Прескочи до съдържание

Снимки за корица на magelanci.com


Препоръчани мнения

Нека да кажа...пак. 

 

Честно казано аз съм много ентусиазиран от снимките, защото имат потенциала да са нещо като календарите - да си ги гласуваме, избираме, сменяме всеки месец, получава се раздвижване. А и такива са тенденциите в съвременния уеб дизайн, който иска може да прочете за hero image (както са известни), ето една статия: https://envato.com/blog/exploring-hero-image-trend-web-design/ Оказа се, че моят ентусиазсъм не се споделя от всички, а има и доста ограничения в снимките и не всяка е подходяща. Това в никакъв случай не означава, че смятам да се поддавам на натиска на тези, които не харесват снимките, както и обратното - да се налагам с тежка ръка, че снимките задължително остават.

 

За това ще има и анкета. Но преди нея ще се повъртят малко снимки, за да могат все пак всички да се запознаят с функционалността, защото нито един уеб дизайн в света нямаше да търпи прогрес, ако на сляпо винаги оставахме със старото и познатото. Може да пофилософстваме и допълнително дали като цяло човешкия прогрес не се движи точно от желанието за промени, но това е оф топик. Докато трае този период на запознаване и свикване със снимките, VIP-а има задачата да направи фиксирана заглавка, като цяло не го пришпорвам никога с крайни срокове. Като е готов, слагаме на масата всичко, гласуваме и каквото реши мнозинството. 

 

При всички положения, с тях, без тях, не мисля че е кой знае каква драма, че да си заслужава споровете. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Свят широк - хора различни. Виждам,че се кефите на новите снимки с ледовете. Да хубави са. Но ме подтискат. Особено,когато искам пролетта навън да е топла и слънчева. Сутринта тръгнах за работа и минах покрай лехите с пролетни цветя (живея в къща) и ми стана толкова криво от попарените от сланата лалета. Сега влизам във форума и този лед направо ме разстреля от упор. Моля ви,качете поне една цветна снимка. Имаше едни водопади. Ми...искам си ги.:P

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е и статичният вариант и ще постои 2-3 дни. След това ще има анкета и ще видим дали са ви харесали повече снимките или този вариант повече ви допада.

 

Този хедър не може да се комбинира и да има избор със снимките по технически причини, т.е. всякакви варианти на комбинации между двете не стават - или ще имаме сменящи се снимки или статичен хедър, но не може и двете едновременно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лично на мен този ми допада най-много! Семпъл, изчистен, а и най-много се доближва до стария. Освен това е стилизиран събирателен образ, който веднага показва за какво иде реч в този форум :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Подкрепям @chandni . За мен това е корицата на сайта. Ако иска, всеки може да си направи корицата на профила, както на него му харесва.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И аз й се израдвах.

 

Също най-накрая разбрах защо Последни дискусии и Предстоящи пътувания не са подрравнени отгоре ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз харесвам този вариант. Чисто интуитивно търся точно такъв хедър, който свързвам със сайта.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ето това вече е класа и стил!!! Не вярвам да получи по-малко от 85% одобрение :)

 

Само имам тази забележка, че като се скролне надолу и корицата придобие вид на меню-лента, малко трудно се различават тези бели букви на светлосин фон, ама вярвам, че ще се измисли някакво решение и за това. Ако може да се запазва тъмносиният фон на лентата, който е в нормалното състояние на корицата, ще е идеално!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7.04.2017 г. в 3:38, chandni каза:

Ето какво скалъпих на прима виста...

1920x290.thumb.jpg.02ea38e124de42e4ae7afa34902866ae.jpg

 

Естествено, някой с умения във фотошоп ще доразработи идеята и ще я направи кадърно. :)

Прочети още  

+ 1 за тази картинка. Като я видях ми стана много мило, че пак съм в моето си магеланци.

 

 

 

П.П. Жоро цитирам последното ти мнение, но ми излиза това на Чадни.

 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Meidj каза:

Ако може да се запазва тъмносиният фон на лентата, който е в нормалното състояние на корицата, ще е идеално!

 

Преди 1 час, Фил каза:

Така е добре, само може би една по-тъмна лентичка за фон под надписа "Магеланци", че сега леко се губи.

Точно същото си мислех и аз... Даже скролвах 5-6 пъти нагоре-надолу да видя разликата преди и след и си мислех, че единствено това би направило нещата още по-добре, а именно лентата да си остава тъмна (ако може). :)

 

П.С. За държавите и континентите няма да постигнеш списък със 100% одобрение, но с този хедър май ще стане... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ехааа... 

След посрещане на Нова година и изпити няколко ракиии, чак не ми се вярва какво виждам!! Нали е истина? 

:)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Значи можело! Хубаво е понякога да се вслушваш в жуженето около теб, че иначе в един момент доскучава да чуваш само себе си... ;)

 

Сега, само ако можеше в тази  корица да се инкорпорира и логото...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , Duke каза:

Сега, само ако можеше в тази  корица да се инкорпорира и логото...

Същото мнение.

 

Тъмно-синята лента се е запазила  тъмна - браво! Чудесна корица - нашата си корица. 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Duke каза:

Значи можело! Хубаво е понякога да се вслушваш в жуженето около теб, че иначе в един момент доскучава да чуваш само себе си... ;)

chrome_2017-04-29_10-39-07.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

chrome_2017-04-29_10-39-07.png

Тоест, да разбирам, че очевидния избор на мнозинството ще се окаже възможен единствено за малцинството. Дали се изразих правилно или е нужно уточнение?

Връзка към мнение

Означава, че още от деня на пускането на тази версия съм казал, че анкета ще има и това, което избере мнозинството ще е това, което ще е за всички с евентуално опция за разнообразяване за дарителите. И никакво "жужене" от тогава не ме е карало да се "вслушвам, докато чувам само себе си", защото анкетата снимки с/у статичен хедър съм я обявил още преди да започне "жуженето".

 

Сега те оставям да прочетеш пак какво съм писал (няколко пъти го прочети, ако трябва) и как това означава, че "очевидния избор на мнозинството ще се окаже възможен единствено за малцинството". Ако вникваше повече в прочетения текст, от това да търсиш вратички да се заяждаш с мен и да ми вменяваш, че едва ли не целта ми е да правя напук на всички, може би щеше да е по-ползотворно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно това беше и целта на провокацията - още веднъж да потвърдиш, че окончателното решение ще бъде съобразено с мнението на мнозинството. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 4 минути , Duke каза:

Точно това беше и целта на провокацията - още веднъж да потвърдиш, че окончателното решение ще бъде съобразено с мнението на мнозинството. Благодаря!

А защо трябва въобще да е необходимо да ме "провокираш" след като съм се изказал кристално ясно още преди месец?

Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

А защо трябва въобще да е необходимо да ме "провокираш" след като съм се изказал кристално ясно още преди месец?

Това вече е тема за дълъг разговор на четири очи... ;)

Връзка към мнение

На мен варианта със снимки ми хареса, по-шаренко и разнообразно. Сега имам чувството, че се връщам назад. Но като цяло ми е все тая, защото фокуса ми е върху мненията, а не върху картинката горе.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.