Прескочи до съдържание

остров Сокотра


matanasov

Препоръчани мнения

Периодично там стават конфликти.После се подписват споразумения...после почивка месец...После пак отново.Това е Йемен днес и така е от години.Надявам се на някакво затишие и ново споразумение в близките дни и малко да се укроти ситуацията около февруари.Всъщност ако взема да го мисля,то трябва да се откажа,но ако ще го мисля в бъдеще,то едва ли ще намеря по спокойно и гарантирано такова време! Хутсите са от 21 септември в Сана и властта е тяхна.След тази дата,нещата се поуспокоиха и беше възможно да се ходи и извън Сана ,вкл имаше българи ноември месец.Сега нещата след събитията в Париж и паралелно в Сана в същия ден,пак ескалираха. Надявам се и пак да се укротят.За колко време,един Господ знае,но се надявам  да се случи ,за времето в което ние ще сме там.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

http://www.yementimes.com/en/1853/news/4823/Hadi-and-Houthis-release-agreement.htm

 

Една добра новина от днес!Дано се кротнат за месец.Предполагах и тайно се надявах да се случи нещо подобно и надеждите ми са свързани с това,да имаме късмет във временно затишие.Всъщност на Сокотра всичко е спокойно...ама тази "муха" Сана и Хараз...:)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Само като информация за тези ,които биха пътували в бъдеще до Сокотра без Йемен. След проблемите на Феликс еър и прекъсване на полетите Шаржа-Ал Мукала- Сокотра ,"нишата" от днес се запълва от Йемения еър...с полети Дубай- Сокотра(директни) има и  с варианти през Сана. .Цените са в най ниския диапазон около 2325 AED (около 1080 лв.) за директни полети ,което е по евтино от 738 $ на Феликс от Шаржа.Това са цени за двупосочен билет.Еднопосочните почват от 1260 АЕD. Всъщност това е вариант и то не лош за желаещите да не минават през Йемен.Полетите са по удобни и защото са от Дубай а не от Шаржа,но разписанието е странно...по принцип има и неделя  и вторник,но гледам от март ,че има полети и понеделник и сряда...Като че ли няма точно фиксирани дни от седмицата и трябва да се проверява по дати.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Само като информация за тези ,които биха пътували в бъдеще до Сокотра без Йемен. След проблемите на Феликс еър и прекъсване на полетите Шаржа-Ал Мукала- Сокотра ,"нишата" от днес се запълва от Йемения еър...с полети Дубай- Сокотра(директни) има и  с варианти през Сана. .Цените са в най ниския диапазон около 2325 AED (около 1080 лв.) за директни полети ,което е по евтино от 738 $ на Феликс от Шаржа.Това са цени за двупосочен билет.Еднопосочните почват от 1260 АЕD. Всъщност това е вариант и то не лош за желаещите да не минават през Йемен.Полетите са по удобни и защото са от Дубай а не от Шаржа,но разписанието е странно...по принцип има и неделя  и вторник,но гледам от март ,че има полети и понеделник и сряда...Като че ли няма точно фиксирани дни от седмицата и трябва да се проверява по дати.

 

Страхотна новина. Има какво да се пожелае по цените, но важното е че острова е достъпен, без притеснения от прекачвания с Сана или другаде в Йемен.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В случай на използване на директния полет Дубай - Сокотра ,предполагам местните агенти по лесно ще помогнат за визи и визите ще "чакат" на летище Сокотра ,като първа входна точка в Йемен.Което е много по добър и лесен вариат oт този който беше преди на Феликс еър от Шаржа през Мукала. Още повече че полетите от Шаржа бяха в 5 сутринта...на Йемения са в много по нормално време пак сутринта.И като продължителност на полета просто няма сравнение!А и варианта с този билет би могъл да се "върже" от София със wizz или flydubai.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Наистина супер новина, но сега умирам от яд заради израелския си печат в паспорта. Докато не го сменя не мога да припаря до Йемен :(

Връзка към коментар

Жоро, да ти имам проблема. Ти и без друго нямаш празно в графика за тази година. :)

Май си права... ама пусто ненаситно магеланско око :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Наистина супер новина, но сега умирам от яд заради израелския си печат в паспорта. Докато не го сменя не мога да припаря до Йемен :(

Какво е за твоята жадна душа да пътува....един нов неопетнен с ивритска щампа...пашапорт :) И без това ще му опаткаш страниците набързо и ще ти трябва нов. Не знам какво се случва ако си скъсаш страницата с еврейските печати...Дали ще забележат "друговерците" ?

 

a тук малко по конкретна новината :

http://socotra-friends.com.www425.jnb1.host-h.net/direct-and-non-stop-flights-from-dubai-to-socotra-and-back/

 

най добре е всеки да гледа в сайта на Йемения еър за конкретни дати и цени.До колкото съм запознат,може и с кредитни карти да се купува от сайта на авиокомпанията.

Редактирано от Botko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ботко, ти не трябваше ли вече да си на Сокотра?

Ами трябваше ...ама на 16 януари тук съм писал коментар :) Нещата се попромениха,но се надявам на 7-ми февруари....да летя нататък. Понякога плановете се променят в движение по причини ,независещи от нас...хубаво е когато има алтернативи или резервни варианти.Надявам се и за тогава положението в Сана да е по спокойно ,че нещата отиват към разпадане на Северен и Южен Йемен.Живи и здрави...да заминем и да се върнем,ще осветлявам дестинацията и възникналите въпроси и интерес.Визите ни са до 11 февруари...до тогава трябва да сме влезли в Йемен!Но за тези желаещи да посетят САМО Острова...вече има много по удобен и лесен вариант,както за полети,така и откъм получаване на визи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

вече има много по удобен и лесен вариант,както за полети,така и откъм получаване на визи.

 

Принципно не е ли по-лесен вариант виза да се вземе от посолството в София?

Връзка към коментар

Принципно не е ли по-лесен вариант виза да се вземе от посолството в София?

Не знам принципно как е в посолството,но към интереса ми лятото и запитване в посолството в София,хич не беше по лесно, като изисквания в сравнение с това ,което се получи при нас. Копие от паспорта и на другия ден ,визите бяха готови.А уж отнема от 3 до 7 работни дни.А и цената в посолството не е 50$..а би  трябва да е толкова!Има един момент,че ако ще пътуваш само в Сокотра...агент от Сокотра може да ти издаде виза само за острова.Ако ще минаваш през Сана и ще оставаш някой ден,визата трябва да ти я издаде(да бъде гарант за твоята сигурност) само човек или агенция базирана в Сана/Йемен. Така,че това с полетите на Йемения и директния достъп до Сокотра е удобно и за визата.За тези които са от София не е проблем да се пробват в посолството...но тези които не са от София със сигурност ще е по удобно по начина ,който описвам. Копие от паспорта,до агенция или човек който отива в емиграционен офис на тяхното министерство или полиция...пращат ти копие от визов купон с който стигаш до входната точка в Йемен..примерно летище Сана или Аден...там ти слагат визата и си плащаш за нея на този който ти я е издал.И това е!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ау, да, Rаiny e права - време е! Желая ви незабравимо изживяване, само приятни изненади и да видите толкова красиви неща, че да останат завинаги в спомените и душата ви.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз да ви пожелая едно безпроблемно пътуване, много и прекрасни емоции!

Това е едно от местата, които много страстно желая да посетя и ми е слабост!

Очаквам с нетърпение вашите разкази и снимки :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Супееррр, приятно пътуване утре и много весело, екзотично, любопитно и изпълнено с емоции приключение ви желая! Като си помисля, че можеше и аз да съм там сега... Ако някой ми донесе картичка няма да се обидя ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за пожеланията, надявам се да сме здрави и най-после е време да я видя тази Сокотра. Този път не тръгвам особено подготвена, дано случим на хубаво време и гледки, ако не става за снимки ще се пържим по плажовете. :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.