Прескочи до съдържание

Бари и района в края на лятото


NaniG

Препоръчани мнения

8 minutes ago, Таньо said:

Аз не виждам варианти освен с Trenitalia. Влака тръгва в 20.18, следващия е в 21.18 часа. Билета е 4.20 евро за един. Може да бъде закупен онлайн или от автомати пред централната гара, но ако нямате опит ще отнеме време. После трябва да влезете във фоаето, където са офисите на Trenitalia. Има големи табла, на които пише на кой коловоз ще е бъде влака. Има два подлеза - в двата края на гарата. Влезте и търсете коловоза. Като излезе на него, валидирайте билетите. Пише на тях от коя страна трябва да се пъхнат в машинката. Ако самолета пристигне навреме имате достатъчно време да се качите на влака в  20.18 ч. Ако потърсиш по-внимателно вероятно ще стигнеш и на кой коловоз обикновено е влака, а ако не - питай по телефон или мейл. 

http://www.trenitalia.com/tcom/Informazioni/Come-acquistare-online-il-biglietto

Убеден съм, че ще отговорят!

 

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=9tFtRRb5gawc

Не първата страница го има другия вариант от летището през Руво, Има и картинка с часовете.

Нямам опит в пътуването с влак. Последното ми е през 2009 по линията Верона-Местре. Тогава всичко ми беше на готово, тъй като бях на гости на роднини.

Вчера видях на сайта на гарата, че влака от Барлета пристига на коловоз 3 ovest не помня точния час на гарата в Бари. Предполагам, че всеки път е от този коловоз.

Само да питам при всички случаи ли трябва да минаваме през подлезите?

Билета знам, че е 4.20, но нямам регистрация на сайта на Трениталия и затова питах дали на място ще отнеме много време да закупим билети. Другото, което ме притеснява е ако купя билети за влака в 20:18, а полета закъснее дали ще мога да презаверя за следващия влак. Затова предпочитам на място да вземем билети.

Също така ми е малко мътно с другия маршрут директно от летището дали няма да е по-добре, но се притеснявам с това прекачване.

 

Връзка към коментар
Дани Магелани
В момента, NaniG каза:

Не първата страница го има другия вариант от летището през Руво, Има и картинка с часовете.

Нямам опит в пътуването с влак. Последното ми е през 2009 по линията Верона-Местре. Тогава всичко ми беше на готово, тъй като бях на гости на роднини.

Вчера видях на сайта на гарата, че влака от Барлета пристига на коловоз 3 ovest не помня точния час на гарата в Бари. Предполагам, че всеки път е от този коловоз.

Само да питам при всички случаи ли трябва да минаваме през подлезите?

Билета знам, че е 4.20, но нямам регистрация на сайта на Трениталия и затова питах дали на място ще отнеме много време да закупим билети. Другото, което ме притеснява е ако купя билети за влака в 20:18, а полета закъснее дали ще мога да презаверя за следващия влак. Затова предпочитам на място да вземем билети.

Също така ми е малко мътно с другия маршрут директно от летището дали няма да е по-добре, но се притеснявам с това прекачване.

 

Аз бях купила за 21,18. Надявах се, че ще има време за пица в Бари. Виж в другата тема за Трниталия, че имаш лимит 4 ч. 

Само ако си на 1 коловоз не влизаш в подлеза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
19 minutes ago, Dani Magelan said:

Аз бях купила за 21,18. Надявах се, че ще има време за пица в Бари. Виж в другата тема за Трниталия, че имаш лимит 4 ч. 

Само ако си на 1 коловоз не влизаш в подлеза.

Това не го знаех, че важи 4 часа. Благодаря за информацията. Щом не се чака много за билети на място ще вземем. През Гугъл мапс вчера гледах, че коловоз 3 ovest е точно след първи коловоз и не се минава през подлез. Ще питам на място ако трябва, откъде да минем.

Таньо не зная Италиански и не се ориентирам в текста, който си постнал.

 

Редактирано от NaniG
Връзка към коментар
преди 21 минути , NaniG каза:

Не първата страница го има другия вариант от летището през Руво, Има и картинка с часовете.

 

Видял съм, разбира се. За мене не е вариант - носи риск и ще е късно да се връщате ако стане нещо, а ако търсите такси нещата ще придобият друго измерение. Решението ти е добро - купете билети на гарата. Все някой ще ви помогне ако има нещо неясно, а ако полета закъснее от централната гара ще имате варианти  с по-късни часове / като писах в началото .../.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
4 minutes ago, Таньо said:

Видял съм, разбира се. За мене не е вариант - носи риск и ще е късно да се връщате ако стане нещо, а ако търсите такси нещата ще придобият друго измерение. Решението ти е добро - купете билети на гарата. Все някой ще ви помогне ако има нещо неясно, а ако полета закъснее от централната гара ще имате варианти  с по-късни часове / като писах в началото .../.

Благодаря и аз мисля, че така е най-разумно.

Този вариант през Руво ми е малко несигурен. Все пак като пристигнем на летището, ако имаме време може да попитам за него. Предполагам, че влакчето тръгва от там, където тръгва и това за гарата в Бари.

Вчера даже през гугъл мапс видях една близка гара Bari Palese Maccie на няколко километра от летището, през която минава влака от ж.п гарата в Бари, но тя е много мъничка. Роди ми се веднага идеята да вземем такси от летището до нея и от там да хванем влака за Барлета, но не ми се рискува.

Редактирано от NaniG
Връзка към коментар
3 minutes ago, Таньо said:

Връзка с отдел обслужване - за всеки случай!

http://www.trenitalia.com/tcom-en/Services/Our-Call-Centres

Иначе ... не го мисли - всичко ще бъде наред!:)

Благодаря.

Надявам се всичко да мине по план. Пак да питам във влака нали се съобщава, коя е следващата спирка?

Връзка към коментар
В момента, NaniG каза:

Благодаря.

Надявам се всичко да мине по план. Пак да питам във влака нали се съобщава, коя е следващата спирка?

Има монитори и изписват спирките. Можеш да питаш кондуктора коя е твоята по-ред и да броиш, може да го помолиш да ти напомни коя е - много са любезни! Може да се ориентираш по времето на планирано пристигане, можеш да стоиш близо до вратата и четеш имената на гарите /предполага сядане в по-преден вагон/ - има достатъчно време да слезете, можеш да пуснеш джи-пи-ес и да видиш кога наближавате. Ще разпознаеш Барлетта - голям градче е... Мисли за почивка и хубави емоции, а не за възможни проблеми.

Спокойно! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
10 minutes ago, Таньо said:

Има монитори и изписват спирките. Можеш да питаш кондуктора коя е твоята по-ред и да броиш, може да го помолиш да ти напомни коя е - много са любезни! Може да се ориентираш по времето на планирано пристигане, можеш да стоиш близо до вратата и четеш имената на гарите /предполага сядане в по-преден вагон/ - има достатъчно време да слезете, можеш да пуснеш джи-пи-ес и да видиш кога наближавате. Ще разпознаеш Барлетта - голям градче е... Мисли за почивка и хубави емоции, а не за възможни проблеми.

Спокойно! :)

Още веднъж благодаря за напътствията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 34 минути , NaniG каза:

Благодаря.

Надявам се всичко да мине по план. Пак да питам във влака нали се съобщава, коя е следващата спирка?

Не разчитай на това. Не съобщават и не се виждат надписите на гарите. Гледаш часовника и следиш да видиш предишната спирка.

Връзка към коментар
На 7/7/2017 в 12:21, Ivko каза:

А това е един, като "комплекс" на плажа в Бари има пицария и бар казва се Lido San Francesco Alla Rena:

 

19260452_1773710049586420_8123405522675693346_n.jpg

19665496_1771978016426290_3053724075976823185_n.jpg

19875398_1773637556260336_5951995999520912173_n.jpg

 Ходихме днес до този плаж и както очаквах беше пълно на макс като за неделя и не можахме да влезем,а то е огромно и тръгнахме към Трани.

Иначе входа за този комплекс е събота и неделя 20 евро вход за двама+два шезлонга и един чадър,което са нормални цени имайки предвид в София примерно какви цени има някъде.Само вход е 5 евро.Утре пак ще се пробваме за 10 евро същото предложение понеже е през седмицата;

IMG_6410.JPG

Връзка към коментар
29 minutes ago, Ivko said:

 Ходихме днес до този плаж и както очаквах беше пълно на макс като за неделя и не можахме да влезем,а то е огромно и тръгнахме към Трани.

Иначе входа за този комплекс е събота и неделя 20 евро вход за двама+два шезлонга и един чадър,което са нормални цени имайки предвид в София примерно какви цени има някъде.Само вход е 5 евро.Утре пак ще се пробваме за 10 евро същото предложение понеже е през седмицата;

IMG_6410.JPG

Много полезна информация благодаря. Вие с какво се придвижвате? Според мен са нормални цените не само спрямо София, но и спрямо нашите морски курорти.

Връзка към коментар
преди 24 минути , NaniG каза:

Много полезна информация благодаря. Вие с какво се придвижвате? Според мен са нормални цените не само спрямо София, но и спрямо нашите морски курорти.

Ами с влак или метро каквото и да е там едното спира на една гара и се води метро другото спира на 20 м разтояние на друга гара влаковете са различни и компанийте но цената е една от Бари Централе се хващат 1.20 евро в едната посока ама после вървяхме пеша по улиците и не бе много ок понеже няма пешеходна зона то там където са гарите е идустриална зона и си е малко ходене 15 мин пеша.Иначе видяхме автобу,който спира там ама трябва да видим от къде се хваща

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Ivko каза:

Ами с влак или метро каквото и да е там едното спира на една гара и се води метро другото спира на 20 м разтояние на друга гара влаковете са различни и компанийте но цената е една от Бари ..

...няма пешеходна зона то там където са гарите е идустриална зона и си е малко ходене 15 мин пеша.Иначе видяхме автобу,който спира там ама трябва да видим от къде се хваща

Моля пиши с кой автобус от Бари централе се стига до плажа!

Как беше в Трани. Ние мислим да ходим утре. Има ли транспорт от гарата до стария град и какъв?

 

Връзка към коментар
преди 1 час, NaniG каза:

Сетих се да питам за Метрото от летището валидират ли се билетите както другите, че не видях на снимките машина за валидиране?

Да то като вземеш билет и за да идеш на самия перон трябва да си маркираш билета да ти отвори вратички като софйското метро.Навсякъде е добре да се маркират билетите даже и на гари където няма никаква информация нито машини за билети има само машинки за валидиране на билети.И моя съвет е да си вземате двупосочни билети за навсякъде от където тръгвате  няма прочяна в цената понеже ние първо пътувахме от Бари централе до Бари идустриале за плажа само с билет на отиване но на тази спирка нямаше от къде да си купиш билет дет се вика нямаше кой да те напсува и уж питахме една кондукторка че можело да се взема билет от влака,но двама навръщане нямаха билети и май ги глобиха или им взеха двойно не разбрах спориха на италиански.То като идеш на гарата любезни служители ти помагат и питат двупосочен ли искаш.Това са снимки на спирката на Бари Зона индустриале на Trenitalia

IMG_6417.JPG

IMG_6418.JPG

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Dani Magelan каза:

Моля пиши с кой автобус от Бари централе се стига до плажа!

Как беше в Трани. Ние мислим да ходим утре. Има ли транспорт от гарата до стария град и какъв?

 

Значи автобус не разбрах,кой ходи и днес пак с влак до идустриалната зона и после пеша.В сайта на Tranitalia гледаш разписанието навлаковете и до плажа и до трани.Едните влакове се водят регионален то пише и са евтини 3.20 евро в едната посока Бари Централе-Трани примерно и спират на всяка спирка,но са през два часа и са по-бавни,а другите са някакви по-бързи и не спират навсякъде ама са от 9 евро натам еднопосочен.Тук задаваш точките и тиизлизавсичко

http://www.trenitalia.com/tcom-en?

 

На Piazza Aldo Moro в Бари има цели 3 гари (или по-скоро гарата е разделена на три сектора) от където тръгват влаковете на различните железопътни компании. Главната гара се използва от Trenitalia и Ferrovie del Sud Est (FSE) и има 16 платформи, FSE ползва последната - 16-та платформа. Ferrovie del Sud Est свързва Бари с различните градове от регион Пулия. Ако искате да стигнете до Алберобело,Мартина Франка и Локоротондо, трябва да хванете влак от тази линия. Имайте предвид, че в неделя влаковете на FSE не пътуват, а на тяхно място има автобуси. От западната страна на площада се намира  входа за другите две гари - Ferrovie Bari Nord (от тук може да хванете метрото до летището) и Ferrovie Appulo Lucane (обслужва градовете в Пулия и Базиликата, където се намира Матера).

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 41 минути , Ivko каза:

Значи автобус не разбрах,кой ходи и днес пак с влак до идустриалната зона и после пеша.В сайта на Tranitalia гледаш разписанието навлаковете и до плажа и до трани.Едните влакове се водят регионален то пише и са евтини 3.20 евро в едната посока Бари Централе-Трани примерно и спират на всяка спирка,но са през два часа и са по-бавни,а другите са някакви по-бързи и не спират навсякъде ама са от 9 евро 

Въпросът ми беше как се придвижваш от гара Трани до стария град на Трани.

Връзка към коментар
преди 28 минути , Dani Magelan каза:

Въпросът ми беше как се придвижваш от гара Трани до стария град на Трани.

 Ами то не е голям от гарата, като излезеш и само на право въвриш супер прави улици са в това градче и стигаш до входа на една като парк-градина и там е крепостната стена и по нея вървиш

IMG_6431.JPG

Връзка към коментар
3 hours ago, Ivko said:

Да то като вземеш билет и за да идеш на самия перон трябва да си маркираш билета да ти отвори вратички като софйското метро.Навсякъде е добре да се маркират билетите даже и на гари където няма никаква информация нито машини за билети има само машинки за валидиране на билети.И моя съвет е да си вземате двупосочни билети за навсякъде от където тръгвате  няма прочяна в цената понеже ние първо пътувахме от Бари централе до Бари идустриале за плажа само с билет на отиване но на тази спирка нямаше от къде да си купиш билет дет се вика нямаше кой да те напсува и уж питахме една кондукторка че можело да се взема билет от влака,но двама навръщане нямаха билети и май ги глобиха или им взеха двойно не разбрах спориха на италиански.То като идеш на гарата любезни служители ти помагат и питат двупосочен ли искаш.Това са снимки на спирката на Бари Зона индустриале на Trenitalia

IMG_6417.JPG

IMG_6418.JPG

Благодаря. Предположих, че е така, но да съм сигурна. И аз мисля, че е по-добре да се купуват двупосочни билети. Не е нужно да се притесняваш, ще има ли от къде да купиш билет за връщане.

Как са температурите, много ли е жега в момента?

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , NaniG каза:

Благодаря. Предположих, че е така, но да съм сигурна. И аз мисля, че е по-добре да се купуват двупосочни билети. Не е нужно да се притесняваш, ще има ли от къде да купиш билет за връщане.

Как са температурите, много ли е жега в момента?

 

Автобус N22 разбрах,че спира точно до този плаж,но неразбрах маршрута му.Ами днес е жега пясъка пари въпреки,че е 33 градуса само.Водата е топла,чиста и плитка,но солена много.Товами е първо море на Адриатика :)  Най-после стигнах до морето и аз след вчерашния ми неуспех.И днес идвам в 11 и пак ми казаха,че няма чадъри ама явно видяха ми измъчения вид щях да се разрева и по едно време се появи една мадама и каза,че има чадър с две легла хаха и ей ме тук:

Snapseed.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
2 minutes ago, Ivko said:

Автобус N22 разбрах,че спира точно до този плаж,но неразбрах маршрута му.Ами днес е жега пясъка пари въпреки,че е 33 градуса само.Водата е топла,чиста и плитка,но солена много.Товами е първо море на Адриатика :)  Най-после стигнах до морето и аз след вчерашния ми неуспех.И днес идвам в 11 и пак ми казаха,че няма чадъри ама явно видяха ми измъчения вид щях да се разрева и по едно време се появи една мадама и каза,че има чадър с две легла хаха и ей ме тук:

Snapseed.jpg

Супер. И на мен ще ми е първо море там. Изглежда добре плажа. Чак ме хваща яд, че ще бием път до Барлета. Но да видим.

Дано да имам възможност да давам актуална информация и аз от мястото на събитието.

Вие утре се връщате нали? Ако сте до Събота, може да си спретнем една сбирка :)

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 5 часа, NaniG каза:

Благодаря. Предположих, че е така, но да съм сигурна. И аз мисля, че е по-добре да се купуват двупосочни билети. Не е нужно да се притесняваш, ще има ли от къде да купиш билет за връщане.

Как са температурите, много ли е жега в момента?

 

Температурите се усещат като над 40 градуса. Днес бяхме в Трани. Утре Бари и си тръгваме.

Връзка към коментар
1 hour ago, Dani Magelan said:

Температурите се усещат като над 40 градуса. Днес бяхме в Трани. Утре Бари и си тръгваме.

Значи е доста топло. Лек полет утре, ще се разминем някъде на летището :)

Връзка към коментар

Ние вчера се завърнахме от Барлета и искам да благодаря на всички за съветите и насоките.
Някой от следващите дни, ще пусна разказ от почивката.  
Изкарахме няколко страхотни дни там. Градчето е много приятно. Плажната ивица е хубава и голяма. Смятам, че там цените за плаж са по-ниски от колко по басейните в София или по нашето море. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.