Прескочи до съдържание

Снимки за корица на magelanci.com


Препоръчани мнения

А може ли да има винаги като опция и снимката с каньона?

Аз влизам във форума само през телефона и нито една сегашните снимки не е използваема за телефон - или виждам облаци или много зуумнати цветя. 

Редактирано от Masmiya
Връзка към мнение

Ако трябва да съм честна, този скин ми допада много повече - менютата са семпли и изчистени, не е твърде шарено, има фон, чиято снимка е много по-стандартен размер и в същото време не е натрапчива, а форумите изпъкват.

Връзка към мнение

Сигурен съм, че всеки има предпочитания, но смяната на скина не е на дневен ред. Всеки от тях струва по $30, а часовете прекарани в донастройка не ги броя въобще :)

Връзка към мнение
На 06/04/2017 в 20:56, Георги каза:

Горе вдясно трябва да ви се е появила нещо като четка за рисуване. Заредени са 6 снимки, от които може да си избирате за корица.

 

Това е малко като опит за популяризиране на опцията, ако смятате, че и ваши снимки биха били подходящи, пращайте смело :) 

Извинявай, не разбрах, този бутон с четката временен ли е или така ще остане?

 

Тоест - системата ли ще сменя задължително корицата на форума през някакъв интервал от време, или всеки магеланец ще може да си сменя корицата по всяко време (или да не си я сменя), стига да избере една измежду дадените снимки?

 

з със сигурност бих гласувал за втория вариант. Едно, че обичам да имам право на свой избор и второ, по-важно, че наистина е много трудно да се подберат снимки, които да отговарят на изискванията - хем да са с пропорции 1920/290, хем да не им става нищо, ако се отсекат като за телефон, хем да са тематично свързани с форума, хем да са качествена фотография, хем да хващат окото така, че анонимният и новобранецът да се заинтересуват за какво става дума и да се зарибят.

Извинявай за хейтърския тон, но снимката с каньона беше (още е) ужасна по всички изброени критерии освен панорамен формат. Особено по "качествена фотография". Снимка по обед, на най-плоската светлина, когато се е случило фотографът да мине оттам и да щракне. Светло синьо небе, тъмна земя, нулева дълбочина. А е каньон!

Снимката с хълмист пейзаж и небе от тая сутрин не е по-добра. Аз съм един от малкото формуци, който бих се размечтал за пътешествие точно през такъв пейзаж, но като корица на форум даже и моя поглед не лови и гледам бързо да прескоча на друга страница.

В момента от няма и къде съм си сложил Памук кале. Защото поне няма хорзонт да го пресича.

Ако имаме избор и се предложат няколко снимки само с цветя, зелени корони на дървета, море, ще е по-добре.

 

Нещо такова

 

2016040349sofia.JPG.bcbe9b8856a9a1c311837a0e06ff9382.JPG

 

Което би решило и проблема на Дюк. Достатъчно е няколко от одобрените за избор "снимки" да не са снимки, а правоъгълници с плътен цвят. Примерно светлосин. Или оранжев.

 

Но не би решило проблема на анонимните и новобраниците, които не са прочели за бутона "четка"

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За бутона с четката...не знам още. Идеята ми беше да е временен и да имаме само една корица, без право на избор, като си имаме корица на месеца, автора на снимката да разказва история и т.н. неща. Смяната на снимките пък да е допълнителна функционалност само за дарители. Но това търпи промени, както виждаш всичко зависи много от това как се приема инициативата като цяло, дали има достатъчно подходящи снимки и т.н.

 

Снимката от каньона е моя и не претендирам за нищо с нея, просто трябваше по някакъв начин да демонстрирам какво имам предвид. Все пак тук има достатъчно хора с чудесни снимки, така че ако на тях идеята им допадне и решат да участват съм сигурен, че няма да има проблем с избора на снимки. Въпреки многото условия, на които трябва да отговаря всеки кадър. 

Връзка към мнение

Ще следя темата кой какво предлага като практичен вариант за снимка и ще помисля по въпроса. Все нещо подходящо ще изскочи. Но до края на месеца съм доста ангажирана и няма да стане, а като гледам избора ще отнеме време. Имам разни широки панорами подобни на тази от НЗ, но чак да отговарят и на формата за телефон...  трудна задача. На бърз прочит виждам тези панорами, а зелената и сиянието може да ги отрежа.

Trier_Panorama1b.jpg

Northern_light005c.thumb.jpg.44f41b4af27199c94ba44a7528b9bab7.jpg

Crown_Panorama1a.jpg

Wanaka_Panorama3a.jpg

Troltunga188a.jpg

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Tedy, сиянията е убийствено яка, дано измислиш как да я резнеш красиво и щадящо самото сияние :) Аз съм фен и на вулкана от Етиопия, обаче влиза в леко противоречие с "максималната яснота на новите потребители".  Но какво пречи четката да си седи, новите като отворят да виждат гласуваната снимка, пък ние, които знаем, да си избираме друга, ако се налага?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От това, което прочетох до момента, трябва да търся фотоси с тъмен долен план и желателно не много шарени.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Tedy каза:

От това, което прочетох до момента, трябва да търся фотоси с тъмен долен план и желателно не много шарени.

Специално за тъмния долен план не е проблем, менюто може да се коригира. Когато останем на една снимка месечно (ако решим да е така), няма проблем менюто да се нагоди спрямо снимката, но да, като цяло е добре долната част да не е крайно шарена. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А не може ли като във фейсбук всеки сам да си качва корица по избор? Така или иначе явно уникалността на форума като графика остана в миналото, поне да си сложа нещо музикално и да не се дразня на разни псевдо фотографии...

Връзка към мнение

Дюк, имам по-добра идея... Понеже си голям естет и имаш претенции, направи няколко фотографии по твой вкус и ги предложи за корица. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

 

А не може ли като във фейсбук всеки сам да си качва корица по избор?

 

Не може. Може да го направиш в профила си, ако искаш, но в хедъра е обща корицата. 

Връзка към мнение
7 hours ago, Tedy said:

Дюк, имам по-добра идея... Понеже си голям естет и имаш претенции, направи няколко фотографии по твой вкус и ги предложи за корица. :)

Нямам идея какво се опитваш да кажеш, но за мен корицата е добре да бъде стилизирана каквато беше предишната. Това изключва употребата на снимка, независимо от нейното авторство. За мен налагането на нечия снимка на всички останали е далеч от правото на избор и още по-далеч от естетическите норми. Хората сме различни, нужно ли е насила да приема чужда фотография? Естествено, решението е на Георги, аз просто изразявам мнение...

Връзка към мнение

Както вече отбелязах по-рано, решението не е на Георги и ще има анкета по въпроса. Позицията на хората, на които не им харесват снимките стана кристално ясна и не мисля, че има нужда да тъпчем още. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, bad kid каза:

а най-хубаво ще е, през деня дневна снимка, през нощта-нощна

Разбира се. И да се съобразява с часовата зона на всеки отделен магеланец по IP адрес :codemafia:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
7 minutes ago, домосед said:

Разбира се. И да се съобразява с часовата зона на всеки отделен магеланец по IP адрес :codemafia:

 

Тук се разхилих на глас :biggrin:

 

За протокола - непрекъснатата смяна на хедъра леко ме влудява :) Скалистите планини много ми харесваха (лично мнение). И наистина си е дразнещо да има нещо, което те посреща и изпраща и хичн не те кефи. Дано се реши въпроса по най-добрия начин... 

Връзка към мнение
преди 14 минути , домосед каза:

Разбира се. И да се съобразява с часовата зона на всеки отделен магеланец по IP адрес :codemafia:

Хахахахаха.

 

Изобщо не я забелязам снимката горе, защото фокуса ми е по-долу върху текста и мненията. Цялата драма е много шум за нищо, но който има време и енергия в излишък да продължава, че тези дни няма с какво друго да се забавлявам. :P

 

А Жоро получава приза за нерви от стомана. :lol::lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

Извинете, дами, но аз не намирам изказването на едно мнение за драма :) Доколкото схванах, идеята е обсъждане... Или може би аз погрешно съм разбрала. 

Rainy, извинявай, нямах предвид теб!   Някои по-горе са доста по-драматични...

Sorry! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.