Прескочи до съдържание

Такса при плащане с банков превод в Уиз


Препоръчани мнения

Искам да резервирам двупосочен билет Сф - Испания - Сф за края на септември

 

Мога ли да резервирам и да платя с карта сега само Испания - Сф ..  А Сф- Испания да го пусна с банков превод, за да помисля още 24 часа до утре дали ще падне цената понеже днес се покачи.

Само да вметна, че вероятността отсега нататък цена на билет за края на септември да се понижи е много, много малка. ;) По-скоро цената само ще се повишава.

Единствено ако се появи някое от периодичните 20% намаления, обаче нищо чудно цената на билета да се повиши с повече от 20%, докато(ако) се появи такова намаление. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря, а дали приема Меастро Дебитна карта Уиз и ако сметката е в лева , а билета в евро просто от банката обръщат парите нали така?

Да , остави банката да ги обърне, защото курса на Wizz е много неизгоден.

Връзка към мнение

Прецаках се да направя 2 резервации за двата билета и ги избрах с банков превод. А вие тук сте писали сега, че нямам право да започна трета като тези са неплатени.

 

Въпросът ми е мога ли да се регистрирам с друго потребителско име или на друг човек да се регистрира и да ми направи нова резервация.

Връзка към мнение

Прецаках се да направя 2 резервации за двата билета и ги избрах с банков превод. А вие тук сте писали сега, че нямам право да започна трета като тези са неплатени.

 

Въпросът ми е мога ли да се регистрирам с друго потребителско име или на друг човек да се регистрира и да ми направи нова резервация.

Ако не използваш клубно членство можеш да си направиш и друг акаунт(само предполагам, че трябва да е от различен мейл) и да си направиш новата резервация.

Връзка към мнение

Е ако е така ще е супер, дали няма да ми направят проблем нещо? Нова регистрация с моите си имена и данни нали, а не на някои познат да се регистрира и после да резервирам билет с неговата?

Връзка към мнение

Е ако е така ще е супер, дали няма да ми направят проблем нещо? Нова регистрация с моите си имена и данни нали, а не на някои познат да се регистрира и после да резервирам билет с неговата?

 

То пак като се стигне до въвеждане на имена на пътници ще трябва да дадеш твоите, така че особена разлика няма. Просто имейла да е различен и така. 

Връзка към мнение

А защо в таблицата с цените пише за втория билет за връщане пише 49 евро и като го цъкна за да го регистрирам става на 59 евро без да съм добавяла нищо друго.

 

Да не би да се е покачила цената и да не е сменена в първата таблица

Връзка към мнение

А защо в таблицата с цените пише за втория билет за връщане пише 49 евро и като го цъкна за да го регистрирам става на 59 евро без да съм добавяла нищо друго.

 

Да не би да се е покачила цената и да не е сменена в първата таблица

Едва ли това ще да е причината.

Ти къде цъкаш? Да не би да сменяш цената с клубна карта в цена без клубна карта. Дай повече инфо, за да проверим какви са цените. Имаш ли закупена Клубна карта за намаление?

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте, ще ми помогне ли някой, защото се обърках. :( 

 

Моля за информация ще трябва да платя билета си с банков превод и вие тук пишете, че се плаща в ДСК без такса.. и в сайта на уиз след закупуването на билет ми изписва:

 

Информация за сметката:

Citibank N.A. Sofia Branch - SWIFT код: CITIBGSF

Международен и местен номер на сметка: 
BG32CITI92501041800600
Бенефициент: Wizz Air Hungary Ltd.

 

Тази сметка не е ли в Сити Банк, пак ли от ДСК трябва да я пускам?

 

 

А по имейла в инструкциите пише:

 

 

За банков превод са налични следните банкови сметки:

    • SWIFT код: CITIBGSF

    Международен и местен номер на сметка: BG32CITI92501041800600
    Подробности за сметка: Wizz Air Hungary Ltd.

    • SWIFT код: STSABGSF

    Международен и местен номер на сметка: BG52STSA93000010455269
    Подробности за сметка: Wizz Air Hungary Kft

По коя от двете сметки трябва да превеждам втората е на ДСК нали? 

Връзка към мнение

Здравейте, ще ми помогне ли някой, защото се обърках. :(

 

Моля за информация ще трябва да платя билета си с банков превод и вие тук пишете, че се плаща в ДСК без такса.. и в сайта на уиз след закупуването на билет ми изписва:

 

Информация за сметката:

Citibank N.A. Sofia Branch - SWIFT код: CITIBGSF

Международен и местен номер на сметка: 

BG32CITI92501041800600

Бенефициент: Wizz Air Hungary Ltd.

 

Тази сметка не е ли в Сити Банк, пак ли от ДСК трябва да я пускам?

 

 

А по имейла в инструкциите пише:

 

 

За банков превод са налични следните банкови сметки:

    • SWIFT код: CITIBGSF

    Международен и местен номер на сметка: BG32CITI92501041800600

    Подробности за сметка: Wizz Air Hungary Ltd.

    • SWIFT код: STSABGSF

    Международен и местен номер на сметка: BG52STSA93000010455269

    Подробности за сметка: Wizz Air Hungary Kft

По коя от двете сметки трябва да превеждам втората е на ДСК нали? 

Може да платиш в ДСК. Или да платиш в Ситибанк.Откъде си, има ли клон на Ситибанк около тебе? Аз плащам в ДСК. А най-последно платих с кредитна карта. Информацията, че няма такса в ДСК е стара и вече не е актуална..Последно имаше такса 2,50 лв.

Връзка към мнение

Когато аз съм плащала по банков път, съм нареждала плащането от банката, в която имам сметка, към една от посочените сметки.

Таксата беше някакава малка, но ми спести ходене до някоя от посочените банки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи на коя служителка си попаднала. 

Преди 10 дни обикалях три офиса на ДСК, за да се върна в Мола на Стамболийски- само там не ми поискаха такси за плащане. В офиса на банката на Алабин искаха да се бръкна и с евро, защото цената на полета Наполи -София беше в евро. Размятаха ми някакви вътрешни правила, според които се плащала такса за вноска по чужда сметка (което не е лишено от логика). 

Все пак минах метър и не платих нищо. 

След тази одисея обаче проверих, че е паднала таксата за плащане с кредитна карта през сайта. Та занапред - директно ще плащам и няма да обикалям по банки. 

Връзка към мнение

Може да платиш в ДСК. Или да платиш в Ситибанк.Откъде си, има ли клон на Ситибанк около тебе? Аз плащам в ДСК. А най-последно платих с кредитна карта. Информацията, че няма такса в ДСК е стара и вече не е актуална..Последно имаше такса 2,50 лв.

В Ситибанк не може да се плати - има само един клон в офисите на Мол Сердика и те се занимават с бизнес клиенти. Иначе всеки може да си пусне превод от собствената сметка към сметката на Уиз в Сити (или ДСК) и ще му излезе от 1,20 до 2,50 в зависимост от банката и/или начина на плащане - с платежно или по електронен път)

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Имам малко тъп въпрос, но по-добре да го задам и да се посрамувам малко, отколкото да си бия главата по-късно :).

За еднопосочен полет на Уиз от Катания до София цената е около 360Е (грубо 700-710лв). Ако променя цената да е в лева става 760 или 50 лева горница. 

Понеже резервацията ще е на по-късен етап, а плащането е последната стъпка от резервиране, не мога да проверя сам дали ще е възможно да платя с бг дебитна карта (левова) цената посочена в евро по курса на банката и да си спестя "трънския" курс на Уиз? 

Мерси предварително!

 

ПС Досега винаги съм плащал с банков превод (първо ходех на гише, а последните няколко пъти през онлайн банкирането).

 

 

Връзка към мнение

Мерси за бързия отговор. Това е цена за трима  (около 230лв на човек). Сравнявах цените, но за този период разликата с АлИталия е минимална, а предвид, че ще сме с дете предпочитаме директен полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги се плаща във валутата в която ти дава сайта респективно валутата на страната от който е полета и какво значение,че плащате с левова карта банката Ви ще сметне по техния си курс колко евро са това.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някаква идея колко най-много би се забавил банков превод от Немска банка, днес е 5ти ден и парите още не са били пристигнали доста странно?!

Всички банкови преводи са ми идвали на следващия ден, максимум на втория.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.