Прескочи до съдържание

Спане в ОАЕ от несемейна двойка


Препоръчани мнения

Както е ставало дума, някои хотели в ОАЕ не приемат несемейни двойки в една стая.

А как от хотела биха могли да разберат дали двама души са семейство или не?

Връзка към мнение

Попринцип изрично го пишат като информация в сайта си или ако използваш колективните сайтове от сорта на Booking, би трябвало да са го обявили някъде в допълнителните разяснения. Чети "тънкият шрифт" ;) 

 

А, ето! Намерих един хотел на случаен принцип в Booking. Пише го най-отдолу на сайта, под "Good To Know" секцията...

 

dub.thumb.jpg.ff4853c325fc532cb046135a1b211a84.jpg

 

Аз бих писала на хотела, който съм си избрала и да ги питам за всеки случай. Но като цяло мисля, че вече са доста по-толерантни към чужденците и на все повече места не държат чак толкова из късо, както преди няколко години. Все пак туризмът им се крепи на нас, чуждестранните туристи :)

Редактирано от iliana_t
Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Всъщност въпросът ми е, как персоналът на хотела би могъл да разбере дали една двойка е семейна или не. 

 Ами аз си мисля,че ако сам не се набуташ с излишни въпроси няма как да ти направят проблем. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

3 hours ago, Фил said:

Всъщност въпросът ми е, как персоналът на хотела би могъл да разбере дали една двойка е семейна или не. 

Искат да се представи свидетелство за брак преведено на английски.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никой хотел няма да ти каже "абе то е правило, ама не се спазва, идвай си как си знаеш и не ни трябват документи" :) А дефакто си е така. Но като ги попиташ и сам се навреш между шамарите, нормално е да ти отговорят, че трябва да имаш официален документ. Иначе проблем няма да стане, стига да не се случи нещо, което да изисква намесата на властите, те да проверяват и т.н. 

 

Пък и има огромно значение за кое емирство става въпрос. В Дубай са най-ларж, но из по-консервативните е по-стриктно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Реална случка отпреди 2 години. Ходих с приятелка до Дубай и бяхме букнали twin стая в един 4-звезден Ramada с идеята да си споделим разходите. При настаняване стана голям панаир на рецепция, тъй като очевидно не можахме да предоставим поисканото брачно свидетелство и хотелът категорично отказа да ни пусне, освен ако не вземем още една стая и да спим в отделни - което в крайна сметка направихме.

 

Та не знам доколко са ларж с чужденците в Дубай. Може би по-"немарковите" хотели няма да се вживяват особено, но големите вериги вероятно спазват повече местните разпоредби.

преди 7 часа, tch каза:

Това сериозно ли е? Унижения както през социализма

Абсолютно сериозно е. И според мен е абсурдно, но в случая се намесва религията.

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Реална случка отпреди 2 години. Ходих с приятелка до Дубай и бяхме букнали twin стая в един 4-звезден Ramada с идеята да си споделим разходите. При настаняване стана голям панаир на рецепция, тъй като очевидно не можахме да предоставим поисканото брачно свидетелство и хотелът категорично отказа да ни пусне, освен ако не вземем още една стая и да спим в отделни - което в крайна сметка направихме.

 

Та не знам доколко са ларж с чужденците в Дубай. Може би по-"немарковите" хотели няма да се вживяват особено, но големите вериги вероятно спазват повече местните разпоредби.

Абсолютно сериозно е. И според мен е абсурдно, но в случая се намесва религията.

Аз лично за първи път чувам, че на някой са му искали брачно свидетелство в Дубай. Ако подобни случки бяха чести, тогава и във форума и в медиите щеше да има стотици подобни оплаквания. Дубай все пак е топ дестинация за много европейци и милиони неженени двойки го посещават всяка година.

 

Според мен брачно свидетелство искат, когато има някакви основателни съмнения, че не сте женени! При вас такова основателно съмнение е резервация на twin стая. Не е типчно и нормално да искаш да спиш на отделно легло с жена ти! ;)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, iliana_t каза:

Аз бих писала на хотела, който съм си избрала и да ги питам за всеки случай. Но като цяло мисля, че вече са доста по-толерантни към чужденците и на все повече места не държат чак толкова из късо, както преди няколко години. Все пак туризмът им се крепи на нас, чуждестранните туристи :)

Както писа Герги писане до хотела е излишно или дори противопоказно! Никой няма да ти напише писмено, че няма да спази законите :) С мейл излишно може да се навреш сред шамарите и да ти искат брачно свидетелство.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 14 минути , Topfly каза:

Аз лично за първи път чувам, че на някой са му искали брачно свидетелство в Дубай. Ако подобни случки бяха чести, тогава и във форума и в медиите щеше да има стотици подобни оплаквания. Дубай все пак е топ дестинация за много европейци и милиони неженени двойки го посещават всяка година.

 

Според мен брачно свидетелство искат, когато има някакви основателни съмнения, че не сте женени! При вас такова основателно съмнение е резервация на twin стая. Не е типчно и нормално да искаш да спиш на отделно легло с жена ти! ;)

 

Нека не генерализираме. Знам за още 2 подобни случая с мои приятели, при които е отказано настаняване поради липса на брачно свидетелство, при това стаите са били double. Аз самият не вярвах, че е истина, докато не го видях с очите си. Вероятно не се случва често, но все пак се случва.

 

Писане до хотела очевидно не е препоръчително, но все пак няма как да се приема за 100% даденост, че задължително ще си затворят очите - още повече след като ясно има такова изискване (това всъщност го пише в условията на почти всички хотели в ОАЕ). Хубаво е да се знае, че съществува като потенциален проблем, за да няма на място неприятна изненада.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, Фил каза:

Всъщност въпросът ми е, как персоналът на хотела би могъл да разбере дали една двойка е семейна или не. 

Важното е да не им станете съмнителни. По други форуми гледам, че съмнително може да бъде ако не се чекирате в хотела заедно. Вероятно така намаляват риска от проституция. Със сигурност е съмнително, ако напишете, че не живеете на един и същи адрес. (В паспорта не пише никакъв адрес, така че в картите за регистрация в хотела спокойно можете да пишете еднакъв адрес. )

 

Георги Матеев ме изненада, че познава и други на които им е отказана настаняване в една стая. Явно от време на време се случват такива работи. Проблемът със сигурност не е генерален и масов, защотото гледах услувията на различни туроператори организиращи пътувания до Дубай, но никъде не прочетох изискване за носене на брачно свидетелство. Ако туроператорите имаха такъв проблем със сигурност щяха да го сложат сред условията.

 

Лично познавам много неженени двойки, които без брачно свидетелство редовно спят в една стая в Дубай. Аз също съм бил като женен и неженен в Дубай, но никога никой не ми е искал брачно свидетелство.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Преди няколко години празнувахме Нова година група приятели. В четиризвезден хотел, в суит с една спалня и холче се настаниха две дами и един мъж. Без проблем.

Ние помежду се шегувахме, че момчето е с харема си.

От хотела не са се интересували от брачни или родствени връзки, а такива нямаха. Може би има значение, че хотелът беше на индийци.

Вероятно има значение веригата хотели и собствеността.

Аз съм била с приятелка в хотел, с подобни подчертани изисквания за  наличие на брак. Не се различаваше от другите хотели и не съм забелязала да има по-консервативни изисквания за облекло, напр. Но гостите му бяха основно араби. Почти нямаше чужденци.

Най-добре е да се четат ревютата на избрания хотел. Ако има проблеми от такъв характер, ще е отразено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Реална случка отпреди 2 години. Ходих с приятелка до Дубай и бяхме букнали twin стая в един 4-звезден Ramada с идеята да си споделим разходите. При настаняване стана голям панаир на рецепция, тъй като очевидно не можахме да предоставим поисканото брачно свидетелство и хотелът категорично отказа да ни пусне, освен ако не вземем още една стая и да спим в отделни - което в крайна сметка направихме.

 

Та не знам доколко са ларж с чужденците в Дубай. Може би по-"немарковите" хотели няма да се вживяват особено, но големите вериги вероятно спазват повече местните разпоредби.

 

Ако имаш спомени може ли да споделиш подробно какво се случи? Заедно ли се чекирахте в хотела? В регистрационните карти различен адрес на живеене ли написахте? Кога точно ви искаха брачното свидетелство? След или преди попълване на регистрационните карти? Какво точно ви питаха? Женени ли ли сте или направо ви искаха брачно свидетелство? Какво точно им отговорихте ако са ви питали дали сте женени?

 

Мисля, че ще е полезно да разберем направили ли сте някаква “грешка“ при регистрацията или автоматично са ви искали брачно свидетелство. Разбира се twin стаята вероятно може също да се тълкува като “грешка“.

Връзка към мнение
преди 11 часа, Jody каза:

Мои приятели предварително се бяха поинтересували и си преведоха свидетелството за брак преди да заминат. 

 

Ще е интересно да ги питаш какъв точно превод са им искали? Официален и легализиран или правен от случаен преводач? Някой погледнал ли им е брачното свидетелство в Дубай или просто са си го носли за сигурност?

Връзка към мнение
1 hour ago, Topfly said:

Ще е интересно да ги питаш какъв точно превод са им искали? Официален и легализиран или правен от случаен преводач? Някой погледнал ли им е брачното свидетелство в Дубай или просто са си го носли за сигурност?

Да поясня, че моите приятели не са писали до хотела, а ги свързах с друга моя приятелка, която по това време живееше в Дубай и тя им препоръча да си изкарат копие на английски на свидетелството им за брак, за да избегнат евентуални проблеми при настаняване. 
Доколкото си спомням, те ходиха през 2015 и не са били в супер луксозен хотел, като на рецепция са показали този документ при поискване и след това са нямали проблеми с настаняването. 

Редактирано от Jody
Връзка към мнение
преди 11 минути , Jody каза:

Да поясня, че моите приятели не са писали до хотела, а ги свързах с друга моя приятелка, която по това време живееше в Дубай и тя им препоръча да си изкарат нотариално заверено копие на английски на свидетелството им за брак, за да избегнат евентуални проблеми при настаняване. 
Доколкото си спомням, те ходиха през 2015 и не са били в супер луксозен хотел, като на рецепция са показали този документ при поискване и след това са нямали проблеми с настаняването. 

Какво е това нотариално заверено копие на английски? От къде са взели брачно свидетелсво на английски? Нали някой трябва да го преведе? Нотариусите не правят и заверяват преводи. Има си специални заклети преводачи и процедура по легализиране на на преводите, като се поставя и апостил за да може да бъде приет офицално в чужбина. Въпросът е нужно ли е да минаваш през такава сложна и скъпа процедура или приемат и обикновен превод?

 

Значи твоята информация е, че са им поискали документа?

 

 

Връзка към мнение
14 minutes ago, Topfly said:

Какво е това нотариално заверено копие на английски? От къде са взели брачно свидетелсво на английски? Нали някой трябва да го преведе? Нотариусите не правят и заверяват преводи. Има си специални заклети преводачи и процедура по легализиране на на преводите, като се поставя и апостил за да може да бъде приет офицално в чужбина. Въпросът е нужно ли е да минаваш през такава сложна и скъпа процедура или приемат и обикновен превод?

 

Значи твоята информация е, че са им поискали документа?

 

 

Да, поискали са им документа. Знам, че бяха ходили в някаква агенция за да им го преведат, а не са си го превеждали сами.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Topfly said:

Какво е това нотариално заверено копие на английски? От къде са взели брачно свидетелсво на английски? Нали някой трябва да го преведе? Нотариусите не правят и заверяват преводи. Има си специални заклети преводачи и процедура по легализиране на на преводите, като се поставя и апостил за да може да бъде приет офицално в чужбина. Въпросът е нужно ли е да минаваш през такава сложна и скъпа процедура или приемат и обикновен превод?

 

Първо се прави нотариално заверено копие и след това то се носи на преводач, който превежда всичко, включително и печатите. 

Връзка към мнение
Георги Матеев
На 7/30/2017 в 10:59, Topfly каза:

Ако имаш спомени може ли да споделиш подробно какво се случи? Заедно ли се чекирахте в хотела? В регистрационните карти различен адрес на живеене ли написахте? Кога точно ви искаха брачното свидетелство? След или преди попълване на регистрационните карти? Какво точно ви питаха? Женени ли ли сте или направо ви искаха брачно свидетелство? Какво точно им отговорихте ако са ви питали дали сте женени?

 

Мисля, че ще е полезно да разберем направили ли сте някаква “грешка“ при регистрацията или автоматично са ви искали брачно свидетелство. Разбира се twin стаята вероятно може също да се тълкува като “грешка“.

Чекирахме се заедно, като директно ни попитаха за брачно още преди да сме попълвали каквото и да е. Не знам дали twin стаята беше грешка или просто попаднахме на рецепционист, който беше решил да следва правилата до последната запетайка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Чекирахме се заедно, като директно ни попитаха за брачно още преди да сме попълвали каквото и да е. Не знам дали twin стаята беше грешка или просто попаднахме на рецепционист, който беше решил да следва правилата до последната запетайка.

Това е неприятна новина, защото същият проблем могат да има и двойки, които са женени :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
3 minutes ago, Topfly said:

Това е неприятна новина, защото същият проблем могат да има и двойки, които са женени :(

Поне четящите този форум вече са информирани, а другите дано се замислят преди пак да правят почивка на места, където се отнасят към жените като с по-долна каста.

Връзка към мнение
преди 3 минути , tch каза:

Поне четящите този форум вече са информирани, а другите дано се замислят преди пак да правят почивка на места, където се отнасят към жените като с по-долна каста.

Това правило какво общо има с отношението към жените? Колкото са засегнати жените, толкова са засегнати и мъжете от него! Това е правило за защита на “обществения морал“, подобно на правилото за защита на “социалистическия морал“ в България.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.