Прескочи до съдържание

дневник Две магеланки в Шотландия, без да се брои Каката (по Джером.К.Джером)


Препоръчани мнения

преди 32 минути , Гост каза:

Как така ще я отписваш Шотландия?! Колкото западни туристи срещнахме от Италия и къде ли не - хора, които разбират от дестинации... Просто е по-скъпа дестинация, защото изисква кола, плюс че Островът си е скъп, но това са уникални места... Ти си нямаш на идея как ще се размажете от кеф!

Aаа, как ще я отписвам! Само за 2018 беше отписването, че много станаха плановете, но се надявах примерно на една 2019... Значи и мен като цяло юни повече ме привлича, обаче (голямо обаче) мъжът има рожден ден баш края на юли и исках така да е изненада малко (ама само малко, не е задължителен елемент). Но вероятно наистина ще е по-пренаселено тогава... Другата седмица имаме пътуване по Френско, и сега не ми е на преден план, обаче ще поумувам след това по по-конкретни нещица и вашето лудо пътуване ми е голямо вдъхновение и отправна точка! Много обичаме кривите пътченца :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , searus каза:

Значи и мен като цяло юни повече ме привлича, обаче (голямо обаче) мъжът има рожден ден баш края на юли и исках така да е изненада малко (ама само малко, не е задължителен елемент). :)

За тогава ще ти пратя едно място в Южен Уелс - в Brecon Beacons. Размазващо емоционално, баш за един Рожден Ден :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 14.10.2017 в 14:52, Mary каза:

Аз не мога така кратичко като @Rainy да разказвам, затова почвам издалеко. :) 

Мястото ни за нощувка беше тип хостел с баня извън стаята, ами ... свикнах вече и с това! Не, че нямах и там разни срещи по баните и коридорите, но това избледнява много бързо.

Не е така с Шотландия!

 

В хостела ни нямаше място за закусване, но ни дадоха талон за закуска в близко заведение.

Плахо пристъпваме към него с надеждата да е отворено, че бързаме - Единбург ни чака!

Е, не само, че беше отворено, но беше и пълно с народ!

 

1-IMG_2721.JPG

 

И повечето хора не се лигавеха като нас с чайче и кафенце, а си бяха отпочнали бирите вече, нищо че е 8,30 сутринта!

Не знам дали им трябва повод за да пият бира от сутринта, но в това заведение имаше няколко големи екрана, на които хората гледаха ... ръгби!

Не запомних кой играеше, но разбрах за кой е публиката и ... крещях и аз заедно с тях - така де, трябва да има и емоции от сутринта. :lol:

Отплеснах се, но ето я и закуската:

 

2-IMG_2722.JPG

 

Доволно закусили се отправихме към центъра.

Минахме покрай St Giles' Cathedral:

3-IMG_2726.JPG

 

После покрай St Columba's Free Church of Scotland:

4-IMG_2733.JPG

 

И вече сме пред замъка, където тълпите вече се събираха...

5-P6246838.JPG

 

А в двора, изненада ... изградени трибуни за представление, които загрозяват напълно излъчването на тази част от замъка:

6-P6246869.JPG

 

Купихме си билети и бързо тръгнахме на обиколка:

7-IMG_2786.JPG

 

8-P6246861.JPG

 

Замъка е хубав, голям и добре поддържан. С интерес разглеждахме, снимахме и пак разглеждахме и без да снимаме...

А аз много искам да видя на живо мъжете, които са държали този и подобни на него мечове, че и не само са ги държали, а са се били с тях!!!

 

9-IMG_2774.JPG

 

Замъка е нависоко и беше доста ветровито, та не чакахме да гръмне топчето:

10-IMG_2817.JPG

 

А се полюбувахме и на гледките отвисоко, преди да си тръгнем от там:

 

11-P6246840.JPG

 

12-P6246873.JPG

 

И вече сме по улиците на Единбург, който е очарователен град:

13-IMG_3008.JPG

 

14-P6246833.JPG

 

Разбрахте вече, че се отбихме и в Музея на уискито, където дегустирахме по питие и видяхме още мноооооого познати и съвсем непознати марки и разновидности:

 

15-IMG_2972.JPG

 

След пиенето е време да погледнем и какво ядат наоколо:

16-IMG_2886.JPG

 

За наша радост и на сватба попаднахме, където за пръв път интереса ми не беше съсредоточен на булката... Има защо - прелестни са тези шотландци в традиционни облекла:

17-IMG_2901.JPG

 

18-IMG_2908.JPG

 

И за да не си помислите, че си измислям, ето какви мъже срещнахме в този ден:

 

19-IMG_3052.JPG

 

20-IMG_2838.JPG

 

21-IMG_3050.JPG

 

22-IMG_3049.JPG

 

23-IMG_3051.JPG

 

24-P6246828.JPG

 

25-IMG_3055.JPG

 

На думи бързо премина деня и стана време за вечеря. Искахме да пробваме агнешко и си намерихме заведение с такова:

 

26-IMG_3026.JPG

 

27-IMG_3027.JPG

 

Това беше последната ни вечер в Шотландия.

На другата сутрин се отправихме към Лондон в едно дълго пътуване, което прекъснахме за кратко в Йорк. Снимки и разказ за там няма да давам, защото и без това моите постове са огромни...

 

*********

 

Ще споделя моето лично мнение за това пътуване - ПРЕКРАСНО БЕШЕ! Благодаря ти @Rainy!

Снимките, които съм направила са над 5800, затова ще ме разберете, че трудно избирах кои да ви покажа. :) 

И аз като Рейни бих препоръчала да тръгнете от Единбург, но дори и да не го направите, то града за вас ще бъде една отмора накрая, но със сигурност няма да го видите с тези очи, с които бихте го видели в първия ден.

 

И накрая ...

Защо да отидете в Шотландия ли?

 

Ето моят отговор:

Заради това:

 

28-IMG_2848.JPG

 

И заради това:

 

31-IMG_2977.JPG

 

И заради това:

 

32-IMG_3048.JPG

 

Но най-вече, заради тази прекрасна природа, събрала в себе си много красота, много зеленина и много прекрасни хора:

 

29-P6185826.JPG

 

30-P6196126.JPG

 

 

Завършвам с един стих на Робърт Бърнс, в превод от Владимир Свинтила:

 

Високи чукари и сиви скали,

където нощуват сребристи мъгли,

където пред стадото свири овчар

и с малките скита в тревите глухар!

..........................................................

И моите мисли ме връщат назад,

там, дето в скалите кипи водопад,

където потоците пеят на глас

и времето бърза несетно край нас.

 

 

Край!

Сърдечно благодаря за написаното. Много полезна информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Muzi каза:

Сърдечно благодаря за написаното. Много полезна информация.

Винаги се радвам, когато с писането ми съм помогнала на някого или съм подтикнала да посети дадено място!

А точно това пътуване ще остане като един от най-прекрасните ми спомени!

 

Темата е отворена за въпроси, коментари и всякакви дискусии!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На ‎10‎.‎07‎.‎2017‎ г. в 21:27, Гост каза:

Там е особено. Имаш усещането, че ей сега ще изскочи някой магьосник иззад Билото... И както спираме, слизаме, качваме се, и пак, и пак, и пак, Mary споменава Glen Etive („Току що подминахме един View Point") и аз подскачам, тоест скачам върху спирачките и правя обратен завой. Това е мястото, което безуспешно се бях опитала да маркирам с Каката (пикла!). Сцените от Джеймс Бонд и Skyfall, които моят шотландец-консултант горешо препоръча. („Що не каза, бе. Щях по-рано да ти кажа‘‘). Абе аз на кого пиша програмите, бе... Дева ;) Млъквам, щото ако не беше тя, щяхме да гледаме Skyfall само... на екран.

 

Rainy , позволете ми да ползвам част от маршрута ви и за едно мое пътуване. Бихте ли казали къде се намира тази View Point - Glen Etive? 

Връзка към мнение
преди 23 часа, rdd каза:

Rainy , позволете ми да ползвам част от маршрута ви и за едно мое пътуване. Бихте ли казали къде се намира тази View Point - Glen Etive? 

@rdd, трябва да помоля @Mary да помогне. Мисля, че ви трябват gps координати или maps.me с view points. Трудно ми е да го обясня - едно пътче от лявата страна малко преди Glencoe... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
На ‎12‎.‎5‎.‎2018 в 18:18, rdd каза:

Rainy , позволете ми да ползвам част от маршрута ви и за едно мое пътуване. Бихте ли казали къде се намира тази View Point - Glen Etive? 

С известно закъснение се включвам, но ето го мястото.

Сега вече и в Гугъл е отбелязано, но когато ние пътувахме там не беше отбелязано нищо...

@rdd, приятно пътуване и чакаме разказ + снимки после, защото е толкова красиво там, че трябва да се показва по-често! :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.