Прескочи до съдържание

Европа - Ушуая


Препоръчани мнения

Търся билети от Европа до Ушуая някъде за периода Ноември 2017 - Март 2018. Целта е 20-дневен трек в Огнената Земя. Престой в някой от големите градове не бих казал че е минус, може да се разгледа нещо. LАТАМ ли е компанията, която трябва да следя предимно? От къде в Европа най-често има подобни полети?

 

Поздрави! :)

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение

И аз се нареждам на опашката за същото. Аз лично чакам да изкарат някоя оферта на LATAM. Последната такава беше около октомври месец на цени до около 350 евро до Монтевидео. По-чести полети има от Милано, Барселона и Франкфурт.

Връзка към мнение

За евтини билети до там общо взето трябва да чакаш някоя грешка. Следи таблицата на macf1an, периодично се мяркат разни неща, които макар и с по-затруднена логистика (спане някъде из Европа и в двете посоки), пак са горе-долу читави. 

Връзка към мнение

Ами аз точно това имам предвид, че комбинациите с отделни полети не работят, защото вътрешния ще излезе повече от трансконтиненталния. Или ако имаш натрупани мили трябва да действаш с тях или се надяваш да изскочи някоя комбинация, която да включва Ушуая като крайна точка. Случвало се е няколко пъти. 

 

Но и признавам, че нямам супер подробен поглед над пазара. 

Връзка към мнение

 

преди 1 час, digitalpr каза:

Мили нямам :) По-скоро се надявам на оферта в която Ушуая е крайната точка. Мяркал съм няколко много изгодни оферти тук във форума.

Случвало се е, но не бяха оферти, а грешки, според мен.

Имай предвид като търсиш билети за вътрешни полети, да ги гледаш на сайта за чужденци, не за местни. На аржентинския сайт ще има много по-ниски цени, но ще искат документ за жителство. Като търсиш на един билет от Европа, надценката си е включена. И билета хич не е евтин. Според мен, ако не ти се чакат грешки, виж най-евтините билети с Level до Буенос Айрес и после какво излиза като цена до Ушуая, аз се басирам, че ще е повече от дългия полет обаче.

Връзка към мнение

Ами, ние ходим много и доколкото ни познавам тези 20 дни ще са почти само трек. Та не сме измислили точно маршрута, но през El Chalten и Torres del Paine със сигурност ще се мине. Ушуая е по скоро заради идеята че е накрая на света.

Редактирано от digitalpr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

Освен Ушуая гледай и Пунта Аренас в Чили. От там до Ушуая е 5-6 часа с автобус ако добре си спомням.

Пунта Аренас-Ушуая с автобус е 11часа, като няма вариант за нощен автобус.

 

преди 5 минути , digitalpr каза:

Ами, ние ходим много. Не сме измислили точно маршрута, но през El Chalten, Torres del Paine със сигурност ще се мине. Ушуая е по скоро заради идеята че е накрая на света.

В такъв случай, следете както за вариант Европа-Ушуая, така и за вариант Европа-Ел Калафате (FTE), а оптималния вариант е Европа-Ушуая с връщане Ел Калафате-Европа или обратното :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , Carrie каза:

Пунта Аренас-Ушуая с автобус е 11часа, като няма вариант за нощен автобус.

 

Минавал съм маршрута с автобус, но нямам спомени за толкова дълго пътуване. По светло тръгнахме и по светло пристигнахме, но е възможно да е било 11 часа, защото беше лято.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

Минавал съм маршрута с автобус, но нямам спомени за толкова дълго пътуване. По светло тръгнахме и по светло пристигнахме, но е възможно да е било 11 часа, защото беше лято.

Пресно инфо от ноември 2016г - 11 часа, даже по план трябваше да е към 12ч. :) По тези географски ширини си беше светло до доста късно поне през ноември.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По груби планове мисля да направим пълен трек около Torres del Paine за около 8-9 дни, 4-5 дневен трек в района на Fitz Roy и Cerro Torre , 4-5 дни The Dientes югоизточно от Ushuaia. Та общо взето, май няма много голямо значение къде ще кацнем първоначално. И El Calafate, и Ushuaia вършат работа.

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 10.04.2017 г. в 17:15, Topfly каза:

Освен Ушуая гледай и Пунта Аренас в Чили. От там до Ушуая е 5-6 часа с автобус ако добре си спомням.

Досега от някъде в Европа до Пунта Аренас не са излизали оферти на нито една авиокомпания из познатите ни сайтове за грешки и оферти. Поне през последните 3-4 години, което съвсем не значи, че не може да се появи и такава. В тази връзка обаче може да се гледа за евтин полет Европа - Сантяго, примерно нещо около €400 би било добро попадение. И от Сантяго със Sky Airline (със или без стоп през Пуерто Монт, аз лично препоръчвам спиране и там), до Пунта Аренас, и обратно за още €110-150. Но, доколкото познавам ценовите политики на авиокомпаниите според периодите на годината, и сезоните, такива цени няма да се появят за силния сезон ноември - февруари, а по-скоро за около май или септември. За тяхното лято ще са грубо +300€. Което пак няма да е много.

От Пунта Аренас до Ушуая може да е и по-малко от 5 часа, но не и с автобус, заради насечения ландшафт в региона. Автобусите правят едни обиколки, които удължават значително и пътя, и времето за преминаването му. Има един вариант, който не знам дали скъсява с много времето, но прави пътуването по-интересно и разнообразно, и по-скъпо също така - с лодка от П. Аренас до Порвенир, и от там пак с автобус до Ушуая.

 

Не видях да си писал и включил ледника Perito Moreno (от Калафате). Аз лично гласувам за него с две ръце. W-трека из парка Torres del Paine е ясен :) 

 

П.П. Преди отново поредното напечено положение на Al Italia, именно с тях излизаха онези прословути грешки с евтините полети до Сантяго и Буенос Айрес, които и аз ползвах. Но сега не знам доколко е удачно да ги препоръчвам отново тях. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 часа, digitalpr каза:

Възобновявам търсенето на подобни билети за началото на 2018. Не знам дали не е рано все още, но ако забележите нещо свиркайте :)

За трансатлантическия полет може да погледнеш офертите на Norwegian. От 14-ти февруари почват полети от Лондон до Буенос Айрес цък

 

До няколко месеца вероятно ще има новини за нови вътрешни полети в Аржентина цък

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря, ще го следя! За момента полетите им до Буенос Айрес са около 900 Евро с багажа.

 

6 hours ago, wilks said:

Не видях да си писал и включил ледника Perito Moreno (от Калафате). Аз лично гласувам за него с две ръце. W-трека из парка Torres del Paine е ясен :) 

 Не съм се впускал в подробности преди да имам купени билети, но да, 100% ще го видя и този :)

Връзка към мнение

Най-добрия вариант за мен, като че ли е open jaw полет Buenos Aires - El Calafate и връщане Ushuaia - Buenos Aires, a разстоянията El Calafate - Punta Arenas и Punta Arenas - Ushuaia да ги взимам с автобуси. Такъв полет обаче е 365 Евро твърта цена през този сезон с Aerolines Argentinas. Наблюдавали ли сте някакви пшромоции на тази компания по споменатите отсечки? Струва ми се по вероятно да намеря промо полет от Европа до Buenos Aires, отколкото вътрешните там.

Връзка към мнение

Не съм следил цените, но там има една особеност. За чужденци са налични само semi- и flexible класите, а ако има промоции, те ще са в отделен, нисък клас. Т.е. предполагам, че няма да успееш да се вредиш с промоция. Може и да греша де. Евентуално покупка на мили, ако съумееш да намериш евтино също има потенциал да излезе по-евтино от семифлексибъл билет.

Друга възможност е да издебнеш пускането на нискотарифни полети, според поста на Topfly, или някоя грешка до Ушуая или Пунта Аренас, за последните години помня една.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всчико от Европа за Ushuaia/Punta Arenas/El Calafate минава през Buenos Aires или друг голям хъб нали, няма директни?

 

Ако се примиря с тези вътрешни полети за 365 Евро, защото open jaw ще ми е ааадски удобен, на каква цена мога да се надявам за Eвропа - Buenos Aires?

Връзка към мнение

Няма директни полети, само вътрешни. За Пунта Аренас са през Сантяго обаче, защото е в Чили. Мисля, че има и до Пуерто Наталес, което е по-удобно за Торес дел Пайне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, digitalpr каза:

на каква цена мога да се надявам за Eвропа - Buenos Aires?

Norwegian пуснаха току-що полети до БА от Гатуик от февруари (300 паунда в посока минимум, има налични) , LEVEL летят от Барселона за доста повече (от доста време ги продават)

Това са лоукост компании, без храна и багаж. Иначе излизат по 700 евро отиване и връщане от София с Алиталия (не се знае дали ще оцелеят дотогава), има и други подобни цени с други компании от Мадрид, но възможностите са твърде много вече. Иначе май имаше грешки за по 350 евро, но това е божа работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.