Прескочи до съдържание

Песничките през април!


Брани

Препоръчани мнения

Днес един изключителен музикант, композитор, продуцент - Arjen Anthony Lucassen - става на 57 години. В края на м. април излиза новият албум The Source, на Ayreon. Ако всичко е наред, защото имам билети, средата на септември, ще съм на концерт в Холандия :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=oFuMKdrzPqU

/ нещо не се справих с публикуване на клипче, първи опит :)/

Редактирано от Niceday
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тва само исландец може да ти пее на ушенце "О, бейбе" на 120 метра вътре в магмената камера на вулкан:

 

https://youtu.be/9WIU5NN1Q0g

 

или да качи тайфата на плаващ айсберг при отрицателни температури за клип на песен "Save yourself":

 

https://youtu.be/oCi0RHLrauU

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Поздрав за @Бай Добри :lol:

 

Мерси, ама при мен що не става горе? От смяната на линка ли е - цъкнах го по абсолютно стандартния начин както съм го правил стотици пъти - и с www и с youtu.be и все линк ми излиза

Връзка към коментар
преди 1 минута , Бай Добри каза:

 

Мерси, ама при мен що не става горе? От смяната на линка ли е - цъкнах го по абсолютно стандартния начин както съм го правил стотици пъти - и с www и с youtu.be и все линк ми излиза

Обясних ти в темата за проблемите... Нека модератор почисти СПАМ-а от тази тема, моля :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Обясних ти в темата за проблемите... Нека модератор почисти СПАМ-а от тази тема, моля :)

Няма да го почиствам, а ще оставя линк към обяснението ти, защото и други може да имат същия проблем. :) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Втори опит - успешен :) Благодаря за разясненията :)
Wardruna е норвежка група от Берген - Nordic folk - с изцяло нестандартни музикални инструменти, често изработени от самите музиканти, използват звуци от природата и резултатът е една изключително омагьосваща музика :) Както казва нейният създател, композитор, вокал и почти всички инструменти - Einar Selvik - "Така се предава музиката - от сърце на сърце" Тяхната музика - само така се предава.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 28 минути , примкаря каза:

Една гатанка - кои два природни феномена са използвани за естествен декор в клипчето?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hi8xc9t1xjY

 

А, таквиз гатанки са ми от любимите  - в клипа са The Pinnacles и The Wave Rock в западна Австралия. И двата са доста сложни скални феномена. Първите са порести скали с черупки от дъното на океана, озовали се на сушата, а стената е flared slope, където се е просмукала вода, отмила долната част, а изветрянето и ерозията са свършили останалото! :) 

 

Чакам си наградата! :)  А през това време пускам Стоунс! 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

"Live out our dreams, ride the comet!" :D

 

Честит ни ден на авиацията, която подозирам, ще се разширява и в указаната от песента посока. ;)

 

 

* е, пак не стана, какво ли не опитах... нещо тук много не е наред, но няма да си разваляме празника баш сега - който иска ще си отвори линка 

 

 

 

Редактирано от Niceday
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 05/04/2017 at 9:24 PM, Niceday said:

Втори опит - успешен :) Благодаря за разясненията :)
Wardruna е норвежка група от Берген - Nordic folk - с изцяло нестандартни музикални инструменти, често изработени от самите музиканти, използват звуци от природата и резултатът е една изключително омагьосваща музика :) Както казва нейният създател, композитор, вокал и почти всички инструменти - Einar Selvik - "Така се предава музиката - от сърце на сърце" Тяхната музика - само така се предава.

 

Много много ги харесвам, имат уникални неща (неслучайно са и основния саундтрак на Vikings), на мен ето тези са ми любимите:

 

 

 

Сигурно знаеш, че много от песните носят име на определена руна и са вдъхновени от значението на самата руна, но са разпръснати в трите албума и мисля още не са миналия целия Fuþark. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Знам, знам :) Слушам ги от първата mp3 - ка ;) 

Февруари 2016, на концерта в София, от първи ред точно срещу Ейнар така омагьосано гледах, преживявах, попивах всеки звук, че после ми подариха плакат с автографи :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.