Прескочи до съдържание

Такса при плащане с банков превод в Уиз


Препоръчани мнения

Одисеята с банковия превод все още не е преключила.След няколко опита да се свържа с импулсния телефон на WIZZ,( бях вечно втори на опашката), все пак се свързах.Обясних си проблема  и те решиха, че все пак искат да ми вземат паричките.Изпратиха ми  на мейла българска сметка по която да преведа парите за резервацията, но в 10:00ч. тази сутрин.Трябваше с рингс да преведа парите, защото срока е до 12:30ч.Сега чакам потвърждение на резервацията.

Връзка към коментар

Одисеята с банковия превод все още не е преключила.След няколко опита да се свържа с импулсния телефон на WIZZ,( бях вечно втори на опашката), все пак се свързах.Обясних си проблема  и те решиха, че все пак искат да ми вземат паричките.Изпратиха ми  на мейла българска сметка по която да преведа парите за резервацията, но в 10:00ч. тази сутрин.Трябваше с рингс да преведа парите, защото срока е до 12:30ч.Сега чакам потвърждение на резервацията.

 

Принципно не е абсолютно задължително да стане в 24 часовия срок. Много резервации за живи 3-4 дни след като са направени, те уиз са наясно, че банковите преводи се случва да се забавят. ОК ще си :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

5 дни - пишеше го някъде в сайта.

Бъркаш 5-те дни за получаване на потвърждение на вече платената резервация, с 1 работен ден за извършване на плащането. ;)

Това ако четем какво пише в сайта.

Плащането трябва да се извърши до 1 банков ден след като е направена резервацията, иначе тя ще бъде отменена.
Ако телефонният номер за контакт, въведен при предварителната резервация, е невалиден, Wizz Air може да отмени резервацията.
Всички разходи, свързани с плащането с банков превод, се поемат от клиента. Сумата в банковия превод трябва да покрива пълната сума на резервацията. В случай че полученото плащане не покрива пълната сума на резервацията, тя ще бъде отменена.
Ако желаете да платите с банков превод, трябва да направите резервация най-малко 14 дни преди пътуването.
В случай че не получите потвърждение на резервацията си до 5 работни дни след като сте направили банковия превод, моля свържете се с Телефонния център, за да проверите дали плащането Ви е получено.

Иначе Жоро е абсолютно прав. От практиката всеки знае, че и 2 дена след резервацията да се извърши банковия превод, резервацията се потвърждава. Понякога и 3-4 дена по-късно минава.

 

Принципно не е абсолютно задължително да стане в 24 часовия срок. Много резервации за живи 3-4 дни след като са направени, те уиз са наясно, че банковите преводи се случва да се забавят. ОК ще си :)

Връзка към коментар

Един път при резервация в Уиз, без да погледна и без да искам, съм "избрала" да платя в евро. Оказа се, че Уиз си имат свой собствен, специален обменен курс евро-лев. После трябваше да ходя да преведа разликата между техния и фиксирания курс.

 

От октомври насам съм платила 3 полета чрез банков превод, внасяйки сумата в ДСК и нито съм попълвала формуляри на ръка, нито съм плащала такса на банката.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, за да не отварям нова тема, реших да ви питам в тази. Ако сега резервирам билети с плащане по банков път, а утре излязат по-добри цени за същите или други дати, може ли да резервирам и другите и да платя само вторите /с Уиз клубна карта съм, затова отпада варианта с втори акаунт/. Имам спомени, че можеше до 2 резервации изчакващи плащане, но не съм сигурна. И след колко време ще отпадне първата /в случай, че реша да направя и трета резервация/?

Връзка към коментар

Нямам опит, но при същите обстоятелства втората резервация бих платил с карта (назаем от приятел, ако нямам и т.н., но предполагам, че би било проблем и само втората да се плати по банков път). А доколкото съм чел - резервацията пада след около седмица (поне при мен бе така, т.к. веднъж просто резервирах, за да помисля на... трезва глава :D ). Но при някои и повечко време.

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, за да не отварям нова тема, реших да ви питам в тази. Ако сега резервирам билети с плащане по банков път, а утре излязат по-добри цени за същите или други дати, може ли да резервирам и другите и да платя само вторите /с Уиз клубна карта съм, затова отпада варианта с втори акаунт/. Имам спомени, че можеше до 2 резервации изчакващи плащане, но не съм сигурна. И след колко време ще отпадне първата /в случай, че реша да направя и трета резервация/?

Здравей,

Според мен няма никакъв проблем да направиш втора резервация и да си платиш само нея. Аз съм имала три активни и непотвърдени резервации едновременно и нямах никакви проблеми с това. Две от тях бяха за една и съща дестинация, с едни и същи пътници и еднаква дата на връщане. Първата резервация, която няма да платиш, ще изчезне след няколко дни. И аз съм с клубна карта.

Редактирано от desislavna
Връзка към коментар

Да, няма проблем, обаче три резервации висящи е неплатени е невъзможно да има. Ограничението е до две. Единствено ако платиш едната можеш да направиш трета. :)

Връзка към коментар

Възможно е и да не си спомням добре, че били трите едновременно непотвърдени, но тогава резервирах две дестинации горе-долу по едно и също време. :)

Връзка към коментар

Благодаря ви, направих резервация сега и мисля да я платя в понеделник. А дотогава ще дебна, ако изскочи по-добра цена :)

 

Колко е точно гратисния период не е много установено и да не стане така, че да платиш резервация, а те после да не ти я потвърдят заради многото чакане. Така ще имаш изпратени пари, няма да имаш насрещни полети и една голяма каша ще стане... Някой наскоро беше казал, че от колцентъра му казали "Има клонове на ДСК, които работят в събота, това не е извинение". 

 

Вероятно няма да имаш проблем, но все пак едно наум :)

Връзка към коментар

За София може не е извинение, но за малки градчета като моето няма начин. От петък за понеделник не би трябвало да има проблем. Надявам се :)

От петък за понеделник е многократно потвърдено, че няма проблем! :)

Редактирано от Mary
Връзка към коментар

Дали може резервация направена с плащане по банка да бъде трансформирана в плащане с карта, някой дали е имал такъв казус?

Само предполагам, че е възможно, но след разговор по импулсния телефон...

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте искам да попитам нещо, прочетох темата и понеже резервирам за първи път, да ви питам дали правилно съм разбрала.

 

Искам да резервирам двупосочен билет Сф - Испания - Сф за края на септември

 

Мога ли да резервирам и да платя с карта сега само Испания - Сф ..  А Сф- Испания да го пусна с банков превод, за да помисля още 24 часа до утре дали ще падне цената понеже днес се покачи. И ако утре не се е понижила ще платя превода, а ако се е понижила, да резервирам нова резервация с карта и превода да го оставя неплатен.

 

Малко объркано май го написах.

Връзка към коментар

Можеш , но трябва да са на отделни резервации. Правиш една Испания-София и я плащаш сега с картата ,  правиш втора София-Испания и за нея избираш банков превод. Никакъв проблем ;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.