Прескочи до съдържание

Евтин хотел в Брюксел


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Не съм на 100% убеден, че тук е правилното място за въпроса ми (защото ми се струва, че тук има само дадени оферти, без въпроси), но съм нов и ще ви помоля да ме извините и да преместите темата където трябва.

 

Мислим с приятели да пътуваме към Брюксел средата на февруари. Търсим евтин хотел, без кой знае какви удобства, но да не е мизерно. Ще останем най-вероятно за 2 нощувки. Ако има закуска ще е бонус само. :) Благодаря предварително! :)

Връзка към мнение

Здравей, ето един хотел, в който сме били : http://www.maxhotel.be/?lang=en#6

На принципа на Easyhotel e. Чисто е, стаите са с нормална големина, местоположението е супер.

Връзка към мнение

Ако правилно съм видял за 2 нощувки в двойна стая 136 евро/човек. Това не е много евтино. :D 

Търся нещо до 100 лв. на човек за две нощувки (даже и тези пари ми се струват много, при положение, че там само ще спя, почти няма да се задържаме в хотела).

Връзка към мнение

Ето и какво намерих аз:локацията е много добра-на еднакво разстояние от гара Миди и центъра,лесно откриваем и ми изглежда чистичко,а и е в цената.Разгледай все пак и прецени.

http://www.hrs.com/web3/searchWeb1000.do;jsessionid=27F77D1062BF7E98461FF0B4B228D6FB.58-3?activity=showHotellistWithPromotion&showOverlay=true#layer

През връзката през сайта.Има и още много възможности ама ще трябва да разгледаш

http://magelanci.com/links/link/197-bookingcom/

 

http://magelanci.com/links/link/21-airbnbcom/

 

http://magelanci.com/links/link/13-agodacom/

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Понеже сте група с приятели и сте бюджетно ориентирани, определено най-доброто ще е апартамент под наем. Разгледай http://airbnb.com  и се ослушай за нещо с повече положителни коментари. 

 

Иначе hrs често имат промоции в Брюксел, но не и в момента. 

Връзка към мнение

Понеже сте група с приятели и сте бюджетно ориентирани, определено най-доброто ще е апартамент под наем. Разгледай http://airbnb.com  и се ослушай за нещо с повече положителни коментари. 

 

Иначе hrs често имат промоции в Брюксел, но не и в момента. 

Супер е сайта! Само имам един въпрос. Задал съм датите, града и guest 4 (тъй като сме 4 човека) след това ми изкарва разни апартаменти и цени. И примерно ми изкарва нещо от сорта 140 долара. Това за двете нощувки, които съм задал и 4 човека ли е цената или за 1 нощувка и 1 човек?

Връзка към мнение

Супер е сайта! Само имам един въпрос. Задал съм датите, града и guest 4 (тъй като сме 4 човека) след това ми изкарва разни апартаменти и цени. И примерно ми изкарва нещо от сорта 140 долара. Това за двете нощувки, които съм задал и 4 човека ли е цената или за 1 нощувка и 1 човек?

 

Би трябвало да е калкулирано всичко, без таксата на сайта, която е още 12.5%

 

Ценообразуването на различните апартаменти е различно. Някой слагат да речем $100 базова цена + $10 за всеки гост след първия. Други слагат директно $150 без допълнение за допълнителни хора, трети слагат такса за чистене. Но иначе сайта калкулира всичко това, цената ти ще е показаната + 12.5%

 

регистрирай се през тоя линк, трябва да ти даде $25 долара отстъпка и $25 кредит за мен също :)

https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=1ilcizef008zz5

Връзка към мнение

$25 май дава, ако се регистрираш от мобилно у-во (или поне от него се споменава)

При мен не дойде автоматично, трябваше да си я поискам

Връзка към мнение

Като реша да запазя някъде от сайта, ще ми изкара ли цялата цена + тези 12.5% за които говориш или ще трябва да доплащам и на място за нещо? 

Връзка към мнение

То ти пише колко е таксата на airbnb точно под другата...

 

Ето, примерно

 

https://www.airbnb.com/rooms/860715?checkin=02%2F12%2F2014&checkout=02%2F14%2F2014&guests=4&locale=en&s=2c9d

 

6888286c.png

 

Ще заплатиш общо 196 евро.

 

Гледай дали имат депозит (на място даваш)... и там в house rules, ако нещо има специфично за самия апартамент и самото настаняване. Някои взимат 20-30-50 евро за късен check-in, други за ранен check-out и т.н...

 

А не пречи и да драснеш едно съобщение преди да запазиш... да ти потвърдят, че е free апартамента и ако имаш въпроси относно настаняване (даването на ключ, връщането, ако пристигаш рано, а е заето - багаж да оставиш... или ако ти е късен полет за връщане... дали можеш с check-оut'а да се забавиш, ако няма никой след теб).

 

На мен два пъти ми се случва (в Будапеща и Милано) да ми казват - "остави ключа просто вътре и си тръгни, когато желаеш през деня, т.к. няма никой след теб за настаняване". А нямаше и депозит, ебати доверчивите хора:)

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като реша да запазя някъде от сайта, ще ми изкара ли цялата цена + тези 12.5% за които говориш или ще трябва да доплащам и на място за нещо? 

 

Процедурата е следната. 

 

1. Харесваш си място.

2. Изпращаш заявка на хоста, той трябва да ти отговори, че е ок да ви приеме на тези дати. Има и апартаменти, които се потвърждават автоматично, те са отбелязани с Instant Confirmation или нещо подобно. 

3. Цената е фиксирана още преди да изпратиш заявката и включва и тези 12.5%

4. Ако на място се искат пари, то може да е само за депозит за счупени неща и т.н. Размера на този депозит е отбелязан в описанието на апартамента, но грубо да кажа 80-90% не искат такъв. 

 

Огледай се и за района, центъра на Брюксел е сравнително компактен, да не стане така да се забиете далеч и спестяването да го елиминирате в билети за метро и такси :) Бих се ориентирал в района между Grand Palace и метро станция Schumann, там сте на удобно място всичко да ви е на пешеходно разстояние, освен Атомиума.

 

 

$25 май дава, ако се регистрираш от мобилно у-во (или поне от него се споменава)

При мен не дойде автоматично, трябваше да си я поискам

 

Ами не знам и аз, имам няколко реферала цъкнали през линка, нямам до сега кредит...каквото е такова :)

Връзка към мнение

Аз лично през твоя линк минах, и букнах после два пъти.

Пишеше, че и аз ще получа $25 (само през мобилния сайт, откъдето се регистрирах), не получих, писах им и ми пратиха код за ваучер. Може да им се оплачеш и ти  :)

Връзка към мнение

https://www.airbnb.com/rooms/1718743?checkin=02%2F12%2F2014&checkout=02%2F14%2F2014&guests=4&s=3f8d

 

Това примерно пише, че побира 4 човека. Цената е 228 евро за 2 нощувки за четирима (нали правилно съм го разбрал?)

Обаче виждам, че има само една спалня, къде ще спят другите двама човека? Има някакъв диван ама дали се разпъва, не е ясно...

 

Съжалявам, че ви занимавам с такива глупости...

 

Ако има значение, датите са 12 февруари пристигане, 14 февруари заминаване (рано сутринта - полета е в 8ч.)

 

Като цяло се навих за Брюксел, защото за тези дати точно, са 40 лв. двупосочните билети с wizzair. 

Редактирано от PTS
Връзка към мнение

В хола ще спят:

 ... living-room (includes a double sofa bed)...

 

Внимавай със заминаването рано сутринта, защото Уиз лети от Шарлероа и имаш път и дотам.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

В хола ще спят:

 

Внимавай със заминаването рано сутринта, защото Уиз лети от Шарлероа и имаш път и дотам.

Ами проверих, че двупосочния ми билет с автобус от летището до Брюксел е 22 евро. Нещо пишеше, че има на всеки 30 мин., но рано сутринта дали ще има наистина? От къде мога да проверя и има ли друг вид транспорт, например влак?

Връзка към мнение

Ами проверих, че двупосочния ми билет с автобус от летището до Брюксел е 22 евро. Нещо пишеше, че има на всеки 30 мин., но рано сутринта дали ще има наистина? От къде мога да проверя и има ли друг вид транспорт, например влак?

Това с влака го забрави.Ориентирай се към шатъл с автобус и не се притеснявай за "рано сутринта".Автобуси бол и достатъчно на често за да може всеки да си хване самолета.Нарпави си сметка колко ще ти е пътя от мястото където си отседнал до гарата от където тръгват автобусите,да не се окаже,че трябва да тръгнеш на предния ден.  :)  :)  :)

П.П.Влака ще те спре на гарата в Шарлероа,а от там трябва да хванеш автобус който е 5 евро и пътува 30 мин.А шатъла от Брюксел те спира направо на летището,пред входа на "заминаващи".

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Пише ли cozy в описанието на апартамента, това е нещо като ключова дума за малко място, т.е. дано сте близки с приятелите си :) Утре ще погледна по-подробно.

 

Иначе shuttle-ите са съобразени със всички полети, няма да го изпуснеш, просто ще тръгнете много рано, добре е да пишеш за това на хоста си, в повечето случаи има пощенска кутия, в която да оставиш ключа на излизане. 

Връзка към мнение

Горе-долу оградих на картата района, който според мен трябва да търсиш. С червени кръгчета са оградени Brussel - Midi/Zuid и Brussel - Central. С оглед на това, че имате ранен полет според мен най-важното е да сте на пешеходна дистанция до една от двете гари. Атобусите за Шарлероа тръгват от Midi, но има нощни влакове от Central, които ще свършат работа. 

 

Синия кръг е идеалния център, пазара, Grand Palace и т.н. Синия правоъгълник е булеварда с евроинституциите и арката, заслужава си разходката при всички положения, но не е най-идеалното място да стигнете пеша до гарата. 

 

Розовия кръг е идеалната зона според мен, пешеходно от гара Midi и пешеходно от Grand Palace. A жълтия многоъгълник според мен е широката зона, в която трябва да търсите. Дано не съм те объркал със цветовете :) Airbnb ги показва на картата къде горе-долу се намира апартаментите, ориентирай се там. 

 

2013-12-27_13-57-01.jpg

 

 

Това предложеното от теб е май с една идея по-далече от гарите, провери все пак колко е пеша до Centraal и дали ви устройва. Естествено, винаги може и такси да хванете, но тук не съм компетентен, в Холандия намиране на такси през нощта е проблем и не бих разчитал на него, единствения ми пропуснат полет в историята е заради непристигнало такси, което беше поръчано...

 

Ето някой идеи:

https://www.airbnb.com/rooms/1839886?checkin=02%2F12%2F2014&checkout=02%2F14%2F2014&guests=4&s=1afa

https://www.airbnb.com/rooms/932161?checkin=02%2F12%2F2014&checkout=02%2F14%2F2014&guests=4&s=1afa

https://www.airbnb.com/rooms/544762?checkin=02%2F12%2F2014&checkout=02%2F14%2F2014&guests=4&s=1afa

 

Малко по-скъпи са от намереното от теб, някой от тях са същата конфигурация като твоя (спалня+разтегаем диван), всичко зависи колко задушевно държите да ви е :)

 

Хостел обсъждате ли като вариант? Принципно може да си вземете в някой хостел, в който има четворни стаи една цяла само за вас...ама няма да излезне много по-евтино от апартамента, ако въобще. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Няма проблем да е малък апартамента и да сме наблизко. За 2 дни ще е все пак.

 

@Георги, благодаря ти, че си отделил толкова време, за да обясниш нещата, много ще са ми от полза!

 

Няма проблем да сме на апартамент и да е малък, почти няма да стоим в него. Ако хостела ще излезе същите пари, по-добре в апартамент. Не държим всеки да си има стая. ;)

 

Иначе датите ще се променят като гледам, тъй като вдигнаха цените докато се наканим да платим билетите.

Имам едно малко въпросче. Защо като гледам цените за 1 човек на wizzair за определена дата има за 40 лв. в двете посоки, а като гледам за 4 човека едната посока винаги излиза по-скъпо с 10 лв. Обаче ако си вземеш за 1 ден по-късно (да станат 3 нощувки) тогава излизат пак евтините билети. Не можах да я разбера тая схема.

 

Също, извинете за нелепия въпрос, ама какво е "шатъл". Нещо като автобус ли?

Редактирано от PTS
Връзка към мнение

Защо цената се качва, когато търся билет за повече от един човек?

Цените на билетите при всички авиокомпании са разпределени на блокове. Затова, ако от конкретен блок цени е останал само един билет, а вие търсите за два, то търсачката автоматично ще ви покаже по-високата цена, а няма "умно" да ви даде един евтин и един скъп билет. 

 

Затова винаги при търсене проверявайте в началото само за един билет и ако при два или повече цената се покачва, разделете компанията си на различни резервации.

 

Това е от нашия FAQ: http://magelanci.com/faq/ :) Препоръчвам да прегледаш и другите въпроси там, относно Wizz Discount Club и т.н.

 

Въпросния Шатъл е нормален автобус, върви между Brussel-Midi и летище Шарлероа, директно. 

Връзка към мнение

Имам едно малко въпросче. Защо като гледам цените за 1 човек за определена дата има за 40 лв. в двете посоки, а като гледам за 4 човека едната посока винаги излиза по-скъпо с 10 лв.

 

Такава е системата на ценообразуване, че  колкото повече билети са резервирани за даден полет, толкова цената става по-висока. Това става на някакви стъпки. (Примерно първите 20 билета са на една цена, после билетите до 40 са на по-висока и т.н., като логично последните са най-скъпи.)

Като тук има един малък трик. Ако купуваш, да кажем, четири билета - почваш да тестваш каква е цената за един, после за два, после за три и накрая за четири. Така разбираш къде става "скока" в цената и например вместо да купиш 4 билета по 100лв. = 400 лв. може да купиш 3 билета по 80 и само четвъртия за 100, и така да спестиш едни 60лв.  Когато обаче се ползва дискаунт клуб става малко по-сложна сметката, защото дискаунта може да се ползва само ако името на притежателя му фигурира в резервацията. Но тогава просто се проверява дали е по-изгодно да се вземат всички билети на куп (на по-високата цена), но с дискаунта, или да се вземат една част на по-ниската цена с дискаунта и останалите - на по-високата, но вече без дискаунт. Това зависи от броя на пътуващите и броя останали билети на по-ниската цена. Не знам дали стана достатъчно ясно, по-добре не се сещам как да го обясня. ;)

Всичко това се отнася за Wizz.

При Ryan като правиш резервацията няма нужда да правиш проби, защото там си излиза надпис колко билета са на съответната цена, например "2 left @ this fare" .

 

Също, извинете за нелепия въпрос, ама какво е "шатъл"?

 

 

Шатъл в превод е "совалка" и обикновено означава  автобус (често е по-малко бусче), което осъществява транспорт (трансфер) от летището до града и обратно.

 

 

 

P.S.

А, виждам, че докато съм писал, Жоро ти е отговорил по-ясно за какво става дума :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами благодаря на всички! Бяхте доста изчерпателни и полезни! 

 

Като закупим билетите, ще се насочим към избор на апартамент и ще ви го покажа тук - за мнение. :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.