Прескочи до съдържание

Исландия


Ani_pv

Препоръчани мнения

....почвам да се чудя, дали не се престаравам с дебелите дрехи.... :rolleyes:  :)

 

Да речем, че не толкова дебели, колкото ветроустойчиви са необходими. Не знам дали ви харесва стила на исландските пуловери, може и на място да наваксате. Цените им са височки де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скиорска екипировка мисля е добре(яке, гащеризон и термо-бельо) и за вятър и за студ, и за дъжд и дъждосняг :)

И все си мисля, че ще забравя нещо, което ще ми трябва, а ще се окаже, че съм взел нещо което може и само път да види без да е в употреба...  :lol:

Това с пуловерите ми е направило впечатление още от пътеписите ти, та.....колко да са височки?! :)

Връзка към мнение

Скиорска екипировка мисля е добре(яке, гащеризон и термо-бельо) и за вятър и за студ, и за дъжд и дъждосняг :)

И все си мисля, че ще забравя нещо, което ще ми трябва, а ще се окаже, че съм взел нещо което може и само път да види без да е в употреба...  :lol:

Това с пуловерите ми е направило впечатление още от пътеписите ти, та.....колко да са височки?! :)

 

Да, скиорските дрехи са супер. Дано могат лесно да се свалят на пластове, защото в един момент ще духа вятър и ще е студ, в следващия ще пекне слънце :)

 

Ми говорим за вълнените, от 60 до 100 евро, в зависимост от това дали са машинно или ръчно плетени. Цените са кажи речи еднакви навсякъде, но в един магазин на пътя към Vik има огромен избор. Малко напомня на тези магазини, по които агенциите влачат хората, но поне няма надценка спрямо Рейкявик :) Малко по-модерен стил е ей тази фирма: http://www.66north.com/ имат си и онлайн магазин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние си взехме култови шапки от един супермаркет - бяха два пъти по-евтини от същите шапки в Рейкявик :D

Да разбирам ли, че супермаркета е извън Рейкявик?! Къде е?!

Връзка към мнение

Ние, българите, не сме хич умни, защото от тая хубава и райска България правим пущиняк, а исландците от оня тундрово лунен пущиняк и камъняк правят рай, гледат домати, краставици и проч. край градчето Селфос. И други неща правят.

Добре, че на 12 октомври 1986 г. Горбачов и Рейгън се срещнаха в Рейкявик, в дом "Ховди" /на снимката/, та и ний тръгнахме да летим.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Който чете магеланци.ком, далеч стига, и освен, че го прави без проблем, знае и какво да посети.

На фотоса е водопадът Скогафос, висок 60 м. и широк 20 м., намиращ се на река Скогара, Южна Исландия.

 

Не сте ходили в Исландия? Не лоши пакети на:

 

WOW Air: https://travel.wowiceland.com/en/packages

 

Iceland Air: http://www.icelandair.co.uk/offers-and-bookings/book-packages/package/item201439/Northern_Lights_City_Break

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като цяло организирания туризъм в Исландия е по-различен от другаде, там трудно могат да ви загубят времето с излишни неща, а и ако не карате кола транспорта извън Рейкявик е труден. 

 

Но въпреки това, пакетното си е пакетно и е масов вкус, а не твоя личен. Препоръчвам всеки да си избере лично хотелче, да си наеме кола под наем, почти сигурно няма да му излезне по-скъпо от пакета, а дори и да е бонусите са неизмерими. Най-малкото за туровете за северното сияние, които са ми най-големия трън в очите :)

Връзка към мнение

В духа на плурализма, който витае в магеланци.ком, да си кажа и аз мненийцето - не че има кой знае какво значение...

 

Ако човек няма шофьорска книжка, не е добър шофьор и не е готов да се се изправи срещу суровите условия през зимата по път №1, "пакетирането" не е чак толкова лош вариант. Просто вариант.

От друга страна, двата основни туристически "кита" (http://www.grayline.is/Tours/Day_Tours/Iceland.is) и (www.re.is) предлагат доста добри услуги, автобусите са чистак нови "Волво", и вътре може да се научи много.

 

Що се отнася до хотелите, хвърлих око на доста хотели както в центъра (ул. "Лаугавегур" и ул. "Сколавьордустигур"), където, ако се "самопакетираш", ще се самонараниш, но ако вземеш пакет на Icelandair, хотелът им излиза на сметка и е доста приличен: http://www.dailymotion.com/video/x10qtip_icelandair-hotels-in-reykjavik-iceland_travel

 

Поздрави!

Връзка към мнение

Разбира се, ако човек не може да шофира, re и подобните са си добра оферта, но иначе колата и газ! Бонуса на Исландия, е че дори тези автобусни екскурзии са читави и им липсват неприятните детайли на други. Единственото, с което човек трябва да се  съобрази, е ако го гони социопатията и това, че ако сте група 3-4 цената ще е над колата под наем със сигурност. 

 

За хотелите от офертите може и да е така, ако държим екслузивно на тях. Но самопакетно подозирам, че ще има хиляди други хотели и, моя фаворит - апартаменти под наем, които да влезнат в сметката. 

Връзка към мнение

Имам пълна карта за гориво за бензиностанции N1 за 3000 крони, които по кредитната ми карта са за 36.40 лв.

 

11/09/2013 16/09/2013 ПОКУПКА CT13259017088(807916) N1 Kopavogur ISK.gif ISK 3,000.00 36.40

 

Ако някой прояви интерес бих му я дал, пък ще черпи при следваща среща, стига да присъствам :)

Ето и снимка за ориентир, колко гориво, в случая бензин, са 3000 крони, но дизела е на почти същата цена доколкото си спомням...

post-44-0-66610800-1379620625_thumb.jpg

офф то на колонката си пише колко е и дизела и бензина...  :lol:

Редактирано от Light
Връзка към мнение

Имам пълна карта за гориво за бензиностанции N1 за 3000 крони, които по кредитната ми карта са за 36.40 лв.

 

11/09/2013 16/09/2013 ПОКУПКА CT13259017088(807916) N1 Kopavogur ISK.gif ISK 3,000.00 36.40

 

Ако някой прояви интерес бих му я дал, пък ще черпи при следваща среща, стига да присъствам :)

Ето и снимка за ориентир, колко гориво, в случая бензин, са 3000 крони, но дизела е на почти същата цена доколкото си спомням...

attachicon.gifP1240140.jpg

офф то на колонката си пише колко е и дизела и бензина...  :lol:

 

Радвам се, че си приключил благополучно с първия полет и всичко предполагам е на макс, освен изгорялата карта за бензин :) Като нищо ще и намерим пазар, като се има предвид колко се зарибява народа :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предстои ми пътепис, но още отсявам снимките :) ...стигнал съм до ден 3-ти в отсяването...

С полетите всичко беше идеално.

Останалото.....няма как да не е на макс, въпреки лошото време, докато бяхме там....

Искам пак!!! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ха добре завърнал се, градски! Сядай и пиши, че да четем и се радваме на тази Исландия.

Бъди спокоен, исландският синдром ще те държи дълго... Но и аз, и ти имаме нещо, с което ще се излекуваме:Врачанският Балкан, и тази дивна земя - от Вратцата, та до Козлодуй...

Другият път ще си направим среща на стълбите пред цитирания от мен дом "Ховди" (бил и Френско консулство навремето), ще побием байряка на община Враца и ще се напием с врачанска теменуга. Уф, майкя й, как цепи после глава! Със здраве! :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Light, ние заминаваме на 28.09. за Исландия

Това с картата нещо не го разбрах, но телефона ми е xxx - Ани.

Ако искаш или ми се обади, или ми дай телефон аз да се обадя, за да се разберем.

Знаеш ли какви са цените на разговорите на мобилните оператори?

Редактирано от Георги
премахнат тел. номер
Връзка към мнение

"Zdraveyte, tsenata za izhodyashto povikvane ot Islandia do BG e 0.563lv.s DDS, za vhodyashto povikvane e 0.164lv. Bezplaten nomer za klienti +35988137"
"Zdraveyte, tsenata za SMS do BG 0.187lv. s DDS. Nomerat za speshni sluchai e 112. Priyaten prestoy v Islandia. Ekipat na Mtel"

Предполагам си зависи и от роуминг плана, който имаш...

Провел съм само 2 нормални(до мобилни номера) разговора до БГ и поне 20 до тел. 070011717, защото толкова пъти ми се случваше да ми блокират кредитната карта, а причината е, че доста от местата в Исландия ползват някакви виртуални устройства или нещо от рода ми беше отговорено от един от служителите....

Тези дни ще ми излезе фактурата и ще разбера какви съм ги надробил... :)

Редактирано от Light
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

post-44-0-99756600-1379851543_thumb.jpg

 

Това са картите.

На 90% от бензиностанциите в Исландия колонките са на самообслужване и работят с кредитни/дебитни карти или с предплатени карти като тези.

А на тези, на които ти сипват и плащаш вътре на касата горивото е с около 10-20 крони по-скъпо.

Моята кредитна карта, която ползвах няма пин-код при покупка и в такъв случай устройството на колонката не позволява плащане, един вид някаква сигурност за притежателите на подобни карти.

При такова положение купуваш предплатена карта за гориво, аз купувах на бензиностанции N1 и при тях бензина и дизела е на една цена. На останалите бензиностанции има леко разминаване на двата вида гориво, но то е минимално...

Редактирано от Light
Връзка към мнение

доколкото разбирам от някоя бензиностанция трябва да си купим предплатени карти за гориво. Ние смятахме да ползваме кредитни карти, но понякога при покупки  иска ПИН, понякога не иска, така,че явно може да имаме проблеми при плащане с тях. Правилно ли съм разбрала?

Връзка към мнение

За мен пътуването е изкуство, изградено от много други изкуства.

 

Всички наши братя и сестри трябва да бъдат насърчавани да посетят Исландия. Академик Пенин много точно е дал определението "Извънземното на Европа".

 

Ние имаме още много да говорим за острова, а сега на вашето внимание да представя обработена исландска народна музика, мой верен спътник в исландското ми пътешествие: разкошна, неземна, създадена от един храбър, корав и не особено приказлив народ.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Говорим си ний за вулканчета: Стромболи, Етна, Везувий и други бебета...

 

Е, след много поколения магеланци ще се обади вулканът край Поцуоли в Италия, за щастие едни от нас ще са в рая, други в ада... Жоро Пенин ще е вече свети Георги от Делфт и ще бъде във всяка самолетна кабина, за да закриля пилотите...

 

Скоро ще се обади по-голямата сестричка на Ея, кака му Катла, а когато това стане, за дълго време ще си останем на терминала.

 

На снимката: ледника "Мирдалсьокул" в Южна Исландия, а таман отдолу - Катла.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Говорим си ний за вулканчета: Стромболи, Етна, Везувий и други бебета...

 

Е, след много поколения магеланци ще се обади вулканът край Поцуоли в Италия, за щастие едни от нас ще са в рая, други в ада... Жоро Пенин ще е вече свети Георги от Делфт и ще бъде във всяка самолетна кабина, за да закриля пилотите...

 

Скоро ще се обади по-голямата сестричка на Ея, кака му Катла, а когато това стане, за дълго време ще си останем на терминала.

 

На снимката: ледника "Мирдалсьокул" в Южна Исландия, а таман отдолу - Катла.

 

Абе така и не разказа по-подробно откъде си минал. Аз понеже два пъти ходих зимата и сърцевината ми липсва, но за следващото лятно посещение съм намислил ей това: http://www.wired.com/wiredscience/2013/06/local-and-global-impacts-1793-laki-eruption-iceland/

 

харесва ми как кратерите все още седят като "изтърбушени", едва ли не вчера е приключило изригването

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.