Прескочи до съдържание

Безплатно платинено членство в Accor и златно в Radisson


Препоръчани мнения

Тук ще разясня малко бюрократичния, но безплатен механизъм, по който да се сдобиете с по-високо ниво в лоялната програма на тези две хотелски вериги. Специално за Accor, като цяло програмата им е зле, т.е. тяхното членство има полза единствено като стълбичка към това на Radisson. Но едно по едно. 

 

1. Трябва да се сдобиете с линк, чрез който регистрацията в Accor става автоматично платинена. Периодично се появяват публични такива линкове, но доста бързо изгарят. Един блог предлага линк, но трябва да се регистрирате за да го получите, прави се с цел да не се разпространява толкова свободно и да остане активен по-дълго време. 

 

Това  блог поста, който обяснява: http://loyaltylobby.com/2012/10/14/accor-a-club-le-club-accorhotels-platinum-status-for-new-accounts-and-olds-too/

 

Методите, които блогъра предлага за изпращане на линка са следните:

 

1. Sign up for the blog email updates and just reply to the welcome email that you would like to get the Accor Platinum sign up offer.

 

or

 

2. Follow us on Twitter and send me a tweet requesting the sign up link. I will follow you back and send you the sign up link using direct message.

 

or

 

3. Like us on Facebook and send me a private message for the link.

 

Принципно не ми е проблем аз да го свърша това и да взема линка за всички, но уважавам решението му да седи малко по-тайна цялата работа, та ще трябва всеки лично да си мине през стъпките. 

 

ОК, регистрирате се през линка и имате платинено членство в Accor с 0 точки. Следващата стъпка е да го прехвърлите към златно в Radisson. Златното в Radisson има преимущества от рода на:

 

  • почти винаги ъпгрейд в по-горно ниво стая (ако има наличности)
  • някой път и закуска може да ви дадат
  • достъп до 2for1 и 4for2 оферти през уикенда, това е съответно плащате 1 нощувка, получавате 2 или плащате 2, получавате 4. Не винаги работи, но когато работи си е 50% отстъпка. 

За да получите членството в Радисън, трябва:

 

1. Да се регистрирате като нормален потребител в тяхната програма: https://www.clubcarlson.com/profiles/secure/joinRouter.do

 

2. Да направите скрийншот от профила си в програмата на Accor, независимо че показва 0 точки, където ясно да се вижда името ви и платиненото членство. Нещо такова:

 

accorstatus.jpg

 

3. Изпращате това файлче на CCare маймунка carlsonrezidor.com

Има и други имейли, но поне навремето този работеше супер бързо и безотказно.

Текста на писмото е свободен, ето моя за пример:

 

Dear Club Carlson,

I would like to get my Accor Platinum status matched to Club Carlson.
Hereby I sent you a screenshot from my Le Club Accor page showing the
platinum status.
My Club Carlson account is connected to this
email(xxxxxxxxxxxx) and the number is: xxxxxxxxxxxx

Let me know if you need more information.

Looking forward to hearing from you.

With Kind Regards,
xxxxxx xxxxx

Скоро трябва да получите подобен имейл:

 

Dear Georgi,

We appreciate your recent message.

Thank you for providing the documentation for a status match! We have
upgraded your Club Carlson account to Gold status effective immediately
and expiring on February 28, 2014 (unless otherwise re-obtained). Please
review the list of elite benefits below.

Elite Membership Benefits

Gold
50% Point Bonus
Late Check-out (based on availability)
Early Check-in (based on availability)
Best Available Room in the category booked
72- hour availability guarantee
Special points plus cash offers
Priority full-service Member Services telephone number
-In Europe, the Middle East and Africa, you'll also enjoy the following
Elite membership benefits:
Weekend Extend (2 for 1 and 4 for 2 Nights)

We hope you continue to enjoy the many benefits of Club Carlson.

Хайде, успех.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Полезно инфо! Какво ще стане с точките от Ассоr след като се конвертират в Карлсон. Имам някъде към 4000 или близо 80Е. Отделно в Карлсон към 50000. Просто се чудя дали си заслужава да ги събера всички точки на едно място или просто да открия още една платинена на името на жената с баланс 0, и да трупаме през златният статус.

Връзка към коментар

Точките не се събират или конвертират. Само статуса. Това е възможност да измъкнат клиенти, примерно имаме платинен клиент на Accor (предполагаемо харчещ много пари там), който Карлсон искат да примамят и му правят оферта да получи подобен статус.

Между другото, не се изхвърляйте с това само за спорта. Доколкото съм чувал, status match обикновено правят веднъж, т.е. ако няма да ползвате Карлсон хотелите в близката година, няма смисъл да се прави. Пък и по-хваща, ако има направени няколко бъдещи резервации, демек се предполага че сте сериозни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, това беше добро уточнение. Също, status matcha в случая е до февруари по-другата година, т.е. е най-рентабилно да се прави март-април. 

 

На мен accor тия дни ми пратиха, че понеже съм им бил редовен клиент ми удължават платиненото членство с още една година...а аз имам точно 0 нощувки с тях :)

Връзка към коментар

Полезно инфо! Какво ще стане с точките от Ассоr след като се конвертират в Карлсон. Имам някъде към 4000 или близо 80Е. Отделно в Карлсон към 50000. Просто се чудя дали си заслужава да ги събера всички точки на едно място или просто да открия още една платинена на името на жената с баланс 0, и да трупаме през златният статус.

 

Вероятно има възможност да обединяват акаунти, т.е. имаш някакъв акаунт с точки в него, правиш си промоционално платинен, пишеш им и ги обединяват, т.е. получаваш платинен с точките вътре. Трябва да са на един човек двата. Това съм го правил, ама с Мариот, та не гарантирам.

С Accor, като натрупаш достатъчно за ваучери може да минеш на друг акаунт, ваучерите май могат да се ползват от всеки.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

http://goo.gl/F0eg4b

 

ей тоя линк би трябвало да работи в момента, действайте докато има

Регистрирах се, но ми дадде класик членство, може би вече не работи или трябва нещо по-специално да се направи?

Връзка към коментар

Работи - Platinum!

 

Сега ако искаш действай с Радисън, че там има по-голяма полза :)

 

Но може и да оставиш за по-късно преди да имаш нощувки там, щото офертата е еднократна до колкото знам, и ако ти изтече членството вече не може да си го върнеш по друг начин освен с нощувки. 

Връзка към коментар

Сега ако искаш действай с Радисън, че там има по-голяма полза :)

 

Но може и да оставиш за по-късно преди да имаш нощувки там, щото офертата е еднократна до колкото знам, и ако ти изтече членството вече не може да си го върнеш по друг начин освен с нощувки. 

Aко сега си мачна статуса с Радисън, до кога ще ми важи? Година? 6 месеца?

Връзка към коментар

Здравейте. Много благодаря за линка. Бях писала на момчето от първите постове, но не ми изпрати линк.

Gold membership-a в Club Carlson е до фев. 2015

Не мога да открия как да намеря дни, в които важи офертата 2 for 1 или 4 for 2.

Иначе ето какви са предимствата:

 

Elite Membership Benefits

Gold

50% Point Bonus

Late Check-out (based on availability)

Early Check-in (based on availability)

Best Available Room in the category booked

72- hour availability guarantee

Priority full-service Member Services telephone number

-In Europe, the Middle East and Africa, you'll also enjoy the following Elite membership benefits:

Weekend Extend (2 for 1 and 4 for 2 Nights)

Връзка към коментар

Здравейте. Много благодаря за линка. Бях писала на момчето от първите постове, но не ми изпрати линк.

Gold membership-a в Club Carlson е до фев. 2015

Не мога да открия как да намеря дни, в които важи офертата 2 for 1 или 4 for 2.

Иначе ето какви са предимствата:

 

Elite Membership Benefits

 

Gold

 

50% Point Bonus

 

Late Check-out (based on availability)

 

Early Check-in (based on availability)

 

Best Available Room in the category booked

 

72- hour availability guarantee

 

Priority full-service Member Services telephone number

 

-In Europe, the Middle East and Africa, you'll also enjoy the following Elite membership benefits:

 

Weekend Extend (2 for 1 and 4 for 2 Nights)

 

Добре дошла :)

 

2-4-1 и 4-4-2 важи за хотели в EMEA (Европа, Близък Изток, Африка) и е за уикенди. Не винаги е налична за всички хотели обаче и се търси през специални страници (или ако знаеш специалния бонус код), ей от тук: http://www.clubcarlson.com/2for1

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.