Прескочи до съдържание

За Брюксел и околностите


qwerty

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Nivea каза:

Тези билети може ли да си променят цената? 5 евро е едната посока нали?

Променят се. 5€ е един вид "промоционална" цена. С времето се покачва. Най-скъпо е, ако си ги купите от шофьора на шатъла на самото летище. Тогава е 17€ на човек. Ако си ги купите с карта от автомата на летището цената беше 14€, сега не знам как е.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Nivea каза:

Може ли да я споделиш?

Тези билети може ли да си променят цената? 5 евро е едната посока нали?

На 15 февруари купих 4 билета за 20 евро.

Сега проверих, същите днес струват 28.40 евро.

От шофьора ще струват 68 евро.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Lyubina каза:

Е ми и аз проверих, за 25 април, еднопосочен за един човек Шарлероа до Брюксел е 14,20€

Очевидно има много пътуващи по това време.

Благодаря ти. Грешката не е в моя телевизор :)

 

А как ви се вижда вариант последния ден да прекараме в Гент и да пътуваме към летището от там? Някой да препоръча хотел в Гент. Набързо проверих с Букинг и се учудвам на цените там. По високи са от Брюксел.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
На 3.06.2018 г. в 22:36, ivelina666 каза:

Как се таксуват децата в градския транспорт в Брюксел? Ще сме за 1 ден и може да се наложи да ползваме метро или трамвай. Госпожицата ни е на 8г. 

Ето това намерих: http://be.brussels/brussels-for-free/public-transports Изглежда, че трябва да вадите някаква карта, с депозит от 5 евро, за да може детето да пътува безплатно. При положение, че сте за един ден, с оглед на това че центъра на Брюксел е сравнително компактен, май ще е по-лесно просто да купувате билетче и за нея. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да и аз това видях в последствие. Наистина ще е по-лесно с билет.

 

И още 1 въпрос - четох, че има някакви ремонти дейности в Брюксел, а в понеделник сутрин в 7ч съм резервирала частен трансфер от хотел в центъра до летище Завентем. Някой скоро пътувал ли е, дали ще са ни достатъчни 40мин. да се придвижим? 

Връзка към коментар

Извинявам се, че късно се включвам. Картите да ученици са поименни, и се издават след представяне на документ от съответното учебно заведение, т.е. едва ли е възможно да пътува детето безплатно.

 

Ремонтните дейности и задръстванията в Брюксел са ежедневие от години. Къде има ремонт в момента и къде е хотела ви?

Връзка към коментар

Обичайното време за придвижване с лек автомобил до летището, като се мине по околовръстното на Брюксел (т.е. през въпросния тунел) е около 30-35 минути. Сутрин, в 7 часа трафикът все още не е толкова натоварен. Допълнително, сутрин, особено в понеделник, потокът автомобили е в обратна посока. С оглед на това, смея да се надявам, че 40-45 минути ще са ви достатъчни. От друга страна обаче, ако се окаже че има някаква причина забавяща движението по т.нар. R0 (околовръстното на Брюксел) съществува вероятност да не ви стигне това време. Надявам се, шофьорът ви да е местен и да познава възможните алтернативи за придвижване до летището.

Друг е въпросът, че тунелът и целият пътен възел там е в ремонт от лятото на 2014 година.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А този път около тунелът и към летището двупосочен ли е? Тоест нашите платна ще бъдат ли засегнати от идващия към центъра трафик?Шофьорът не знам дали е местен, фирмата е https://airport-taxis.be Дано да нямам проблеми и с тях, че не ми се мисли. Оказа се трудно да избереш надеждна фирма за трансфери в Брюксел. Ако не се появят на адреса, резервен вариант са ми Юбер или някакво такси-ван /че сме цялото семейство/. 

Редактирано от ivelina666
Връзка към коментар

Няма проблем с движението, главните улици/булеварди в този район са еднопосочни, с по три ленти във всяка посока. Няма да имате проблем с насрещно идващите автомобили 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хора, имали нещо интересно за гледане в Шарлероа. Самолетът ни каца в 8.00 сутринта, а настаняването в Брюксел е след 15.00ч. Така че трябва да убием това време. Ако има нещо интересно, да отидем до там първо и след обяд да се придвижим до Брюксел. Съвети?

И още един въпрос - до Брюж и до Гент за един ден може ли да се отиде да се разгледа и да се върнеш. Стига ли времето. До Брюж видях, че има и автобуси за по 5 евро на фликсбус.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

В Шарлероа нищо конкретно, по-скоро градът като град.

 

За един ден с влак съвсем спокойно може да се отиде до всеки един от градовете в Белгия и да се върнете. Виж, пътуването Брюксел-Гент-Брюж-Брюксел едва ли си струва упражнението, въпреки че не е невъзможно. Да, дните по това време на годината там са много дълги, юни месец слънцето залязва към 10,30-11 през нощта. Но ми се струва, че няма да ви стигне времето, ще е препускане и ще се изморите.

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , EliDion каза:

Не, не, имах предвид един ден в Брюж и един в Гент, или само в единия град. 

Aко имате възможност посетете и Брюж и Гент а и до други градове можете да видите.

Ето малко материал:😉

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А, тук вече не мога да бъда категорична. Моите предпочитания са за Гент, но това е след като съм ги обикаляла и двата по няколко пъти. Брюж е мяясто, което задължително трябва да се види. Както вече съм казвала, в Брюж е и единствената статуя на Микеланджело в Белгия. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Гент за мен остава най красивото място в Белгия, от тези които съм посетила...Брюксел, Антверпен, Брюж, Лир, Вестерло. В Гент има архитектура, стил , крепост, кулата и двете катедрали, реките Шелда и Лис  и каналите му придават  много очарование и  средновековен дух , не случайно го наричат" Манхатънът на средновековието". На мен много  ми хареса.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Хайде, още един организационен въпрос. Ако от летището хванем шатъл до Брюж или до Гент, ще има ли къде да си оставим багажа, за да се разходим.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар
преди 45 минути , EliDion каза:

Ако от летището хванем шатъл до Брюж или до Гент, ще има ли къде да си оставим багажа, за да се разходим

Не ми се е налагало да търся. Не съм убедена, но все пак шатълите спират на гарите и е възможно там да има места за багаж.

Ето какво намерих за жп гарата на Гент: Luggage lockers

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 9.06.2018 г. в 15:01, EliDion каза:

Хора, имали нещо интересно за гледане в Шарлероа. Самолетът ни каца в 8.00 сутринта, а настаняването в Брюксел е след 15.00ч. Така че трябва да убием това време. Ако има нещо интересно, да отидем до там първо и след обяд да се придвижим до Брюксел. Съвети?

И още един въпрос - до Брюж и до Гент за един ден може ли да се отиде да се разгледа и да се върнеш. Стига ли времето. До Брюж видях, че има и автобуси за по 5 евро на фликсбус.

Зад красивото име на Шарлероа се крие белгийският Перник. Няма никакви забележителности. Сградите са направени от едни много грозни тъмно кафяви тухли. Вероятно най-евтините. Сградите са от всякакъв тип. Включително блокове от късния развит соц. Спокойно мога да заявя, че това е най-скапаният западен град, в който съм бил. Когато бях последно оправяха центъра и всичко беше в една тънка лепкава кал. Надявам се сега поне централната част да е станала малко по-добра. 

Транспортната мрежа на Белгия е много силно развита. Влаковете са през час. През събота и неделя мисля, че цените на билетите са на 50%. 

Брюж и Гент са страхотни градове. Аз лично не мога да избера кой ми харесва повече. Гент е по-голям, по-внушителен, но в Брюж, поне за мен има по-голямо очарование. Ако можеш да отделиш по ден на всеки един от тях няма да имаш никакви проблеми не само да разгледаш всичко хубаво и важно в тях, но и да усетиш атмосферата им.

Що се отнася до багажа, не мога да дам конкретен съвет, но досега не съм виждал по-голям европейски град, където да няма къде да си оставиш багажа на гарата. За ЖП гарите говоря, защото с автобуси по Европа не съм пътувал, но не вярвам да е по-различно.😀

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.