Прескочи до съдържание

Култови хотели


Препоръчани мнения

Понеже наскоро из темите пак се спомена Marina Bay Sands като нещо задължително, независимо от цената и се замислих - кои са тези хотели, които представляват дестинация сами по себе си?

Аз се сещам за Intercontinental Le Grand в Париж. Намира се точно срещу Операта, малко по-стар от нея и обзавеждането в него е вдъхновило вътрешния дизайн на операта. Балната зала на хотела е със статут на паметник на културата, а обзавеждането е в стил Луи Наполеон. Закуските са в легендарното Cafe de la paix, което се намира в сградата на хотела.

Друг такъв е Hotel Nacional в Рио де Жанейро, сега от веригата Мелиа. Беше изоставен и е възстановен наскоро, сградата е на Оскар Нимайер, градините на Burle Marx. 

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
1 hour ago, DenitsaS said:

Аз се сещам за Le Negresco в Ница - през 1974 е обявен за исторически паметник.  

 

DSC02667.thumb.JPG.1ddd03b6ac203254116c44ce4dc8fcd3.JPG

И моята първа асоциация е Le Negresco. Прекрачиш ли прага попадаш в някакъв различен свят. Фасадата е направо "постна" в сравнение с интериора - особено общите части. 

IMG_6401.JPG

IMG_6402.JPG

IMG_6403.JPG

IMG_6404.JPG

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

А пък в България едно време имаше в общи линии три "култови" хотела - "Японския" в София, "Шведския" във Варна  (Златни пясъци/СвСв. Константин и Елена) и "Австрийския" в Сандански.  :biggrin:
За пръв път влезнах в "Японския" (тогава "Ню Отани", сега "Маринела") на сутринта след абитуриентския ми бал, да се "освежим" с по едно малко уиски и кафе, че тогава на баловете не беше разрешен алкохолът и се внасяше ограничено количество тайно и с разни рисковани гимнастики. ;) 

А пък в "Австрийския" съм спал за пръв и последен път на една сбирка, която си организирахме за годишнина от уволнението от казармата и понеже поделението беше наблизо, срещата беше в Сандански. Бяха смутните начални години на прехода, хотелът беше още държавен и съответно нещо бяха се забавили да актуализират цените в съответствие с инфлацията, та се оказа че стаите са на някакви смешни цени от сорта на 10-12лв днешни пари, нещо като сегашните "грешки" ;)  .  Даже вместо по двама в стая, при тия цени, решихме всеки да се шири сам, включително някои си взе и апартамент :biggrin: .  Което се оказа доста удобно, понеже после вечерта някои от групата се сближиха с някакви полуплатени девойки от нощния бар и ги заведоха по стаите, а аз, като по-задръстен, си спах сам. :biggrin:
А в "Шведския" така и никога не успях да се разпиша... 
 

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

А пък в България едно време имаше в общи линии три "култови" хотела - "Японския" в София, "Шведския" във Варна  (Златни пясъци/СвСв. Константин и Елена) и "Австрийския" в Сандански.  :biggrin:
За пръв път влезнах в "Японския" (тогава "Ню Отани", сега "Маринела") на сутринта след абитуриентския ми бал, да се "освежим" с по едно малко уиски и кафе, че тогава на баловете не беше разрешен алкохолът и се внасяше ограничено количество тайно и с разни рисковани гимнастики. ;) 

А пък в "Австрийския" съм спал за пръв и последен път на една сбирка, която си организирахме за годишнина от уволнението от казармата и понеже поделението беше наблизо, срещата беше в Сандански. Бяха смутните начални години на прехода, хотелът беше още държавен и съответно нещо бяха се забавили да актуализират цените в съответствие с инфлацията, та се оказа че стаите са на някакви смешни цени от сорта на 10-12лв днешни пари, нещо като сегашните "грешки" ;)  .  Даже вместо по двама в стая, при тия цени, решихме всеки да се шири сам, включително някои си взе и апартамент :biggrin: .  Което се оказа доста удобно, понеже после вечерта някои от групата се сближиха с някакви полуплатени девойки от нощния бар и ги заведоха по стаите, а аз, като по-задръстен, си спах сам. :biggrin:
А в "Шведския" така и никога не успях да се разпиша... 
 

И аз като по-задръстена :) не се възползвам. И в трите "култови" хотела,само по сладкарниците съм била.И това ако не е минавка...:lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Към Марина Бей Сандс бих добавил и Raffles Hotel. Кръстен на британския пътешественик и изследовател, както и основател на Сингапур - Сър Томас Стамфорд Рафълс.

 

591eded71da60_NikonSIN19-22Jul(128).thumb.JPG.8f02126f8a63bc1d003887bb950d5f07.JPG

 

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
преди 8 минути , Childish каза:

Фичо, може ли събрани съчинения на тази тема, моля!!!

Може и цял роман, но не му е тук мястото. :biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

А пък в България едно време имаше в общи линии три "култови" хотела - "Японския" в София, "Шведския" във Варна  (Златни пясъци/СвСв. Константин и Елена) и "Австрийския" в Сандански.  :biggrin:

Тримона, майна, как го изпусна ^_^

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Raffles Hotel

Ех, колко мили спомени навява това за добрите времена, когато отсядах в хостел (имаше вентилатор!) , а идвах да си пия сингапурския слинг в Рафълс B)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Childish каза:

Фичо, може ли събрани съчинения на тази тема, моля!!!

И на мен ми е интересно:)

Преди 1 час, Фил каза:

Може и цял роман, но не му е тук мястото. :biggrin:

Какво е един хотел без преживяванията и спомените около него?

Давай,давай.........

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дефиниращият колониален хотел в Кейптаун е Маунт Нелсън. 

За простосмъртни туристи най-добрият час за посещение е часът за чай.

Чака ви богат бюфет с пастички!

 

sa201201102capeTown.thumb.JPG.b4645f9822c7033be463df7cc8f61719.JPG

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 40 минути , ECC каза:

И на мен ми е интересно:)

 

Емо, някой път на някоя сбирка на по бирка, или още по-добре - на троянска!  :) 

Връзка към мнение

Другият култов колониален хотел в Южна Африка, към който обаче няма нито град, нито село, нито даже ловно стопанство, а само железопътна гара по линията Кейптаун - Бофорт Уест сред безбрежната полупустиня на Великото кару е Лорд Милнър.  Гарата се казва Макисфонтейн. В добрите му времена на парни влакове и никакви асфалтови пътища, влаковете стоварвали пътниците си за нощувка в него.  В наши дни луксозните влакове спират за по час-два да бъде разгледан и да се направи оборот на сувенирното магазинче. По всяко останало време е одухотворено призрачно място. Рядко ще видите друга кола на паркинга. Освен двуетажния рейс и старовремската пожарна

 

2014030399matjiesfontein.thumb.JPG.1501d5903dbed0923511f59d117a0562.JPG

2014030384matjiesfontein.thumb.JPG.82d0120cb751f6541ab98182f151afcc.JPG2014030385matjiesfontein.thumb.JPG.ee126401f38f29577bb566dafcb59e34.JPG2014030386matjiesfontein.thumb.JPG.046c1bbd26c83596cbba24958939c371.JPG2014030387matjiesfontein.thumb.JPG.19edac22dc95ce16d3a2928763617642.JPG2014030390matjiesfontein.thumb.JPG.9a2c1662e8118d2e30465540fa5f68e3.JPG2014030391matjiesfontein.thumb.JPG.e0bb46890b2a2e9ad27dd8091260cbe6.JPG2014030392matjiesfontein.thumb.JPG.744671d46aad75e93ec9919e94f85e94.JPG2014030393matjiesfontein.thumb.JPG.b5ca15f52a3995c2a39b51ce118eae3d.JPG2014030394matjiesfontein.thumb.JPG.9902779cbb733c45df7c951e061ad0a8.JPG

 

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако говорим за култ, от съвременните култове този към Apple е изключително силен.

Говоря не само за устройствата, а за изчистения дизайн, начина на работа и т.н.

В този стил оформен хотел, семеен и с капацитет няколко стаи е The Rooms в Тирана, Албания (http://www.therooms-hotel.com/en/)

На разположение на гостите за ползване по време на престоя са осигурени iPad, AppleTV, USB зарядни за вашите устройства директно към стената и други технологични глезотийки :)

Моите снимки са с доста по-лошо качество и добавям няколко скрийншот-а от сайта му.

Препоръчвал съм го и друг път, ако имате път към Тирана.

al_1.jpg

al_2.jpg

al_3.jpg

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение

Хошиноя в Киото. Според мен има по-впечатляващи рьокани из страната, но този е специален и известен - защото е в Киото и защото до него се стига само с лодка.

Иначе ето малко рьокани за вдъхновение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тези дни, една блогърка, която следя повдигна темата с хотелите. Та "откраднах" няколко идеи :) Не знам дали ще ги посетя, но мноооого бих искала.

 

Giraffe Manor Nairobi, Kenia

 

Hotel Everest View

 

 

 

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хотел Барон в Алепо, първият хотел в Сирия. В него са отсядали много знаменитости, археолози, шпиони, представящи се за археолози и авантюристи. :)  Крал Фейсал провъзгласява от балкона независимостта на Сирия, Агата Кристи пише "Убийство в Ориент Експрес", Томас Лоурънс си тръгва без да си плати сметката (аз не правя така :lol:). Други известни гости - Кемал Ататюрк, Дейвид Рокфелер, Шарл Де Гол... Когатo посетих хотела през 2010, всичко си беше непокътнато от векове, дори прахолякът, от който е кихал Рузвелт, си беше още там. :lol: 

 

Снмките са леко лошички, но, като за зората на цифровата фотография, толкова. :)

 

 

bar1.jpg

bar2.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Преди 1 час, bulpa каза:

 

И аз за този много бих искала. :wub:  Какво ли е усещането жирафчето да лапа директно от ръката ти? :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да вмъкна и аз Beverly Wilshire - LA - преди 10 години. Да си спомним за Джулия Робъртс . Последната е от тоалетната, то тогава и ние като американците се впечатляваме от тоалетните.

Picture 229.jpg

Picture 240.jpg

Picture 241.jpg

Сетих се и за още един, който може да не е моного култов, но е може би най-старият в щата Калифорния - Hotel del Coronado. Където е базата на морските тюлени -  Сан Диего. На снимките - имаше сватба и прекрасен залез.

Picture 137.jpg

Picture 129.jpg

Picture 141.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.