Прескочи до съдържание

Тема тип "дневник" vs пътепис


Препоръчани мнения

И аз напълно подкрепям тезата, че всеки сам си носи риска, спрямо личната преценка. И по-скоро вярвам, че 2ФА ще създаде главоболия на всички. Липсата на опция за редактиране на мнения е нож с 2 остриета (не я оспорвам, само отбелязвам) и може да не работи за ограничаване на негативните последици.

Но съзнателно да насърчаваш потребителите да не се разлогват, (не)давайки си сметка за възможните последици, е интересно.

 

Надали всички потребители си дават сметка и се замислят. Но това се променя с обучение - както никой не се родил научен, че не е ок да ровиш в калта и после с мръсните ръце да си бъркаш в устата, така никой не се е родил научен, че не е ок си безотговорен към средствата за автентикация на цифровата идентичност. Аналогично, не всеки път индивидът ще се разболее, ако си бърка в устата с мръсни ръце, но знаейки възможните последици, всеки сам преценява какъв риск да поеме. Ако някой не знае за тези рискове и прочете, че някой друг в неговото обкръжение го предлага като приемлива опция, това е интересно, нали?

Връзка към мнение

Ако търсиш целенасочено т.е по дума или дестинация се откриват и пътеписи, и дневници, и коментари по теми, така че инфото не се губи за този, който го търси. Ако гледаш последните публикации, според мен потъват в един момент и двете, освен ако няма много интерес и периодично да се съживява дневника например.  На мен са ми интерсни и двете. Ако много се провлачи дневника обаче, без да има нещо съществено или написаното да е в много жив и интригуващ стил, почвам да губя интерес и по-отгоре, отгоре да го чета. Това, пак казвам, ако го чета ей така без някакъв особен интерес към дестинацията, само щото е някъде в първите публикации, които ми излизат. Ако ме интересува дестинацията и влиза в плановете ми и двете ги чета с интерес. Дневника сякаш дава по-подробна инфомация и по-интерактивна, пътеписа е по-сбит. И едното, и другото, си имат предимствата, както и недостатъци.  Хубаво е да ги има и двете. И благодарности към хората, които си правят труда да ги напишат!

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.