Прескочи до съдържание

Търся полет София - Цюрих


Препоръчани мнения

Така, четейки ви внимателно и проверявайки видях, че има разлика в цената/валутата на airtikets.gr  и страницата на air berlin за интересуващите ме полети. Едната е съответно 153,43 Е, а другата е в $ - 202,54. Не знам точно курса на долара, но май са равностойни горе-долу. Та има ли смисъл да купувам от страницата на авиокомпанията и да си играя със смени на валути /дори и и не знам как, ще трябва да се информирам допълнително/ или да си карам в airtikets.gr?  Или airtikets.com? И още нещо-да помоля ако някой има мнение за ер берлин да го сподели. Скопие не ми е удобен вариант, но благодаря за мнението.

Редактирано от Мария-Ана
Връзка към мнение

Нищо им няма на Air Berlin . Много хора  летим с тях.

Сметни къде ти е по-изгодно и купи оттам . Най-добре си карай с airtikets.gr , защото разликата не  е повече от 1-2 долара заради превалутирането

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Не би трябвало да имаш проблеми с air berlin, а ако се появят преди пътуването ще помагаме :). Доста странно, че цената излиза в долари, обикновено е в евро. Ако картата ти е в евро, а платиш в долари, за тая сума ще те щипнат още 1-2-3 евро, върху обменния курс от картовата институция. 

 

Провери цената и в trip.bg , цените там са в евро, ще има малка комисионна за издръжката на форума, но го прави само ако цената там е по-добра от останалите сайтове. На мен също ми е против религията да плащам повече от нужното, пък било то и с 1-2 евро :)

Връзка към мнение

Така, четейки ви внимателно и проверявайки видях, че има разлика в цената/валутата на airtikets.gr  и страницата на air berlin за интересуващите ме полети. Едната е съответно 153,43 Е, а другата е в $ - 202,54. Не знам точно курса на долара, но май са равностойни горе-долу. Та има ли смисъл да купувам от страницата на авиокомпанията и да си играя със смени на валути /дори и и не знам как, ще трябва да се информирам допълнително/ или да си карам в airtikets.gr?  Или airtikets.com? И още нещо-да помоля ако някой има мнение за ер берлин да го сподели. Скопие не ми е удобен вариант, но благодаря за мнението.

Не разбрах добре - на кой сайт ти излиза цената в USD? Нито airtickets.gr, нито airberlin.com са щатски сайтове, че да дават цени в USD.

Сайтът на АВ може да даде евентуално цената в долари, единствено ако горе в дясно, където има падащо меню с предпочитания за държавата (знаменцето) и езика, е избрано United States. Или ако се избере UK - цената съответно излиза в £. Но ако си избереш правилно България / English си дава нормално цената в Euro, и тя е 152.93 € за 31.10.-04.11. БЕЗ значение начина и формата на плащане :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен също ми е против религията да плащам повече от нужното, пък било то и с 1-2 евро :)

 

 

Хард дискаунтъри дето се вика  ;)

Връзка към мнение

В Мюртен, или в Муртен (Murten) на езерото, отиваш?

Базел не съм му фен, понеже няма директен транспорт от летището - първо трябва с рейса до жп гарата в Базел, от там е лесно.

От Цюрих ли държат да те вземат? Или са ОК да те вземат от Базел?

Аз не бих се ограничавал във времето на пристигане. Летище Цюрих е един голям мол и спокойно можеш да убиеш 2 часа само в зяпане на магазини или пък самолети - кой за каквото :-) - има панорамна терса, откъдето можеш да гледаш цялото летище с голямата и малката писта. Мисля че само другата голяма (14/32) не се вижда, понеже е отстрани има някаква растителност, но е забавно, понеже малките самолети излитат основно от малката писта (10/28) между двата терминала.

Другото му голямо предимство е, че от там имаш директен влак за Берн и там се качваш на влака за Муртен. Пътува се около 2 часа общо.

Отделно е на 10 минути от Цюрих централна (Zurich HB) (откъдето така или иначе минава влака и ако си с билет Летище Цюрих-Берн-Муртен, можеш да слезеш, да разгледаш и да си хванеш следващия влак), където спокойно можеш да убиеш Х часове в разглеждане - стига ти само от гарата до езерото и обратно по Bahnhofstrasse ей ти ги 2 часа. Варианти много.

Аз бих направил така - кацам в Цюрих по кoето и да е време с цел добра цена на самолетния билет и после според зависи - ако имаш половин ден, или разглеждаш Цюрих, или се качваш на влака и разглеждаш Берн. И двата града са доста приятни.

Женева летището също не е лош вариант по същата причина - има директен влак за Берн от самото летище, градът е доста приятен, времето до Муртен е същото, но пък е много красиво с влака - минава над Женевското езеро. Цюрих-Берн не е нищо особено - основно тунели, където кара с 200 и нищо почти не виждаш.

Само си сметни ЖП билетите, че не са евтини. На sbb.ch има всичко - и разписания, и цени. Ако имаш още въпроси питай.

Редактирано от georgiev
Връзка към мнение

Мен не ме вълнуват 2-3 Е, а не знам как се процедира при разлика във валутите. Иначе въпроса ми беше свързан с препоръката да се купува от авиокомпанията, а не от други търсачки. Картата ми е в евро. Като напиша в гугъл ер берлин и кликна на първия резултат ми излиза търсачка airberlin.com и там цената е в долари, в квадратчето пише само английски, другите езици са  испански и немски. Георгиев, благодаря за подробните упътвания, но ще ме посрещнат и изпратят, предвидена била отпуска. :)  И да, грешно съм написала Мюртен по инерция някаква, иначе си е Муртен, на езерото.

Връзка към мнение

airberlin.com си е официалния сайт, нямам идея защо ти изкарва долари, но няма проблеми, разликата наистина ще е 2-3 евро максимум. Принципно, ако ползваш друга търсачка добавяш още едно звено по веригата, и ако има проблемен полет на теория би трябвало това да е допълнителен риск. 

 

На практика, може да се окаже, че търсачката може да се справи доста по-бързо с проблема от самата авиокомпания. Колцентъра на БГ ер например е еталон за "в момента всички оператори са заети, моля изчакайте" :) Но нямам представа каква е репутацията на сайта, който посочи. 

 

Съвсем на практика, най-вероятно няма да имаш никакви проблеми и в двата случая и в момента си вкарваш повече главоболия от необходимото, действай с airberlin.com щом цената е еднаква и това е, по-добрия залог е спрямо неизвестен сайт. Само че ако сменят дати и часове на полета и колцентъра им не отговаря, да не ни се караш на нас :)

Връзка към мнение

Вероятно е избрано United States като държава, на знаменцето под заглавната лента може да смениш държавата и ще се смени и валутата.

Връзка към мнение

Като напиша в гугъл ер берлин и кликна на първия резултат ми излиза търсачка airberlin.com и там цената е в долари, в квадратчето пише само английски, другите езици са  испански и немски. 

Би ли споделила коя търсачка ползваш? Ако е от България, и търсачката е google, там първият резултат, е сайта на esky :)

За квадратчето с езика сега вече стана ясно. Само когато държавата (знаменцето) е на щатите, тогава езиците са английски, немски и испански, а резултатите са в USD. Важното в случая е иконката с флага на държавата, която е активна и при кликване върху нея, се избира държава и език, да e Bulgaria / език English (то няма и опция за избиране на друг език в този случай). Тогава няма начин валутата да е друга, освен EURO.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ползвам търсачката на firefox от Гърция. Държавите ги видях, по принцип съм наясно де. Airtikets.com  /или.gr/ в моя случай за неизвестен сайт ли се приема?

Редактирано от Мария-Ана
Връзка към мнение

Тегел е малко летище, между двата най-далечни терминала да е най-много 20мин. Би трябвало 45 минути да стигнат за трансфер.

Това е така, но само ако самолетът кацне на време. След това трябва да сложиш време за слизане от борда, минаване на паспортен контрол, и чак тогава 20-те минути за придвижване из терминала до гейта на излитане. ;)

Връзка към мнение

Ето, че ми изникна и още един въпрос - след като преминаването през Берлин е транзитно ще има ли паспортен контрол или по друг път ще отида просто до другия терминал? Под паспортен контрол се разбира проверка на личната карта нали? Както и в Швейцария? В смисъл, че през последните 3-4 години не се е променило положението и не се иска паспорт за Швейцария?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

И така, ходих и се върнах, та да докладвам. Времето от 45 мин за трансфер на Тигл /както му викат немците/  е достатъчно, но на ръба. Дори за мен, непътувала много и не знаеща много добре английски, беше достатъчно едно запитване. Излиза се от единия терминал и се ходи отвън малко до другия, стига се около 15-20 мин преди полета, но полета се забави с още 15 мин., а когато се връщахме стояхме в самолета почти 40 мин., за да чакаме закъснели пътници, така че е предвидено. Много ми стана интересно, че на Тигл ни провериха личните карти като кацнахме, а на Цюрих никой не ни провери. Както и на заминаване, личната карта ми я поискаха само на гишето за предаване на куфара! Чек ина е чрез интернет, в зоната за заминаване се влиза като се сканира баркода на бордната карта, така се качва и на самолета. Между двете е проверката, която е нормална. Изобщо най-голяма проверка минах на аерогара София, караха всички да си събуват и обувките и ни опипваха на всички целите тела. В Швейцария ми хареса, но времето по обективни причини беше малко, така че ще се върна някога пак. Бях в Муртен, Берн, Керсерс-тропическата хора и пеперудите, и минахме през някои села. Снимки имам в албумите във фейса. https://www.facebook.com/mariana.donkovakarpathaki/media_set?set=a.530761943683573.1073741830.100002493156014&type=3 , https://www.facebook.com/mariana.donkovakarpathaki/media_set?set=a.531359796957121.1073741831.100002493156014&type=3https://www.facebook.com/mariana.donkovakarpathaki/media_set?set=a.532985900127844.1073741832.100002493156014&type=3  ,  https://www.facebook.com/mariana.donkovakarpathaki/media_set?set=a.533661220060312.1073741833.100002493156014&type=3

Редактирано от Мария-Ана
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Много ми стана интересно, че на Тигл ни провериха личните карти като кацнахме, а на Цюрих никой не ни провери. Както и на заминаване, личната карта ми я поискаха само на гишето за предаване на куфара! 

 

 

Това е защото Германия и Швейцария са в Шенген - проверяват те само на първата граница. Ако пътуваш само из Шенген може да обхождаш държавите и никъде повече няма да ти гледат личната карта/паспорт при пристигане в съответната държава - гледа се само при чекирането  :)

Същото ще е ако примерно от Родос кацнеш в Берлин - германците няма да ти проверяват документите , защото гърците вече са го направили.

 

П.С. България , Румъния , Хърватия и Великобритания са членове на ЕС , но не са членове на Шенген и затова полети от тези/към тези държави подлежат на граничен контрол.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

П.С. България , Румъния , Хърватия и Великобритания са членове на ЕС , но не са членове на Шенген и затова полети от тези/към тези държави подлежат на граничен контрол.

Кипър и Ирландия също не членуват в Шенген ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз така си помислих, но на връщане от Цюрих в Берлин си ни провериха. Бе много са доверчиви тез швейцарци и туй то. Пред Парламента нито един полицай, пред националната банка също. Всеки си ходи където си иска. Минахме през едни стълби от другата страна на Парламента, че има тераса с хубава гледка все едно сме на най-обикновена улица. То аз изобщо полицай май не видях.

Връзка към мнение

Пред Парламента нито един полицай, пред националната банка също. Всеки си ходи където си иска. Минахме през едни стълби от другата страна на Парламента, че има тераса с хубава гледка все едно сме на най-обикновена улица. 

И пред нашето Народно събрание обикновено няма постови полицаи, когато няма протести. Виждал съм само пътни понякога, които регулират единствено автомобилния трафик. Правил съм снимки на познати на стълбите пред НС през деня, и нощем, спокойно съм минавал отпред и зад сградата по всяко време на денонощието без никаква пречка, или някой да ми забрани достъп. Абсолютно същото както го описваш за Швейцария.

 

 

 То аз изобщо полицай май не видях.

Аз съм виждал швейцарски полицаи, и то в действие, включително на велосипеди и на блейдери (слагат си ги на обувките с едни шини за по-голяма бързина при преследване), както и цивилни. Уверявам те в ситуация действат много по-твърдо от нашите. ;) А не си виждала, защото са по-малко като численост от нашите, но за сметка на това много по-ефективни.

Връзка към мнение

И аз така си помислих, но на връщане от Цюрих в Берлин си ни провериха. Бе много са доверчиви тез швейцарци и туй то. Пред Парламента нито един полицай, пред националната банка също. Всеки си ходи където си иска. Минахме през едни стълби от другата страна на Парламента, че има тераса с хубава гледка все едно сме на най-обикновена улица. То аз изобщо полицай май не видях.

 

Ами в Берлин ще те проверят двата пъти, един път на влизане в Шенген (при полет от София) и веднъж на излизане (при полета от Цюрих). Ако съм те разбрал правилно, нормално е :)

Връзка към мнение

И аз така си помислих, но на връщане от Цюрих в Берлин си ни провериха. Бе много са доверчиви тез швейцарци и туй то.

При кацане в Берлин от Цюрих ли ви провериха? Или пак в Берлин, но вече при излитането за насам?

В първия случай няма как да е било, защото както вече и stenk писа Швейцария и Германия са членки на Шенген и няма паспортна проверка нито на излитане, нито ан пристигане.

 

На мен на Тегел лятото ми направи впечатление, че някой спокойно може да пътува с чужд билет. На влизане от терминала в гейта ми провериха САМО бордната карта, на която е ясно че няма снимка и реално може да е на всеки. А на паспортна - само паспорта БЕЗ сверка с бордната карта за съвпадане на имената :) Много се учудих още тогава, и досега нямам обяснение на тази странна процедура. на някой друг случвало ли му се е същото на Тегел, или просто аз съм попаднал на разсеяни служители тогава?

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.