Прескочи до съдържание

Бари и района в края на лятото


NaniG

Препоръчани мнения

В началото беше написала, че искаш лежерна почивка. В Барлета плажа ви е на пет минути от хотела, градчето е малко - почти селско, но с много чар и спокойствие. Човек може да се уедини и се разходи спокойно. В Бари е различно - движение, хора, вечерен живот, много пространство, крепост, църкви, стар квартал ...  Плажа е градски - нито хубав, нито лош.  Усещането за почивка е ваше и едва ли някой би могъл да ти даде съвет. Различно е. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, NaniG каза:

Аз се замислих за този плаж, който е споменат в предишните постове. Дали си заслужава да се ориентирам към хотел в Бари заради него?

Аз като вземах билети преди месец знаех,че има плажна ивица,която е малка,този плаж в последствие го открих не знам може би е различен от този който се води централен на Бари понеже се намира малко далечко 

 

IMG_6309.PNG

 

А в тази посока може би е въпросния централен на Бари,който гледам е само свободен

 

IMG_6310.PNG

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

Благодаря Ви. Искаме спокойствие, но и да има къде да излезем да се разходим, да вечеряме. :)

Избрах Барлета заради хубавата плажна ивица, но не съм ходила на нито едно от двете места и затова се допитах до Вас къде е по-добре.

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , NaniG каза:

Благодаря Ви. Искаме спокойствие, но и да има къде да излезем да се разходим, да вечеряме. :)

Избрах Барлета заради хубавата плажна ивица, но не съм ходила на нито едно от двете места и затова се допитах до Вас къде е по-добре.

 

Идете, вижте, няма начин да не ви хареса, а ако много много ви хареса - върнете се пак :) 

Пуля е от най-любимите ми провинции в Италия, наред с Тоскана!

Връзка към коментар
1 hour ago, Боби said:

Идете, вижте, няма начин да не ви хареса, а ако много много ви хареса - върнете се пак :) 

Пуля е от най-любимите ми провинции в Италия, наред с Тоскана!

Със сигурност ще отидем пак, защото има много неща да се видят в този район, но сега имаме нужда от почивка, а не екскурзия и препускане от град на град.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 часа, NaniG каза:

Причината да бързам за влака в 20:18 е, че хотела настанява до 21:00 ч.

 

Имам лош спомен от липсата на 24 рецепция в Италия. От тогава никога не резервирам ако няма 24 рецепция. За мен е задължително условие, дори хотелът да ми струва повече. Ако не ти върнат отговор, мисли за план Б.

Връзка към коментар
преди 22 часа, Таньо каза:

Влак е, не е метро. Автобуса е 2 евро, но пътува около час, а след 20 часа интервалите на тръгване са на 40 и повече минути.

А на картата ми дава две линий червена и жълта и има символ M,това не е ли метро?

 

Без име.jpg

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

А на картата ми дава две линий червена и жълта и има символ M,това не е ли метро?

Само едно нещо минава там, на релси и с ток. Влак или метро - все едно, няма да се объркате.  Италианците му казват treno, влак демек. 

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
30 minutes ago, Боби said:

Само едно нещо минава там, на релси и с ток. Влак или метро - все едно, няма да се объркате.  Италианците му казват treno, влак демек. 

Аз да питам на Пристигащи е в ляво спирката нали, че така от картата ми се струва малко далече тази спирка? Предполагам, че има табели и лесно може да се ориентираме.

Също така в самия влак нали съобщават коя е следващата спирка или има табло, на което се вижда? Не съм пътувала с влак от 2009 г. по линията Верона-Местре и затова питам.

Dani Magelan Все още нямам отговор. В Рим също така бяхме, нямаше 24 рецепция, но човека постоянно държеше връзка с нас през Whatsup.

Поправка: Туко що ми върнаха отговор. Ще ни очакват без допълнителни такси. Дали са телефон за връзка.

Редактирано от NaniG
Връзка към коментар

Стигнахме живи и здрави вече на Италианска територия и по-точно Бари и около него с @Dani Magelan

За 15 мин от летището се хваща влак до Бари Централе на цена 5 евро.Всичко много хубаво и чисто особенно гарата на летището и лесно за ориентиране.И всеки потегли на три дневно приключение :)

IMG_6346.JPG

IMG_6347.JPG

IMG_6348.JPG

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
11 hours ago, Ivko said:

Стигнахме живи и здрави вече на Италианска територия и по-точно Бари и около него с @Dani Magelan

За 15 мин от летището се хваща влак до Бари Централе на цена 5 евро.Всичко много хубаво и чисто особенно гарата на летището и лесно за ориентиране.И всеки потегли на три дневно приключение :)

IMG_6346.JPG

IMG_6347.JPG

IMG_6348.JPG

Благодаря за снимките.

Весело изкарване. Ние летим на 11ти. Може да се засечем някъде на летището :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, NaniG каза:

Благодаря за снимките.

Весело изкарване. Ние летим на 11ти. Може да се засечем някъде на летището :)

 

Хубаво е ще Ви хареса навсякъде са много любезни и помагат с информация даже и билети ти пускат от машините а има достатъчно табели няма начин от грешка :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Ivko said:

Хубаво е ще Ви хареса навсякъде са много любезни и помагат с информация даже и билети ти пускат от машините а има достатъчно табели няма начин от грешка :)

Това е много полезна информация, за което благодаря сърдечно. Желая Ви само хубави емоции.

bibi Има много добри попадения на B&B като цени и това, което съм резервирала е едно от тях. Като се върнем ще дам отзиви, на снимки изглежда супер.  

Връзка към коментар
Дани Магелани

Поздрави от Бишелие!

Излетяхме с малко закъснение, но българските пилоти са най! Докато стюардите предложиха сандвичи и напитки, снижиха за кацане. Едва упяха да минат за отпадъците. На парфюмите не дойде ред. Кацнахме в 19,20.

На бърз ход, в приятната компания на Ivko и Евгения, достигнах до спирка Айропорт на влака. Успяхме да хванем този в 20,07 и към 20,30  бяхме на Бари чентрале. Разделихме се с Ivko,  с Евгения се отправихме към съседната сграда - жп гарата на Трениталия. Тук всяка жп компания явно си има гара. Взехме влака за Бишелие в 21,18. След 30 мин. пристигнахме на гарата. Още във влака любезен господин ни каза, че таксита няма. 

 Насочихме се към най-блзкото ресторантче. Обяснихме, че ни е нужно такси до хотел Salsello. Докато хапнем фокача с бира за 5 евро, колата пристигна. Частна кола, вероятно подработващ за своята икономика господин. Закара ни за 15 евро. В хотела ни казаха, че цената до гарата е 15 евро. Явно има твърди цени.

Редактирано от Dani Magelan
Връзка към коментар
Дани Магелани

Плажът е камъни. Дори и с аква обувки си е риск за деца и не много пъргави хора. 

Басейнът е добра алтернатива, но задължително с плувна шапка. Продават на рецепцията.

Не мога да кача снимки.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
2 hours ago, Dani Magelan said:

Плажът е камъни. Дори и с аква обувки си е риск за деца и не много пъргави хора. 

Басейнът е добра алтернатива, но задължително с плувна шапка. Продават на рецепцията.

Не мога да кача снимки.

Бях букнала първо този хотел Salsello в Бишелие, но точно заради плажа се отказах. Иначе имаше страхотна оферта в Букинг. На следващия ден резервирах B&B в Барлета. 

Дано това, че плажане е хубав не развали настроението Ви. Ще очаквам с нетърпение Вашите коментари след почивката :)

Аз много се притеснявам на гарата в Бари дали ще се оправя, но вчера гледах с мапса и се надявам да нямаме проблеми. Четох, че задължително трябва да валидираме билетите.

Редактирано от NaniG
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 15 минути , NaniG каза:

 

Аз много се притеснявам на гарата в Бари дали ще се оправя, но вчера гледах с мапса и се надявам да нямаме проблеми. Четох, че задължително трябва да валидираме билетите.

Мисля, че за Барлета пътуват влакове на същата компания, която е от летището. Преди да излезете от гара Бари чентрале в ляво има офис в жълто с много любезни момичета, които ще ви упътят. 

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
10 minutes ago, Dani Magelan said:

Мисля, че за Барлета пътуват влакове на същата компания, която е от летището. Преди да излезете от гара Бари чентрале в ляво има офис в жълто с много любезни момичета, които ще ви упътят. 

Да, може от летището до Барлета, но той е с прекачване в Руво на бусче, което вчера в един сайт за маршрути видях, че тръгва рано сутринта на 12ти. На официалния сайт пише, че бусчето от Руво тръгва в 20:21 за Барлета. На място ако има време ще питам, ако не с Трениталия ще пътуваме. Вие предварително ли купихте билети за влака или на място. Ако там сте ги купили дали се чака много или върви бързо опашката?

Редактирано от NaniG
Връзка към коментар
Дани Магелани

Хотелът и морето през улицата.

IMG_20170709_155329.jpg

IMG_20170709_155347.jpg

IMG_20170709_125843.jpg

IMG_20170709_125914.jpg

IMG_20170709_125851.jpg

IMG_20170709_130034.jpg

IMG_20170709_130132.jpg

преди 3 минути , NaniG каза:

Да, може от летището до Барлета, но той е с прекачване в Руво на бусче, което вчера в един сайт за маршрути видях, че тръгва рано сутринта на 12ти. На официалния сайт пише, че бусчето от Руво тръгва в 20:21 за Барлета. На място ако има време ще питам, ако не с Трениталия ще пътуваме. Вие предварително ли купихте билети за влака или на място. Ако там сте ги купили дали се чака много или върви бързо опашката?

За Трениталия купих он лайн. Нямаше опашка и не е проблем да се купи на място. Като излезете от изхода от дясно ви е сградата на гарата на Трениталия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , NaniG каза:

Да, може от летището до Барлета, но той е с прекачване в Руво на бусче, което вчера в един сайт за маршрути видях, че тръгва рано сутринта на 12ти. На официалния сайт не видях такава информация. На място ако има време ще питам, ако не с Трениталия ще пътуваме. Вие предварително ли купихте билети за влака или на място. Ако там сте ги купили дали се чака много или върви бързо опашката?

Аз не виждам варианти освен с Trenitalia. Влака тръгва в 20.18, следващия е в 21.18 часа. Билета е 4.20 евро за един. Може да бъде закупен онлайн или от автомати пред централната гара, но ако нямате опит ще отнеме време. После трябва да влезете във фоаето, където са офисите на Trenitalia. Има големи табла, на които пише на кой коловоз ще е бъде влака. Има два подлеза - в двата края на гарата. Влезте и търсете коловоза. Като излезе на него, валидирайте билетите. Пише на тях от коя страна трябва да се пъхнат в машинката. Ако самолета пристигне навреме имате достатъчно време да се качите на влака в  20.18 ч. Ако потърсиш по-внимателно вероятно ще стигнеш и на кой коловоз обикновено е влака, а ако не - питай по телефон или мейл. 

http://www.trenitalia.com/tcom/Informazioni/Come-acquistare-online-il-biglietto

Убеден съм, че ще отговорят!

 

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=9tFtRRb5gawc

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
Дани Магелани

Ако си с он лайн билет не валидираш на машинки. Гледаш си екрана като отидеш на коловоза. На нас ни направиха промяна в последните 10 минути преди тръгването от 3 на 6 коловоз. Добре, че има асансьори за всеки коловоз, че иначе голямо мъкнене щеше да падне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Dani Magelan каза:

Ако си с он лайн билет не валидираш на машинки. Гледаш си екрана като отидеш на коловоза. На нас ни направиха промяна в последните 10 минути преди тръгването от 3 на 6 коловоз. Добре, че има асансьори за всеки коловоз, че иначе голямо мъкнене щеше да падне.

l biglietto elettronico regionale non necessita di convalida.
Non sono ammessi l’anticipo delle partenza e il cambio nominativo.
E’ ammesso il rimborso e un solo cambio data/ora entro le ore 23:59 del giorno precedente a quello prescelto.
Il biglietto è nominativo e associato a nome e cognome inseriti in fase di registrazione online o nei dati del viaggiatore.
Il biglietto elettronico regionale (BER) deve essere esibito su richiesta del personale di bordo tramite supporto informatico (pc, tablet, smartphone) in grado di visualizzare correttamente file .PdF o codice AZTEC/QRCode oppure mostrando il biglietto dall’area riservata ne “I Miei Viaggi” dall’App Trenitalia/www.trenitalia.com. In alternativa il biglietto può essere esibito in formato cartaceo.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.