Прескочи до съдържание

Многото снимки в темата "В момента съм..."


Препоръчани мнения

Извинявам се, че може да съм малко рязък, но не е  много готино и никак правилно да се пускат толкова снимки с 'ниско качество' в темата 'в момента съм...'

Който иска да го прави,да си отвори отделна тема и там да пуска и прави каквото си иска...

Отдавна искам да го напиша, и дано никой не ми се обиди...

  • Харесвам 25
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, ruwenzogy каза:

Извинявам се, че може да съм малко рязък, но не е  много готино и никак правилно да се пускат толкова снимки с 'ниско качество' в темата 'в момента съм...'

Който иска да го прави,да си отвори отделна тема и там да пуска и прави каквото си иска...

Отдавна искам да го напиша, и дано никой не ми се обиди...

напълно подкрепям Оги! Понякога е необходимо да превъртиш двайсетина снимки от поредния десети ден на същото място на някой, за да видиш къде се намира друг Магеланец за първи ден. Все пак темата е  " в момента съм", а не " какво правих на днешния ден".

Извинявам се ако някой се почувства засегнат, но това вече се превърна в масова практика. Нали си имаме дневници за това....

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Ако нещо ви дразни защо не се обърнете лично.  Всеки си има своите съображения.  Понякога високото качество може да означава въобще да не се пише тук.  А с подобна покана за дневник някой съвсем би се откзал. На мен ми харесват многото снимки. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 13 минути , Asterisk каза:

Ако нещо ви дразни защо не се обърнете лично.  Всеки си има своите съображения.  Понякога високото качество може да означава въобще да не се пише тук.  А с подобна покана за дневник някой съвсем би се откзал. На мен ми харесват многото снимки. 

Няма лошо в публичното споделяне на мненията ни, които се противопоставят на нещо публично - стига да са етично поставени, както е в случая. Личните забележки не водят задължително до добро - лично мнение. Всички корекции в живота и обществото ни идват от корективни дискусии. 

 

И аз съм на същото мнение като магеланци ruwenzogi и Roje, но съм премълчавала от криворазбрана етика - макар че съм се опитвала да казвам завоалирано: защо не откриете лична тема. Защото аз лично съвсем се изгубих в тази тема... Обикновено се вдъхновявах за нови идеи или се кефех от емоцията на магеланци, но определено се злоупотребява с количеството снимки - което води до превръщане на ефекта в дефект. Качеството не го коментирам, защото не мисля, че имам право. Естетиката е размито понятие. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Без да намесвам "нискокачествените снимки", което е изключително грубо влизане, като цяло темата е за това - да споделиш къде си в момента и да пуснеш някоя и друга снимка, топли, че чак парят. Как си я представяте вие темата по-точно:

 

В момента съм... и отдолу едноредови отговори:

 

Страсбург

Ню Йорк

Париж

 

Това по-вдъхновяващо ли е? Темата без снимки ще изсъхне ужасно бързо и снимките са неразделна част от нея, точно защото могат много бързо да предадат дадена емоция. Когато сме на път често нямаме време да сядаме да пишем описания и текстове, но се надяваме чрез бързо споделяне на снимките да споделим емоцията, която изпитваме в момента. Без да се натоварваме с много описания, обработване и избиране на снимки и т.н. Разберете че тази тема е в суров и насипен вид и това и е чара. В момента, в който карате хората да се мъчат да филтрират съдържанието си пускайки в нея е момента, в който ще махнат с ръка и няма да се занимават въобще.

 

Бих казал, че отделните теми, дневници и пътеписи са подхдоящи за по-оргнизирано съдържание, в тази царува хаоса и това е част от излъчването и. Готов съм да изслушам какво ви липсва и въобще какво очаквате от подобен тип тема, но за сега не съм склонен да и слагам каквито и да е ограничения само за да се спести малко скролване с мишката. 

  • Харесвам 23
Връзка към коментар
преди 33 минути , Asterisk каза:

На мен ми харесват многото снимки. 

И на мен ми харесва да има снимки от разни и разнообразни места. Така непрекъснато се разхождам виртуално. Хората публикуват собствените си впечатления, опитвайки се да предадат емоциите, които предизвиква дадено място. Естетичските критерии са индивидуални и не могат да бъдат еднакви. Ограничавайки ги с изисквания за брой снимки според мен се губи част от удоволствието от споделянето.

Качеството пък е въпрос на техника и възможности, така че дори и да не ме радват опитимално размазани или пък направени с телефони с ниска резолюция на камерите, не бива да бъдат ограничавани с разни параметри, по мое мнение.  

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Предполагам, че това е провокирано и от моя последен пост с доста снимки (за чието качество предварително се извиних, не ми се случва често да снимам диви животни), но за съжаление Edit- бутона не функционира след определен брой часове. Ако @Георги може да остави тази функция за повече време, ще си изтрия част от нещата, а по принцип ще гледам занапред да се ограничавам в броя на снимките (качеството няма как да го подобря, такива са ми уменията и техниката). Извинявам се още веднъж :))

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги каза:

Без да намесвам "нискокачествените снимки", което е изключително грубо влизане, като цяло темата е за това - да споделиш къде си в момента и да пуснеш някоя и друга снимка, топли, че чак парят. Как си я представяте вие темата по-точно:

 

В момента съм... и отдолу едноредови отговори:

 

Страсбург

Ню Йорк

Париж

 

Това по-вдъхновяващо ли е? Темата без снимки ще изсъхне ужасно бързо и снимките са неразделна част от нея, точно защото могат много бързо да предадат дадена емоция. Когато сме на път често нямаме време да сядаме да пишем описания и текстове, но се надяваме чрез бързо споделяне на снимките да споделим емоцията, която изпитваме в момента. Без да се натоварваме с много описания, обработване и избиране на снимки и т.н. Разберете че тази тема е в суров и насипен вид и това и е чара. В момента, в който карате хората да се мъчат да филтрират съдържанието си пускайки в нея е момента, в който ще махнат с ръка и няма да се занимават въобще.

 

Бих казал, че отделните теми, дневници и пътеписи са подхдоящи за по-оргнизирано съдържание, в тази царува хаоса и това е част от излъчването и. Готов съм да изслушам какво ви липсва и въобще какво очаквате от подобен тип тема, но за сега не съм склонен да и слагам каквито и да е ограничения само за да се спести малко скролване с мишката. 

Аз лично нямах предвид да се "регулира" темата, а изразих моето лично мнение. Темата си я "представям" точно като отражение на емоционалния ни статус, а не заливане с десетки снимки. Дори и снимки не е речено, че трябва да има, макар че те често са най-добрия мозъчен стимулатор. Отделно, че снимките наистина се губят във времето в тази огромна тема... 

 

А иначе под линия признавам, че се опитвам да избягвам да критикувам, защото сякаш не е в духа на форума - макар че съм вадила горещи кестени и после леко съм съжалявала, просто в момента се възползвах от смелостта на двамата магеланци.

 

 

Връзка към коментар

Аз мисля, че 3,4 снимки са достатъчни да предадат моментната емоция. А иначе, аз тази тема много я мразя, защото понякога я ровя с часове да открия нещо в нея. Така, например беше случая с постовете на Теди от Етиопия и ходенето и до Женева за визите.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 минути , Rainy каза:

Темата си я "представям" точно като отражение на емоционалния ни статус, а не заливане с десетки снимки.

Т.е. не допускаш емоционалния статус да изисква пускане на десетки снимки? :) Значи, ако е критика, нека е конструктивна. Какво може да се направи според вас по въпроса? Да следя кой колко пише в нея и да забраня всеки да пуска пореден ден от същото място? Или да хвана и да броя снимките и след третата надолу да ги трия? Или пък просто да приемем, че точно толкова колкото е шарена темата, точно толкова сме шарени и ние с разбиранията и възприятията си и може би най-доброто е да не налагаме изкуствени ограничения точно на темата, която е израз на цялото многообразие във форума?

 

преди 4 минути , slujitel каза:

Аз мисля, че 3,4 снимки са достатъчни да предадат моментната емоция. А иначе, аз тази тема много я мразя, защото понякога я ровя с часове да открия нещо в нея. Така, например беше случая с постовете на Теди от Етиопия и ходенето и до Женева за визите.

В случая това не е твой проблем или на темата, проблемът е, че ценна информация е пусната на неправилното място. Колкото и време дневно да прекарвам в опити за подреждане, с толкова хора накуп е работа за пълен работен ден. В тази тема никога не трябва да се предполага да има информация подпомагаща бъдещо пътуване. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги каза:

Т.е. не допускаш емоционалния статус да изисква пускане на десетки снимки? :) Значи, ако е критика, нека е конструктивна. Какво може да се направи според вас по въпроса? Да следя кой колко пише в нея и да забраня всеки да пуска пореден ден от същото място? Или да хвана и да броя снимките и след третата надолу да ги трия? Или пък просто да приемем, че точно толкова колкото е шарена темата, точно толкова сме шарени и ние с разбиранията и възприятията си и може би най-доброто е да не налагаме изкуствени ограничения точно на темата, която е израз на цялото многообразие във форума?

Сигурно е така :) Просто исках да кажа, че темата за мен отдавна не е това, което беше. Вероятно просто трябва да не я следя, ако ме дразни нещо в нея. Исках да изразя лично мнение.  

Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги каза:

 Какво може да се направи според вас по въпроса? Да следя кой колко пише в нея и да забраня всеки да пуска пореден ден от същото място? Или да хвана и да броя снимките и след третата надолу да ги трия?

Колкото и време дневно да прекарвам в опити за подреждане, с толкова хора накуп е работа за пълен работен ден.

а ти защо го приемаш толкова лично, сякаш някой иска нещо конкретно от теб? аз схванах апела на Оги като призив към форумните участници, и дълбоко съм убедена, че общество с подобно качество хора може успешно и да се саморегулира в това отношение,, постът на Деница в тази тема го доказа :)

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги каза:

Или пък просто да приемем, че точно толкова колкото е шарена темата, точно толкова сме шарени и ние с разбиранията и възприятията си и може би най-доброто е да не налагаме изкуствени ограничения точно на темата, която е израз на цялото многообразие във форума?

Според мен, не би могло да се каже по- добре от това.:)

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
В момента, antea каза:

а ти защо го приемаш толкова лично, сякаш някой иска нещо конкретно от теб? аз схванах апела на Оги като призив към форумните участници, и дълбоко съм убедена, че общество с подобно качество хора може успешно и да се саморегулира в това отношение,, постът на Деница в тази тема го доказа :)

Когато се пише нещо от рода на "Който иска да го прави,да си отвори отделна тема и там да пуска и прави каквото си иска..." няма как да не се намеся. Знам, че много хора вярват в саморегулацията, пълната свобода и т.н., но не е това начинът по който аз действам конкретно тук. Когато има подобни призиви, най-мекия вариант е да се намеся по този начин, по който го правя тук и сега. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

честно казано, тогава не искам и да си представям най-твърдият вариант... според мен сериозно подценяваш интелекта на аудиторията в опит да тушираш без нужда някакъв предполагаем конфликт

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , antea каза:

честно казано, тогава не искам и да си представям най-твърдият вариант... според мен сериозно подценяваш интелекта на аудиторията в опит да тушираш без нужда някакъв предполагаем конфликт

Ще си позволя да не се съглася, защото все пак повечето неща гледам да ги решавам 1:1 и да не достигат въобще до повечето от вас. Но си погледни фейсбук профилът, групите в които участваш там, други форуми, дискусиите под любимите ти сайтове и т.н. Всички, които имат аудитория повече от "една маса приятели сме се събрали тук". В колко от тях конфликтите се решават по интелигентен начин без външна намеса? Поддържането на ред не става от само себе си.

 

И спирам тук с този въпрос, темата все пак е в за "В момента съм...". Парадокс е да дискутираме колко ненужно строг е контрола баш в тема, която апелира към по-строг контрол. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Съжалявам, ако съм отегчила някого с многото на брой снимки, които пуснах. Ако искате да има ограничение в броя на снимките, просто го напишете в първия пост.

Това е една от малкото теми, които следя. За мен е доста трудно да търся и откривам различна тема за всяко нещо, пък и да я изчитам от началото. Предпочитам да си следя всичко накуп.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 57 минути , Георги каза:

 

 

В случая това не е твой проблем или на темата, проблемът е, че ценна информация е пусната на неправилното място. Колкото и време дневно да прекарвам в опити за подреждане, с толкова хора накуп е работа за пълен работен ден. В тази тема никога не трябва да се предполага да има информация подпомагаща бъдещо пътуване. 

Ами те разговорите просто се завръзват ей така, покрай една снимка, или едно изречение, или човек пише какво е видял, или му се е случило през деня и нещата се получават от самосебе си. Не мисля, че някой има вина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , dechy каза:

Съжалявам, ако съм отегчила някого с многото на брой снимки, които пуснах. Ако искате да има ограничение в броя на снимките, просто го напишете в първия пост.

Това е една от малкото теми, които следя. За мен е доста трудно да търся и откривам различна тема за всяко нещо, пък и да я изчитам от началото. Предпочитам да си следя всичко накуп.

Няма за какво да се извиняваш, не си нарушила правило, било то писано или неписано, така че действай както ти е комфортно в тази тема. Снимките, които се пускат тук са едно от богатствата на форума и в момента сигурно от месец се главоблъскам как да решавам дилемата със увеличаващия се размер на сървъра. Всякакви решения на всякакви цени, нито едно от тях не включва ограничения за качване на снимки. 

 

преди 16 минути , slujitel каза:

Ами те разговорите просто се завръзват ей така, покрай една снимка, или едно изречение, или човек пише какво е видял, или му се е случило през деня и нещата се получават от самосебе си. Не мисля, че някой има вина.

В този случай, ако не откриваш информацията просто пускаш нова тема за Визи за Етиопия и тагваш Теди вътре. Едва ли ще ти откаже да потвори пак :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Смятах, че темата "В момента съм в..." е нещо като check in статусите във Фейсбук- хвалиш се набързо къде си без много подробности. 

 

Пазя си скорошен спомен от отварянето й една сутрин. За няма и две минути загуба на wifi и глупостта да забраня преноса на данни в роуминг, до ден днешен съм обект на забавни подмятания по повода :) :

 

IMG_20170805_133800.thumb.jpg.4b6c003a2e874e4f581be5ff8af1bbf5.jpg

Редактирано от Sju
Връзка към коментар
преди 17 минути , Георги каза:

 

В този случай, ако не откриваш информацията просто пускаш нова тема за Визи за Етиопия и тагваш Теди вътре. Едва ли ще ти откаже да потвори пак :)

Информацията си е надлежно написана в тема, предполагам Служител е търсила повече снимки и описание към тях. :)

 

По темата и аз като видя повече от 6, 7 снимки започвам да скролвам, но не бих тръгнала да ограничавам хората.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Не се хващайте за нискокачествените снимки. Те в случая не са важното. Важното е , че хората 30 дни си правят дневник в не точната тема

В случая няма абсолютно никакво правило, което да ограничава броят на снимките в даден пост там, колко често имаме право да пишем в тази тема и след кой момент трябва да се пуска дневник. Обмисляйки ситуацията, нямам и намерение да въвеждам такова правило с оглед на това, че първо създава предпоставка за за засегнати хора, второ ще натовари излишно и мен и всички модератори, трето намирам го за абсолютно ненужно и излишно, и четвърто - проблемът, ако го имаш за такъв, се решава с едно по-настоятелно скролване с мишката. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.