Прескочи до съдържание

дневник СБОГОМ КУБА МОЯ ЛЮБОВ


ivooo

Препоръчани мнения

Много завладяващ разказ! Чете се на един дъх...поздравленя. Добавените снимки допълват перфектно историята. А, раците ...... ми взеха акъла...направо изглежда нереално. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, ivooo каза:

И нашия първи въпрос беше същия.  Личи си че сме от едно племе.  Не за съжаление. :)

Като ги гледам, какви са нахални, по-скоро са  канибали сигурно.;)И са искали да ви изпапкат, но ти си се проявил като храбрец;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Страхотен пътепис! Имаш талант! Пишеш живо, увлекателно! И като виждам на какви места по света сте били с принцесата, сигурна съм, че имаш материал за книга. Напиши я, аз ще я прочета с кеф!:)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Страхотен разказ... чета и се почесвам... 

 

Тези раци ги срешнахме в Коста Рика. Ужасна напаст, на всяка врата имаше монтирана гума отдолу, за да не се промъкват в стаите и пак...някак си успяваха да влизат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рядко чета пътеписи, но Куба ми е любов и на мен, а след благодарностите в началото :) реших да се пробвам с твоя ииии да, увлече ме. Ние в Мария ла Горда спахме в хотела и не беше лош, имаше топла вода, мивката беше задръстена, а вратичките на шкафчетата не се отваряха, но бели кахъри. :lol: Точно там ме нахапаха хехени + комари и комбинацията ми причини такава алергия, че чесане до кръв е меко казано за моя случай. :lol: За раците - късметлии сте, видели сте голямата миграция вероятно. Ние също ги засякохме на пътя за Тринидад. Като споменах Мария ла Горда и се сетих за една забавна случка. Първата вечер точно си лягахме и се заблъска истерично по вратата. Отварям, а там стоеше нашата съседка по стая и се тресеше от страх. :lol: И ми вика: " има паяк в стаята ми, моля да ми помогнете".  Помислих си, че има фобия от гадини и вероятно се е стреснала от някое малко същество. Е, не обичам да убивам животинки, та били те и грозно изглеждащи, но тя наистина изглеждаше много изплашена и смело й казах: "води", ще го тресна с някой чехъл, кво толкова. :lol: Хаххахахах, когато влязох в стаята и видях "паячето" има - няма 10 - 15 см в диаметър,  очите ми станаха на палачинки, но нямаше връщане назад. Борбата беше трудна, хем удрям, хем се дърпам, а мацката пишеще зад гърба ми,  не беше лесно. :lol: Какви благодарности отнесох... :lol: На следващата вечер момичето ми върна жеста отстъпвайки ни масата си в претъпкания бар на хотела. :) Такива ми ти работи на път. :)

И какво, Ла Бока ти хареса, нали? :wub:

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 25
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Elena каза:

Само да знаеш, че в момента пътеписа го четат дори хора, които не са от форума :) тия раци ще ми докарат кошмари :lol:

Айде бе, няколко рачета. :lol::lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много увлекателен разказ, това с "хипопотамите" - кърти, а раците със снимковите доказателства си е лек трилър! И аз се редя за продължението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , antea каза:

малко е като Шехерезада твоето, по една приказка на вечер 

Щото някои работим през деня докато други се шляят по Франкфурт .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ivooo, много точно си пресъздал и нашето (моето и на съпругът ми) мнение за всичко в Куба (без дайвинга - щото ние не сме водолзи). От храната, през цените... та до "бедните" кубинци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎6‎/‎10‎/‎2017 в 19:56, ivooo каза:

Щото някои работим през деня докато други се шляят по Франкфурт .

Горкичкия, я си виж посетените държави.

Това, че пишеш чудесно, не значи, че ще те съжаляваме, дето поработваш няколко седмици. :lol:

Айде, моля ти се. ;)

 

Ние и Георги Матеев си го обичаме ... в постовете.

Само да ми падне тая скитня. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

ivooo, благодаря за колоритния разказ!

Прочетох го с истинско удоволствие.

Пожелавам ви да имате още много пътешествия с принцесата, а ти да ни разкажеш и за тях. :) 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Страхотен епилог!!! И ако махнем описанията, рискуваш да бъдеш анатемосан за липса на усещане и поглед към хубавото. За съжаление АЗ тръгнах със подобни очаквания и получих същото леко разочарование. Но падне ли ми добра оферта бих се върнал за да обходя "на юг от Тринидад", там където според мен е истинската Куба.

Още веднъж - поздравления за страхотния разказ и отделеното време!!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудесен и колоритен, точно като...........Куба... ;)

 

Само един въпрос от мен. Ще дадеш ли пример за страна от първата група в личната ви класация с принцесата. Страна в която бихте могли да живеете вечно...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Никой, никого няма да анатемосва. Де да можеше всеки от нас да разказва и аргументира гледната си точка по този начин. За мен Куба винаги е била някъде в средата на бъдещите планове - без да я планирам непосредствено съм си мислел, че до няколко години ще отида. Може би корабът вече е отплавал, не знам, но ситуациите, в които е необходимо постоянно да се дават пари по втория начин мен лично ме натоварват доста. 

 

 

преди 1 минута , Duke каза:

Само един въпрос от мен. Ще дадеш ли пример за страна от първата група в личната ви класация с принцесата. Страна в която бихте могли да живеете вечно...

Това мисля си е за отделна тема направо, ей сега ще я пусна...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Страхотен пътепис! С удоволствие го прочетох. Куба не ми е в списъка с дестинации, но ми е интересно да чета различни гледни точки, особено твоята съпоставка с времето, в което си израснал и сегашните ти очаквания и виждания за страната :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

отново благодаря, че ни пренесе така живо във вашето пътуване!

в края на последния пасаж ме сви гърлото ... явно от носталгия по детството и кубинските портокали /от Показния магазин на Раковска/, които не съм виждала никъде от тогава :)

 

между другото, наистина ли са били кубински - т.е. някакъв сорт, изцяло типичен за там, или просто така са ги наричали заради братския внос?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прекрасен пътепис! Поглед минал през личните ти спомени и емоции. :) Точно това ме грабва, сухата фактология мога винаги да си я прочета някъде в нета. И голяма разлика с това, което усетих преди 5 г. Нещото, което най-много ме впечатли, когато бях там беше точно наблюдението, че кубинците не се усмихват. Бяха... угрижени, предполагам за ежедневното оцеляване. Соц реалността е тъжна гледка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.