Прескочи до съдържание

Да вземам ли DSLR фотоапарат в Рио, Буенос Айрес, Сантиаго и Монтевидео?


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Много благодаря за точните и информативни отговори!

 

Хотелът ти в Копакабана (от покривната тераса, на който имаш публикувана снимка) спомняш ли си как се казваше? Хубавото от тази тераса е, че могат да се правят изгреви и залези без да се слиза на улицата и хотела е на първа линия... Аз буквах един в Ипанема, но мога да го откажа без да ми струва нищо. От гледна точка на сигурност района на Копакабана съпоставим ли е с този на Ипанема?

 

Надявам се да отидеш на дестинация, на която съм ходил и да мога и аз да ти помогна със съвет...

Връзка към мнение

Хотела е JW Marriott, ама само за едни снимки не мисля, че си струва. Подобна гледка вероятно има и от други, има и жилищни сгради с апартаменти под наем на първа линия. Снимката не е от стаята, а от покрива, където е басейна.

(Аз тоя хотел не съм го плащал в кеш, а със сертификат от промоция)

Копакабана и Ипанема са общо взето подобни като сигурност, Ипанема е малко по-нов и мисля, че има по-популярни места като ресторанти примерно...

То на картата се вижда къде са фавелите

Untitled.jpg

(Не бих казал, че е прекалено близо, нормално е за Рио. Бил съм в хотел, на 30м от който започва улица, отиваща към същата фавела - Кантагало, и имаше денонощно бронетранспортьор там).

Връзка към мнение

@ neuromancer Благодаря още веднъж за отговора, Marriott ми идва много като цена, иначе точно такива покривни тераси са най-добри за снимки - в повечето случаи има гледка на 360 градуса. Има някои опции в Копакабана за студиа под наем с гледка от висок етаж даже малко по-евтини от Hotel Vermont, но бих предпочел да имам нормална хотелска рецепция и място за оставяне на багажа последният ден докато стане време за полета.

 

Фавелата Кантагало наистина е стряскащо близо, но явно това си е стандартно положение в Рио...

 

Поздрави!

 

П.П. Снимките в горният пост също са много хубави, особено тази от въжената линия на Pao de Acucar.

 

За това летище Santos Dumont гледах дали няма полети от Игуасу, но нямаше (поне на ТАМ), там май кацат само от Сао Паоло полетите (или предимно от там), иначе предполагам, че много хубава гледка се вижда при кацане.

 

Хеликоптер в Рио си е голямо изкушение, за колкото и кратко да е, стига да е хубаво времето и да може да се хване статуята на Христос отгоре заедно с панорамата на града и залива, ако все още имам апарат, може и да се пробвам :) :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Малко да допълня със снимки от кацане на летище Santos Dumont. Нещо не се получиха, май трябваше със цифровата сапунерка да снимам. Самолета прави един голям кръг над Рио и залива Гуанабара. Място F e най-добре като изглед.

Корковадо със статуята на Христос

84280008.JPG

Вляво Pao de Acucar, вдясно плажовете Фламенго и Ботафого

84280007.JPG

Залива Гуанабара

84280003.JPG

Ilha das Cobras със военната база

84280002.JPG

Летището

84280001.JPG

 

Има доста полети на всички бразилски компании до това летище, но не международни. Летището е близо до центъра, с удобни хотели, ако сте там по бизнес (не е толкова близо до Копакабана и Ипанема). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Станали са си снимките, какво искаш от самолет и през прозорец? Някое и друго отражение се вижда само... Много са хубави даже, жалко, че ТАМ нямаха от Фоз до Игуасу до това летище полети, голям мерак имах да кацна на него...

Връзка към мнение

Мерси много за отговора, за Кейп Таун ще те питам в отделна тема, имам билети за средата на Май (British Airways предлагат добра оферта от София, та реших да го включа към Крюгер, Ботсуана и водопадите Виктория).

 

На въпроси за Южна Африка отговаряме всякакви.

Само попитай  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На въпроси за Южна Африка отговаряме всякакви.

Само попитай  :)

Много благодаря, нека да понаближи и ще те питам, да свършим Южно Американското пътуване поне :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко снимки със старият DSLR (до момента не са ми го взели, остават още 3 дни в Рио).

 

Малко нощни от Захарната глава:

 

post-794-0-98497400-1385856238_thumb.jpg

 

post-794-0-60839500-1385856260_thumb.jpg

 

Залез пак от там:

 

post-794-0-86022600-1385856340_thumb.jpg

 

post-794-0-13328500-1385856369_thumb.jpg

 

Малко от Корковадо:

post-794-0-43351900-1385856440_thumb.jpg

 

post-794-0-43554800-1385856476_thumb.jpg

 

 

Малко от Игуасу водопадите (Аржентинска страна):

 

post-794-0-93731000-1385856767_thumb.jpg

 

post-794-0-22796200-1385856796_thumb.jpg

 

post-794-0-41443600-1385856827_thumb.jpg

 

От Бразилска страна:

post-794-0-39104100-1385856873_thumb.jpg

 

post-794-0-52946600-1385856895_thumb.jpg

 

post-794-0-14886300-1385856917_thumb.jpg

 

post-794-0-54761900-1385856950_thumb.jpg

 

Поздрави и благодарности на всички, помогнали със съвети и мнения!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

На въпроси за Южна Африка отговаряме всякакви.

Само попитай  :)

Имаш изключителни снимки, поразгледах ти някои от албумите на Гугъл+, особено онзи вулкан в Конго (бях го видял на един от филмите на Дейвид Атънбъро за Африка и се разстърсих къде е)! Като имам време ще ги видя всичките...

Връзка към мнение

Кофти (дъждовен) ден в Рио :( :( Ще видим неделният хипи пазар в Ипанема и след обяда до Нитерой (зер съм платил частен тур предварително)...

Връзка към мнение

Малко снимки със старият DSLR (до момента не са ми го взели, остават още 3 дни в Рио).

Много добри снимки. Виждам, че си уцелил времето досега поне. A иначе сега все пак е дъждовния период, без дъжд няма да мине.  :)

Връзка към мнение

Много добри снимки. Виждам, че си уцелил времето досега поне. A иначе сега все пак е дъждовния период, без дъжд няма да мине.  :)

Да, имахме голям  късмет с времето, навсякъде слънчеви дни с изключение на Монтевидео, където беше облачно, но в такъв случай се казва само едно "берекет версин" :)  Върнахме се по живо по здраво, без инциденти.

 

Много ти благодаря лично за всичката информация за Бразилия, Аржентина и Чили, която предостави!

 

Поздрави!

Връзка към мнение

И сега като си се върнал - всичките притеснения имаха ли някакво основание?

Ами от сегашна гледна точка нямаха основания, защото всичко мина добре, но ако не беше станало така, нямаше да съжалявам толкова да се разделя с по-старият апарат. Освен това бях и по-спокоен, в Рио из центъра си ходех с апарата в ръка без калъф даже (е, и с гид де).

 

Моите лични впечатления са, че не е много опасно, но истината е, че има много хора, които са били жертва на насилствени обири из Буенос Айрес и Рио де Жанейро и всички те са си мислели, че е ОК до момента, в който им се случи. Човек никъде не е застрахован, но като цяло няма такива репорти за повечето държави в света - на мюсулманите и будистите религията им забранява да крадат, другаде пък имат много сурови закони, в латинска америка има доста бедност, корупция + латино темперамент...

 

Големият майтап беше, че не съм поглеждал старият апарат от 2 години и чак в Буенос Айрес видях, че сензора е ужасно мръсен, та го чистих с подръчни материали - чист спирт и тампони за уши :) :)

 

Сега започвам да обсъждам с @домосед Кейп Таун, че там още по-опасно :) :)

 

П.П. А, влязох и във фавела (Санта Марта) и правих малко снимки:

 

post-794-0-84014900-1386189183_thumb.jpg

 

post-794-0-95619100-1386189205_thumb.jpg

 

post-794-0-17396400-1386189249_thumb.jpg

 

Мозайката и паметника на Майкъл Джаксън, през 1996 е снимал тук клипа "They Don't Care About Us". Тогава се е налагало кметството да поиска разрешение от нарко-босовете за да се снима във фавелата:

 

post-794-0-39847700-1386189486_thumb.jpg

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега започвам да обсъждам с @домосед Кейп Таун, че там още по-опасно :) :)

Ще бъдете ли така добри да споделяте в темичка, моля. Нещо от сорта на "Говорим си за Южна Африка", напр.  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами добре, ще отворя тема по някое време, пътуването е все пак чак през месец Май, здраве и живот...

Връзка към мнение

И сега като си се върнал - всичките притеснения имаха ли някакво основание?

Абе винаги е по-добре да вземеш предпазни мерки, отколкото да съжаляваш после. Той ако се беше притеснил чак прекалено, нямаше да тръгне :)  

Връзка към мнение

Абе винаги е по-добре да вземеш предпазни мерки, отколкото да съжаляваш после. Той ако се беше притеснил чак прекалено, нямаше да тръгне :)  

Ами не знам, аз съжалявам за пропуските си обикновено. И се притеснявам много повече в България, отколкото другаде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами не знам, аз съжалявам за пропуските си обикновено. И се притеснявам много повече в България, отколкото другаде.

В България се сливаш с тълпата, на други места (особено далечни) колкото и да го раздаваш небрежно, на един опитен крадец си му напълно ясен. Погледни ми списъка с държавите, за пръв път се притеснявах за фотоапарат. М-у другото, за пръв път ни джобят куфар при изгубен багаж (в Аржентина), липсват неща, сега се разправям с LAN. Да видим и тази застраховка "Travel Nomad" колко тежи, вчера пуснах клейм по електронна поща.

 

Важното е, че станаха добри снимки и със старият апарат. Не бива да забравяме също, че Никон Д50 с китов обектив може и да не привлече вниманието на "специализиран" крадец (има такива, които са наясно с модели апарати и обективи, даже крадат "по поръчка"), но за Никон Д700 с 24-70 мм, ф:2.8 обектив със сигурност би се пробвал :)

 

Една жена в Буенос Айрес (най-вероятно част от екип) се пробва - заспъва се да пада със засилка от 10 метра точно с-у мен, но я хванах здраво за двете китки, а жена ми веднага застана да ми пази гърба :) :) Това е стар номер, като тези с горчицата и кетчупа... Има още 10-15 познати сценария от рутинният "репертоар", останалите са "вариации на тема..." :) :) :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На въпроси за Южна Африка отговаряме всякакви.

Само попитай  :)

Домосед здрасти, пуснал съм един тред с въпроси за ЮАР, водопада Виктория и Ботсуана в темата за Африка, бих бил благодарен като имаш време да хвърлиш едно око и да си кажеш мнението по зададените въпроси, това са на първо време, постепенно ще питам и за други неща :) Не слагам линк, защото има вероятност Георги да смени заглавието, тогава ще се смени и УРЛ...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Евала за снимките , а то ако ти е писано и в Банско ще ти откраднат фотото та било то 199 лв или 10999 лв . Мен в Монтевидео 10 тина деца на по 8-12 години ми налетяха да ме ограбват и то в най центъра и пълно с хора ...така че смело напред и ако е  писано ще стане . Аз лично не бих рискувал с 8000 лв апарат в латинска америка (освен в Чили)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Евала за снимките , а то ако ти е писано и в Банско ще ти откраднат фотото та било то 199 лв или 10999 лв . Мен в Монтевидео 10 тина деца на по 8-12 години ми налетяха да ме ограбват и то в най центъра и пълно с хора ...така че смело напред и ако е  писано ще стане . Аз лично не бих рискувал с 8000 лв апарат в латинска америка (освен в Чили)

Мерси за поста. Ние се върнахме без инциденти, но и не носех най-добрият си апарат и обективи.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Тък като и на мен ми предстои пътуване до Рио, Игуасу и Буенос Айрес, имам въпрос конкретно за Игуасу към FlyTraveler :) Как предпази фотоапарата от водните пръски и влагата около водопадите? Мисля си за импровизации с найлоново пликче с цип, но пак ме притеснява дупката, която ще трябва да направя за обектива и че от там много лесно може да нахлуе вода... Предпазен калъф за такива апарати гледах по 142лв и по-скъпи и честно казано, не ми се дават толкова много пари за него.

Става въпрос за DSLR апарат, не е сапунерка.  :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.