Прескочи до съдържание

Търся кола под наем в Кипър


Препоръчани мнения

Венсеремос! 

 

Предстои ми пътуване до Кипър за 5 дни в началото на Октомври и ще имам нужда от кола. Някой може ли да ми препоръча бюджетна компания, от която е останал доволен? Вземането и връщането на колата трябва да е от Ларнака.

 

Проверих Годкар (като предпочитан избор), но нямат нищо за моите дати. Големите играчи са ясни, но има разни компании, които не познавам изобщо.

 

Предварително благодаря!

 

П.П. Следварително трябва да вметна, че тази година съм направил чудна ракия и всяка помощ няма да остане неполята ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , S.Petrov каза:

Венсеремос! 

 

Предстои ми пътуване до Кипър за 5 дни в началото на Октомври и ще имам нужда от кола. Някой може ли да ми препоръча бюджетна компания, от която е останал доволен? Вземането и връщането на колата трябва да е от Ларнака.

 

Проверих Годкар (като предпочитан избор), но нямат нищо за моите дати. Големите играчи са ясни, но има разни компании, които не познавам изобщо.

 

Предварително благодаря!

 

П.П. Следварително трябва да вметна, че тази година съм направил чудна ракия и всяка помощ няма да остане неполята ;)

Здравей,

Рано е още, затова може да не виждаш коли за твоите дати при goldcar.

Аз съм ползвал тези: http://stevenscarrentals.com/ и съм доволен - цените са с пълна застраховка и без депозити/гаранции с кредитна карта.

 

От какво е ракията, че ми стана интересно :biggrin:

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Поли, благодарско! Доволни ли бяхте, защото ги гледах, но имаха нисък рейтинг?

 

Боби, благодаря, сега ги преглеждам и звучат добре. Голдкар за всички дати ми дава "заето", но офисът там е нов и може затова да е...

Връзка към мнение
преди 2 минути , S.Petrov каза:

Поли, благодарско! Доволни ли бяхте, защото ги гледах, но имаха нисък рейтинг?

 

Боби, благодаря, сега ги преглеждам и звучат добре. Голдкар за всички дати ми дава "заето", но офисът там е нов и може затова да е...

 

Надявам се да ти свършат работа, аз ги намерих с ровене из форуми и ги избрах заради добрите отзиви от клиенти.

Когато аз резервирах, не ми искаха нищо предварително, замо заявката с информация, без предплащане или гаранции.

Служител ме чакаше с табелка на летището, колата беше спряна непосредствено отпред. Човекът на място ми написа договор и дори му платих с карта (носеше си пос терминал). На тръгване отново техен човек ме чакаше на летището в уречения ден и час.

Колата не си спомням каква беше - малка някаква, аз исках само да е автоматик, заради лявото движение. 

Връзка към мнение

Хаха, съвсем бях изключил за лявото движение :D При нас единственият досаден момент е, че картодържателят е жена ми, а шофьорът съм аз и обикновено ни карат да плащаме за втори шофьор. Сега проучвам как стои въпросът при твоите хора, но определено правят добро впечатление.

 

П.П. Имам сливова от миналата година, а тази правих кайсиева :)  Остава само Поли да организира една сбирка и да донеса за дегустация ;)

Редактирано от S.Petrov
Връзка към мнение

Ние ползвахме KYPREXXO през Economy Car Hire, сега Zest Car Rentals. Само те даваха застраховка с пълно покритие и без самоучастие, включена в цената на наема. Собственикът на фирмата беше положително настроен към нас, каза че многократно е идвал в България. Даде ни Nissan Note вместо Micra, не удържа депозит от кредитната карта и като цяло отношението беше по-добро, отколкото може да се очаква.  Към самата кола забележки също нямахме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Ilian359 каза:

Ние ползвахме KYPREXXO през Economy Car Hire, сега Zest Car Rentals. Само те даваха застраховка с пълно покритие и без самоучастие, включена в цената на наема. Собственикът на фирмата беше положително настроен към нас, каза че многократно е идвал в България. Даде ни Nissan Note вместо Micra, не удържа депозит от кредитната карта и като цяло отношението беше по-добро, отколкото може да се очаква.  Към самата кола забележки също нямахме.

Благодаря ти! Сега ще ги разгледам.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, някой скоро да е вземал кола под наем в Кипър с  пълна застраховка и без депозити/гаранции с кредитна карта.

Тези нямат коли за моите дати през ноември:  http://stevenscarrentals.com/

Връзка към мнение
преди 5 минути , aleks1973 каза:

Здравейте, някой скоро да е вземал кола под наем в Кипър с  пълна застраховка и без депозити/гаранции с кредитна карта.

Тези нямат коли за моите дати през ноември:  http://stevenscarrentals.com/

 

Sure Drive, съвсем наскоро и за 2-ри път, нямаме оплаквания, точни и коректни.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Пътешественици,

Искам да попитам има ли как да се наеме кола от Ларнака, без кредитна карта? Ако да - къде?

Понеже последния пост е от отдавна - бихте ли препоръчали сайт за наем на кола, актуален към 2019? 

Благодаря!

Връзка към мнение

Септември месец бяхме наели от http://autovillagecyprus.com.

Бяха препоръчани в ТрипАдвайзор. Изключително коректни. Отговарят бързо на имейл на всякакви въпроси. Спряхме се на тях, защото позволяват преминаване в турската част без допълнителни такси или глоби. Също така, депозита на място ни го задържаха от дебитна карта и ни го освободиха на секундата след като предадохме колата и я огледаха за щети. Офисът им не е на летището, но си имат трансфер до там. Единственият минус е, че имат такса за наемане и връщане извън работно време, която се плаща там на място при вземане на автомобила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mimka@, много благодаря за отговора и инфомрацията!🙏

Вие пълна застраховка ли си направихте (виждам, че е 12 евро на ден)? И колко е таксата за наемане извън работното време (ориентировъчно)?

Връзка към мнение

Не сме правили никаква допълнителна застраховка. Депозитът ни беше 800 евро. Пътищата в Кипър не са натоварени. Движението не е интензивно, освен в Никозия. Проблеми не сме имали никъде. Мисля, че 15 евро беше таксата ни за връщане сутринта в 6 часа.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 1.08.2017 г. в 16:23, Гост 45#2 каза:

Здравей,

Рано е още, затова може да не виждаш коли за твоите дати при goldcar.

Аз съм ползвал тези: http://stevenscarrentals.com/ и съм доволен - цените са с пълна застраховка и без депозити/гаранции с кредитна карта.

 

От какво е ракията, че ми стана интересно :biggrin:

Здравей,мисля да резервирам кола от сайта ,който си споделил. Ако платя пълна застраховка от тях няма да ми искат и да блокират от кредитната карта никакви пари така ли е ? Имат ли някаква наказателна такса ако върна колата в 6 сутринта,че гледам някой сайтове искат по 25 евро за това? И последен въпрос каква им е политиката за горивото?Пълно до пълно или им плащаш това което е в колата? 

Редактирано от muffytoz
Връзка към мнение

А някой може ли да препоръча пробвана рентакар компания за Пафос без гаранционен депозит?  Ровя от доста време, но и тези, които твърдят, че в цената им е включена пълна застраховка с 0 ексес, като им прочетеш общите условия също искат задържане на депозит.  Писах на elephantcar (те са едни от тези, при които уж е с включена пълна застраховка и 0 ексес), но в отговора си на практика не ми отговарят ще задържат ли депозит и ако да - за какво, а ми изпращат общите си условия, където си пише, че задържат.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 15 минути , mamamia каза:

За Кипър , да ми препоръчате рент а кар, от който сте доволни. Мерси

Ние ползвахме сега от Europcar, но категорично не съм доволна от тях. Имаше отзиви в темата за Купър за препоръчана компания за там.

Връзка към мнение
преди 15 минути , mamamia каза:

За Кипър , да ми препоръчате рент а кар, от който сте доволни. Мерси

В тази тема е питането ви за кола.

Връзка към мнение
На 1.08.2017 г. в 16:20, Polina каза:

Ползвали сме тези - Surprice car rentals. :)

Това имах предвид. Не помня къде го бях чела.

За моите дати от този сайт , обаче цената беше нереално висока и букнах през сайта на Райън. С най- добри цени бяха колите  на Europcar и на Goldcar. Подлъгах се по цената, а не от опита . Europcar  блокираха депозит от 1100€ , туй като не букнах пълна застраховка от тях и дадоха една кола като войнишка манерка. Един час се разправях с тях и най- накрая казаха , че ако много държа на друг автомобил , мога да отида на летището за смяна , но след 2-3дни. Но как да ида, при положение , че съм на 135 км  от летището. Отношението беше брутално и то само защото нямам тяхна пълна застраховка. За първи път полЗвам кола от тях и не бих повторила. В това отношение Голдкар, Бъджет, Авис , Сикст са изключително гъвкави и няма проблем, а разликата в цената не е изобщо осезаема или нереална. 

Връзка към мнение

@liliya дискутирали сме , че Europcar/Goldcar/Avis  примерно в Бари нямат нищо с тези някъде в Кипър (примерно). Всички офиси плащат франчазьорна такса и като независими, съответно имат големи различия в нивото на обслужване. Най-добрият начин да се избегнат неприятности е като се прегледат последните ревюта в нета за съответният офис и да се отсеят най-некоректните, името на бранда няма голямо значение.

Връзка към мнение

Не зная дали да препоръчам ползваната от мен в Пафо. Не че скоро няма да ги ползвам пак. Посрещна ни една рускиня, взе парите още вътре в летището и вика хайде да ви водя до колата. А колата една очукана, ударена силно отзад и багажникът не се отваря 😂 Натъпкахме куфарите през задната седалка някак 🙂 След три безсънни нощи бях и изобщо не се сетих поне за скидка да настоявам. Карай, качихме се, потеглихме, колата вървеше. Имахме после ситуации. Стигнахме Паралимни, спряхме да питаме за адреса и колата умря 😂 Някакъв полуавтоматик беше, непозната за моя мъж. След половин час звънене ни вдигнаха, оказа се, че някакво N трябва да е включено. Добре се посмяха с нас 🙂 Бяха предложили да ни я сменят когато се върнем след няколко дена в Пафос, но така и не се случи. По едно време някаква лампа светна, започна да пищи, питаме на една бензиностанция, момчето казва трябва гориво. Сипахме, въпреки че не беше лампата за гориво. Тръгнахме, това пищи още повече. Звъннахме пак в офиса, чичото вика ще дойда до час, вие ме чакайте. Мъжът ми реши да не чака, бяхме на 15 км от хотела. Прибрахме се и пак му звъня да кажа къде да дойде, вика тръгвам. След час пак му звъня, вика да, ей сега тръгвам 😂 Така и не дойде. Мъжът ми прегледа каквото можа и решихме, че е някакъв датчик за колан, поразместихме седалките, побутнахме оттук оттам и спря да пищи и свети 😂

 

http://agrentacar.com/

Връзка към мнение

Ние ползвахме thrasoscars.com и смело мога да препоръчам. Сайтът им е много дървен, но на мейл отговаря бързо. За 8 дни ни даде цена 150 евро с неограничени километри и двама шофьори, пълна застраховка, без ексес или депозит . 10 евро за бензина, който беше сложил, върнахме я празна. Не иска депозит и кредитна карта- платихме кеш при взимането на колата, на връщане я оставихме на летището с ключовете в багажника (такава беше уговорката). 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.