Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

Това е описанието на следобедния тур до Монсерат: http://juliatravel.com/tours/barcelona/montserrat-afternoon-tour-with-cog-wheel-train-9159_159/

Пътува се с автобус един час до гарата, качват ви на влакчето (15 мин., само на отиване, връщането е само с автобуса), гайдовете се грижат за билети. Горе вече, дават информация/обяснения и прекарват през прощадчетата до базиликата. Оттам има свободно време - влизане в базиликата, в манастира не се влиза, защото е действащ. Който иска, може да се реди на опашка да пипне статуята на черната мадона, но опашката е доста голяма, иначе може да се види статуята отдалече. Дават ваучер за пробване на 4 вида ликьори, които се произвеждат в манастира, както и билет за експозицията “Espai Audiovisual Montserrat”. Освен това, човек може да се разходи наоколо или да се качи с лифт/funicular към хълма нагоре (не е включен в цената). В сутрешната версия на екскурзията не е включено пътуването с влакче, но програмата е с един час по-дълга, което предполага повече свободно време.

Приятно е, особено в момента е голяма жега в Барселона и горе е по-хладно. При изкачването до манастира има доста завои, така че не е за хора, на които им става лошо.

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Броят на хората, за които е резервирана нощувката и тези, които след това ползват кода еднакъв ли е?

Има ли някой който е ползвал кода за повече хора от тези за които е резервирал и да са го таксували?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доколкото рабирам от четенето по тая тема, навсякъде питат за колко човека да се ползва кода. Явно може да се резервира хотел за 1, а да се ползва кода за повече хора, но колко е максимума? Досега не съм видял някой да е написал. 

От което веднага ми идва далаверата, да поканиш хора и да им вземеш пари, а да ползваш безплатния код (да се врътне един малък бизнес на гърба на букинг) :D

 

Редактирано от boogy83
Връзка към коментар

 

преди 29 минути , boogy83 каза:

Доколкото рабирам от четенето по тая тема, навсякъде питат за колко човека да се ползва кода. Явно може да се резервира хотел за 1, а да се ползва кода за повече хора, но колко е максимума? Досега не съм видял някой да е написал. 

От което веднага ми идва далаверата, да поканиш хора и да им вземеш пари, а да ползваш безплатния код (да се врътне един малък бизнес на гърба на букинг) :D

 

А Букинг няма ли да направят насрещна проверка ?

Връзка към коментар

То е ясно че никой няма да спре хората да влязат, въпроса е дали после букинг ще те таксуват за хората, които са отгоре.

Моят въпрос иначе не е продиктуван от такива тънки бизнес сметки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам каква е логиката на Букинг, но за една от атракциите има посочено изискване по отношение килограмите на хората. В случай, че някой тежи повече от посочените килограми пише, че ще трябва да си вземе два билета. :lol:

Връзка към коментар
преди 12 минути , Vyara каза:

То е ясно че никой няма да спре хората да влязат, въпроса е дали после букинг ще те таксуват за хората, които са отгоре.

Моят въпрос иначе не е продиктуван от такива тънки бизнес сметки.

Ами имайки предвид, че имаш някакъв код, при сканирането на който при фирмата предлагаща атракции не излиза броя на хората за които се отнася, не би трябвало да те таксуват? Освен това, като те питат устно и ти кажеш "за 3-ма души", а оня отсреща те разбере "за 13 души" и пусне още хора с теб? 

 

Това си е лично моя логика и не искам никой да ангажирам или да обвързвам с това си изказване. Нека някой който е пробвал да каже.

 

Връзка към коментар

Не е идеята да те таксуват на място, а букинг след това. Идеята на кода доколкото се коментираше е да се плащат безкасово за вбъдеще за тези атракции, т.е няма проблем да влизат повече.

Въпроса ми беше насочен към хора, които вече са го ползвали за повече хора отколкото са били по резервация, а не да си правим свободни съчинения.

Връзка към коментар

Аз резервирах една нощувка само за мен. След това като се получи кода е написано: Твоето име& Guests.

Никой по атракциите, на които бях незнае колко е максималния брой хора, с които може да се влезе с един код. Нямат такава информация. Всички казваха че ще си търсят парите от букинг, а не от мен. 

Седмица след като ползвах кода никой не ме е потърсил да плащам нищо, даже парите за нощувката не искат да им плащам(както споменах за случая в предишната публикация).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да кажа и аз за кодовете в Лондон.Възползвахме се на макс за два пълни дни.Както Пламенко по назад в темата каза,кодовете работят без проблем на всички атракции.Моята равносметка е 960£ спестени от атракции.Доволен съм :)

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 15 минути , Branko каза:

Да кажа и аз за кодовете в Лондон.Възползвахме се на макс за два пълни дни.Както Пламенко по назад в темата каза,кодовете работят без проблем на всички атракции.Моята равносметка е 960£ спестени от атракции.Доволен съм :)

Еее, поне да ги беше закръглил на 1000 :laugh:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
8 hours ago, Branko said:

Възползвахме се на макс за два пълни дни.Както Пламенко по назад в темата каза,кодовете работят без проблем

Можеш ли да разкажеш по-подробно кои точно атракции посетихте? Правихте ли резервации предварително (конкретно за London Dungeon и London by night се интересувам) ,имаше ли големи опашки по атракциите,...и най вече за екскурзиите извън Лондон...Успяхте ли да се възползвате от някоя от тях?

Връзка към коментар
преди 2 часа, misha каза:

Можеш ли да разкажеш по-подробно кои точно атракции посетихте? Правихте ли резервации предварително (конкретно за London Dungeon и London by night се интересувам) ,имаше ли големи опашки по атракциите,...и най вече за екскурзиите извън Лондон...Успяхте ли да се възползвате от някоя от тях?

Единствената предварителна резрвация беше за The Medieval Banquet,която направих 5 дни предварително по мейл.Представлението и менюто там си заслужават.За всички други взимахме на място.Лондонската тъмница не е кой знае какво.За окото чакането беше около 2:30ч ,това със самото возене на колелото.Екскурзии не сме ползвали,те са еднодневни а ние имахме два дни.Нощни обиколки не сме правили също.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Катя мравката
On 7/1/2017 at 5:34 PM, Vyara said:

Не е идеята да те таксуват на място, а букинг след това. Идеята на кода доколкото се коментираше е да се плащат безкасово за вбъдеще за тези атракции, т.е няма проблем да влизат повече.

Въпроса ми беше насочен към хора, които вече са го ползвали за повече хора отколкото са били по резервация, а не да си правим свободни съчинения.

Може би най-сигурно ще е да се изпрати един мейл до Букинг.ком

Връзка към коментар
преди 2 часа, misha каза:

А нямаше ли в Fast track за Окото?

Ами не се сетих,да питам.Но след ,като минахме средата на опашката ни предложиха да минем от там.Не знам кода дали важи и за това,но е възможно 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Dreamm каза:

След колко време Букинг отговарят на имейли?

Писах им да ги питам дали ще бъде валиден кодът ми, ако променя датите на резервацията си.

Моля да споделиш какво са ти отговорили, защото и аз се вълнувам от същото

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 4.07.2017 г. в 21:55, Dreamm каза:

След колко време Букинг отговарят на имейли?

Писах им да ги питам дали ще бъде валиден кодът ми, ако променя датите на резервацията си.

Има ли отговор вече?Че и аз имам запитване по друг въпрос,ама вече два дни нищо.

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 24 минути , margarettod каза:

Някой успява ли да отвори линка към Borghese Gallery and Garden tour? При мен зацикля с минути и нищо не се случва.  

Rome_Borghese.png

Заповядай.

2543434.PNG.ea4cffdbce8126287a67ac7ac1bb8f7a.PNG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.