Прескочи до съдържание

Дубай - виза и още нещо.


Препоръчани мнения

Темата за дубайските визи е обобщена тук: http://magelanci.com...яснителна-тема/ Продължете дискусията там, благодаря. 

 

Така дойде ред и аз да попитам.. ;) . Края на миналата година попаднахме на евтини самолетни билети на турските авиолинии до Дубай. И се навихме да го посетим (особено пък вече и с полетите на Уиз.) Добре, обаче се оказа, че ще ни трябват визи, които мислехме, че можем по-лесно да си извадим. Като се поразтърсихме из нета се оказа не чак толкова лесно.

Имаме вариант да си купим билет през Емиратите и там имаме опцията за вадене на виза срещу съответното заплащане, но цената на самия билет беше доста по-висока. 

Друг вариант е чрез туристическа агенция, но там вероятността да ни позавишат цените, след като разберат, че освен за виза няма да им ползваме услугите за хотел и билет. :huh:

Молбата ми е, ако някой е организирал самостоятелно посещение в Дубай и съответно вадил виза наскоро да сподели - къде, как итн?

Още всичко е план и няма конкретни дати - евентуално зимата ще е, но очаквам насоки и идеи всякакви ;) .

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Аз ще си позволя да цитирам:

 

 


Турист или визит виза може да ви направи хотелът, в който ще си резервирате спане (рутинна процедура за тях), имам спомен за някакви 60-65 щ.д с варианти седмица до един и два месеца. Ако идвате при приятел - той може да се погрижи за тази досада.
За вас като посещаващи временно ОАЕ ще е важно да имате или двупосочен билет (с прибиране към мястото на отпътуване), или закупен за следваща дестинация! Само хора на резидентски визи (година до три) могат да стъпят в ОАЕ с еднопосочен билет.
Емиратите нямат дипломатическа мисия в България. Имат в Сърбия, Виена, Лондон... 

Важно уточнение предвид графика на полетите (вторник, четвъртък и събота) - местният уикенд е петък и събота. За бачкащите в държ. сфера работният ден приключва още в четвъртък наобяд и става мравуняк навсякъде и включително много хора се втурват да летят и да пристигат насам, вечер е гъчканица (по моловете напр.). Има недостиг на случайни таксита. Много народ бачка по изключение в събота, всички - в неделя.
От октомври нататък е приказно време и това се води "high season" с високи цени навсякъде - от Уизз не вярвам да са го подценили.  
 

Последно от по-важните... аз поне не мога да се закълна дали новото летище вече функционира или е още в строеж (Dubai World Central - WTC). Доколкото познавам местните практики, ще се погрижат за културно транспортиране на народа, но конкретни данни никакви нямам - освен смътно подозрение за локация. Залагам на шатъли, с таксита до центъра ще е много дебело, макар нощните тарифи да са двойно по-тънки. Представям си вариант с шатъл/такси до най-близка спирка на метрото и оттам - едно поне 50 мин път до центъра (препоръчително за дневен туризъм - метрото е надземно). При всяка потвърдена клюка ще се връщам насам да запиша.  :)

 

Още инфо има в темата за самолетните билети на Wizz до Дубай...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много ти благодаря за отговора. Бях прочела вече написаното от Мила.

Въпросът ми е, че когато започнеш да си правиш резервция през Букинг или друг сайт за хотел там нямаш опцията да си поискаш виза. Излиза ти съобщение да провериш какви са визовите изисквания за страната от която ще пътуваш. Следователно трябва да си направиш резервация през сайта на хотела, който е възможно да бъде сравнително по-скъп за дадения период сравнение с Букинг или другия сайт през който търсиш.. както и да е.

Сигурна съм, че това ще излезне като тема, като някой реши да пътува самостоятелно до там.

Връзка към мнение

Малко наизуст говоря, защото не съм проверил, но едва ли е задължително да резервираш през сайта на хотела за да се задействат за виза. Може да си направиш резервацията в booking, после даим пишеш едно мейлче и така...предполагам!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и за много години! :) Къде останаха пътешествениците, които са ползвали FlyDubai през Шарджа и изобщо всички, които са си записали ОАЕ в "служебните форумни характеристики"?  :P 
Съжалявам, че и от моя страна акълът е на база подозрения и вероятности :)......... но визовите въпроси си опират тясно до локалните имиграционни служби и няма такава "екстра" човек да си букира виза онлайн заедно с плащане билет или hotel reservation онлайн. Просто "бирникът" е различен.  B) По този повод - да потърсим бирника... 

[NB: Дубай има електронно правителство. Значи - всички държавни институции предлагат всякакви услуги онлайн (и уебсайтовете им са дублирани на английски).]

Ето общите положения с визит визите:
http://www.emirates.com/english/plan_book/essential_information/visa_passport_information/uae_visas.aspx

Хванах връзка оттам и достигам дотук:
http://dnrd.ae/en/Services/ServicesGuide/Pages/AudianceService.aspx?ServiceId=246&AudianceId=2

(това е централната имиграционна служба на емирата)

В дъното се мъдри скромно линк към eForm.
Лошото е, че не ми се качва ІЕ10 в момента.  :mellow: 
Та проверете дали кучето не е заровено там... 

Също гледам, че тук един мераклия (лицензиран тур-оператор) е навит да съдейства за двойна цена, но упоменава, че за 14-дневна виза може да се кандидатства онлайн и за двойно по-малко. Щом може, значи има eForm за тая работа!
Оставям линка заради общото инфо в графа Information you should know before applying your visa:
http://www.dubaivisaonline.com/dubai-visa-types/14-days-dubai-tourist-visa

 


 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз мисля да ползвам агенция за ваденето на визите и да резервирам хотела, който съм си избрала. Вече имам билетите за януари... Ще мисля останалото есента. Мисля, че тепърва ще се усетят бг агенциите за бизнеса с визите след евтините полети на Уиз и нещата ще влязат в норма до октомври, когато са първите полети. Доколкото успях да се ориентирам от недотам задълбочетоно четене из форумите само 5* хотели помагат за ваденето на визите. Аз този път ще се спра на по-малозвезден вариант, но на удобно място (препоръчаха ми 3* хотел на гърба на мола на емирствата - съответно до всички екстви, които предлага той като спирка на метрото и етаж с фаст фуд). Иначе предния път съм била в Дубай с организирано от агенция самостоятелно пътуване (беше преди ерата, в която осъзнах, че това мога да го правя и сама) и не съм имала този главобол.

Връзка към мнение

Добре. Ще чакам подробности като стигнеш до визата :). Ние засега оставихме по-назаден план Дубай, но още ни е в главите. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Бих помолил някой ако предложи определен хотел в Дубай от който да могат по добре да се достигат до интересните места. И ако хотела е в близост до метрото това изискване отпада ли. Интересувам се и ако някой вече е взел визата за това какви лутания е имало или е минало без проблеми.

Връзка към мнение

Здравейте и за много години! :) Къде останаха пътешествениците, които са ползвали FlyDubai през Шарджа и изобщо всички, които са си записали ОАЕ в "служебните форумни характеристики"? :P Съжалявам, че и от моя страна акълът е на база подозрения и вероятности :)......... но визовите въпроси си опират тясно до локалните имиграционни служби и няма такава "екстра" човек да си букира виза онлайн заедно с плащане билет или hotel reservation онлайн. Просто "бирникът" е различен. B) По този повод - да потърсим бирника... [NB: Дубай има електронно правителство. Значи - всички държавни институции предлагат всякакви услуги онлайн (и уебсайтовете им са дублирани на английски).]Ето общите положения с визит визите:http://www.emirates.com/english/plan_book/essential_information/visa_passport_information/uae_visas.aspxХванах връзка оттам и достигам дотук:http://dnrd.ae/en/Services/ServicesGuide/Pages/AudianceService.aspx?ServiceId=246&AudianceId=2(това е централната имиграционна служба на емирата)В дъното се мъдри скромно линк към eForm.Лошото е, че не ми се качва ІЕ10 в момента. :mellow: Та проверете дали кучето не е заровено там... Също гледам, че тук един мераклия (лицензиран тур-оператор) е навит да съдейства за двойна цена, но упоменава, че за 14-дневна виза може да се кандидатства онлайн и за двойно по-малко. Щом може, значи има eForm за тая работа!Оставям линка заради общото инфо в графа Information you should know before applying your visa:http://www.dubaivisaonline.com/dubai-visa-types/14-days-dubai-tourist-visa

Да. Бирника е различен. И е малко по сложно от това да си букнеш билетите online . Понеже това ми е на дневен ред ще споделя това което съм направил пък на някому може да е от полза. След резервирането на билетите нормално е да потърсиш сносен хотел който да резервираш. Но проблема е визата. Тя може да се извади от така наречените спонсори. Това са лица живеещи там или директно от хотела. Не всеки познава хора от там а хотелите разбрах че съдействат за виза само определени и петзвездните. Което затруднява още повече задачата. Аз се обърнах към приятел от туристическа агенция. Те работят с партньори- хотели които са съгласни и съдействат за издаването на визата. Самата виза е на стойност от75 евро на човек която се заплаща при подаването на документите. Ако не те одобрят ( което е много рядко) сумите не се възстановяват. Визата има валидност от 2 месеца и мисля че срок от14 дни. Та въпросната приятелска агенция не само че ми съдейства за това да ми помогне с визите но ми ред ложи и 5 хотела техни партньори в дубай които да съдействат за издаване на визата.това от което бях дори учуден че цените които ми предложиха са на много по ниски цени от всички букинг , агода, отел и други които съм търсил и работил. Примерно аз избрах тризвезден хотел за студио 225 евро със закуски за 4 нощувки което в сравнение с 280 без закуските и таксите там ми се струва невероятно как го правят.Та. Регистрацията на хотела трябва да е с уговорката че ще съдействат като стане два месеца преди пътуването. Попълват се документи и се изпращат цветни копия на паспортите, платена такса. Издаването на визата е около пет дни но се пригответе за поне 10. Винаги може нещо да се обърка и ден по рано понякога е от значение. Варианта със следващия хотел е добра идея.хубаво е да се знае че човек който е имал някакви забрани там може да получи отказ. Или ако е само момиче до 35 год ако не се лъжа. И ако няма предварителна медицинска застраховка ще му бъде отказано влизане в държавата на летището. Общо взето подготовката за едно такова пътуване трябва да се подходи по сериозно по рано и да се по прочетат специфичните за тази държава закони и изисквания за да не се окаже кошмар желаното пътуване. И понеже wizz предлага евтините полети много ще искат да се възползват от това. Успех на всички и ако някой регистрира online визата или по някакъв друг начин нека го сподели. Редактирано от doni92
Връзка към мнение

При условие, че застраховката е към кредитната карта, тогава как се процедира. Полицата ли трябва да им показваш на митницата?

Редактирано от Георги
расистко подмятане
Връзка към мнение

На полицата няма валидност на застраховката, има само номер на кредитната карна и клаузите със сумите за покритията. Може би изтичането на картата е и изтичането на застраховката. Но в такъв случай как ще разберат , че съм платил нещо с картата, за да се активира. Явно ще трябва да се доказва и това.

Връзка към мнение

Ами те са завързали всичко де що мърда с компютърната им система и са много педантични. Може да знаят и какво сме яли предния ден ако е платено с карта. Но за предпочитане е компанията издател на застраховката да направи копие по мейл и да можеш да си имаш всички атрибути на место и да не рискуваш.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дони, ти в коя част на Дубай резервира хотел? Аз още се чудя ...

JORMAND HOTEL APARTMENTS BUR DUBAI First Class Modern Hotel Това е хотела в който резервирах студио. Той се намира в централната част където са концентрирани повечето хотели. Но аз изхождах от това че самия хотел трябва да ми стане спонсор и направи визата.той е на 45 км от летището на което кацат wizz но има удобни връзки с метрото до там. Това беше едно от предложенията които ми бяха предложени и при сравнения цена-качество се спрях на този. Който не е от най добрите но за сумата от 225€ за двама със закуски за 4 нощувки мисля че ме устройва. А и е с безплатна анулация което ако стане гаф с издаването на визите да мога да го сменя безболезнено своевременно.
Връзка към мнение

Хмъ... Ти направо ме обърка. Значи на  Dubai World Central каца Уиз. Демек от всичко, което прочетах "ще бъде свързано с метрото", а не е свързано с метрото. Това, което намирам е, че Jebel Ali Metro Station 1 е най-близката метро станция, която се намира на 23 километра от летището и гугъл го дава за 26 минути с кола. Хотела ти е на 45 киломерта от тази станция. Сигурен ли си, че Dubai World Central е свързан с метрото? Или пък Уиз каца на старото летище? Незнам и аз вече се обърках...

 

За хотела аз ще търся нещо по-в "цивилизацията".

Връзка към мнение

Wizz със сигурност  каца на  Dubai World Central  ... когато започне полетите разбира се.

 

Вижда се , че към момента метрото (червеното) ходи само до Dubai Inernational

 

http://www.rta.ae/dubai_metro/

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Хмъ... Ти направо ме обърка. Значи на Dubai World Central каца Уиз. Демек от всичко, което прочетах "ще бъде свързано с метрото", а не е свързано с метрото. Това, което намирам е, че Jebel Ali Metro Station 1 е най-близката метро станция, която се намира на 23 километра от летището и гугъл го дава за 26 минути с кола. Хотела ти е на 45 киломерта от тази станция. Сигурен ли си, че Dubai World Central е свързан с метрото? Или пък Уиз каца на старото летище? Незнам и аз вече се обърках...

 

За хотела аз ще търся нещо по-в "цивилизацията".

 

Аз мисля че грешиш. Летището е на около 2 км от точно тази последна спирка на метрото. Jebel Ali metro station1.до там с такси и после до централната част. А този хотел не е в пустинята а е в bur Dubai. Там са повечето хотели от всякакъв клас.и всички връзки с обществения транспорт. По цивилизовано според мене може да бъде някъде на палмите или в бурж ал араб. В този квартал има също петзвездни хотели на много високо ниво. Така че поне там има избор на много цивилизация.

Но със сигурност wizz ще кацат на dubai world central. Аз не съм ходил там но на мене на картата ми изкарва че това е летището а не някое друго. Червената черта е началото на метрото и спирка Jebel Ali metro station1post-353-1376310556,6278_thumb.jpg

Редактирано от doni92
Връзка към мнение

Дони, от хотела каква комисионна ти искат, за да ти помогнат за визата? Някъде из нета попадал ли си на нещо като лист с хотелите, предлагащи асистънс за виза? Дръж ме в течение за отговора от хотела, ако не ти е проблем. Мерси предварително!

Връзка към мнение

Дони, дано останеш доволен от избора си на хотел. Аз лично в арабския свят в хотел, на който рейтинга му е лош не бих отишла (5.7 е в букинга). http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g295424-d800714-Reviews-Jormand_Hotel_Apartments-Dubai_Emirate_of_Dubai.html - ето, виж му снимките. А и била съм вече веднъж в Дубай и горе долу познавам града. Предпочитам района около мола на емирствата например или поне в тази част на шейх заид роуд (за мен това е Дубай, не старата част на града). Просто обаче всеки отива с различни представи за нещата.

Връзка към мнение

Както и да и смятам към 20 км са си... Ако се вярва на Гугъл картите.

 

Упътвания до Джебел Али Метро Стейшен 1 за шофьори 3 измерения2 измеренияtransparent.png

marker_greenA.png
Дубай Уорлд Сентрал
Emirates Rd
Обединени арабски емирства
transparent.png
 
1. Насочете се на югоизток transparent.png  
 
130 м
 
2. Завийте надясно transparent.png  
 
1,1 км
 
3. Завийте надясно transparent.png  
 
210 м
 
4. Продължете направо
Преминете през едно кръгово движение
transparent.png  
 
3,0 км
 
5. На кръговото движение вземете първия изход transparent.png  
 
2,0 км
 
6. На кръговото движение вземете първия изход transparent.png  
 
350 м
 
7. Завийте леко надясно transparent.png  
 
550 м
 
8. Завийте леко наляво към D 53/​D ٥٣ transparent.png  
 
1,5 км
 
9. От кръговото движение вземете втория изход към D 53/​D ٥٣ transparent.png  
 
4,3 км
 
10. Тръгнете по пътната връзка към Sheikh Zayed Rd/​شارع الشيخ زايد transparent.png  
 
1,3 км
 
11. На разклонението се придържайте вляво и се влейте по Sheikh Zayed Rd/​شارع الشيخ زايد transparent.png  
 
3,6 км
 
12. Вземете изхода
Местонаправлението ще остане отдясно
transparent.png  
 
120 м
marker_greenB.png
Джебел Али Метро Стейшен 1
Обединени арабски емирства
 
Редактирано от На път
Връзка към мнение

Ами с голямо притеснение съм относно цялото ми посещение и екскурзия там. И очаквам всичко да се случи или да ме изненада. Аз съм от тези хора който се опитва винаги да бъде организатор, интересувам се от всичките неща които могат да се случат и мисля за всичко и търся информация от всякъде. И то с намерението всички спътници семейство или приятели да не се интересуват и притесняват. Видял съм рейтинга което разбира се ме притеснява но се побира в бюджета на групата. Дано няма нещо за което да се издъни хотела защото винаги като организатор аз понасям последствията.

Не съм виждал такъв списък на хотели които съдействат за виза. Ако някой знае за такъв нека го пусне.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.