Прескочи до съдържание

Антигуа и Мартиника


Травеолани

Препоръчани мнения

Кои острови ще посетите на круиза? Ако трябва да помагаме. :)

Редактирам се, видях, че си писала на правилното място. :)

Ива, видях че си била в Антигуа и Мартиника (два от 6те острова, които ще посетим). Дай малко повече информация за там - твоите лични впечатления, какво ти е харесало, какво не и всичко друго, което се сетиш.

Благодаря!

Връзка към коментар

Ива, видях че си била в Антигуа и Мартиника (два от 6те острова, които ще посетим). Дай малко повече информация за там - твоите лични впечатления, какво ти е харесало, какво не и всичко друго, което се сетиш.

Благодаря!

Да, ние също бяхме с круиз на тези острови. Антигуа мен не ме впечатли особено, даже никак. Не е много зелено, кактуси, ниски храсти, пустеещи райони.. Моето мнение не е меродавно, защото живея в Доминикана и впечатленията за красота са ми малко изкривени. В Антигуа бяхме на организирана екскурзия от круиза, с която обиколихме острова. Има приятни места с чудни гледки на заливчета, яхтени пристанища и плажове. Посетихме Nelson's Dockyard - английско пристанище музей /всъщност дработи и до днес/, на името на победителят в битката при Трафалгар - Адмирал Нелсън. Много добре съхранено място с история. Посетихме Dickenson Bay - най-дългият и лесно достъпен плаж на Антигуа, Fort James, столицата Сейнт Джон.

post-1273-0-61432100-1410334122_thumb.jpg

 

Ето една снимка от действащото пристанище на Nelson's Dockyard

post-1273-0-65394000-1410334207_thumb.jpg

 

Виж, Мартиника ми хареса много повече. Там си взехме такси само ние с мъжа ми и детето. Обиколихме целия остров - много зелен, цъфтящ, красив. Градът Saint-Pierre, столица до 1902 г. когато изригва вулканът и убива 30 000 души, вулканът Монт Пеле, преминавайки през Route de la Trace - чудно красива джунгла, църквата Балата - умалено копие на френската базилика Сакре кьор, малко рибарско селище, плантация за тръстика и фабрика за ром, столицата Форт де Франс с прекрасната библиотека...Там има какво да се види, наистина. За плажове не ни остана време.

Църквата с вулкана зад нея

post-1273-0-68069500-1410335354_thumb.jpg

 

По пътя през джунглата, направен от йезуитите през 1600 г.

post-1273-0-55505700-1410335489_thumb.jpg

 

Фабриката за ром в подножието на вулкана

post-1273-0-71369200-1410335637_thumb.jpg

Старата столица

post-1273-0-24993100-1410335714_thumb.jpg

 

Библиотеката

post-1273-0-53671600-1410335769_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Благодаря ти Ива! Изглежда красиво!

А безопасни ли ти се сториха тези острови? Преди време четох статии за ограбени туристи и ми е малко трудно да преценя доколко е безопасно.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Благодаря ти Ива! Изглежда красиво!

А безопасни ли ти се сториха тези острови? Преди време четох статии за ограбени туристи и ми е малко трудно да преценя доколко е безопасно.

В никакъв случай не са опасни. И на двата острова има ред и порядък. Винаги съм казвала, че навсякъде ако си търсиш белята, ще си я намериш, но за обикновения турист няма никакви притеснения. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ива, видях че си била в Антигуа и Мартиника (два от 6те острова, които ще посетим). Дай малко повече информация за там - твоите лични впечатления, какво ти е харесало, какво не и всичко друго, което се сетиш.

Благодаря!

Eee, за Антигуа или нищо или само хубаво, моля :)

Островът е известен с 365-те си плажа или по един на ден в годината. Истинска карибска схема с фин бял пясък и тюркоазени води, просто като на картинка. Dickenson bay e добър, но не е представителна извадка. Места от рода на Jolly Beach, Ffrye's, Darkwood Beach, Turner's Beach си заслужават всеки цент и минута! Shirley Heights и Nelson's Dockyards от историческа гледна тока също си заслужават. Столицата St Johns също е много колоритно. Гъзарията е по English Harbour и Jolly Beach с яхтите като кораби :) А така неречения sister island Барбуда е едно бижу, по който има буквално километри класически карибски плажове, където не можеш да видиш човек и имаш чувството, че целия рай е създаден само за теб. Не знам за колко време си там, но съм сигурен, че ще си изкараш запомнящо се :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Eee, за Антигуа или нищо или само хубаво, моля :)

Островът е известен с 365-те си плажа или по един на ден в годината. Истинска карибска схема с фин бял пясък и тюркоазени води, просто като на картинка. Dickenson bay e добър, но не е представителна извадка. Места от рода на Jolly Beach, Ffrye's, Darkwood Beach, Turner's Beach си заслужават всеки цент и минута! Shirley Heights и Nelson's Dockyards от историческа гледна тока също си заслужават. Столицата St Johns също е много колоритно. Гъзарията е по English Harbour и Jolly Beach с яхтите като кораби :) А така неречения sister island Барбуда е едно бижу, по който има буквално километри класически карибски плажове, където не можеш да видиш човек и имаш чувството, че целия рай е създаден само за теб. Не знам за колко време си там, но съм сигурен, че ще си изкараш запомнящо се :)

Благодаря ти! А как се стига от Антигуа до Барбуда - постижимо ли е да посетиш двата острова за 1 ден или не? Ние ще спрем в Антигуа и ще имаме един ден само, видях че Барбуда не е толкова близко май.

Връзка към коментар

Благодаря ти! А как се стига от Антигуа до Барбуда - постижимо ли е да посетиш двата острова за 1 ден или не? Ние ще спрем в Антигуа и ще имаме един ден само, видях че Барбуда не е толкова близко май.

Това е добър вариант за Барбуда както и за обиколка на Антигуа по вода http://www.antiguanice.com/v2/client.php?id=881 , ако разполагаш само с ден. С уточнението, че само едно от двете е постижимо за ден. Това, ако те влечат, плажове, rum punch и купон. Ако искаш история и местни нрави се придържайте към сушата и съчетай с плаж. Не знам какви са ви приоритети, за да продължа с детайли, ако са нужни? Редактирано от Двуцветко
Връзка към коментар

Това е добър вариант за Барбуда както и за обиколка на Антигуа по вода http://www.antiguanice.com/v2/client.php?id=881 , ако разполагаш само с ден. С уточнението, че само едно от двете е постижимо за ден. Това, ако те влечат, плажове, rum punch и купон. Ако искаш история и местни нрави се придържайте към сушата и съчетай с плаж. Не знам какви са ви приоритети, за да продължа с детайли, ако са нужни?

 

Влекат ме екзотични плажове и красива природа, не пратита и алкохол :). Ще се придържаме към сушата и в такъв случай Барбуда ще остане за някой друг път :). Аз мислех, ако има някакъв бърз транспорт да стигнем от единия остров до другия и да го разгледаме набързо, но явно няма да стане. Благодаря ти още веднъж.

Връзка към коментар

Влекат ме екзотични плажове и красива природа ...

Е Барбуда е твоето място тогава (стига се за около час) с прочутия си розов плаж (наистина плажа е розов), K beach, kъдето едно време лейди Ди се е размотавала и други такива безумни плажове, където няма жив човек. Не е за пропускане популацията от колоритните птици фрегати, едно от малкото места в света, където вече може да се видят. Барбуда бих го направил с организиран дейтрип, 150 долара ми се въртят в главата с всичко включено. Антигуа е по-комерсиалният остров, но и там ще намериш екзотичните плажове, само трябва да знаеш къде да ги търсиш. Можеш да наемеш кола и да ги подкарате нещата с обиколка на острова обратно на часовниковата страна, другия вариант е да си вземете гид с кола от пристанището, те знаят къде да ви карат, отработена схема е. Третия вариант е да знаеш къде искате да отидете и от Сейнт Джонс да си вземете такси или техните маршрутки за пълно местно изживяване :)
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ох, не трябваше да го споменаваш този розов плаж, това е нещо, което си заслужава да се види! Не знам дали обаче ще отидем там заради краткото време, което имаме :(

Връзка към коментар

Хаха, изкуших ли те :), верно е розов. В крайна сметка както споменах и на Антигуа има убийствени плажове. Въпросът е да знаеш как искаш да прекараш краткото си време там, а после е лесно :) Айде приятно!

Връзка към коментар

Хаха, изкуших ли те :), верно е розов. В крайна сметка както споменах и на Антигуа има убийствени плажове. Въпросът е да знаеш как искаш да прекараш краткото си време там, а после е лесно :) Айде приятно!

Изкуши ме ДА! Видях от снимки в Гугъл, че наистина е розов!

А днес разбрах, че има плаж с розов пясък и на Бермуда - моят колега се върна от там миналата седмица и бил много близо до този плаж, но не отишъл :O . Той обаче не спада към пътешествениците и беше там на гости на сина си и каза че плажове не го влекат :).

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Робърт де Ниро има планове да инвестира $250 млн в Барбуда в луксозен комплекс.

http://pursuitist.com/72-hours-on-barbuda-news-from-the-caribbean-blue/

Това, ще е нещо като началото на края на това късче от рая.

Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Да повдигна малко темата, през Март имам по един ден и на двата острова, моля за идеи/съвети какво има да се види и как да се организира.

За момента си мисля на Антигуа да отделим повечко време за плаж, на Мартиника може би нещо друго, ако остане време може и там плаж. Като цяло повече клоним по интереси към природната красота и по-малко към история и градове.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С круиз ли е това? Кола под наем евентуално? За Антигуа - плаж, да. В столицата Сейнт Джонс не мисля, че човек трябва да губи време, ако има само един ден.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние на Антигуа бяхме на Valley Church Beach. Много красив плаж с най-кристално синята вода, която някога съм виждала. Но има и много други плажове (не напразно му казват Островът на 365-те плажа), та може да си изберете и друг. Взехме тур с ван и човекът ни караше там където искахме. Вътрешността на острова е голяма мизерия и не бих си губила времето с нея. Добре си се ориентирал към плажовете.

 

На Мартиника има само таксита, които са около 30-40 евро на час и за един 4 часов тур си излиза сериозна сума. Там обиколихме центъра на форт де Франс с електрическо колело 10 евро на човек. Може и пеш обаче, защото круизните кораби акостират буквално в града. Имаше едно малко плажче в крайбрежния парк La Savane, пред крепостта - не е лошо, но не е нищо особено. Ние взехме фериботче и отидохме на плажа Answer a l-Ane - там прекарахме няколко часа и много ми хареса. Заслужава си определено, просто те обзема едно чувство, животът тече толкова бавно и спокойно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Избери си някой от тези плажове и няма да сбъркаш - Jolly Beach, Ffrye's, Darkwood Beach, Turner's Beach. Близо са един до друг и може да се види повече от един. Другият вариант е с катамаран да обиколиш острова като ядене и пиячка е включено и се спира по яки плажове за шнорхелинг. Но не знам след като се търкаляш на круиз дали ще ти е до още търкаляне с лодки или по-скоро ще искаш да се закротиш на някой плаж. Аз лично бих слезнал от круиза, бих обиколил дока, където е туристическата част (не е голяма площ за обикаляне), бих си купил някоя дрънкулка за спомен и директно на Jolly Beach с едно такси, където е достатъчно оживено и туристическо за бира и хапване на марината/плажа, а плажната ивица е около  1.5-2 километра и около теб няма да има никой,. А и плажът си е като от картинка.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, ние през 2012 г. бяхме на круиз по карибските острови и Антигуа беше един от тях. Корабът спря в столицата - Сейнт Джон. На пристанището (което може да се каже, че е в центъра на градчето, чакат много местни с коли и микробусчета. С пазарлък се договаряш да те разходят из целия остров и да те оставят за известно време на плаж, а после да те вземат и да те върнат на кораба. Ние бяхме осем човека, цената за целодневната обиколка излезе общо 100 долара, което, разселено на 8 не е много. Не знам как ще е за по-малко хора. Искахме ненаселен плаж, така че момчето ни заведе на Batsea Bay - post-4916-0-60911800-1455094476_thumb.jpg.

Който има време, може да отиде с лодка до Птичия остров - малко островче на североизток от Антигуа, което е само природен парк. Ние обаче до там не стигнахме.

Шофьорът ни се беше амбицирал да ни покаже колко е интересен острова и ни разведе из вътрешността - видяхме как расте ананаса (за срам до тогава си мислех, че расте на дърво, а се оказа нискостеблено растение - почти до земята), бананови горички красиви гледки, плажове и малки селца. Бедно е, предимно са бараки, но е чисто. post-4916-0-60911800-1455094476_thumb.jpg.

Столицата Сейнт-Джон е много шарен град - чак да ти стане весело от комбинацията на цветове. . Амбулантните търговци са навсякъде, но не те дърпат и досаждат.

Като цяло е много приятно място за туристи, спокойно е и можеш безопасно да си ходиш из града.

Така че - пожелавам приятно и весело изкарване на тези, които са се насочили натам.


Извинявам се, само от вчера съм сред Магеланците и още не съм достатъчно ориентирана как се правят нещата. Май нещо не се оправих със снимките :huh: и не знам как да изтрия излишните. Извинете ме.

post-4916-0-84748500-1455092515_thumb.jpg

post-4916-0-04473900-1455094283_thumb.jpg

post-4916-0-01526000-1455094285_thumb.jpg

post-4916-0-17807200-1455094287_thumb.jpg

post-4916-0-21484800-1455094289_thumb.jpg

post-4916-0-58051700-1455094291_thumb.jpg

post-4916-0-57528300-1455094293_thumb.jpg

post-4916-0-99051800-1455094295_thumb.jpg

post-4916-0-85609000-1455094297_thumb.jpg

post-4916-0-92341500-1455094299_thumb.jpg

Редактирано от tina13
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Избери си някой от тези плажове и няма да сбъркаш - Jolly Beach, Ffrye's, Darkwood Beach, Turner's Beach. Близо са един до друг и може да се види повече от един. Другият вариант е с катамаран да обиколиш острова като ядене и пиячка е включено и се спира по яки плажове за шнорхелинг. Но не знам след като се търкаляш на круиз дали ще ти е до още търкаляне с лодки или по-скоро ще искаш да се закротиш на някой плаж. Аз лично бих слезнал от круиза, бих обиколил дока, където е туристическата част (не е голяма площ за обикаляне), бих си купил някоя дрънкулка за спомен и директно на Jolly Beach с едно такси, където е достатъчно оживено и туристическо за бира и хапване на марината/плажа, а плажната ивица е около  1.5-2 километра и около теб няма да има никой,. А и плажът си е като от картинка.

Jolly Beach разлино ли е от Church Valley Beach? Oставам с впечатлението, че е различен и двата са един до друг. Jolly Beach ли е този пред Jolly Beach Resort? Има ли достъп до плажа или трябва през хотела да се влезне?

Връзка към коментар

Да, два различни плажа са един до друг. Jolly e по-големият и е пред Jolly Beach Resort. Достъпът до плажа е през път, който минава  зад Jolly Beach Resort и излиза точно по средата на плажа до Tranquility Bay Hotel. Kaто спокойно може да се ползва целия плаж, доста голям е и почти няма никаква навалица. особено в северната му част, където са само вили.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Завърнах се, но снимките още не съм ги свалил. Бяхме на Jolly beach, много яко.

Нямам база за сравнение с другите плажове на острова, защото бяхме само там. Ама и аз какво пиша само...ще кача и снимки, за да може да се види :)

Цената на таксито от порта до този плаж е 6$ на човек, което май си е горе-долу фиксирано.

Таксиметровия шофьор не спря да ме убеждава да отида на някой по-близък плаж, че било много път- 30мин. и т.н., явно им е по-изгодно да возят до близките плажове.

На Jolly бяхме единствените от кораба и като цяло беше много празно, така че си струва 30мин. път.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

Чудесен плаж. Винаги трябва да се ходи там, където поне повечето fellow passengers не стигат, ако може където и никой не стига, още по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.