Прескочи до съдържание

Самолетни билети до Буенос Айрес ноември/декември


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Планирам самостоятелно пътешествие до Южна Америка и за начална точка съм определила Буенос Айрес. Трябва ми съдействие за намирането на възможно най-евтиния полет -двупосочен. Тръгването откъдето и да е в Европа не е проблем. Благодаря за съдействието!

 

Връзка към мнение

Здравей и добре дошла!

Дати някакви? Там какво ще правиш, решила ли си (в смисъл, ще пътуваш из Южна Америка или ще си стоиш предимно в БА)?

Проверила ли си Itasoftware какво дава?

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

По пътя на логиката най-изгодно ще е през Мадрид . 

Turkish летят за 619 евро на много дати с тръгване през ноември.

София -Мадрид се намират за около 330 лв двупосочен с Iberia/BG Air.

Връзка към мнение

Ако ще обикаляш много из Южна Америка има един South America Airpass, лети се с LAN. Той е най-евтин, ако стигнеш до ЮА с LAN (летят от Мадрид, Франкфурт и Лондон) или някоя компания от Oneworld (Iberia или British Airways). Ta като цяло сметката е малко сложна, но ако Търкиш летят за 619 евро и това те устройва, мисля, че трудно може да се намери нещо по-добро.

Връзка към мнение

Не е истина просто как Itasoftware показва неверни кеширани резултати. Темата ме амбицира и в поне 2/3 от случаите вади първоначално полети при които впоследствие цената рязко скача ... а колко0 леко се работеше с нея преди година. 

Връзка към мнение

Не кеширани, ми явно минава по повръхността на правилата за комбиниране, чак после като ги гледа по-внимателно вижда, че тая работа не е като оная работа...до колкото може да говорим все пак за компютърен скрипт :)

 

Но да не се отплесваме, чакаме на нисък старт датите, да видим какво може да изровим :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за бързата реакция....Не очаквах така мигновено ^_^

Идеята на пътуването е обиколка на 6 южноамерикански страни (Аржентина, Уругвай, ПАрагвай, Боливия, Чили и ПерУ) в рамките на 3 месеца, началната (и за удобство при купуването на билета) и крайна точка е Буенос Айрес. Съвсем конкретни дати не съм определиала, защото се надявах да се получи нещо от типа "Оферта за конкретна дата" , но за ориентация нека бъдат 27.11 (тръгване) и 4.03 (връщане). Itasoftware е нещо, което за първи път чувам и нямам идея как се ползва. И отново благодаря за съдействието! :)

Връзка към мнение

Помисли и над идеята за обратен полет от друго място  за да не се връщаш пак в началната точка. Понякога цената може да е дори по-изгодна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда, при това положение виж този Airpass. Той ти дава полети в Южна Америка на предполагаемо по-ниски цени, отколкото ако ги купиш отделно. Купува се преди да кацнеш в Южна Америка, и е свързан със междуконтиненталния билет, като .май ти даваше право на повече багаж - като междуконтиненталния, а не като вътрешните полети.

Освен това щом ще обикаляш, най-добре да избереш входната точка с най-евтин полет дотам, вероятно Лима или Буенос Айрес.

Сега нямам време, но по-късно ще ти дам линкове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нета ми е ужасен, но ще пробвам утре да дам конкретни предложения. Явно пътуването ти пропуска Бразилия, която по принцип е най-евтината точка навлизане в Южна Америка. Почти съм сигурен, че Лима, ще е по-евтино от Буенос Айрес, а най-добре както stenk каза с пристигане в едната точка и отлитане от другата. 

 

Понеже ще си доста време там, за да спестиш пари, специално в Аржентина може да ползваш автобусния превоз. Има си луксозни автобуси с огромни седалки, които се изпъват като легла, интернет и всичките удобства. Защото, както neuromancer предполагам ще потвърди, в Южна Америка няма такова нещо като лоу кост полети :)

Връзка към мнение

Друг въпрос, имаш ли американска виза? Защото, ако полетите са с прекачване в САЩ ще е необходима най-малкото транзитна, а и тя си е разправия...

Връзка към мнение

Понеже ще си доста време там, за да спестиш пари, специално в Аржентина може да ползваш автобусния превоз. Има си луксозни автобуси с огромни седалки, които се изпъват като легла, интернет и всичките удобства. Защото, както neuromancer предполагам ще потвърди, в Южна Америка няма такова нещо като лоу кост полети :)

В Аржентина и Перу междуградските автобуси са много комфортни, с легла, дори дават сокче и сандвич ако вземеш по-луксозната класа. И не са скъпи, специално за Перу. Обаче естествено са бавни, така че може би не е оправдано да се таралянкаш из Андите 20 часа (Лима-Куско), вместо да вземеш самолета за $100. Лоу костове май има, макар и не съвсем като в Европа, напр. Star Peru и като че ли Sky Airline за Чили (не съм ги ползвал). 

Страницата на South American Airpass е тук: http://www.lan.com/en_un/sitio_personas/southamericanairpass/index.html

Виж колко ще ти струва, после провери и с редовни полети, примерно с горните компании, може да се окаже по-евтино.

Връзка към мнение

Обаче по основния въпрос (за трансатлантическия полет) като се добави и това с пристигане в една точка и тръгване от друга стават твърде много променливи и ако не изпадне някоя оферта ще е голяма хамалогия да се намери най-изгодния полет.

Връзка към мнение

При времето което отделя за обиколката сигурно 20 -те часа с автобус ще са проблем единствено заради дискомфорта , а може би търсено преживяване -:)

Предполагам ще се гони най-ниската цена .

Всъщност виждам , че и Peruvian имат полети за около 90 долара .

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Пътуванията с автобус не ме притесняват, дори и да са по 20 часа, особено, когато става дума за непознато място, където мога да се нагледам на преминаващия наоколо живот...Пътувала съм много така из Европа и спането в автобус ми е отработен навик :) Дори не е въпроса в цената, харесва ми идеята, че ако не хванеш днешния - утре пак има автобус със самолетите е по-трудно.Така, че инфото за автобусите също ми е много полезно.Благодаря!

 

Сега пак за трансатлантическия полет...Ако Лима е по-евтина дестинация нямам нищо против, Бразилия остана извън списъка, защото тя самата си изисква страшно много време, а и аз ще се оправя по-лесно с испански, отколкото с португалски. Американска виза нямам и предполагам ще ми е трудно да взема, най-малкото от времева гледна точка ( в момента съм извън България и преди пътешествието планирам само 2-3 седмичен престой там). Освен това се страхувам, че това може да ми провали пътуването, защото една приятелка със сходно социално положение, беше отвхвърлена за транзитна виза на път за едноседмична почивка в Панама. Затова и повече да струва - САЩ не са ми опция за преминаване.

Връзка към мнение

Мисля, че след като си там, може да допуснем, че вътрешния транспорт може и да го допъплиш самоорганизирано по земя. Т.е. да няма нужда от допълнителния air pass,  в който да зареждаш мили?

 

Като цяло каквото търсих последните дни, мисля, че това е най-подходящото:

 

 

http://www.expedia.ie/Flight-SearchResults?action=FlightSearchResults%40searchFlights&inpPackageType=FLIGHT_ONLY&inpFlightRouteType=3&inpDepartureLocations=MAD&inpDepartureLocations=LIM&inpDepartureLocationCodes=MAD&inpDepartureLocationCodes=LIM&inpArrivalLocations=EZE&inpArrivalLocations=MAD&inpArrivalLocationCodes=EZE&inpArrivalLocationCodes=MAD&inpDepartureDates=10%2F11%2F2013&inpDepartureDates=08%2F02%2F2014&inpDepartureTimes=362&inpDepartureTimes=362&inpHotelRoomCount=1&inpChildCounts=0&inpAdultCounts=1&inpSeniorCounts=0&inpInfants=2&inpFlightClass=3&inpRefundableFlightsOnly=OFF&inpSortType=0&inpFlightAirlinePreference=&inpIsNonstopOnly=N&inttkn=mZmYkAgJboBNGnnR

 

Това са полети от Мадрид, който ми излезе като най-евтина начална точка. За полетите до Мадрид не съм гледал, но да речем, че ориентировъчно още 200 евро ще ти излезнат. Полетите от България само към Лима или само към Буенос Айрес ми излизаха по над 1150 евро, доста от тях с прекачване в САЩ. А това са директни полети от Мадрид. 

 

2013-08-15_09-28-25.png

 

Като вариант, който е минимално най-евтин намерих ето това (за сега само в информационен сайт, не съм намерил къде да се резервира, но просто илюстрирам пример):

 

2013-08-15_09-33-47.png

 

Забележи, че с него освен че да идеш до Мадрид, трябва да се върнеш после в Истанбул, да прекачиш и в Сао Пауло, и чак после пристигаш в Буенос Айрес. Освен това билета е само от/до Буенос Айрес. Но ако те интересува тоя вариант, може да видя къде може да се резервира. 

Връзка към мнение

Има много време . Май най-добре да дебне за някой от честите OJ оферти към южна Америка и после ще му мисли за вътрешния транспорт  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами това е другото, може да се чака да падне ябълката от дървото да ни удари главата, случвало се е :) До ноември има време, а някакво движение по цените не се очаква, тази си е нормална, не е промоционална. Но се съмнявам да изскочи нещо, честно казано, като отрежем САЩ и Бразилия, остават единици полетите, които вършат работа...

Връзка към мнение

Ха, това с търкиш е много приятна цена, направо не ми се вярва да е нормална. Май и аз ще почна да питам тук преди да купувам билети ;-)

Разликата между испански и бразилския португалски е малка, ще те разберат, това няма нужда да те спира. Но си права, че става твърде много за един път.

 

Опа, не видях, че е от Мадрид с връщане до Истанбул, много обикаляне за малко полза ми се вижда.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Ами добре тогава, засега ще поизчакам ако да се появи някоя изненадваща оферта :) Все пак има доста време до тогава и мога да си позволя помотаване. Още веднъж благодаря на всички за отзивчивостта!

Връзка към мнение

Хубавото на пътуването по земя е, че по пътя винаги ще има нещо интересно и може да си разбиваш пътуването на малки части. Както имаш време - еха!

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.