Прескочи до съдържание

Бари и района в края на лятото


NaniG

Препоръчани мнения

Здравейте,

Казвам се Габриела от София на 30 г. и обичам много да пътувам. Попаднах на форума преди близо две години, когато организирах пътуване до Дубай. Първата ми самоорганизирана почивка. Благодаря на Роже, който ми съдейства и предостави доста полезна информация.

Чак сега се престраших да пиша, иначе редовно влизам и чета във форума. Радвам се на снимките и обилната информация, които публикувате от Вашите пътувания, за което искрено Ви Благодаря!

Наскоро спонтанно взех самолетни билети до Бари, Южна Италия, за м. Юли, но днес разбрах, че може да се наложи да преместя почивката за м. Септември. В раздел Италия прочетох темата Море около Бари, но е доста стара. В средата на м. Септември дали в района е подходящо за плаж, тъй като идеята е основно да плажуваме? Зная, че има доста забележителности в Пулия, но по натам ще направим друго пътуване с цел обиколка в другите градове. През Април бяхме в Рим и сега се нуждаем от лежерна почивка. 

Благодаря предварително за Вашето съдействие! Желая на тези, които им предстои пътуване скоро много положителни емоции и слънчеви дни :) 

 

 

Редактирано от NaniG
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добре дошла! :)

Септември е най-доброто време за плаж там, мене ако питаш.

За колко време е почивката ви? Как ще се придвижвате - с кола или с обществен транспорт? И какви плажове предпочитате - пясъчни, скалисти?... Ако сте поне за седмица, аз бих препоръчал да си намерите база на "тока на Ботуша", полуостров Саленто. Там има най-различни плажове за всички вкусове и всеки ден може да си намирате различно място за плаж според предпочитанията ви.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравей, добре заварил. :)

Резервацията е от 11.07. до 15.07 за момента. Запазила съм B&B Al Centro Storico в Barletta, на 5-6 минути от плажа. Видях, че плажа е хубав. Този в Бари е симпатичен, но много малък и общински, без чадъри и шезлонги. Днес обаче моя приятел ме информира, че може да се наложи да сменим датите за Септември и ако това се случи може да увеличим престоя.

Мисля да се придвижваме с обществен транспорт. Предпочитаме пясъчни плажове. Този в Barletta отговаря на това изискване. Също така е и близо до Бари, където ще кацаме.

 

 

Връзка към мнение
преди 14 часа, NaniG каза:

Здравей, добре заварил. :)

Резервацията е от 11.07. до 15.07 за момента. Запазила съм B&B Al Centro Storico в Barletta, на 5-6 минути от плажа. Видях, че плажа е хубав. Този в Бари е симпатичен, но много малък и общински, без чадъри и шезлонги. Днес обаче моя приятел ме информира, че може да се наложи да сменим датите за Септември и ако това се случи може да увеличим престоя.

Мисля да се придвижваме с обществен транспорт. Предпочитаме пясъчни плажове. Този в Barletta отговаря на това изискване. Също така е и близо до Бари, където ще кацаме.

 

 

Добро е градчето и има къде да се разходите - старата част, по плажа също. Пясъкът е  едър и има камъни, но едва  ли това е най-важното. Не мисля, че в Италия има място, което не си струва да бъде посетено .... Иначе, предложението на @master_of_germs e прекрасно, но предполага наемане на кола или ползване на обществен транспорт, което означава загуба на време и не е в унисон с желанието ви за плажуване.

Не му мислете много и се наслаждавайте на почивката си и Италия. :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, Doctor Who said:

Добро е градчето и има къде да се разходите - старата част, по плажа също. Пясъкът е  едър и има камъни, но едва  ли това е най-важното. Не мисля, че в Италия има място, което не си струва да бъде посетено .... Иначе, предложението на @master_of_germs e прекрасно, но предполага наемане на кола или ползване на обществен транспорт, което означава загуба на време и не е в унисон с желанието ви за плажуване.

Не му мислете много и се наслаждавайте на почивката си и Италия. :)

Благодаря. Предложението е добро, но ще е за следващ път. Така или иначе има още много неща да се видят в Южна Италия

За сега избора остава Barletta, като съм предвидила единия ден разходка в Бари. Не мога да намеря информация дали от летището има влак/автобус до Барлета. Видях, че от Бари можем да хванем влак, но някакси ми се иска ако има транспорт от летището направо за Барлета него да ползваме. Може ли малко съдействие в тази посока? Благодаря предварително.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте,

Ние в крайна сметка се спретнахме и ще пътуваме следващата седмица, както беше планирано в самото начало. 

Летим на 11-ти и по план трябва да кацнем в 19:05 ч., но се притеснявам ако има закъснение дали ще стигнем на време до гарата в Бари, за да хванем влака за Барлета, който тръгва в 20:18 ч.

Има ли алтернативен начин да се придвижим директно от летището до Барлета или това е единствения вариант?

Благодаря предварително.

Програмата ни е много лежерна.

3 дни плаж в Барлета и разбира се обиколка на града, а последния ден ще разгледаме Бари. До колкото разбрах за Бари са достатъчни 4-5 часа, така че ще имаме достатъчно време, тъй като обратния полет е в 19:40 ч. 

При следващо пътуване в Пулия, ще отделим време на Матера и Арбелобело, както и на другите интересни градчета.

 

 

Връзка към мнение
Мирослав Василев

Пътуването с автобус от летището до града е между 40 и 60 минути в зависимост от това дали има задръстване. Има и някакъв по-бърз автобус който е по-скъп и пътува около 30 минути.

Редактирано от elateq
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 6/6/2017 в 23:49, NaniG каза:

Здравей, добре заварил. :)

Този в Бари е симпатичен, но много малък и общински, без чадъри и шезлонги. Днес обаче моя приятел ме информира, че може да се наложи да сменим датите за Септември и ако това се случи може да увеличим престоя.

Аз също заминавам утре най-после първото море за тази година.Има много хубав плаж,който е свободен и също така платен.Цените не знам какви ще са но в неделя ще разбера и пиша :)

А това е един, като "комплекс" на плажа в Бари има пицария и бар казва се Lido San Francesco Alla Rena:

 

 

 

 

19260452_1773710049586420_8123405522675693346_n.jpg

19665496_1771978016426290_3053724075976823185_n.jpg

19875398_1773637556260336_5951995999520912173_n.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 18 минути , Дани Магелани каза:

Ние тръгваме утре за Бари. Ще се опитам да ти пиша колко време сме пътували до Бари централе. 

Еха значи може и да се видим :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, NaniG каза:

Летим на 11-ти и по план трябва да кацнем в 19:05 ч., но се притеснявам ако има закъснение дали ще стигнем на време до гарата в Бари, за да хванем влака за Барлета, който тръгва в 20:18 ч.

Времето от летището до централната гара е 20 - 25 минути с влак. На централната гара има три ж.п. фирми и влаковете им тръгват от различни места. Коя фирма обслужва твоя маршрут и от къде тръгва?    ... и защо държиш да се качите на влак в 20.18. Има и по-късни.

 

 

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
Мирослав Василев
В момента, Дани Магелани каза:

Билетите в автобуса ли се купуват или има каса и къде е?

От шофьора се купуват. На връщане може да се вземат от будката която се намира на самата автобусна спирка в Бари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Ivko каза:

Ама от летището има метро,което спира на централна гара точно за 4 евро.Всичко съм разучил :)

Влак е, не е метро. Автобуса е 2 евро, но пътува около час, а след 20 часа интервалите на тръгване са на 40 и повече минути.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 6/6/2017 в 21:32, master_of_germs каза:

Ако сте поне за седмица, аз бих препоръчал да си намерите база на "тока на Ботуша", полуостров Саленто. Там има най-различни плажове за всички вкусове и всеки ден може да си намирате различно място за плаж според предпочитанията ви.

Верно сега като разглеждам на колко места може да се ходи от Бари :yahoo::yahoo: наистина седмица напълно може да откараш там,че и повече

Връзка към мнение
преди 1 минута , Ivko каза:

Верно сега като разглеждам на колко места може да се ходи от Бари :yahoo::yahoo: наистина седмица напълно може да откараш там,че и повече

ние изкарахме седмица, доста обиклаяхме, че и на плаж бая постояхме :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , mu_ry каза:

ние изкарахме седмица, доста обиклаяхме, че и на плаж бая постояхме :)

А аз с мойте 3 дена кое по-напред :shout: ама като за първи път е добре 

Връзка към мнение
преди 15 часа, NaniG каза:

Здравейте,

Ние в крайна сметка се спретнахме и ще пътуваме следващата седмица, както беше планирано в самото начало. 

Летим на 11-ти и по план трябва да кацнем в 19:05 ч., но се притеснявам ако има закъснение дали ще стигнем на време до гарата в Бари, за да хванем влака за Барлета, който тръгва в 20:18 ч.

Има ли алтернативен начин да се придвижим директно от летището до Барлета или това е единствения вариант?

Благодаря предварително.

Програмата ни е много лежерна.

3 дни плаж в Барлета и разбира се обиколка на града, а последния ден ще разгледаме Бари. До колкото разбрах за Бари са достатъчни 4-5 часа, така че ще имаме достатъчно време, тъй като обратния полет е в 19:40 ч. 

При следващо пътуване в Пулия, ще отделим време на Матера и Арбелобело, както и на другите интересни градчета.

 

 

Сайт на линията на влаковете от летището тук:

http://www.ferrovienordbarese.it/home

Има и английска версия с актуално разписание.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
Мирослав Василев

 

преди 15 часа, NaniG каза:

Здравейте,

Ние в крайна сметка се спретнахме и ще пътуваме следващата седмица, както беше планирано в самото начало. 

Летим на 11-ти и по план трябва да кацнем в 19:05 ч., но се притеснявам ако има закъснение дали ще стигнем на време до гарата в Бари, за да хванем влака за Барлета, който тръгва в 20:18 ч.

Има ли алтернативен начин да се придвижим директно от летището до Барлета или това е единствения вариант?

Благодаря предварително.

Програмата ни е много лежерна.

3 дни плаж в Барлета и разбира се обиколка на града, а последния ден ще разгледаме Бари. До колкото разбрах за Бари са достатъчни 4-5 часа, така че ще имаме достатъчно време, тъй като обратния полет е в 19:40 ч. 

При следващо пътуване в Пулия, ще отделим време на Матера и Арбелобело, както и на другите интересни градчета.

 

 

В момента гледам, че от летището на Бари можете да вземете влак до Руво и от там да се прекачите до Барлета.

 

272725.PNG.8a9fd50a47836f78247f6ee4d3b50818.PNG

Връзка към мнение

На 30мин от Бари и само за 5 евро в двете посоко с влак има невероятен ресторант,който си струва да се посети и похарчат пари :maninlove: Само където най-евтиното в менюто е 40 евро :rtfm::lol:

Казва се Grotta Palazzese в градчето Полиняно а маре,но нека снимките говорят сами по себе си:

 

 

41317_650_.jpg

41319_650_.jpg

41324_650_.jpg

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
5 hours ago, Ivko said:

Аз също заминавам утре най-после първото море за тази година.Има много хубав плаж,който е свободен и също така платен.Цените не знам какви ще са но в неделя ще разбера и пиша :)

А това е един, като "комплекс" на плажа в Бари има пицария и бар казва се Lido San Francesco Alla Rena:

 

 

 

 

19260452_1773710049586420_8123405522675693346_n.jpg

19665496_1771978016426290_3053724075976823185_n.jpg

19875398_1773637556260336_5951995999520912173_n.jpg

Аз този плаж защо не го видях. Щях да букна хотел в Бари. Нищо де.

Моята идея е от летището да хванем метрото, на сайта пише, че пътуването трае около 20 мин. до гарата в Бари и от там влак до Барлета.

Таньо Причината да бързам за влака в 20:18 е, че хотела настанява до 21:00 ч. Така ако е навреме влака би трябвало 21:15 да сме в Барлета.

Видях го този влак от летището, който е до Руво и после трябва да се прекачим за Барлета, но там по-бавно ми се видя, от колкото да ида до Бари от там да хвана Влак. Ако все пак решим този вариант с влак през Руво, там има ли възможност да се объркаме или просто слизаме от единия влак и търсим перона за другия влак до Барлета? Също така не видях цени на този билет?

 

Редактирано от NaniG
Връзка към мнение
Преди 1 час, NaniG каза:

Таньо Причината да бързам за влака в 20:18 е, че хотела настанява до 21:00 ч. Така ако е навреме влака би трябвало 21:15 да сме в Барлета.

Свържи се с хотела и предупреди, че ще пристигнете след 21 часа. Нищо от транспорта да не закъснее ще отидете най-рано към 21.30 часа... Честа практика е да оставят ключа някъде, или да ви чакат на друго място за среща или да искат някаква сума за по-късно настаняване. Убеден съм, че е добре това да е ясно.

Късмет!

Връзка към мнение
9 minutes ago, Doctor Who said:

Свържи се с хотела и предупреди, че ще пристигнете след 21 часа. Нищо от транспорта да не закъснее ще отидете най-рано към 21.30 часа... Честа практика е да оставят ключа някъде, или да ви чакат на друго място за среща или да искат някаква сума за по-късно настаняване. Убеден съм, че е добре това да е ясно.

Късмет!

Благодаря за съвета. Вече им писах, че сигурно ще пристигнем след 21:00 часа и чакам отговор. Аз се замислих за този плаж, който е споменат в предишните постове. Дали си заслужава да се ориентирам към хотел в Бари заради него?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.