Прескочи до съдържание

дневник Виена за 3-4 дни маршрут/забележителности


milen_40

Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Някой ползвал ли е пакет за Шонбрун - обиколка с аудиогид, вечеря в ресторант на двореца и концерт в Оранжерията?

Моля за мнение!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Някой ползвал ли е пакет за Шонбрун - обиколка с аудиогид, вечеря в ресторант на двореца и концерт в Оранжерията?

Моля за мнение!

Замислял съм се за такова нещо, но не съм го правил.

Предвид колко добри ресторанти има във Виена и колко възможности за концерти има на много места, можете да си съчетаете по-добра комбинация с разглеждане на Шонбрун (идете рано, за да не се бутате с тълпите...)

Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

Замислял съм се за такова нещо, но не съм го правил.

Предвид колко добри ресторанти има във Виена и колко възможности за концерти има на много места, можете да си съчетаете по-добра комбинация с разглеждане на Шонбрун (идете рано, за да не се бутате с тълпите...)

Боби, благодаря ти! Ние сме били в дворца преди много години и сега мисля да отидем пак, пък се загледах в тези пакети. Но не намирам отзиви из нета.

Аз ще купя билети он-лайн, няма да клечим на опашка.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
В момента, AlexandraKo каза:

Боби, благодаря ти! Ние сме били в дворца преди много години и сега мисля да отидем пак, пък се загледах в тези пакти. Но не намирам отзиви из нета.

Аз ще купя билети он-лайн, няма да клечим на опашка.

Аз не за билетите - миналата година бяхме с група колеги, които не бяха ходили в двореца и също имахме предварително купени билети - отидохме около 11ч. и беше вече пълно с народ вътре из стаите, което определено намалява удоволствието от разглеждането. Затова казвам, идете по-рано, ако искате да се насладите повече на гледките вътре :)

Връзка към мнение
преди 38 минути , Гост каза:

Аз не за билетите - миналата година бяхме с група колеги, които не бяха :):)

Ааа, разбрах!Благодаря!:)

Връзка към мнение

Препоръчайте хубав хотел в центъра на Виена, моля!

Има хубава Мелия, ама ме дразнят с цена 30 евро на ден за паркинг.:O

Връзка към мнение
Дани Магелани

Преди време съм била в хотел Роял, 4 звезди. Св. Стефан е точно зад гърба му. Ползват го оперни звезди, има снимки в ресторанта. Старинни мебели, приятно, но не е с удобствата на модерното обзавеждане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 11/6/2017 в 8:20, AlexandraKo каза:

Някой ползвал ли е пакет за Шонбрун - обиколка с аудиогид, вечеря в ресторант на двореца и концерт в Оранжерията?

Моля за мнение!

Здравей,

За мен тези пакети са твърде "туристически". 

Концерт в Музикферайн, Виенската опера, оперета в някой от театрите им, съчетано с вечеря в добър ресторант, колко малко му трябва на човек :)

А за Шонбрун отделете време за сладкарницата на върха на хълма в парка.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Светославов каза:

Здравей,

За мен тези пакети са твърде "туристически". 

Концерт в Музикферайн, Виенската опера, оперета в някой от театрите им, съчетано с вечеря в добър ресторант, колко малко му трябва на човек :)

А за Шонбрун отделете време за сладкарницата на върха на хълма в парка.

Благодаря ти!Отказах се, след мнението на @Гост

Вече купих билети за Виенската опера и за симфоничен концерт в къщата на Моцарт. Сега ще букна и двата ресторанта на @Роца и ще мирясам:lol:

Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Препоръчайте хубав хотел в центъра на Виена, моля!

Има хубава Мелия, ама ме дразнят с цена 30 евро на ден за паркинг.:O

Търсех къде ми бяха препоръчвали паркиране ( но не съм го ползвала). В случай че не ви трябва колата и решите да я зарежете някъде за дните във Виена и да ползвате градския транспорт

Ето инфото Park & Ride, garage parking  - https://www.wien.info/en/travel-info/to-and-around/park-ride

Цената е около 3 -4 евро на ден и има един  в близост до Мелия. 

 

Screen Shot 2017-11-13 at 12.13.49.png

Screen Shot 2017-11-13 at 12.17.35.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, funny каза:

Ето инфото Park & Ride, garage parking  - https://www.wien.info/en/travel-info/to-and-around/park-ride

Цената е около 3 -4 евро на ден и има един  в близост до Мелия. 

 

Screen Shot 2017-11-13 at 12.13.49.png

Screen Shot 2017-11-13 at 12.17.35.png

Благодаря ти! :)Туй вече е друга работа.;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От мен един перфектен ресторант.

То не може само култура.;)

Ребърцата са като за световно.

 

Намира се в Prater-а. Казва се Luftburg.

Има си паркинг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , ven62 каза:

От мен един перфектен ресторант.

То не може само култура.;)

Ребърцата са като за световно.

Намира се в Prater-а. Казва се Luftburg.

Има си паркинг.

Мерси тиии, аз ребърцата си ги знам:)Те не са много далече от Мелия-та.

Ма, как само култура - точа зъби за коледния базар / разбирай вурстчета с греяно вино/ в Шонбрун, подобни на другия базар на мегданЯ, двата на Роца ресторанта, сега ме подсети и за ребърцата. И без друго, кат в оня виц" така съм се окръглила, че за Хелоуин само се барнах в жълто"...и си бях баш като тиква.:lol::lol::lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

 

Ма, как само култура - точа зъби за коледния базар / разбирай вурстчета с греяно вино/ в Шонбрун, подобни на другия базар на мегданЯ, двата на Роца ресторанта, сега ме подсети и за ребърцата. И без друго, кат в оня виц" така съм се окръглила, че за Хелоуин само се барнах в жълто"...и си бях баш като тиква.:lol::lol::lol:

Аз по базарите предпочитам супите в издълбаните питки. Може би, щото не пия.

... А който не ни харесва - няма никакъв вкус!:lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Аз по базарите предпочитам супите в издълбаните питки. Може би, щото не пия.

... А който не ни харесва - няма никакъв вкус!:lol:

На мене тия супи в хлебче си ми мязат на попара.:lol:

Ти па, какво пиене е глювайнът?:O

И каква Коледа във Виена , без него, печените кестени  и сладките с джинджифил?Между другото - много обичаме глювайн и си носим оттам подправките, та и в къщи си лочим зимъска.:lol:

Ама, друго си е там.;)

И туй, за в;)куса си е живата истинаааа!;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се зачетох в темата на @Роца и видях ресторанта за ребърцата http://www.ribsofvienna.at/

 

Според мен са по вкусни в Луфтбург. Всеки си хвали стоката. :)

 

преди 10 минути , AlexandraKo каза:

...:lol:

Ти па, какво пиене е глювайнът?:O

И каква Коледа във Виена , без него, печените кестени  и сладките с джинджифил?Между другото - много обичаме глювайн и си носим оттам подправките, та и в къщи си лочим зимъска.:lol:

...

Аз не пия никакъв алкохол, ама не е поради някакви "идеологически" причини. Просто не ми е вкусно. По същата причина не пия зехтин или оцет, напр. :) Всеки с номера си. :lol:

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Сега се зачетох в темата на @Роца и видях ресторанта за ребърцата http://www.ribsofvienna.at/

 

Според мен са по вкусни в Луфтбург. Всеки си хвали стоката. :)

Спокоооо, предвидила съм ги и двете места. Ако не открия още някое:lol:

Съм, щото, лют фен на ребърцата:lol:

Връзка към мнение

Миналата зима имаше 27 коледни базара във Виена. За 3-4 дни надали ще ги обиколите всичките, но помислете за някакъв баланс на туристически трапове и локация. Този при кметството е много зле - всичките туристи там ходят...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, ven62 каза:

Сега се зачетох в темата на @Роца и видях ресторанта за ребърцата http://www.ribsofvienna.at/

 

Според мен са по вкусни в Луфтбург. Всеки си хвали стоката. :)

А, не споря ;). На сайта Ribs of Vienna пишеше, че са най-вкусните във Виена, но лично не мога да потвърдя дали е вярно, понеже са единствените, които пробвахме :D

Алекс, ако ще ходите, само резервирай предварително, понеже явно покрай Трип Адвайзър, са много популярни сред азиатските туристи...

 

Иначе от ресторантите, в които бяхме, на мен най-много ми харесаха сладкарниците ;) и 1516 Brewing Company.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , Роца каза:

А, не споря ;). На сайта Ribs of Vienna пишеше, че са най-вкусните във Виена, но лично не мога да потвърдя дали е вярно, понеже са единствените, които пробвахме :D

Алекс, ако ще ходите, само резервирай предварително, понеже явно покрай Трип Адвайзър, са много популярни сред азиатските туристи...

 

Иначе от ресторантите, в които бяхме, на мен най-много ми харесаха сладкарниците ;) и 1516 Brewing Company.

1516 е супер и когато ние ходихме!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.