Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

Финално развитие по темата при мен.

 

Нашата групичка отмени двете си резервации и се отказахме изцяло от "безплатните" атракции. След редицата корекции в промоцията и последвалата загуба на доверие към booking.com решихме, че не ни се губи време да налучкваме къде евентуално ще се приема QR кода или да изпадаме в унизителна ситуация, ако на място се окаже невалиден. От друга страна лично аз смятам, че и комуникацията със съпорта на booking.com е безсмислена.

 

За сметка на това се самонаградихме и самокомпенсирахме с този 5-звезден хотел, който през ММТ излезна почти 4 пъти по-евтино спрямо цената в booking.com и близо 2 пъти по-изгодно от 3-звездното настаняване, което имахме досега. Очертава се гот :)

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 23 минути , Георги Матеев каза:

 

За сметка на това се самонаградихме и самокомпенсирахме с този 5-звезден хотел, който през ММТ излезна почти 4 пъти по-евтино спрямо цената в booking.com и близо 2 пъти по-изгодно от 3-звездното настаняване, което имахме досега. Очертава се гот :)

@Георги Матеев би ли споделил как постигна тази цена? Аз ще пътувам с двама тийнейджъри края на октомври и ще съм на гости, но бих нощувала 1 вечер преди да се прибера (полета обратно ми е на 3.11)

Връзка към коментар
преди 2 минути , Olia каза:

@Георги Матеев би ли споделил как постигна тази цена? Аз ще пътувам с двама тийнейджъри края на октомври и ще съм на гости, но бих нощувала 1 вечер преди да се прибера (полета обратно ми е на 3.11)

Първо видях тази оферта. После проверих същия хотел в makemytrip.com за моите дати и го резервирах с кода за намаление, който автоматично излезна. Накрая платих в британски паунди през Paypal, което дава допълнително 12% отстъпка. Крайният резултат беше почти 4 пъти по-ниска цена от тази в booking.

 

Стискам палци тази цена да я има и за октомври.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Първо видях тази оферта. После проверих същия хотел в makemytrip.com за моите дати и го резервирах с кода за намаление, който автоматично излезна. Накрая платих в британски паунди през Paypal, което дава допълнително 12% отстъпка. Крайният резултат беше почти 4 пъти по-ниска цена от тази в booking.

 

Стискам палци тази цена да я има и за октомври.

За съжаление за ноември е друга цената. Благодаря ти за инфото.

Връзка към коментар

И аз да добавя малко по темата - ползвах почти изцяло безплатните атракции в Париж и атракции за около 160 евро в Лондон като Окото на Лондон, Мадам Тюсо, круиз по Гринуич.Като цяло съм доста доволен, защото спестих може би около 300-350 евро в двата града, което си е бюджет за една четиридневна екскурзия някъде другаде, ако си по-пестелив.Също така в Лондон ползвах офертата "два билета на цената на един", ако си вземеш карта за градския транспорт, с която също спестих около 100 лири, така че офертата на Букинг не беше толкова лоша поне за мен.Следващата дестинация е Дубай и там също се надявам да ударя поне около 150 евро, за да ги закръгля на 500, което не е малко.Така че хората, които се отказаха от нея, поне за мен са сбъркали, също и тези, които негодуват, защото 150 евро е много повече от нищо, както си е при нормална почивка :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Sonic каза:

И аз да добавя малко по темата - ползвах почти изцяло безплатните атракции в Париж и атракции за около 160 евро в Лондон като Окото на Лондон, Мадам Тюсо, круиз по Гринуич.Като цяло съм доста доволен, защото спестих може би около 300-350 евро в двата града, което си е бюджет за една четиридневна екскурзия някъде другаде, ако си по-пестелив.Също така в Лондон ползвах офертата "два билета на цената на един", ако си вземеш карта за градския транспорт, с която също спестих около 100 лири, така че офертата на Букинг не беше толкова лоша поне за мен.Следващата дестинация е Дубай и там също се надявам да ударя поне около 150 евро, за да ги закръгля на 500, което не е малко.Така че хората, които се отказаха от нея, поне за мен са сбъркали, също и тези, които негодуват, защото 150 евро е много повече от нищо, както си е при нормална почивка :)

Моят лимит е 100 евро?

Връзка към коментар
преди 25 минути , Sonic каза:

също и тези, които негодуват, защото 150 евро е много повече от нищо, както си е при нормална почивка

Въпросът не е колко сме спестили.Много хора ги е яд ,защото обещаваха едно,а после тихомълком смениха условията.Ако бяха обявили още в началото дори само fast pass за атракциите като привилегия,клиентите щаха да са доволни и щастливи.Но най-важното - неизлъгани.

 

Редактирано от christuff
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 42 минути , Sonic каза:

И аз да добавя малко по темата - ползвах почти изцяло безплатните атракции в Париж и атракции за около 160 евро в Лондон като Окото на Лондон, Мадам Тюсо, круиз по Гринуич.Като цяло съм доста доволен, защото спестих може би около 300-350 евро в двата града, което си е бюджет за една четиридневна екскурзия някъде другаде, ако си по-пестелив.Също така в Лондон ползвах офертата "два билета на цената на един", ако си вземеш карта за градския транспорт, с която също спестих около 100 лири, така че офертата на Букинг не беше толкова лоша поне за мен.Следващата дестинация е Дубай и там също се надявам да ударя поне около 150 евро, за да ги закръгля на 500, което не е малко.Така че хората, които се отказаха от нея, поне за мен са сбъркали, също и тези, които негодуват, защото 150 евро е много повече от нищо, както си е при нормална почивка :)

А как успя да надвишиш лимита от 100Е? 

Връзка към коментар

Това ме подсеща да спомена нещо, което открих благодарение на @Фичо и @Desi75. Може би важи само за Дубай и за ниския сезон там, но съветвам всички да си направят проверка и сметка. Давам конкретен пример с едно сафари, което бяхме харесали от орязания списък с атракции.

 

Въпросното сафари според booking.com струва по 220 дирхама (€50) на човек и само с една единствена атракция щяхме да изгърмим QR кода и дотам. Теоритично звучи чудесно - 4 души х €50 евро = спестени €200.

 

Вчера обаче от groupon.ae купих ваучер за четирима човека за същото сафари за... 299 дирхама тотал (излиза по едва 75 дирхама на човек). Тоест, ако ползвахме кода реалното ни спестяване от тази атракция щеше да е само €70, а не рекламираните €200.

 

В същото време след като взехме нов хотел от ММТ спестихме около €165 спрямо парите, които оригинално щяхме да платим за двете си стаи от booking.com. Въобще да не споменавам, че сега ще спим в хотел, който е 3-4 класи над предния.

 

Елементарната аритметика показва, че в някои конкретни случаи излиза по-изгодно да се намери по-евтин хотел, да се откаже резервацията в booking.com заедно с QR кода и вместо това да се ползват оферти за платени атракции с голяма отстъпка. Каквито специално за Дубай се оказа, че има наистина много.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

Вчера обаче от groupon.ae купих ваучер за четирима човека за същото сафари за... 299 дирхама тотал (излиза по едва 75 дирхама на човек). Тоест, ако ползвахме кода реалното ни спестяване от тази атракция щеше да е само €70, а не рекламираните €200.

 

Аз горе долу направих същото,но без да ползвам groupon ,понеже ме изненадаха точно в деня преди да тръгна и нямах време да мисля в тази посока.

Една от компаниите с обявено Сафари за 220 аед в букинг имаше представител в хотела-с договаряне на място ни дадоха цена 100аед с взимане и връщане от хотела направо с джипа, а не с бус.Иначе на сайта им в момента цената е 175аед.

 

Връзка към коментар

Аз не получих отговор на жалбата си към Букинг, която е от 31 юли.

Ще довърша започнатото. Помолих Европейски потребителски център България да разгледа казуса.

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, bonboneva каза:

Аз не получих отговор на жалбата си към Букинг, която е от 31 юли.

Ще довърша започнатото. Помолих Европейски потребителски център България да разгледа казуса.

 

Аз преди няколко дни получих. На български, въпреки че жалбата си я подадох на английски. Като изключим благодарностите " Моля имайте предвит че това е промоционална оферта от страна на Booking.com. Опитиваме се да намерим най-добрата формула за предлагането и. Искренно се извиняваме за пречинените неудобства! Офертата остава такава, каквато е в момента!
Може да ползвате 100 EUR за атракциите , който са в наличност по време на престоя ви в Рим."

 

Връзка към коментар

ужас, този цитат е еманация на неграмотността, дори и из фейсбуците не се срещат често толкова правописни грешки на единичен ред

 

как такива хора си намират работа, че и в Booking даже, ще си остане неясно за мен завинаги :resent:

  • Харесвам 4
  • Шок 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , antea каза:

ужас, този цитат е еманация на неграмотността, дори и из фейсбуците не се срещат често толкова правописни грешки на единичен ред

 

как такива хора си намират работа, че и в Booking даже, ще си остане неясно за мен завинаги :resent:

Доста добър въпрос, между другото... Същото се зачудих след отговора на "Мануела" от Wizz, който в скромните 2 изречения беше събрал над 5 правописни грешки. Дотолкова ме подразни, че коригирах текста преди да го пейстна във форума.

 

Иначе по темата: напълно стандартен и предвидим отговор от booking, нереално е да се очаква нещо по-различно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , antea каза:

ужас, този цитат е еманация на неграмотността, дори и из фейсбуците не се срещат често толкова правописни грешки на единичен ред

 

как такива хора си намират работа, че и в Booking даже, ще си остане неясно за мен завинаги :resent:

 

Аз имам лоши отзиви от приятелка, която кандидатства при тях, предлагаха й доста средна заплата за работа в Амстердам, освен това искаха бързо да даде отговор, защото някой си не бил излизал отпуск не знам си колко месеца, защото нямало кой да замества..., аз лично я посъветвах да не си помисля да приеме...

 

Връзка към коментар

Познавам човек, работил в Уиз. Парите не са били много за стандарта в Унгария. Човекът е българин, от 5 годишен живееш, учещ и прочие в Унгария.  Нает е заради българския, които му е роден и който през 20 си години откакто е напуснал България, почти не е говорил. В разговор човекът си говори добър български, без акцен без запъване и несещане на думи, които да използва, от друга стана при мое по-фриволно изразяване, някакъв вид жаргон или по-тежка конструкция ме е питал точно за значението на конкретния израз. За работа си в Уиз казва че го е натоварвала и че често са му се смеели тук таме за българския. На моменти каза че е било брутално. Не съм чела написани неща от него на български.

Та мисълта ми че в един момент и ние искаме много. Уиз и Букинг осигурявам хора, които да говорят български и да поемат този съпорт. Тези хора не живеят в България, някой са я прясно напуснали, други още като деца - да броим грешките им ми се струва прекалено. Нито вземат високи заплати, нито живеят кой знае колко добре в тези държави. От друга страна пък тези фирми се решили че могат да отпуснат резерв за съпорт на български и улесняват комуникацията на много хора. Ако в съпортите работят само фиолози и хора с безупречна дикция и правопис, приятен тембър и т.н. то това се плаща и компанията няма да е нискотарифна. Не съм останала с впечатление и Букинг да предлага само луксозни имоти. Просто помнете че срещу вас стоят хора и да обсъждате способностите им и броите правописните грешки е малко свръх. В България има също много колцентрове и много от работещите там си го отнасят по същата причина от чужденци.

Не защитавам фирмите - те се борят за пазарен дял - правят каквото е необходимо за това. Аз също бих искала светът да е друг.

 

p.s. Самата аз правя безкрайно много правописни грешки, не произнасям и добре някои звуци - израснала съм с това, с реакциите на хората, с определенията и клишетата. Просто съм дислектик, така съм се родила и ми е струвало доста да бъда на нивото на което съм в момента. Това че не говоря правилно, че не пиша, че чуждите езици не са ми силата, не ме прави втора ръка човек. В същото време боравя добре с цифри, имам много добра логика и нестандартно мислене и т.н. Бъдете хора и не си изливайте огорчението от Букинг върху Мануела и другите работещи за тях. Те са същите като нас - със своите силни черти и не до там, със своя живот. Не всички сме гениални и съвършени. Мир!

  • Харесвам 13
  • Браво 4
Връзка към коментар
На 8/18/2017 в 12:29, bonboneva каза:

Аз не получих отговор на жалбата си към Букинг, която е от 31 юли.

 

 

На госпожата от италианския форум, която беше направила форум във фейсбук по въпроса, са й предложили от Букинг компромисно решение и тя е доволна. Т.е. няма да се хареса на Букинга ако вдигнете достатъчно шум, и дано да Ви решат въпроса поне частично. Лично за мен не си заслужава човек да се занимава с тях, но Ви подкрепям и Ви желая успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отново има нововъведения.

Под всяка атракция стои надпис ПОЛУЧЕТЕ КОД ЗА ОТСТЪПКА.При натискане излиза следната информация и иска данни за КК:

Your attractions discount code 
Your code is linked to your credit card for easy payment. Enter the details of the card you want to use below and we'll send your discount code to your email.

Въпреки че останалите все още атракции си стоят с надпис FREE.

Връзка към коментар
преди 1 минута , bobole4e каза:

За кой град е това? За Рим няма промени, всичко си пише , че е безплатно. Само с цените си играят, които са задраскани.

Аз гледам само Лондон.На пръв поглед всичко си е както да сега.На всяка атракция пише FREE.Като влезеш обаче на More details се появява въпросния надпис Get my discount code.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Stryper каза:

Аз имам код за Лондон и при мен няма промяна след въвеждането на лимит от 100 евро.

 

Т.е като влезеш в More details под всяка една от атракциите и се отвори прозорец с информация,нямаш ли в синьо Get my discount code? Не че ще ме учуди ако нямаш тази опция.В този вид обаче по-интересното е защо като атракциите са FREE изисква отново въвеждане на КК и остава ли активен стария код,като ще изпращат нов код,или той ще си е все същия.Как пък не можаха да си оправят кашата без да забъркват по-голяма?!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.