Прескочи до съдържание

остров Сокотра


matanasov

Препоръчани мнения

Аз само да споделя... Може да е смешно, но в момента е много тегаво положението с тероризма и Йемен. Моля ви помислете си дали си струва пътуване. Казвам го с искрена загриженост, нищо друго... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз само да споделя... Може да е смешно, но в момента е много тегаво положението с тероризма и Йемен. Моля ви помислете си дали си струва пътуване. Казвам го с искрена загриженост, нищо друго... 

Никак не е смешно,но то положението е тегаво и в Париж.Всъщност риска за Йемен си го има постоянно от 2011. Сокотра е абсолютно безопасно спрямо положението в Сана да не споменавам други райони на Йемен...или страни.Относно сигурноста в столицата,тя не е била по добра от години...а и не се очаква да се подобри ,като гледам как е в Ирак,Сирия,Либия,Афганистан...Риска винаги си го има.Реално разсъждавам, че е така...може да е по голям в такива страни,но никой не е застрахован ,че ще попадне в Париж или Малмьо(Да...и там скоро имаше 2 коли-бомби),когато някой терорист е на мисия.Без да омаловажавам ситуацията и риск-а,понякога медиите преекспонират ситуацията някъде ,повече от необходимото...Само един пример.Арестувания български гражданин в Йемен преди няколко дни не е бил българин а белгиец,няколко споменати атентата не бяха в Сана а в Рада или в други градове,в други провинции,но като се спомене Йемен и се приписва задължително на Сана.А колкото до ситуацията в Сана...преди 20/21 септември,тогавашната президенстка власт ,като че ли беше по НЕСПОСОБНА да се справя с АлКайда,има и имаше провинции,които на практика са под контрола на АлКайда или разни племена,фракции сепаратисти(Южен Йемен)...Сега ,когато нещата са с установена нова власт и "хутите"се бият срещу райони на АлКайда ,разбираемо ,че мишени са големите градове и учреждения с хора,но то това е така и в Западна Европа и в Америка.Тегавото положение с тероризма е навсякъде...даже и България пострада -летище Сарафово. Ще го мислим по разумно!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Никак не е смешно,но то положението е тегаво и в Париж.Всъщност риска за Йемен си го има постоянно от 2011. Сокотра е абсолютно безопасно спрямо положението в Сана да не споменавам други райони на Йемен...или страни.Относно сигурноста в столицата,тя не е била по добра от години...а и не се очаква да се подобри ,като гледам как е в Ирак,Сирия,Либия,Афганистан...Риска винаги си го има.Реално разсъждавам, че е така...може да е по голям в такива страни,но никой не е застрахован ,че ще попадне в Париж или Малмьо(Да...и там скоро имаше 2 коли-бомби),когато някой терорист е на мисия.Без да омаловажавам ситуацията и риск-а,понякога медиите преекспонират ситуацията някъде ,повече от необходимото...Само един пример.Арестувания български гражданин в Йемен преди няколко дни не е бил българин а белгиец,няколко споменати атентата не бяха в Сана а в Рада или в други градове,в други провинции,но като се спомене Йемен и се приписва задължително на Сана.А колкото до ситуацията в Сана...преди 20/21 септември,тогавашната президенстка власт ,като че ли беше по НЕСПОСОБНА да се справя с АлКайда,има и имаше провинции,които на практика са под контрола на АлКайда или разни племена,фракции сепаратисти(Южен Йемен)...Сега ,когато нещата са с установена нова власт и "хутите"се бият срещу райони на АлКайда ,разбираемо ,че мишени са големите градове и учреждения с хора,но то това е така и в Западна Европа и в Америка.Тегавото положение с тероризма е навсякъде...даже и България пострада -летище Сарафово. Ще го мислим по разумно!

 

Така е. Не преекспонирам. Но очаквам мерки спрямо Йемен заради Париж и се притеснявам за вас. Исках да споделя, а вие решавате... 

Връзка към коментар

Гале, надявам се да стигнем, да видим и да се върнем. Засега не се отказвам. След атентата в Париж наистина може и по-зле да стане, ще видим.

 

Теди, сакън - не ви разубеждавам. Както каза и Ботко, проблеми винаги има в целия свят. И мислите ми не са негативни. Само се опитвам да дам една външна гледна точка. Когато човек е вътре в някое събитие, понякога трудно преценява. Ислямска държава се е окопала здраво в Йемен - и го демонстрират - и с последните събития последствията са непредсказуеми. Пак казвам, може би звуча смешно, но исках да подскажа мисъл. Иначе нали ще пием кафе Luwak като се върнете :) Прегръдки! 

Връзка към коментар

Живот и здраве ще спечелите приза "Магеланци - авантюристи на годината".

Признавам , че акъла ми не е повече и бих се включил при други обстоятелства :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Билетите са купени, всичко е уредено. Само маршрута на Сокотра не съм уточнила по дни, но като цяло знам къде и какво искам да видя. В Сана и извън нея ще е най-рисковата част от тура, но там ще сме заедно с Ботко и Гапси, да си пазим страх дет се вика. :) Всичко ще бъде наред.

С тези бръмбари в главата колко му е да тръгна, там ще го мисля как е. :):ninja:

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Теди, сакън - не ви разубеждавам. Както каза и Ботко, проблеми винаги има в целия свят. И мислите ми не са негативни. Само се опитвам да дам една външна гледна точка. Когато човек е вътре в някое събитие, понякога трудно преценява. Ислямска държава се е окопала здраво в Йемен - и го демонстрират - и с последните събития последствията са непредсказуеми. Пак казвам, може би звуча смешно, но исках да подскажа мисъл. Иначе нали ще пием кафе Luwak като се върнете :) Прегръдки! 

Ислямска държава е в Северна Сирия и Ирак.В Йемен е клон на Ал Кайда,който дори в конфликта в Сирия, понякога бяха Срещу Ислямска държава. Около случилото се в Париж наистина клона на Ал Кайда в Йемен поема отговорноста,в същия ден и в Сана са взривили микробус в близост до учебно заведение за полицейски служители.Има цели райони и провинции в Йемен които от 2011 са под контрола на Ал Кайда и там се обучават такива,като двамата братя.Но нито Америка,нито правителството в Йемен или "хутсите" са спряли да воюват срещу тях и да се опитват да намалят влиянието им в Йемен. Преди месец-два беше убит един от лидерите на Ал Кайда в Йемен,явно това са ответни действия на групировката и в Йемен и в Европа.В Париж едва ли може да се нарече атентат...по скоро е убийство,извършено от такива елементи.Света от 11 септември 2001 в като в трета световна война,но това не пречи да пътуваме...Е с малко повече разум,бихме могли да подхождаме към всяко място по света ,което е гореща точка!

Връзка към коментар

Ботко, така е. Но нали е форум - да изразяваме различни мнения... Иначе всеки има различно ниво на приемане на риск. Щеше да ми е криво, ако не бях споделила позиция. Желая ви успех и спокойно връщане у дома. 

Връзка към коментар

Ботко, така е. Но нали е форум - да изразяваме различни мнения... Иначе всеки има различно ниво на приемане на риск. Щеше да ми е криво, ако не бях споделила позиция. Желая ви успех и спокойно връщане у дома. 

Със сигурност мненията на всеки тук са полезни за мен и за всеки друг ,който има нужда от тях.Аз споделям информацията си,това е по скоро ,не позиция срещу тази на другите ,а моя поглед и това, което преценям аз в ситуацията.Твоята позиция е обективна и разумна,но както споделиха някой....друго си е да имаш по някой бръмбър в главата :)Има риск- Да!И се надявам да се върнем живи и здрави с много впечатления и хубави емоции.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вие знаете много повече от вен за района, разбира се, но ако ви попадне нещо от Tim Mackintosh-Smith, погледнете. От години живее в Йемен и има много книги за там +за Ибн Батута. Може да има и website.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кога точно тръгвате за Сокотра? Стискаме палци всичко да мине без премеждия и проблеми!!!

Божа работа,И аз се надявам да се върнем живи и здрави.На 27 януари трябва да летим за Сана през Истанбул...на 11 февруари трябва да летим на обратно.Сокотра е от 28 януари до 7 февруари.С Теди и Влади среща в Сана за изгрева на 8 февруари!!!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам кой с коя компания лети, но ето малко прясно инфо за Феликс от една дама, която се е преместила да живее на Сокотра с цел работа в туристическия бранш:

 

05 янв 2015, 18:17

Дорогие друзья, вот уже 2 недели как я живу на Сокотре.
Я обещала вам сообщать всякие разные новости.
Мало того, что авиакомпания Феликс отменяет свои рейсы среди недели. Теперь они сменили самолеты на более вместительные, на 150 пассажиров , и загружают их под завязку. Желающих и имеющих билеты на самолет, больше чем посадочных мест. У стойки регистрации идет настоящий бой. Добавили еще одну посадку в Адене. Так что теперь рейс такой Сана-Аден-Риян Муккала-Сокотра. Но самое большое веселье начинается на Сокотре, когда туристы ждут свой багаж, а его нет. Его просто выгрузили в Муккале и оставили там. Так случилось и со мной. Правда, мне повезло, и на следующий день весь багаж прилетел на военном самолете. Но, тем кто прилетел в эту субботу, 3-го января, не повезло и их багаж прилетел только сегодня. Люди остались без всего на несколько дней. Так что, рекомендую, берите с собой в ручную кладь вещи первой необходимости - одежду, полотенце, зубную щетку и пасту, сменную обувь и все, что вам потребуется на несколько дней.
Хотела сначала порекомендовать воспользоваться авиакомпанией Йемения, но они тоже отменили свой рейс в понедельник. Оказывается это уже не первый раз.
 
Ако можете, проверете си инфото!
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аника Абрамова е рускоезичен гид който посреща руснаците там и сигурно е споделила във един форум който и аз следя за тези премеждия.Нямаме избор на авиокомпании до Сокотра и то е ясно за всички,дали са организирани или не са.Авиокомпаниите са 2 - Феликс и Йемения.И да си проверим инфото и да не си го проверим,полета е насрочен за дата,която аз няма как да разбера дали ще се отмени преди да  стигна до Сана. А за боя,ще видим ако трябва ще се бием с багажа :)Полета който сме резервирали наистина е Сана-Аден-Р,Мукала-Сокотра но това е варианта сряда и събота. Мисля си ,че полета в сряда е по сигурния!Ще видим.Избора за Йемения също не е сигурен а и той е само в понеделник.Аз все пак се надявам  края на януари и началото на февруари да няма такъв наплив както след Нова Година :)Всичко е понякога до късмет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли някой желаещ за Сокотра? Пътуване 27 януари - връщане 11 февруари. Програмата е следната...27 януари -София/Истанбул- Сана ,пристигане в Сана на 28 януари в 2:25 и в 9:30 полет Сана - Сокотра. 10 нощувки/11 дни на Сокотра ,тур за 2-ма и връщане на 7 февруари в Сана 15;30. на 8-ми Февруари тур в Сана,9 и 10 планината Хараз. на 11 февруари в 3:15 полет за Истанбул/София. Цените и подробности може да ви обясня подробно на лични.За визата предполагам че няма да има проблем тур.агент в Сана да я издаде за 1 ден.Моята я извади за 2 часа.Иска се сканиран паспорт и никакви печати от Израел.Полета Сана - Сокотра -Сана е с резервация на мен и друго лице,което не може да дойде...плащането е на летището в Сана преди полета,ще сменим името на пътуващия,мисля че няма да има проблем с това.Общо целия тур е 10 нощувки на Сокотра 2+ 1 в Сана и 1 в Хараз. Ориентировъчната цена за София-Истанбул- Сана е 525Евро двупосочен билет...Сана-Сокотра -Сана е 426 $,визата е 50 $,за туровете в Йемен и Сокотра ще пиша подробно на лични.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес нещата в Йемен съвсем са ескалирали, сигурно си следите новините, но да си кажа. Вероятно всичко живо ви дудне на главата, аз няма да съм от тях, стискам палци всичко да е наред, ако продължите напред и пътуването да си заслужава. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.