Прескочи до съдържание

Румъния, Брашов и Синая


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Група сме от 8-9 човека и сме запазили 3 нощувки по великден в съседна Румъния. Ще посетим местните забележителности в Брашов и Синая както и 2 дни в Букорещ. Притеснява ме обаче, че е великден и не знаем дали да очакваме тълпи от хора и опашки? Някой бил ли е в Букорещ по великден да каже как се положението ?

 

Поздрави,

Теди

Връзка към мнение

Очаквайте. Само през обикновен уикенд пътя от Букурещ към Брашов се задръства страшно, за Великден не ми се мисли. 

Връзка към мнение

Миналата година по Великден бяхме в Брашов, Синая, Сибиу и Сигишоара. По дворците имаше хора, но не беше страшно. Иначе по пътя беше малък ужас, наложи се да минем през града и ни отне около два часа и половина. Не сме спирали в Букурещ.

Връзка към мнение

Вече са ти казали за трафика,но и аз да си кажа.Когато ние посетихме северната ни съседка,по пътя Букурещ-Синая-Брашов ,имаше 40 километрово задръстване,в което колите буквално седяха на едно място.Мисля,че по Великден ще е нещо подобно,че даже и по-лошо.Забележителностите са им доста посетени,затова се пригответе за навалици,все пак са си четири почивни дни,а румънците доста пътуват.В Черната църква в Брашов ще се отслужват литургии за Великден.Тя ще е затворена на 13,14 и 16 Април,както и по два часа за други церемонии/кръщенета,сватби/.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мдааа, изглежда ще става тегаво да се пътува до Румънията - предвидете си повечко време за минаване на границата.

http://www.romania-insider.com/romania-tightens-border-controls-starting-april-7/

 

Предполагам ще пътувате с кола, така че си купете винетка предварително, за да не губите време на границата, която затварят в 19 ч. за около час.

 

Ползвайте waze app като gps навигация из Румъния и особено в Букурещ - ще ви помогне да спестите доста задръствания.

Много от централните улички на Букурещ ще бъдат затворени, та по другите улици може да се очакват задръствания.

http://www.romania-insider.com/downtown-bucharest-boulevard-become-pedestrian-area-around-easter/

http://www.romania-insider.com/easter-events-downtown-bucharest-kick-off-next-week/

 

Още нещо - 14 април, който е почивен ден в България, е работен ден в Румънията, та ако в този ден ходите до Брашов и Синая, ще си спестите навалицата :).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пътувахме до Румъния, по посочените дестинации по Великденските празници. Границата и в двете посоки минахме за 2-3 минути. Следвйки съвети от форума се опитахме в петък да минем през Букурещ... ГОЛЯМА грешка. Страхотни задръствания в целия град, а колко лоши шофьори са .. няма да коментирам. През повдигнатите линии на трамвая се прави обратен завой, натиск броня в броня докато пуснеш колата да се включи, без опит да изчака малко и пр.  Но това, което се случи след Плоещ (магистралата свърши) и на 5 км преди Комарик мисля се казваше селото-  започна якото задръстване. 5 км - за повече от два часа. Няма да коментирам колко невъзпитани шофьори са и румънците, даже май ни бият по този показател. Втора и трета колона на двулентов път се правеше постоянно от "много бързащи". Полицията просто наблюдаваше.

Нещо подобно на  влизане за замъка Пелеш - нямаше указания къде да е опашката, хората се блъскаха, пускаха групи, а на индивидуалните туристи никой на казваше кога ще влязат. Щяха да премажат детето с нас изобщо такова нещо съм преживявала само при опит да вляза в Долма бахче. Познато нали :)

В Букурещ бяхме за втори път и за втори път не ни хареса особено - мръсно и с ужасно обслужване. Не бих повторила тези места, макар че в Брашов беше много приятно, а замъка Пелеш също си струваше.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Mamas каза:

 Границата и в двете посоки минахме за 2-3 минути. Следвйки съвети от форума се опитахме в петък да минем през Букурещ... ГОЛЯМА грешка.

Документите ви прекараха ли ги през компютъра?

Лятото в нормален делничен ден съм минавал по околовръстното и задръстването беше ужасно. Минимум 2 часа ни отне.

Търся някакъв още позаобиколен маршрут на Букурещ, но още не съм го намерил :( Румънците са много зле със строежа на магистрали и пътища :( Може би по голямата им борба с корупцията им пречи търговете да минат бързо и успешно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че не са проверили документите и не са регистринани. Аз минавам границата два пъти в седмицата и документите първо се регистрират от едната страна и след това от другата. Явно за празниците са били ларж :).

 

Букурещ се прекосява или през центъра, или през околните села на Букурещ - околовръстното да се избягва, тъй като е кошмарно, и странно, но факт, околовръстният път е без предимство :), тъй като всички пътища пресичащи околовръстното са с предимство :).

20 minutes ago, Topfly said:

Документите ви прекараха ли ги през компютъра?

Лятото в нормален делничен ден съм минавал по околовръстното и задръстването беше ужасно. Минимум 2 часа ни отне.

Търся някакъв още позаобиколен маршрут на Букурещ, но още не съм го намерил :( Румънците са много зле със строежа на магистрали и пътища :( Може би по голямата им борба с корупцията им пречи търговете да минат бързо и успешно...

Такова нещо като борба с корупцията няма :) - просто комисионните не са били достатъчни, за да минат проектите :).

Връзка към мнение
преди 3 часа, Yavor каза:

Такова нещо като борба с корупцията няма :) - просто комисионните не са били достатъчни, за да минат проектите :).

Сори, че малко размивам темата, но не съм съгласен! В Румъния има осъдени с ефективни присъди депутати, министри и т.н.

 

91 осъдени за корупция в Румъния само за месец

http://dnes.dir.bg/news/koruptzia-rumania-dela-25131583

 

Румъния се хвали с близо 1300 обвинени за корупция по високите етажи на властта

https://news.bg/crime/rumaniya-se-hvali-s-blizo-1300-obvineni-za-koruptsiya-po-visokite-etazhi-na-vlastta.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Topfly said:

Сори, че малко размивам темата, но не съм съгласен! В Румъния има осъдени с ефективни присъди депутати, министри и т.н.

 

91 осъдени за корупция в Румъния само за месец

http://dnes.dir.bg/news/koruptzia-rumania-dela-25131583

 

Румъния се хвали с близо 1300 обвинени за корупция по високите етажи на властта

https://news.bg/crime/rumaniya-se-hvali-s-blizo-1300-obvineni-za-koruptsiya-po-visokite-etazhi-na-vlastta.html

Read more  

Мдааа - това е, което се чете по медиите у нас и в чужбина, обаче действителността е съвсем друга :). Много от ефективните присъди падат по давност или дори и не се изпълняват,  а пък ако видите някои от "осъдените" политици, излязал от "затвора", едва ли имат вид на човек, прекарал няколко години в затвора.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, rdd каза:

Веднага я връщам с въпрос: Оня панорамен път, може би се казва, Трансфагарански път, някъде около Брашов ли е или около Синая е? Или другаде.

 

По скоро до Сибиу. Пътят от Синая до Трансфагарасен,взехме за повече от три часа.Ако сте отседнали в Синая или Брашов,за да се посети ,този безумно красив път,ви отива цял един ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за включването на krasen_denev. Аз съм виждала ваша снимка от този път в другата тема - къде съм в момента. Наистина ли е красив пътя, но опасен ли е? Ако не ви е трудно може да споделите за пътуването си по-подробно. Ако вече някъде е написано, къде да го потърся.

Връзка към мнение
преди 1 минута , rdd каза:

 Наистина ли е красив пътя, но опасен ли е? Ако не ви е трудно може да споделите за пътуването си по-подробно. 

Да,наистина е безумно красив! Бяхме компания с две коли и три деца.За да спестим завоите до върха,оставихме колите на Каскада Бъля.От там тръгва лифта за върха.Имайте предвид,че лифта не се движи постоянно,а след като се съберат достатъчно хора, гондолата тръгва.На качване се открива чудесна гледка ако сте в задната част на гондолата,респективно на слизане в предната.Горе бе доста студено,затова си носете връхни дрехи.Храната  бе на ниво,а гледките към езерото Бъля -страхотни.

Ако решите да изминете целият път до горе с кола,не се притеснявайте.Маршрута е уникален и в никакъв случай опасен.На завоите има направени отбивки за спиране за да може да се насладите изцяло на красотите ,които ще се открият пред вас.

Може да преминете прохода и от двете страни.Ние го направихме от към Фъгъраш и пак от там се върнахме защото бяхме отседнали в Синая.

Ако има нещо с което да помогна,питай смело.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да разбирам, че автомобилни "състезатели" няма по този път. А този път, само панорамен за туристи ли е, или си има и месно значение?

 

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Не бих казал,че е само за туристи.Той е част от националната пътна мрежа и се ползва и от местни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато настъпи момента с окончателното ни решение за посещение на това красиво място, пак ще питам. Имам един младеж в семейството, на когото му е мечта това пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 4/21/2017 at 2:46 PM, rdd said:

Когато настъпи момента с окончателното ни решение за посещение на това красиво място, пак ще питам. Имам един младеж в семейството, на когото му е мечта това пътуване.

Пътят е затворен от 1 ноември до 30 юни - участъкът, който затварят, е от Piscu Negru до Balea Cascada, а това са около 30-тина км. Пътят се затваря за 8 месеца поради опасност от лавини, падане на скали, свлачища и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 2 часа, rdd каза:

Отново за панорамният път в Румъния. Къде е най-добре да се отседне, кой град и някакви предложения, ако има, моля! Предварително благодаря!

Сибиу. Това е перлата на Трансилвания. Пътят е почти точно под него. За място за отсядане имам едно на 10 м. от централния площад, където собственикът плаща паркинга, но е за макс. 2+1. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

Сибиу. Това е перлата на Трансилвания. Пътят е почти точно под него. За място за отсядане имам едно на 10 м. от централния площад, където собственикът плаща паркинга, но е за макс. 2+1. 

Благодаря за отделеното време. Възможно ли е да се мине в едната посока по един път , а да се върне по друг. Например единия при Сибиу, а другия при Себеш? Себеш е западно от Сибиу.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.