Прескочи до съдържание

Търся полет София - Цюрих


Препоръчани мнения

...няма паспортна проверка нито на излитане, нито ан пристигане.

 

Знам какво искаш да кажеш , но да поясним за някой по-незапознат  , че няма граничен паспортен контрол , но контрола от страна на авиокомпанията си има  :)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

И пред нашето Народно събрание обикновено няма постови полицаи, когато няма протести. Виждал съм само пътни понякога, които регулират единствено автомобилния трафик. Правил съм снимки на познати на стълбите пред НС през деня, и нощем, спокойно съм минавал отпред и зад сградата по всяко време на денонощието без никаква пречка, или някой да ми забрани достъп. Абсолютно същото както го описваш за Швейцария.

 

Не е като да няма постови - кибичат в един невзрачен павилион тип "аквариум" с тъмни стъкла на североизточния ъгъл, там като тръгнеш по пътеката от метростанцията за Ал. Невски, ако се сещаш. 

 

Аз съм виждал швейцарски полицаи, и то в действие, включително на велосипеди и на блейдери (слагат си ги на обувките с едни шини за по-голяма бързина при преследване), както и цивилни. Уверявам те в ситуация действат много по-твърдо от нашите.  ;) А не си виждала, защото са по-малко като численост от нашите, но за сметка на това много по-ефективни.

 

Абсолютно. И аз съм ги виждал в действие след един футболен мач. Какво им се случи на едни уонаби келешчета на гарата в Сион за показване на средни пръсти на противниковите фенове от доста прилично разстояние, не е истина. За малко и аз да попадна в поправителния строй, защото се изтарикатлих да прескачам едни полицейски заграждения, за да си хвана влака - ама нямаше как, иначе рискувах да замръкна посред зима на 200 км от хотела :) Сещам се и за един случай на една локална гара в Базел, пак по тъмно - явно акция срещу наркопласьори или други подобни изрезки. Абе въобще не си поплюват швейцарските ченгета и са едни гардероби, не като нашите карикатурни шкембаци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абсолютно. И аз съм ги виждал в действие след един футболен мач. Какво им се случи на едни уонаби келешчета на гарата в Сион за показване на средни пръсти на противниковите фенове от доста прилично разстояние, не е истина. За малко и аз да попадна в поправителния строй, защото се изтарикатлих да прескачам едни полицейски заграждения, за да си хвана влака - ама нямаше как, иначе рискувах да замръкна посред зима на 200 км от хотела :) Сещам се и за един случай на една локална гара в Базел, пак по тъмно - явно акция срещу наркопласьори или други подобни изрезки. Абе въобще не си поплюват швейцарските ченгета и са едни гардероби, не като нашите карикатурни шкембаци. 

Неслучайно папската гвардия е от швейцарци ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам, но аз никога няма да забравя щателната проверка на която бях подложен (и не само аз, а и всички останали в купето - швейцарци, немци и някакви други чужденци) при посещението ми в Швейцария преди двадесет години. Както стана ясно пътувах с влак и след границата с Германия, някъде около Базел, се започна едно постоянно влизане в купето на различни представители на швейцарските власти, които съвсем методично проверяваха паспорт, виза и билет. След като минаха граничари, митничари и редовна полиция, дойде ред на кондуктора... :lol: Няма такова чудо, тогава разбрах какво имат предвид хората когато определят Швейцария за "Полицейска държава № 1" в Европа...

Връзка към мнение

Да не говорим , че всеки над 18 годишна възраст с нещо в гащите има и автоматично оръжие някъде в гардероба  :P

Не съм привърженик на стереотипите , но нали за Швейцария казваха , че "когато кравите почнат да ти се виждат по-красиви от жените значи си на точното място"

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е като да няма постови - кибичат в един невзрачен павилион тип "аквариум" с тъмни стъкла на североизточния ъгъл, там като тръгнеш по пътеката от метростанцията за Ал. Невски, ако се сещаш. 

Да, има, всеки го знае този павилион. но ставаше въпрос, че полицаите в него не те спират, ако искаш просто да преминеш край НС през градинката на Художествената (пак уточнявам когато няма протести). Поне мен никога не са ме спирали, а не е като да не съм минавал от там, както писах по всяко време на денонощието.

 

Неслучайно папската гвардия е от швейцарци ;)

Че не е случайно, не е. Но не само заради бойните им умения в онези години (XVI век), с които са били известни, и са ходили наемници в армиите на почти всички кралства в Западна Европа. Историческата причина е малко по-различна, и е свързана с това, че именно швейцарски гардове стават пазители на Светата Църква, когато за Папа е бил избран един кардинал, който преди това е бил епископ на Лозана. Той добре е познавал високата дисциплина и уменията на швейцарската войска, и те са се ползвали с голямото му доверие. По онова време Папата се е включвал в някой междуособни войни между владетели за влияние и надмощие, и затова са му били нужни добри и смели войници, готови да се жертват за Ватиканът. От тогава идва традицията с швейцарските градове на Папата.

 

А ето на какъв спектакъл е способен швейцарския военен маршов корпус. Мисля, че са едни от най-добрите в света, и са печелили доста състезания, както и най-известното в Единбург в надпревара със състави от цяла Европа, Канада и Щатите.

http://www.youtube.com/watch?v=YJVdnMAGIt8

 

Който проявява интерес може да види и други любопитни клипове в youtube. Аз съм изгледал доста часове. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз предпочитам балета на телевизията на ГДР 

Посещавал ли си шоу във Фридрихщадтпаласт ? Директорката е наше момиче - българка управлява един клутурните  символи на Берлин , а преди това им беше примабалерина   ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз предпочитам балета на телевизията на ГДР 

ха-ха :biggrin: , не си ли бил много малък тогава да се заглеждаш по разголени балеринки :P:rolleyes: ?

Връзка към мнение

ха-ха :biggrin: , не си ли бил много малък тогава да се заглеждаш по разголени балеринки :P:rolleyes: ?

 

Той може би по-скоро е наблягал върху изпълненията на Карел Гот и Хана и Дана в програмата "Шарено котле", а не толкова върху балерините от балета на телевизията на ГДР... :lol:

Връзка към мнение

Аз предпочитам балета на телевизията на ГДР 

Посещавал ли си шоу във Фридрихщадтпаласт ? Директорката е наше момиче - българка управлява един клутурните  символи на Берлин , а преди това им беше примабалерина   ;)

Не, не съм, ама сега като каза, ще го имам предвид при някой следващ път в Берлин! 

 

ха-ха :biggrin: , не си ли бил много малък тогава да се заглеждаш по разголени балеринки :P:rolleyes: ?

 

Бил е точно на възраст, в която баш му е идвало отръки гледането на Балета на ГДР, мен ако питате. :rolleyes:  ;)

И то в късния период период на балета, когато още по-силно копираше елементи от Crazy Horse. 

Връзка към мнение

...  баш му е идвало отръки гледането на Балета на ГДР, мен ако питате. :rolleyes:   ;)

 

 

Не съм сигурен  ...  но мисля , че ръката се намеси  на един по-късен етап от развитието ми :-)

 

П.С. Ами да шоуто си е тип вариете , балета е съставен от много националности - перфектен синхрон и професионализъм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Който е ходил в Берн знае, че за да се отиде до предната тераса се минава през сградата на Парламента, а не просто да се гледа от разстояние. Че има полицаи по принцип не се съмнявам, но са дискретни явно. Да, сега като си помисля, в Берлин на излитане към София май само ни провериха, и май наистина един погледна бордната карта, а друг личната.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Виждам, че темата е с изтекъл срок на годност (така да се каже), но все пак реших да попитам - трябва ли сами да си трансферираме багажа на Тегел м-у полетите или това ще стане автоматично? Маршрута ни е София - Берлин - Цюрих, като ще ползваме само AirBerlin и за двата полета! Престоя ни на Тегел м-у полетите е 1 час и 45 минути.

Връзка към мнение

Здравейте,

Виждам, че темата е с изтекъл срок на годност (така да се каже), но все пак реших да попитам - трябва ли сами да си трансферираме багажа на Тегел м-у полетите или това ще стане автоматично? Маршрута ни е София - Берлин - Цюрих, като ще ползваме само AirBerlin и за двата полета! Престоя ни на Тегел м-у полетите е 1 час и 45 минути.

 

Ако сте купили два отделни билета София - Берлин, Берлин - Цюрих, ще трябва сами да си го трансферирате. Ако купения билет е София - Берлин - Цюрих всичко ще стане без ваша намеса. 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.