Прескочи до съдържание

Търся полет София - Цюрих


Препоръчани мнения

"Търся полет на добра цена от София за Цюрих на 31 октомври и обратно на 3 ноември

Намерих доста прилична цена /160Е/ на Еър Берлин през Берлин. Обаче на отиване между двата полета има само 45 мин време, не познавам аерогората и не знам дали ще е достатъчно. Предполагам багажа го прехвърлят директно. На връщане обаче полета Цюрих-Берлин е вечерта, пристига 22.45, а следващия е на другия ден в 13.15, което значи че ще трябва да търся хотел "

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Както винаги в такива случаи...колко твърди са датите? Защото БГ ер имат полети на 29 октомври и 1 ноември натам, и на трети обратно. Пак на подобна цена и без драми с прекачвания и спане по летища :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда сутринта 

 

Хихи, и аз го получих. Айде да измислим на общата ни позната един добър вариант сега. :P

 

Мда сутринта бързах за работа и пуснах тук да се мъчат хората .

Я по-добре ти и пиши за варианта на Жоро та да не се прескачаме  ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тони и stenk, благодаря ви! Пуснах бележките и на двама ви в очакване на идеи, тъй като и двамата сте ми „върхът“ и не можах да избера от една страна, а от друга си рекох, че колкото повече опит, толкова по-добре. Това се отнася и за форума. Та по темата - датите са и фиксирани и не. В смисъл мога да променя 1 ден примерно, но пък понеже отивам на гости и ще трябва да ме чакат, за да ме отведат другаде искам по възможност полета да пристига в Цюрих след 18.00 ч. По принцип искам да използвам уикенда защото хората работят. Вариант със спане по аерогари ми е неприемлив.

Редактирано от Мария-Ана
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При така поставените условия  за час на пристигане след 18 наистина единствената ти опция е Air Berlin.

Aко обаче вместо 3.11 избереш опцията 4.11 полета от Цюрих ще е в 10.25 и твоите хора просто могат преди работа да те закарат рано  до летището . Няма галимацията с нощувката в Берлин вечерта на 3.11 от който така или иначе нищо няма да видиш за една сутрин.

То в крайна сметка  ако няма накъде е дори по-добре да нощуваш в хотел в Цюрих отколкото късно вечерта да се настаняваш в берлински хотел ...

 

Въпросът наистина е дали тия 45 мин. на летище Тегел са достатъчни за трансфер между двата полета ... тук редовните пътници към Берлин да си кажат думата . Ако стане гаф ще те качат на следващия си полет ама няма да е приятно  -_-

 

 

post-140-0-66622200-1378325443_thumb.jpg

Връзка към мнение

Щом продават един билет с такова време между полетите, значи е достатъчно при нормални обстоятелства. При извънредни обстоятелства те ще се погрижат.

Връзка към мнение

Да, ако се изпусне връзката по тяхна вина ще те настанят в хотел и всичко както си му е реда. Заслужава си риска. Присъединявам се към stenk, че полета на другия ден ще е по-добре за да не нощуваш по летищата:)

 

При така поставените обстоятелства като цяло е добре, че въобще има полет, който отговаря до някъде на условията, а и цената е добра, така че действай смело. 

 

P.S. Все пак прегледай и България Ер, полета им е в петък сутрин (дали ще пристигнеш в 11 вечерта или в 8 сутринта има ли разлика за посрещането?), а в неделя е 12 на обяд обратно...

 

2013-09-05_00-20-00.png

 

Резервацията в тоя случай я направи през trip.bg

Връзка към мнение

Пробвайте опции с кацане в Базел. Оттам са 2 часа с влака. 

 

И аз се замислих за нещо такова, ама опциите, които излизат са голям гърч, а и на по-висока цена. Освен ако човек не иска специално да прекара няколко часа в Берлин да разцъква...

 

   easyJet	   Basel (BSL)	   Berlin (Schonefeld) (SXF)		Sun, 3 Nov	09:00	10:30	1 h 30	43.60	EUR
   Air Berlin	   Berlin (Tegel) (TXL)	   Sofia (SOF)		Sun, 3 Nov	15:00	18:10	2 h 10	58.96	EUR

Това е само връщане за 110 евро, без да броим влака до Цюрих...

Връзка към мнение

Виж ти, хем сложих опцията за 3 дни около датите пък не съм видяла варианта за 4.11, а може да се окаже удобен. И да не ме карат вече ще съм се ориентирала и ще взема влака, все ще се оправя. За отиване ако не се впиша в 45-те мин. следващия полет е на другия ден, така че ще се наложи хотел, но пък няма да могат да ме посрещнат вероятно. Бг Ер не ме устройва. Погледнах и Базел, тъй като крайната точка на пътуването е Мюртен и би могло да стане, но ще трябва да го обсъдя с моите хора защото не знам по какви причини, но те никога не пътуват от там за насам. Иначе има удобен вариант на Lufthansa срещу 230 Е на отиване през Франкфурт и на връщане през Мюнхен с нормални времена за трансфер. Жалко, че до Берн няма много полети, би ме устроило най-добре.

Връзка към мнение

Има опция до Женева ако те устройва. Точно на твоите дати. 31.10 - 03.11 :)

 

 

Air France + Alitalia

07:20 SOF  19:40 GVA

1 stop CDG13h 20

11:55 GVA  18:00 SOF

1 stop FCO5h 05

Details

 
193 €
Selectairlinedirect

 

 

 

 

 

 

 

Както и два варианта до Базел.

 

13:45 SOF  18:00 BSL

1 stop FRA5h 15

09:15 BSL  17:00 SOF

1 stop MUC6h 45

Details

Or book with:
Austrian Airlines
223 €
SelectTravel2be live
 
OS.png

13:45 SOF  18:00 BSL

1 stop FRA5h 15

16:35 BSL  22:10 SOF

1 stop MUC4h 35

Details

Or book with:
Austrian Airlines
223 €
SelectTravel2be

 

Връзка към мнение

Сниманите горе търсачки са много, ама много съмнителни, направо фалшили. Онзи ден от една такава купих билети на изгодна цена, издаден беше билет и всичко беше заложено в системата на Амадеус, но след половин час ме уведомиха, че тази цена не била реална и резервацията беше отменена. Та само пазарувайте директно от компанията, без никакви офисни и безофисни посредници. :dancer:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сниманите горе търсачки са много, ама много съмнителни, направо фалшили. Онзи ден от една такава купих билети на изгодна цена, издаден беше билет и всичко беше заложено в системата на Амадеус, но след половин час ме уведомиха, че тази цена не била реална и резервацията беше отменена. Та само пазарувайте директно от компанията, без никакви офисни и безофисни посредници. :dancer:

 

 

Случва се - за щастие много рядко  :-)

Връзка към мнение

Случва се - за щастие много рядко  :-)

 

 

Много често. Търсачките нямат актуалните цени на компаниите. Само блокират пари по картата и се разправяш да ги освободжават

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Много често. Търсачките нямат актуалните цени на компаниите. Само блокират пари по картата и се разправяш да ги освободжават

 

Зависи кои търсачки се ползват. Недей да генерализираш така, плашиш хората излишно. 

Връзка към мнение

Зависи кои търсачки се ползват. Недей да генерализираш така, плашиш хората излишно. 

 

Едни от най-разпространените и никого не искам да плаша, а само споделям. Сами ще разберат като попаднат на  дупка.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Едни от най-разпространените и никого не искам да плаша, а само споделям. Сами ще разберат като попаднат на  дупка.

 

Може да си по-конкретен и да обсъдим и да видим какъв е проблема. Преди време писа как букинг.ком не били вече начело, като те помолих да кажеш кой сайт е по-голям не ми отговори, сега нещо подобно се получава. Без допълнителна аргументация мненията ти могат само да се окачествят като заблуждаващи, ако ги чете човек без опит, който има нужда от помощ. 

 

Допускам да си прав, естествено, но генерализиране от рода на "винаги само от авиокомпанията" е доста погрешно и заблуждаващо, най-малкото сайтовете на авиокомпаниите не винаги могат да комбинират код шеърите. Та дай по-конкретно инфо, моля, споменавай си имена на сайтове на воля, може да отбележиш какво точно са ти писали, тук цензура в това отношение няма. Ще отделя темата в отделно клонче, ако се развие. 

Връзка към мнение

Към генерализацията можеш да добавиш ebookers.de  ,   tripsta.it  . Ще добавя и други , но не им помня имената. Ще поразрова пощата/ :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Очевидно трябва да се говори лаконично и без информация, има хиляди причини да се случи това нещо, в много малък процент от случаите сайта е нередовен (ползва т.нар. bait and switch), като от масово известните такива няма. Но както и да е, при липса на аргументи трудно може да се оборват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.