Прескочи до съдържание

Малко помощ за настаняване в Амстердам, септември


Фил

Препоръчани мнения

Да помоля за едно рамо за настаняване в Амстердам.
Едни приятели са си купили билети и сега са леко стреснати от цените на хотелите, та ме помолиха за помощ. 
Те са две двойки (4 човека) датите са 22-25.09 . Давайте някакви идеи, че положението не е розово, като погледнах и MMT и AirBnB ... има ли откъде другаде да изскочи заек? 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 17 минути , kgg каза:

 

На летището

Мерси 


А от летището какви са транспортните опции до центъра на града?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 26 минути , Фил каза:

Да помоля за едно рамо за настаняване в Амстердам.
Едни приятели са си купили билети и сега са леко стреснати от цените на хотелите, та ме помолиха за помощ. 
Те са две двойки (4 човека) датите са 22-25.09 . Давайте някакви идеи, че положението не е розово, като погледнах и MMT и AirBnB ... има ли откъде другаде да изскочи заек? 

 

И аз бях по същия начин стресиран след като купих евтините билети от Трансавия.

Цените на хотелите са безумни. Ние спахме в това: https://www.booking.com/hotel/nl/htl-serviced-apartments.en-gb.html

През м. юни цената беше BGN 471 за три нощи в двойна стая през Букинг - не е перфектен, но беше със сравнително ниска цена и с възможност да се стигне с градски транспорт след пристигане в Амстердам доста късно вечерта.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

 

През м. юни цената беше BGN 471 за три нощи в двойна стая през Букинг 

Това добре, но сега цената е 490, ама евро :huh:

преди 6 минути , lyube каза:

ClinkNoord hostel, много добро съотношение цена/локация/качество. Резервират по отделно легла в 4на стая и ще ги настанят заедно. 

Хмм, а не е ли голяма вероятността да не ги настанят заедно? 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Това добре, но сега цената е 490, ама евро :huh:

Леле, а аз си мислех, че през юни е скъпо...

 

преди 16 минути , Фил каза:

Мерси 


А от летището какви са транспортните опции до центъра на града?

 

От летището има влакове, метро и автобуси до къде ли не, добре е свързано. Проблем е часът на кацане и излизане от летището - ние тичахме, за да хванем последния автобус в посока Amstelveen.

Ако могат да намерят хотел в района на летището - най-добре, 4ма са, дори да трябва да хванат такси до хотела, делено на 4 няма да е много скъпо. За справка - автобусът ни струваше 5 евро на човек с билет от шофьора...

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
9 minutes ago, Фил said:

Хмм, а не е ли голяма вероятността да не ги настанят заедно? 

Според мен не. Те гледат така да разпределят хората че да се настаняват/напускат в един ден за да имат максимално много свободни стаи.

 

FAQ: Will my friends and I all be in the same room?

We do our very best to make sure you and your friends are all placed in the same room (please note, however, that we can’t be held responsible if you discover a secret snorer amongst your group!). In the unlikely event that we can’t put you all together, we’ll let you know before you arrive.


В момента имат и 10% отстъпа за резервация през техния сайт.
 

Редактирано от lub4oo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Фил каза:

Мерси 


А от летището какви са транспортните опции до центъра на града?

Тридневна карта за транспорта на Амстредам - 26 евро, включва и влака (за 17 мин до централна гара) и автобуса до летището.

https://en.gvb.nl/tickets

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме 6 души в апартамент в центъра на Амстердам за King's day. За 5 нощувки платихме 700 евро - излезе около 24 евро на човек на вечер. Не си спомням от кой сайт намерих апартамента, но имам координати на собственика, ако се някой се интересува - пишете ми на лични. Не е супер лукс, но е много голям апартамент с напълно обзаведена кухня. Има и безплатно велосипеди, но всички забележителности са на пешеходно разстояние.

Връзка към мнение

Хотелите в района на летището, особено по евтините, често нямат достъп до самото летище, а са с шатъл. Иначе от летището транспортни опции бол, влакът между Схипхол и централна гара струва 4.20 и тази цена два пъти на ден трябва да се вкара в сметките. Някои от хотелите предлагат и шатъл до центъра, но не се сещам за конкретен. 

 

Районът около Amsterdam Zuid е с добра свързаност и по-ниски цени от идеалния център, коментирали сме го и друг път. MEININGER Hotel Amsterdam City West беше препоръчван преди като добро съотношение цена/качество. 

 

Но колкото и да дълбаем цените са височки. Като за четирима, мисля че airbnb в крайна сметка ще е най-добрия вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Ние спахме за 30 евро на вечер през аирбнб на 40 км от Амстердам стая на последния етаж в една къща. Има доста обяви на подобни цени, хубавото им е, че те както са на 40км от Амстердам, така са на 40 км от всичко. Въпросът им е дали им се кара кола и да ли изобщо имат планове да обикалят страната или са се концентрирали в обиколка на Амстердам. Иначе даже и всеки ден да ходят до Амстердам с п+р за 1 евро и кола за 20тина на ден пак ти излиза на сметка. Единственият проблем е, че един трябва да кара и да не пие.

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Боян Димитров каза:

 Иначе даже и всеки ден да ходят до Амстердам с п+р за 1 евро и кола за 20тина на ден 

какво е "п+р" ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз използвах http://hansbrinker.com/amsterdam/ , букнат през ММТ. За 3 дни ми излезе към 50лв на човек, с вкл. закуска. Хостелът е ОК за мен. На добра локация, чисто е, има си контакти до главата ти, в четворната стая в която бях, си имаше и санитарен възел/баня. За тези пари направо си беше удар в десятката.

Връзка към мнение
Боян Димитров
3 minutes ago, Фил said:

какво е "п+р" ?

P+R = park + ride , обществени паркинги, където паркирането или е много евтино или безплатно. Паркингите са в покрайнините на градовете, но с удобни и безплатни връзки до центъра (след заплащане на съответната такса за паркинга)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има промоция в hrs за хотел Park Inn by Radisson Amsterdam Airport Schiphol - по 59 евро зa двойна стая. Доколкото знам, има безплатен шатъл до летището (пътува се около 20 мин.) и оттам с влак до града за 15 мин.

 

Друго, което ми хрумва, е, да се провери и в checkmyhotel. Тук има инфо за тази платформа:

 

Връзка към мнение

Аз бях резервирала това:

https://www.booking.com/hotel/nl/citizenm-amsterdam-airport.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQPCAQp3aW5kb3dzIDEwyAEM2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=6be9b685ee546c1e786d29d553496ccb

и това:

https://www.booking.com/hotel/nl/hide-amp-sleep.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQPCAQp3aW5kb3dzIDEwyAEM2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=6be9b685ee546c1e786d29d553496ccb

 

за май месец за Амстердам. В крайна сметка спахме при приятел в Амстердам. Цените са убийствени - да!

 

Пътя от летището до града е 15 минути с влак и около 1час с друг транспорт. През ноща е тегаво придвижването от там и за там. Има много хотели с прилични цени, които се водят с локация летище ... но реално са доста отдалечени от него (както беше споменато и по-горе) и буквално са по средата на нищото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, тия холандци :biggrin: 
Знаех, че се предлага спане в лодки (даже лично съм ползвал), ама то имало оферти и за купета от спални вагони    :biggrin: но и даже и за това цените са трепач :O

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

А какво всъщност се случва в този Амстердам? Аз също съм шокиран от цените на всякакви видове настаняване - хотели, хостели и airbnb. Преди 2-3 години бяхме там в хостел на ТОП място и беше нещо от типа на 20-25 евро на човек за самостоятелна 4-ка. Сега извън сезона, през октомври възможно най-евтиното е 35 евро на човек в някаква безумна стая с 18 легла. Дори хотели в крайните квартали и летището са супер скъпи. Аз поне не си спомням някъде по света такива цени - дори на места като Япония и Австралия може да се намери нещо по-изгодно, да не говорим за Европа, дори и скандинавските страни. Много странно...

Връзка към мнение

През октомври се провежда Amsterdam dance event(18-22). Ако гледаш в този период няма да намериш нищо евтино.

Въобще музикалните фестивали са доста на често там и евтините места свършват месеци по-рано. А и хотелите ги следят и допълнително вдигат цените.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Airbnb въведоха ограничение за отдаване на цели апартаменти до максимум 60 дни в годината. Естествено, това редуцира предлагането и вдига цените, както на ербнб-та, така и на хотели, хостели, всичко. Ако е комбинирано с популярен фестивал или друго събитие там, ето ти и причината за високите цени. 

 

Ограничението от 60 дни не касае Private и Shared rooms, надявам се там цените да са по-приемливи. Така че, дори да сте повече хора, може да погледнете да се разделите в 2-3 Private стаи или нещо такова. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , lyube каза:

През октомври се провежда Amsterdam dance event(18-22). Ако гледаш в този период няма да намериш нищо евтино.

Въобще музикалните фестивали са доста на често там и евтините места свършват месеци по-рано. А и хотелите ги следят и допълнително вдигат цените.

Ами, на мен ми трябва за предходната седмица и явно не е това. И аз предложих, че може да е някакъв фестивал или друг ивент, но няма нищо конкретно тогава.

Редактирано от lyubo21
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.