Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - Ревюта на хотели


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

И аз да похваля (отново) ММТ.

 

4-звездният ни хотел в Сус, Тунис, беше на първа линия на плажа, със спа комплекс и всякакви екстри. Като за капак ни дадоха и безплатна закуска, въпреки че бяхме резервирали само стая без изхранване (дори на ваучера изрично пишеше 'no meals').

 

И всичко това получихме за..... 13 лв. на човек на вечер. Май си бихме рекорда за най-евтин хотел.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 33
Връзка към мнение
Двуцветко

Подобно преживяване в Римини - 4* на 50 метра от плажа в добрата част на курорта за 15 лева на човек със закуска.

Тя само закуската си струваше 20 лева ..

И аз май си бих рекорда за най-евтин 4* и изобщо хотел.

 

  • Харесвам 29
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да споделя мнение за хотел Portamaggiore в Рим, за който постоянно излизат промоции в ММТ. Хотелът е на хубаво място, защото е на около 7 минути пешеходно разстояние от метро станция Manzoni. Под хотела има малко магазинче откъдето може да се купи вода. Има и няколко места за хапване. Като цяло за под 30 евро на нощувка, двойна стая си беше добре. Аз лично не обръщам голямо внимание на местата за нощувка и бях ок. Приятелят ми обаче трудно го преживя.

Хотелът се намира точно на кръговото и шумът от трафика се чува. Ние имахме късмета стята ни да гледа към вътрешната част. Уви там вечер има бар-дискотека до към 12 часа с ужасно силна музика. Така че, ако планирате да си лягате към 9-10 няма да ви се получи. Стаята беше чиста и поддържана, въпреки че мебелите бяха стари. Банята обаче - нямаше къде да си закачиш душа и налагянето на водата беше слабо. Не зная дали защото бяхме на 5-тия етаж или по принцип си е слабо. Тоалетната чиния и сешоарът бяха счупени. Мислих да се оплаквам да ни сменят стаята, но предвид, че бяхме само за 2 нощувки, не ми се занимаваше. Хотелът беше доста пълен. Успях да надникна в стаите около нашата, докато ги почивстваха на следващата сутрин. Бяха еднотипни на нашата.

Плаща се по 4 евро на човек на нощувка някаква туристическа такса, но това го има при всички хотели в зависимост от звездите.

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

тогава и аз да отчета онзи Manhattan Hotel във Франкфурт, който ми е сефтето през MMT и писах за него преди месец, че го взехме за по 40 евро на вечер /като от цената се приспаднаха и 1500 рупии, които раздаваха в онзи период по портфейлите/ двойната стая, със закуска

 

ами супер сме доволни, не се наложи да показваме никакви ваучери, на рецепцията имаше разпечатан формуляр с всички данни за резервацията, който само подписах

 

стаята е просто 1:1 със снимките в Booking, не знам дали всички изглеждат така, но определено спахме в тази сниманата, тя гледа към вътрешната страна и не прониква звук от улицата отпред, съответно си спахме на 3 отворени прозореца /иначе има климатик/

 

всичко е съвсем ново и може би поради това - абсолютно чисто, леглото - удобно, интернетът беше отличен, закуската - превъзходна /с всичко възможно/,

местоположението е буквално срещу Централната гара, и от там се стига за около 30-35 минути до най-далечния гейт на Терминал 2 на летището, отделно отпред има спирка и на трамваите, така че до Messe се стига също за около 5-10 минути максимум /ако някой има работа по изложенията/, небостъргачите започват на 200 метра от съседната пряка, все пак и за пълнота да кажа, че в другата посока пак на 200 метра си е буквално Близкия изток откъм араби, турци, и всякакви азиатци

 

сега, не знам дали бих платила 140 евро, на колкото излиза в Booking /в сайта им - още по-скъпо/, но като за 40 евро си беше чист подарък :)

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
6 hours ago, Алекс said:

Да споделя мнение за хотел Portamaggiore в Рим, за който постоянно излизат промоции в ММТ. Хотелът е на хубаво място, защото е на около 7 минути пешеходно разстояние от метро станция Manzoni. Под хотела има малко магазинче откъдето може да се купи вода. Има и няколко места за хапване. Като цяло за под 30 евро на нощувка, двойна стая си беше добре. Аз лично не обръщам голямо внимание на местата за нощувка и бях ок. Приятелят ми обаче трудно го преживя.

Хотелът се намира точно на кръговото и шумът от трафика се чува. Ние имахме късмета стята ни да гледа към вътрешната част. Уви там вечер има бар-дискотека до към 12 часа с ужасно силна музика. Така че, ако планирате да си лягате към 9-10 няма да ви се получи. Стаята беше чиста и поддържана, въпреки че мебелите бяха стари. Банята обаче - нямаше къде да си закачиш душа и налагянето на водата беше слабо. Не зная дали защото бяхме на 5-тия етаж или по принцип си е слабо. Тоалетната чиния и сешоарът бяха счупени. Мислих да се оплаквам да ни сменят стаята, но предвид, че бяхме само за 2 нощувки, не ми се занимаваше. Хотелът беше доста пълен. Успях да надникна в стаите около нашата, докато ги почивстваха на следващата сутрин. Бяха еднотипни на нашата.

Плаща се по 4 евро на човек на нощувка някаква туристическа такса, но това го има при всички хотели в зависимост от звездите.

А закуската как беше,  ако си избрала тази опция ,понеже в Букинга пише, че има добра закуска  с добро кафе ?

Връзка към мнение
преди 1 минута , nino каза:

А закуската как беше,  ако си избрала тази опция ,понеже в Букинга пише, че има добра закуска  с добро кафе ?

Не, ние бяхме без закуска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рапортувам за хотел "Градина" - Зл. пясъци.

Хотелът ме изненада приятно, обслужването и храната - също. Предимно семейства с малки деца, предимно руснаци.

Бяхме с 3 хранения на блок-маса, но те са толкова разтегнати във времето, че ао човек иска и му стиска, може да си яде почти непрекъснато, а баровете са с безплатна консумация от 12.30 до 22.30 за бг алкохол и безалкохолни. Стаите са обширни, климатизирани, с големи тераси, повечето са с източно изложение, но има и малко със западно. Обслужването е супер. Локацията - отлична, в тихия край на комплекса, далече от битака, на 2 мин от сп.Република /автобус 409/ и на макс 10 мин от плажа, през горичка. Хотелът е с 2 басейна, открит и закрит детски кът, градинка.

За първи път съм на Златните, изненадана съм от безхаберието на общината по "организацията" на този курорт и от системата на такситата, за които закони не важат. Схванах системата за пътуване с такси на нормални цени, ако има и друг освен мен, който не я знае, а го интересува, ще я споделя.

Особености на хотела: Асансьор има от 4-ти до 9-ти етаж, до 4-ти - само стълби. Вече 2 години желанието на собственика да изгради асансьор отлежава в общината. Защо ли :). Преградите между терасите са символични, но не е проблем.

Нямаше проблем да си обединя 3-те резервации, не са ни местили по стаи.

Като цяло съм много доволна от почивката, за което съм признателна на форума!

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 6 часа, noshtna_ptica каза:

Рапортувам за хотел "Градина" - Зл. пясъци.

Хотелът ме изненада приятно, обслужването и храната - също. Предимно семейства с малки деца, предимно руснаци.

Бяхме с 3 хранения на блок-маса, но те са толкова разтегнати във времето, че ао човек иска и му стиска, може да си яде почти непрекъснато, а баровете са с безплатна консумация от 12.30 до 22.30 за бг алкохол и безалкохолни. Стаите са обширни, климатизирани, с големи тераси, повечето са с източно изложение, но има и малко със западно. Обслужването е супер. Локацията - отлична, в тихия край на комплекса, далече от битака, на 2 мин от сп.Република /автобус 409/ и на макс 10 мин от плажа, през горичка. Хотелът е с 2 басейна, открит и закрит детски кът, градинка.

За първи път съм на Златните, изненадана съм от безхаберието на общината по "организацията" на този курорт и от системата на такситата, за които закони не важат. Схванах системата за пътуване с такси на нормални цени, ако има и друг освен мен, който не я знае, а го интересува, ще я споделя.

Особености на хотела: Асансьор има от 4-ти до 9-ти етаж, до 4-ти - само стълби. Вече 2 години желанието на собственика да изгради асансьор отлежава в общината. Защо ли :). Преградите между терасите са символични, но не е проблем.

Нямаше проблем да си обединя 3-те резервации, не са ни местили по стаи.

Като цяло съм много доволна от почивката, за което съм признателна на форума!

Благодаря,че сподели.Септември сме там и още две семейства водим с нас.

Връзка към мнение

Един от хотелите за които излизат ниски цени в Бургас-нотел Мираж.

Добър градски хотел подходящ повече за работни пътувания,отколкото за почивка.Далече е от центъра и морето,но ако сте с кола не пречи за един уикенд.Стаите са просторни,леглото е удобно, закуската е ок.Щеше да бъде прекрасен хотел,ако прозорците се отваряха, главно заради това в букинг има нисък рейтинг.Все пак има вариант за стая,чиято баня е с падащ прозорец:)

Иначе от горните етажи се открива прекрасна гледка към града и залива.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да напиша и аз нещо ,в момента сме в хотел MPM hotel central в Слънчев бряг букнат през MMT.Хотелът се намира в центъра на Слънчев на 50 метра от Кубан и 150 метра от автогарата. Пристигнахме по рано към 11,30 но веднага ни дадоха стая, показах разпечатан ваучер ,момчето от рецепцията сам предложи и ни даде хубава стая която се намира от тихата страна на хотела(източната)стая е голяма с голяма тераса и баня. Персонала е много любезен и отзивчив в хотел има само руснаци и чехи,но по това време не годината е така.Хотелът е на полупансион,храната е горе долу разнообразна но пък много вкусна,има и два малки басейна на терасата на хотела и шезлонги около тях.Стаите се почистват всеки ден а чершафите се сменят на три дена с обединяването на резерваците нямаше никакъв проблем.Моят съвет е винаги да искате стая от тихата страна на хотела там и самите стаи са по големи.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 17.06.2017 г. в 0:03, noshtna_ptica каза:

Рапортувам за хотел "Градина" - Зл. пясъци.

Хотелът ме изненада приятно, обслужването и храната - също. Предимно семейства с малки деца, предимно руснаци.

Бяхме с 3 хранения на блок-маса, но те са толкова разтегнати във времето, че ао човек иска и му стиска, може да си яде почти непрекъснато, а баровете са с безплатна консумация от 12.30 до 22.30 за бг алкохол и безалкохолни. Стаите са обширни, климатизирани, с големи тераси, повечето са с източно изложение, но има и малко със западно. Обслужването е супер. Локацията - отлична, в тихия край на комплекса, далече от битака, на 2 мин от сп.Република /автобус 409/ и на макс 10 мин от плажа, през горичка. Хотелът е с 2 басейна, открит и закрит детски кът, градинка.

За първи път съм на Златните, изненадана съм от безхаберието на общината по "организацията" на този курорт и от системата на такситата, за които закони не важат. Схванах системата за пътуване с такси на нормални цени, ако има и друг освен мен, който не я знае, а го интересува, ще я споделя.

Особености на хотела: Асансьор има от 4-ти до 9-ти етаж, до 4-ти - само стълби. Вече 2 години желанието на собственика да изгради асансьор отлежава в общината. Защо ли :). Преградите между терасите са символични, но не е проблем.

Нямаше проблем да си обединя 3-те резервации, не са ни местили по стаи.

Като цяло съм много доволна от почивката, за което съм признателна на форума!

Моля те сподели от кога до кога, какъв тип стая, на колко резервации и каква цена успя да получиш за всичко. Хотелът е един от добрите и информацията си струва.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

10-16.06, на три резервации, двойна стая. Първите 2 са с 3 хранения, последната - само със закуска. Аз изпуснах голямото намаление, но въпреки това съм доволна - общо ми излезе 280 лв. - на ден на човек със закуска - 11 лв, а с 3 хранения - 30 лв.

Храната беше на блок-маса, много и разнообразна, затова смятам, че е по-добър вариантът с 3 хранения. Имам само 2 забележки - кафето е лошо и рибните блюда /всеки обяд имаше по 1/ бяха или пангасиус, или полуфабрикати от рибна кайма. Само веднъж имаше свястна риба, макар и не прясна. На всяко хранене имаше плодове, много салати, много месо - и пилешко, и свинско, вегетарианско, десерти.... И много сладолед - хубав...

Хаха, учуди ме, че няма таратор - явно руснаците не го уважават :)

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Отново силно потупване по рамото на индийските ни приятели.

 

Хотел Catedral в Мадейра - 3-звездно настаняване в топ топ центъра на Funchal. Много приличен хотел с големи стаи и силен климатик. Препоръчвам го главно заради удобството на локацията.

 

През ММТ ми излезна по 11 евро на вечер. По всички други сайтове е от 40 евро нагоре.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Разрових се и аз из моите резервации:

BEST WESTERN PLUS Hotell Hordaheimen, Берген, Норвегия -моят първи опит със сайта, изцяло задоволителен. Цената от 100евро на нощувка за двойна стая със закуска може да звучи скандално, но повярвайте ми, най, най-евтиното, което въобще намерихме за Берген. Хотелът е близо до пристанището и рибния пазар, на пешеходно разстояние от гарата, отлична закуска, малка стая с всичко необходимо. Стаята гледаше към аварийното стълбище и тогава си помислих-това е защото е от индийския сайт.

 

Hotel San Remo, Рим- 44евро двойна стая със закуска, най-ниската ми цена за Рим до момента. Хотелът е близо до Термини, стаята беше огромна, с още по огромна тераса(не балкон) и баня. Закуската беше отчайваща, но това е единствения минус на този хотел за мен.

 

Sao Jose Hotel Porto,Порто – 62евро двойна стая със закуска. Хотелът е близо до метростанция по линията до летището. На пешеходно разстояние до гарата и реката или две спирки(тук може и да бъркам ) с метрото . Ние слизахме пеша и се прибирахме с метрото. Приятно хотелче с всичко необходимо, нормална закуска.

 

VIP Executive Eden Aparthotel, Лисабон -57евро двойна стая без закуска. Много добро попадение-стаята се състои от спалня , кът с маса и кухненски бокс. На 50м от ж.п.  гара Росио и на 10м от спирка на метрото-страхотна локация. В хотела има скай бар  с басейн. Препоръчвам с две ръце.

 

ADI Doria Grand Hotel Milan, Миланоследващия уикенд отивам за 4ти път в този хотел :). Първия път цената беше 75евро(от друг сайт) за двойна стая със закуска, сега отивам за 47евро стаята. Близо до гарата, хотелът е стар, но реновиран и много излъскан(мога да се оглеждам навсякъде:)). Закуската е почти отлична. Наблизо има голям магазин за хранителни стоки , заведения и спирка на метро. Моят любим хотел за Милано. :wub:

 

За мен тази тема е много полезна и интересна, признавам , че аз много се лутам и съм много несигурна при избора на хотели-всякаква подобна информация  ми помага

.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Макар да нямам много опит с ММТ, им свалям шапка отново.

Хотела е 4 звезден Hotel Bartos- Almussafes до Валенсия. 

Настаниха ни в тройна стая със закуска, хотела е голям и чист, има закрит и открит басейн. В букинг няколко пъти съм го проверявал е 150-160-170лв за тройна стая със закуска и право на  отмяна. 

Реално в ММТ след като ми върнат 8-9 евро кешбек ще ми излезе общо 15 евро за тримата. 

Не съм показвал принтирана резервация нито на телефона, само с името беше достатъчно.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да похваля Flamingo хотел на Слънчев бряг - бях го резервирала с кода BOOKTRIP и още на другия ден, след нощувката получих cashback. Хотелът се намира в северната част на комплекса, в по-тиха част. До плажа е около 5 мин пеш. Има приятен външен басейн със зеленина наоколо. Дадоха ни много хубава стая на висок етаж и с изглед към морето. Стаите са просторни и чисти. Резервацията беше с нощувка, закуска и обяд/вечеря (така пишеше в MMT). На място ми казаха, че мога да ползвам закуска и вечеря. Не мога да заменя вечерята с обяд. Ако искаш обяд в хотела, има вариант само на блок маса и се доплаща 15 лв./човек.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

В Сицилия от миналата седмица : B&B Miro в Катания (не лоша локация, закуска и комфорт над средното ниво, хостесата много отзивчива),цена нощувка 32.5€ за двама със закуска.

Огнина(използвах мястото за база в ЮИ Сицилия )в близост до Сиракуза, B&B il Mirto e la rosa , хванах нощувките по 18€ за двама със закуска. С чисто сърце бих препоръчал къщата, хубава голяма стая, собственик супер мил сицилианец незнаещ английски ! Закуската по-скоро скромна,но кафето и кроасаните с шоколад бяха най-хубавите които опитах в Сицилия, недостатък е че без кола няма как да се придвижите.Цена-качество-обслужване , твърдо 10.

Останах повече от доволен от невероятното им отношение към милите си гости: като видяха че ни хареса страшно много кафето, всяка сутрин ни правеха по две лаваци. Една сутрин замених омлета с чери салата, друга сутрин със салата с моцарела и рукола ,безкрайно отзивчив персонал и собственик!

 

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Положителен отзив за хотел 

Brauwirt, SALZBURG3star.jpg
Lengfelden 21

Bergheim, SALZBURG, AT. Чудесно попадение за трима(2+1) за 49€. Хотелът е на 4 км от центъра на Залцбург , има безплатен паркинг и добър интернет. Наблизо има голям аутлет център. На фона на повечето цени в района по това време , направо си е супер. Много ми допадна интериорът , който е типичен за района. :) Изключително съм доволна :)

 

IMG_6419.JPG

IMG_6420.JPG

IMG_6421.JPG

IMG_6423.JPG

IMG_6425.JPG

IMG_6428.JPG

IMG_6430.JPG

IMG_6431.JPG

IMG_6433.JPG

IMG_6435.JPG

Редактирано от liliya
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 22/6/2017 в 17:27, Георги Матеев каза:

Отново силно потупване по рамото на индийските ни приятели.

 

Хотел Catedral в Мадейра - 3-звездно настаняване в топ топ центъра на Funchal. Много приличен хотел с големи стаи и силен климатик. Препоръчвам го главно заради удобството на локацията.

 

През ММТ ми излезна по 11 евро на вечер. По всички други сайтове е от 40 евро нагоре.

Ти си факир в намирането за "жълти стотинки" :):):) Как го правиш?!?!? Аз от една седмица гледам да резервирам хотел в Барселона и все на камък ..... :(:(

Връзка към мнение

Още едно добро попадение за Мюнхен- 4* Park hotel Laim за 52 € (за трима), резервацията е направена в последния момент - снощи. Хотелът е удобен , както за пътуващи с кола , така и с градски транспорт. До хотела е линията на метрото U5, a на улицата има места за безплатно паркиране, има и подземен гараж , но се заплаща. Много чисто и уютно. 

IMG_6797.thumb.JPG.edc65f0ad6284a3b577c5195c569fb83.JPG

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
На 7.07.2017 г. в 17:43, liliya каза:

Още едно добро попадение за Мюнхен- 4* Park hotel Laim за 52 € (за трима), резервацията е направена в последния момент - снощи. Хотелът е удобен , както за пътуващи с кола , така и с градски транспорт. До хотела е линията на метрото U5, a на улицата има места за безплатно паркиране, има и подземен гараж , но се заплаща. Много чисто и уютно. 

IMG_6797.thumb.JPG.edc65f0ad6284a3b577c5195c569fb83.JPG

С кешбека хотела се върза 34€:dancing::)

 

Следващия хотел през индийците беше 

за Нюрнберг - Leonardo hotel 3*. 55€  за 2 нощувки. Хотелът е ОК, но кварталът не е - много  нелицеприятни хора и вечер определено не е приятно. Иначе хотела е много близо до центъра-7 Мин. Не го препоръчвам за семейства с малки деца.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като за първа резервация makemytrip ме изненадаха много приятно. Бях резервирала две двойни стаи - една за мен и съпруга и другата за децата. Настаниха ни в два апартамента с централен изглед море - х-л Лилия Златни пясъци.

IMG_1828.JPG

IMG_1829.JPG

Редактирано от maiche
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.