е там, където си му е мястото - горе в хедъра, а не забутано долу (лично мнение).

 

Ето какво скалъпих на прима виста...

1920x290.thumb.jpg.02ea38e124de42e4ae7afa34902866ae.jpg

 

Естествено, някой с умения във фотошоп ще доразработи идеята и ще я направи кадърно. :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 9 часа, mililia каза:

Аз също ще изкажа лично мнение. Преди картинката със забележителностите и логото правеше сайта уникален, неповторим и разпознаваем. .... Просто ми липсва "запазената марка" на магеланци, светът в неговото многообразие, явяващо се под формата на забележителностите от цял свят....

 

 А не може ли старата лента със сградите да е една от опциите за избор тук или дори да се раздели посредата, там да се вмъкне логото и така да се ползва като една от опциите за картинка в новата версия? Така закостенелите, трудно адаптивните и сантименталните като мен ще се чувстваме по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това, което chandni скалъпи много ми допада: ) аз съм новобранец и не съм привързани към старата версия, но и на мен ми се струва по- добра идея горе да си има нашето лого. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако е едно изображение, логото няма да е кликаемо и да води към началото, което е общо взето основна функция на кажи речи всички съвременни и не чак толкова съвременни уебсайтове. И пак ще има проблеми с резолюциите и различните екрани. Може да се опитаме да направим някаква лента, която да носи духа на старата версия, но логото да е горе е много малък шанса. 

Връзка към мнение

Ето какъв ще е подходът. Вече имаме добро количество кандидастващи снимки, някои от тях по мое мнение прекрасни. В идният, да речем грубо месец, ще сменям снимката по подразбиране сигурно всеки ден-два, възможните 5 опции може би също ще се въртят. За това време ВИП-а ще има честта да направи някаква векторна статична картинка, която да обхваща духа на старото лого и заглавка. Ще вкараме и тази статична картинка за няколко дни. После гласуваме в анкета и така. 

 

Но като цяло едва ли ще го има логото там, твърде много компромиси са необходими за него. Пак да отбележа, няма да го махаме, ще го има във футъра, ще го има и по всички артикули, за които не създава проблем, например календарите. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От снимките, които ми бяха изпратени отделих 18, които ще се завъртят на три тура през идните седмици. Всяка снимка ще е "по-подразбиране" за 2-3 дни, иначе всеки от вас може да си сложи, която прецени от шесте. Ако след гласуването се спрем на този вариант със снимките със сигурност няма да ги въртим толкова често и ще държим да научим повече за всяка избрана снимка.

Връзка към мнение

Понеже снимките са всъщност фон за иконите, ми е много важен този фон. Избраната от мен снимка отговаря напълно, т.е. е тъмна и за долните табове и за потребителския ми панел. Моля да има такава/подобна постоянно. Съвсем не е най-красивата, но е доста удобна, поне за мен, на голям екран.

Mag.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Понеже сме малко в турбо режим, не мога да настройвам шрифта и менюто с всяка картинка, но като цяло има опции за настройване, така че да не вадят очи :)

Връзка към мнение
преди 58 минути , Niceday каза:

Понеже снимките са всъщност фон за иконите, ми е много важен този фон

Точно това щях да пиша и аз, но Niceday ме изпревари. Цветята и Памук кале са хубави снимки, но не са подходящи, тъй като доста от менютата се губят на техния фон. Водопадите Игуасу са почти подходящи, но и при тях менюто "Къде сме ние?" се "дави" сред разпенените води на водопада... Оказва се, че изборът на фонове силно се ограничава вече не само от размера, който е доста нестандартен, но и от самото изображение и цветова гама. Именно поради тази причина, аз също гласувам за нещо подобно на стандартния скин - едноцветно и щадящо зрението. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.