Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Чакай, да те прекъсна с една забележчица: искаш да кажеш Принцеса Сиси, нали?

:girlwacko:

Малката е невероятно красиво ангелче! Да сте живи и здрави и щом ви е харесало - още много такива круизи ви пожелавам!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

БРЮКСЕЛ И ЛЬОВЕН

 

В първоначалния план, нощувка в Брюксел не се предвиждаше, но Уиз смениха разписанието с ден напред и ни поставиха пред факта отново да търсим алтернативи за еднодневен престой в Брюксел. По препоръки на магеланци, този път решихме да се спрем на градчето Льовен, хем красиво, хем близко и евтино. Хотела бе някаква къща в самия център на столицата на около 200 метра от главния площад и на толкова от централната гара. Там се придвижвахме с влакчета, което бе доста удобно и с редовно разписание. За Сиси ( 5 години) не плащахме, купувайки си билети от касата. Иначе в интернет даваше половин цена, включително и до летището..

Към обяд си оставихме багажа в хотела и с влака се добрахме до Льовен. Времето мартенско не бе особено приятно, за разлика от градчето. Но трябва все пак да спомена, че отстъпва на Брюж и Гент. Направихме няколко часова разходка, като най-впечатляваща си остава сградата на градския парламент със своите красиви драперии и изящна фасада.. Привечер обиколихме и около централния площад на Брюксел с чудесните архитектурни сгради наоколо, както и до пикаещото момченце. Вечерта се прибрахме да почиваме, като най-впечатляващи бяха дървените почти отвесни стълби на нашата къща, които много допаднаха на Сиси и падна голямо лазене по тях. На сутринта не бързахме особено,, наспахме се добре и с познатите ни влакчета от нашата централна гара отидохме до летището Завентем, откъдето ни беше полета за Пунта Кана с ТУИ. Дадоха ни безплатни туристически карти за влизане в Доминиканската република и се качихме за дългия 10-часов полет.

 

IMG_6538.thumb.JPG.f70adcc380dbd91843cafbfca32f9fa5.JPGIMG_6539.thumb.JPG.48051869fdd2fa7c1607eda3382198a0.JPGIMG_6542.thumb.JPG.55b785ee2b40597d372255a4584e9860.JPGIMG_6547.thumb.JPG.84b5db0636305f30f73604b3b8d9c858.JPGIMG_6556.thumb.JPG.5d648dcf4fb4503f1d17318d7a339091.JPGIMG_6600.thumb.JPG.d15ecff133864ed7c50e3cad13e11d1d.JPGIMG_6613.thumb.JPG.6fb21e0aca900dddfc00b75eb1077c18.JPGIMG_6605.thumb.JPG.f2b02912a46705bd135c881b1cc026e7.JPGIMG_6620.thumb.JPG.0083fbe214dbe0b70e3e5564338db610.JPGIMG_6616.thumb.JPG.e6f4465f95dce0de92fb2d3258e14ebf.JPGIMG_6623.thumb.JPG.cb5fb8d55d7041e6360aec7c87b2941c.JPGIMG_6632.thumb.JPG.c7804c259cdd677ac481aa04bef5f587.JPGIMG_6635.thumb.JPG.6ad2fc5df4d2b9312f8d3064af882362.JPGIMG_6636.thumb.JPG.42fcb42cf3f66664c836d428df38a057.JPG58fdba0ea2570_IMG_6637(2).thumb.JPG.ab3cb443dfe6bd52648df5f2b143ccbb.JPGIMG_6638.thumb.JPG.2e7138ee66d805909bcfb6d4bd6aced0.JPGIMG_6642.thumb.JPG.75a36922ad9f508f1094875dd7538796.JPGIMG_6661.thumb.JPG.5ebc47bdfc626c792bb389c1149ed9a1.JPGIMG_6668.thumb.JPG.372639b70775620dfcb8daf1f07f2462.JPG

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 48
Връзка към мнение

Замислил съм нещо подобно след скорошното ни кратичко корабовозене с Costa :)

Благодаря за ценната информация и прекрасните снимки, още повече ме надъха ;)

Очаквам продължението...

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Следващия ден – Сен Мартен. Той се състои от две половини – холандска и френска. Тук взехме кола под наем и се отправихме към известния спотерски плаж Махо Бийч.

Разписанието, което имах за кацането на големите самолети, не се оказа актуално, така, че постояхме около час, но имаше само от малките, а те не са особено впечатлителни....

Посетихме столиците на двете владения, както и най-известния плаж Ориент.

 

 

02а -  Сент Мартен (1).JPG

02б -  Сент Мартен (2).JPG

02в -  Сент Мартен (3).JPG

02г -  Сент Мартен (5).JPG

02е -  Сент Мартен (6).JPG

02ж (2).JPG

02з -  Сент Мартен (4).JPG

02и -  Сент Мартен (9).JPG

02к -  Сент Мартен (8).JPG

02м -  Сент Мартен (10).JPG

02с (1).JPG

  • Харесвам 38
  • Браво 1
Връзка към мнение

На другия ден – Антигуа. Тук отново рентвахме кола, защото имаше доста интересни обекти, и времето дори не ни стигна за всичко... - Betty's Hope, Devil's Bridge, Half Moon Bay, English Harbour, Shirley Heights, Nelson's Dockyard, Fig Tree Drive, Turner's Beach,

St. John's Capital.

 

 

03a - Антигуа (12).JPG

03b - Антигуа (11).JPG

03c - Антигуа (1).JPG

03d - Антигуа (2).JPG

03d2.JPG

03d3.JPG

03d5.JPG

03e - Антигуа (3).JPG

03i - Антигуа (4).JPG

03k - Антигуа (5).JPG

03l - Антигуа (6).JPG

03m - Антигуа (7).JPG

03n - Антигуа (10).JPG

03p - Антигуа (8).JPG

03s - Антигуа (9).JPG

03x (1).JPG

03x (2).JPG

  • Харесвам 42
  • Браво 1
Връзка към мнение

Мартиника – ударихме на камък с колата и се задоволихме само с града – столица

Форт-де-Франс, не лош град, но се разглежда за 2-3 часа. Тук трябва да спомена, че като правило във всички тези острови бирата в супермаркерите е топла,за да трябва да си я купиш от барчетата на тройна цена ( а тя съвсем не е евтина).

Тук се намира един от най-красивите действащи вулкани на Карибите - Mont Pelee, който ни влизаше в първоначалните планове за изкачване, но не се осъществи...

 

 

04a - Мартиника (1).JPG

04b - Мартиника (5).JPG

04c - Мартиника (3).JPG

04d - Мартиника (4).JPG

04e - Мартиника (6).JPG

04k - Мартиника (7).JPG

04p.JPG

  • Харесвам 39
Връзка към мнение

 

Другото френско владение – прекрасния остров Гваделупе. Тук отново взехме коли за обиколка на Басе Тере, единия от двата големи острова ( Гваделупе се състои от няколко такива). Оставихме жените и децата на лодката с прозрачно дъно Наутилос, където са направили страхотна екскурзия и са видели много и интересни водни животни и Сиси е пищяла от кеф. Ние , с Ники се отправихме към планината La Soufriere – 1467 m която е най-високия вулкан на Малките Антили. Времето беше леко облачно, но Ники взе, че го качи този връх. Аз, в лежерно темпо , стигнах до половината, но липсата на видимост , съвсем ме отказа.

После посетихме и два красиви водопада – Chute du Carbet & Cascade aux Ecrevisses

 

 

 

 

 

05a - Гваделупе (2).JPG

05b2.JPG

05b3.JPG

05c - Гваделупе (1).JPG

05d - Гваделупе (4).JPG

05e - Гваделупе (5).JPG

05i - Гваделупе (3).JPG

05k - Гваделупе (9).JPG

05k2.JPG

05k3.JPG

05k5.JPG

05l - Гваделупе (7).JPG

05m - Гваделупе (6).JPG

05n - Гваделупе (8).JPG

  • Харесвам 48
  • Браво 1
Връзка към мнение

Оги, благодаря за интересния пътепис и хубавите снимки! :)
Сигурно е коментирано някъде из темите, но да задам един "технически въпрос" - за Карибите препоръчително ли е да се правят някакви ваксини?

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм сериозен противник на всякакви ваксини. Сигурно е препоръчително, но аз не сън запознат. Ние бяхме за кратко  и с дете, но не съм правил ваксини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Фил said:


Сигурно е коментирано някъде из темите, но да задам един "технически въпрос" - за Карибите препоръчително ли е да се правят някакви ваксини?

 

Специално за круизи в Карибите няма изисквания за ваксинации, понеже престоят на всеки остров в кратък, обикновено в пристанища с добри санитарно-хигиенни условия. Ако човек си е ваксиниран според нащия имунизационен календар, не би трабвало да има проблеми. Вече ако е еднопосочен круиз към Карибите с последващ по-дълъг престой в района, може да се помисли за ваксинации срещу коремен тиф и хепатит А и В. Най-вече това важи за родените преди 1993 г, тъй като набор '93 и след това у нас са ваксинирани срещу хепатит В, а за хепатит А и в други теми съм коментирал, че у нас вирусът е изключително често срещан, а и в по-малко от един процент от заразените се развива клиника на жълтеница и повечето хора у нас са го прекарали, без да знаят за това. Освен това хепатитите имат дълъг инкубационен период, което значи, че дори да се заразиш по време на круиза, евентуална жълтеница ще се развие чак след като си се прибрал.

Карибите са ендемичен район за бяс, но няма причина да се прилага превантивно ваксина за бяс. Ако те ухапе бясно животно има време да се реагира и да се направи ваксинация в местен медицински център. А и по хората бесът също е със сравнително дълъг инкубационен период, което не налага абсолютна спешност. И две седмици да са минали след ухапването, не е късно да се започнат приеми на ваксината.

 

Доколкото знам, единственият наистина проблемен остров е Тринидад. За там трябва ваксинация срещу жълта треска.

На Ямайка и на Бахамите трябва да се обърне по-сериозно внимание на профилактика срещу малария и денга, но стандартното е репеленти срещу комари и евентуално профилактично приложение на антималарийни лкарства.

  • Харесвам 23
Връзка към мнение
преди 3 минути , slujitel каза:

И аз да питам, защо ударихте на камък с колите под наем, какво се случи? Предварително ли търсихте да резервирате или на място?

Търсихме на място.  Но или нямаше, или по-скоро искаха безумни пари....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Супер круиз! Много се радвам, че толкова подробно го описваш! Чета и се наслаждавам :) От няколко години и аз се опитвам да организирам такъм круиз, но или няма круиз на добра цена или маршрута не ми харесва или самолетните билети са скъпи :( Много бих благодарен ако към отделните острови слагаш и цени за наем на кола, екскурзии, ресторанти и т.н.

Как стана безплатното ъпгрейдване на каютата? Те ли го предложиха или ти го търси? За кораба може ли да пуснеш малко описание как ти хареса?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Следващ остров – Санта Лучия. Тук ме е най-яд, защото по предварителна информация, трябваше и да е най-красив. Но след няколко часово обикаляне за кола, не успяхме да намерим, и се отказах. . Ники и Гео са взели някакво такси накрая, но според мен не са видели и половината от красотите, които бяхме планирали. И тук направо се изнервих, понеже пред кораба стоят над 200 коли, бусове и всякакви шофьори и гидове с уникални цени. Тук циганията бе пълна, а на всичкото отгоре и неделя. И понеже не успях да видя символа на почти целите Кариби – двата Питона(вулкана), отидохме на църква в местнаата катедрала в столицата Кастрис, да успокоим малко душите от набраната ярост към местните мошеници. И само някой да не ми каже, че е трябвало да се слея с тях и да ги почувствам пълноценно как живеят.

Църквата е известна с това, че всички светци са черни... Халал да са им.

 

 

06a - Санта Лучия (1).JPG

06b - Санта Лучия (2).JPG

06c - Санта Лучия (3).JPG

06d - Санта Лучия (4).JPG

06e - Санта Лучия (6).JPG

06j - Санта Лучия (5).JPG

06k - Санта Лучия (7).JPG

06m - Санта Лучия (8).JPG

06n - Санта Лучия (10).JPG

06p - Санта Лучия (9).JPG

  • Харесвам 32
  • Браво 1
Връзка към мнение

Последен остров - Барбадос. Столицата Бриджтаун е град на ЮНЕСКО. След вчерашните ядове , нямах намерение да мърдам по далеч, а и нямаше защо – основните забележителности на острова са плажовете и няколко ботанически градини. Екзотични цветя и растения вече бяхме гледали достатъчно, а прекрасен плаж си имаше и до самия град.

В Бриджтаун впечатляваща е сградата на Парламента и Катедралата, както и красивите цветни къщички. Разгледахме града и си направихме няколкочасов карибски плаж за последно.

Това е за Карибите. Остана леко разочарование, че не успяхме да видим всичко планирано, но мисля, че ще има и друг подобен круиз...

 

 

 

07b - Барбадос (2).JPG

07ca - Барбадос (1).JPG

07d - Барбадос (3).JPG

07e - Барбадос (14).JPG

07f - Барбадос (12).JPG

07h - Барбадос (13).JPG

07k - Барбадос (4).JPG

07l - Барбадос (5).JPG

07m - Барбадос (6).JPG

07n - Барбадос (11).JPG

07p - Барбадос (8).JPG

07s - Барбадос (10).JPG

  • Харесвам 37
  • Браво 1
Връзка към мнение

ruwenzogy , би ли казал от къде резервира този круиз? Аз отдавна търся нещо подобно и от Пунта Кана ме устройва идеално, само че търсих на страницата на Коста и не намерих, нещо не се ориентирам там.

Голяма сладурана е дъщеричката ти, да е жива и здрава!  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Круиза е от сайта на КОСТА, но такива позициониращи трансатлантически круизи,  както е известно има по един пролет и есен. Трябва да се дебне, когато има промоции на тези круизи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Невероятни снимки! И страхотни разкази! Благодаря, Оги!

А малката принцеса е истинска чаровница! Да е жива и здрава и още много нови земи да види! Като си помисли човек, че е на само на 5 и толкова екзотични страни е посетила, може само да й завиди, но и в същото време трябва да признаем, че в наше време мечтите /при това не само да пътуваш с големите кораби/ могат по-лесно да се сбъднат.

И аз подобно на по-рано пишещите проявявам интерес към подобни круизи, така че, магеланци, моля, сигнализирайте при подходящи оферти!

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Оги, благодаря ти, че сподели с нас това прекрасно преживяване! И аз си мечтая за трансатлантически круиз.

А малката чаровница е късметлийка с тези родители! Да ви е жива и здрава и много да ви радва! Пожелавам ви много екзотични семейни пътешествия! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Topfly каза:

Разкажи малко повече и за трансатлантическото пътуване! Не беше ли много скучно? Колко дни пътувахте в океана?

В океана пътувахме 6 дни. За нас не беше никак скучно. Накрая кораба го чувствахме като наш дом. Имаше целодневни занимания, освен басейните и джакузитата. Вечерите бяха най-интересни и не успявахме да се включим в повечето неща, които ни харесваха....За съжаление, сега осъзнавам, че не се възползвахме от многото екстри, и малко ме е яд за което.   За мен дните си бяха ОК. За Снежка и Сианка бяха малко   и съжаляваха, че свърши толкова бързо. За това, как е било на кораба, говори и факта, че на последните дестинации като Гибралтар и Марсилия , не ни се искаше дори да слизаме..  С две думи, това е положението. Това си беше нашия круиз...

Но за всеки е различно.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.