Прескочи до съдържание

дневник Майско из Ваниловите острови Мавриций и Реюнион


macf1an

Препоръчани мнения

Много благодаря за изчерпателната информация, че и прясна, на всичкото отгоре! Почвам да зяпам агенциите.

 

Надявам се да допринеса за "вписването" обратно на Реюнион в плановете за близкото бъдеще, като почна да качвам пейзажи и разкази :)

Иначе, в момента има промоция на Еър Франс, от Мадрид дотам, тръгване през Февруари. 517 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за изчерпателната информация, че и прясна, на всичкото отгоре! Почвам да зяпам агенциите.

 

Надявам се да допринеса за "вписването" обратно на Реюнион в плановете за близкото бъдеще, като почна да качвам пейзажи и разкази :)

Иначе, в момента има промоция на Еър Франс, от Мадрид дотам, тръгване през Февруари. 517 евро.

 

Ееее, много добра цена! Като се добави и стойността на билета София - Мадрид пак остава много добра сума тотала. Миналата година, когато организирах нашето пътуване, установих, че полетите с Ер Франс през Париж са най-удобни за нас, но не намерих по-ниска цена от 850 евро на човек.  

За Реюнион какво да кажа...ще му се любувам на чужди снимки :) . Някой ми беше казал, че парижани обичат да ходят там на почивка, ама то и Мавриций е от любимите ваканционни дестинации на французите. Често наемат вили там за целия сезон, а не е рядкост и собственост да имат. Ще ги видиш сам луксозните вили на "белите" :) . Нашият местен шофьор ни разправяше, че по време на френското колониално владение на острова много французи са се уредили със земи. По-късно, когато британците вземат острова в тяхно владение, тия французи просто са започнали да плащат данъци на британците и така са запазили собствеността си на Мавриций.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С риск да налея сол в раната с билетите, ще споделя първата си значима "победа" за годината :)

 

Самолетните билети от промоцията намерих най-евтино във френската http://expedia.fr - 700 евра, изцяло издадени от Еър Франс, с перфектен тайминг. По много други сайтове гравитираха около тези пари, но с различни времена, превозвачи и др. шашми.

 

Учудващо, но след покупката на билетите, нямах опция ни за седалки, ни за ядене. Веднага влязох в страницата на Еър Франс, където ме посрещна още по-голямо нищо. Направо се почесах непредизвикано .. то бива бива аскетизъм, ама поне една седалка да може да си цъкне човек, 11 часа летене е ..

 

В крайна сметка, с малко ровене открих как да си изпратя специалните условия: на заглавната страница в "моите резервации" има опция за получаване на фактура. Кликвате я, и се отваря бланка, с падащо меню най-отгоре. Избирате си "промяна на резервации" и пишете каквито желания имате. В моя случай - шарени манджи и Occupy windowseat в двете посоки.

След няколко минути отговарят по пощата.

 

Както неведнъж съм споменавал, от онлайн сайт без яка отстъпка не пазарувам (и вие така правете!), и се впрегнах да търся купони, кодове, кешбеци и пр. далавери. 

Кодове, които да изтъняват билетите, не намерих, обаче попаднах на нещо далеч по примамливо: френски кешбек сайт, radins.com , с откровено грешна тарифа за възстановяване на средства от закупуване на полети в expedia.fr : 8.3% !!?!. Джакпот!

Светнаха ми очичките, като на мишок пред кашкавалена пита, и след като прекопах условията на ползване, в които откровено не си бяха вързали гащите против такива случки, купих смело.

 

Разбира се, на следващия ден дойде мейл "Благодарим, на ви 5.8 Евро, което са 0.83% кешбек + 3 евро да си имате, бонус"

 

Я не на мен тия!

 

Понеже очаквах такава ответна реакция, се бях подготвил завидно - скрийншоти в момента на покупката, с ясно видни условия, проценти, и отстрани един часовник с "времето в Париж", за по-достоверно. Отделно, направих едно копие на сайта в web.archive.org, да не могат да кажат "променил си го ти".

Писах, приложих доказателства, и зачаках. Ден, два, нищо. Проверих - още не бяха оправили сайта. Нови скрийшоти, за още достоверност, че не е било "моментен проблем". Ден, два - нищо. Пак писах, с по-заплашителен тон. На следващия ден - хоп, коригирали кешбека, отговор на писмата ми - няма. Скръцнах мощно със зъби, направих няколко скрийншота с подмолната промяна, и ги наредих хубавко в поредното писмо, с поредната доза доказателства, и откровена заплаха за жалба до арменския поп, минимум!

 

Днес, най-накрая дойде стандартен отговор: "Нещо сте се объркал, вижте - то си пише, 0.83... бла бла дрън дрън у-ла-ла". Важното: най-накрая имах човек, който реално ми обръщаше внимание. В рамките на 1 час го засипах с няколко писма, сума ти скрийншота, цитати от условията им за ползване, връзки към уеб архива, и доста явни намерения за борба със зъби и нокти.

 

След около час мълчание, явно си бяха преброили козовете, и вместо да се занимават да пишат обяснения до Европейския Потребителски Център кой крив, кой прав, драснаха 2 реда "объркали сме се, ето ви кешбека".

В акаунта ми грейна: Mon solde Cashback 61,07 €

 

Крайна цена на билета от София - 639 Евро.

 

Да съм жив и здрав, да се върна и да си ги изхарча :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 25
Връзка към мнение

С риск да налея сол в раната с билетите, ще споделя първата си значима "победа" за годината :)

 

Самолетните билети от промоцията намерих най-евтино във френската http://expedia.fr - 700 евра, изцяло издадени от Еър Франс, с перфектен тайминг. По много други сайтове гравитираха около тези пари, но с различни времена, превозвачи и др. шашми.

 

Учудващо, но след покупката на билетите, нямах опция ни за седалки, ни за ядене. Веднага влязох в страницата на Еър Франс, където ме посрещна още по-голямо нищо. Направо се почесах непредизвикано .. то бива бива аскетизъм, ама поне една седалка да може да си цъкне човек, 11 часа летене е ..

 

В крайна сметка, с малко ровене открих как да си изпратя специалните условия: на заглавната страница в "моите резервации" има опция за получаване на фактура. Кликвате я, и се отваря бланка, с падащо меню най-отгоре. Избирате си "промяна на резервации" и пишете каквито желания имате. В моя случай - шарени манджи и Occupy windowseat в двете посоки.

След няколко минути отговарят по пощата.

 

Както неведнъж съм споменавал, от онлайн сайт без яка отстъпка не пазарувам (и вие така правете!), и се впрегнах да търся купони, кодове, кешбеци и пр. далавери. 

Кодове, които да изтъняват билетите, не намерих, обаче попаднах на нещо далеч по примамливо: френски кешбек сайт, radins.com , с откровено грешна тарифа за възстановяване на средства от закупуване на полети в expedia.fr : 8.3% !!?!. Джакпот!

Светнаха ми очичките, като на мишок пред кашкавалена пита, и след като прекопах условията на ползване, в които откровено не си бяха вързали гащите против такива случки, купих смело.

 

Разбира се, на следващия ден дойде мейл "Благодарим, на ви 5.8 Евро, което са 0.83% кешбек + 3 евро да си имате, бонус"

 

Я не на мен тия!

 

Понеже очаквах такава ответна реакция, се бях подготвил завидно - скрийншоти в момента на покупката, с ясно видни условия, проценти, и отстрани един часовник с "времето в Париж", за по-достоверно. Отделно, направих едно копие на сайта в web.archive.org, да не могат да кажат "променил си го ти".

Писах, приложих доказателства, и зачаках. Ден, два, нищо. Проверих - още не бяха оправили сайта. Нови скрийшоти, за още достоверност, че не е било "моментен проблем". Ден, два - нищо. Пак писах, с по-заплашителен тон. На следващия ден - хоп, коригирали кешбека, отговор на писмата ми - няма. Скръцнах мощно със зъби, направих няколко скрийншота с подмолната промяна, и ги наредих хубавко в поредното писмо, с поредната доза доказателства, и откровена заплаха за жалба до арменския поп, минимум!

 

Днес, най-накрая дойде стандартен отговор: "Нещо сте се объркал, вижте - то си пише, 0.83... бла бла дрън дрън у-ла-ла". Важното: най-накрая имах човек, който реално ми обръщаше внимание. В рамките на 1 час го засипах с няколко писма, сума ти скрийншота, цитати от условията им за ползване, връзки към уеб архива, и доста явни намерения за борба със зъби и нокти.

 

След около час мълчание, явно си бяха преброили козовете, и вместо да се занимават да пишат обяснения до Европейския Потребителски Център кой крив, кой прав, драснаха 2 реда "объркали сме се, ето ви кешбека".

В акаунта ми грейна: Mon solde Cashback 61,07 €

 

Крайна цена на билета от София - 639 Евро.

 

Да съм жив и здрав, да се върна и да си ги изхарча :)

Това твоето е нечовешко :)

Направо вече съм сигурен, че нищо не разбирам от покупки на билети!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Това твоето е нечовешко :)

Направо вече съм сигурен, че нищо не разбирам от покупки на билети!

 

Oshko,  все си мислех че ти поне няма се отчаеш... Аз съм комплексираана доживотно!  :mellow:

Връзка към мнение

................................

Крайна цена на билета от София - 639 Евро.

 

Да съм жив и здрав, да се върна и да си ги изхарча :)

 

Да си жив и здрав и на Мавриций да си ги изхарчиш! :)

Велико изпълнение, аз такова не мога да направя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току що от AirFrance потвърдиха правото ми да ползвам още една глезотия: безплатен транспорт между Орли и Шарл де Гол.

 

Информация от тук:

http://www.airfrance.fr/FR/en/common/guidevoyageur/aeroport/correspondance_cdg.htm

 

 

Air France offers a free transfer service via Air France coaches in the following cases:

  • Your flight is departing to or from Fort-de-France, Pointe-à-Pitre, Reunion or Cayenne
  • Your trip connects an Air France flight to a TGV station via tgvair routes or between Paris-Charles de Gaulle airport and Brussels or Strasbourg
  • You are a Club 2000 or Flying Blue Gold or Platinum member
Certain persons with reduced mobility can also take advantage of free Air France coach transport between airports.

To receive your ticket or ask about eligibility requirements, please visit an Air France transfer counter.
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

 

http://reve-tropical.allonslareunion.com/

 

Ето това например препоръчвам за 2-3 дни: апартамент за 52€ на вечер в центъра на Сен Жил. :) От там кеф ти плаж, кеф ти реторант, бар, дискотека, аквариум, екскурзии, гмуркане... 
 
И още 2-3 дни във вътрешността например на по-автентично/планинско.  

 

С оглед близост до центъра на Сен Жил, не е ли това най-добре?

http://hotel-de-la-plage.allonslareunion.com/

 

Всъщност, къде е най-голямата концентрация на "живот" - между големия завой и марината ?

Връзка към мнение

Изглежда доста добре ситуиран хотела, на 2 минути от плажа Рош ноар, в който къпането е позволено, има спасители и бариера за акули. Гледай добре знамето. Ако случайно е червено, винаги можеш да се разходиш до лагуната, на 15-20 минути пеша от там (плажа Ермитаж, Филао, Тру дО).

цЕНТЪРА на Сен Жил е доста оживен, има всичко - ресторанти, барове. дискотеки... на самия Порт е аквариума и водните атракции - катамаран, гмуркане, шнорхелинг. На 20 км от там в Сен Лю са парапланерите (препоръчвам, въпреки че е скъпичко - 50-60 евро беше, около 30 минути във въздуха). В букинг казват, че хотелът е шумен малко, заради пицарията в непосредствена близост, отворена до късно.   

Връзка към мнение

Ясно, аз по-скоро за ориентир питах, защото всички останали хотели са надолу по продължението на брега. 

Колебая се да взема този за 200 евро или нещо по-евтино около плажа на Л'Ермитаж, обаче там май е мъртвило вечер.

Затова и питам къде точно е концентрацията на нощен живот, ама като гледам картата - около марината ще да е най-очовечено.

Връзка към мнение

Не е така ако искаш дискотеки, има много около Ермитаж, най-тренди и пош от които е Ла Вила, има и други. Там са големите дискотеки и хотели. Центъра на Сен Жил е различно, пак има доста дискотеки, но по-малки например Кубана. Но е по-уживено през деня - ресторанти, магазини, барчета, буланжерии, аквариум, турстическия офис е там, водни атракции... На Ермитаж през деня освен плаж няма кой знае какво. Но пък плажът е по-хубав, в лагуната, с коралов риф, плитък, топъл и приятен, с рибки и корали. На Сен Жил плажът Рош Ноар и до него Бризан са директно в океана, по-бурни, дълбоки.  

От пристанището на Сен Жил до Ермитаж е около 45 мин - 1 час пеша, а не 20 мин. подценил съм го. Но има на всеки 10-20 мин автобус през деня за 1,60 евро. Признавам си, че не съм го вървял - с автобус или кола само. Но може и да успееш да наемеш колело и да обикаляш с него наоколо. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

http://www.lavilla-club.com/ ето впрочем сайта на Ла Вила, супер амбианс :) До нея е Le Klub. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, до дискотеки не смятам да стигам, най-много барове и някое стъргало.

По стара традиция, смятам с колелото да станем близки приятели :)

Връзка към мнение

В такъв случай препоръчвам центъра на Сен Жил и някой от дните разходка/плаж/колело до Ермитаж. Вечер е по-оживено. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нова смъртоносна атака, жертвата е 13 годишно момче, член на местен сърф клуб, сърфирал в забранена зона (Егрет). 

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/elio-canestri-shark-attack-13-year-old-5505124

http://www.independent.co.uk/news/world/reunion-shark-attack-child-has-been-killed-after-a-shark-bit-his-arms-and-legs-off-10170754.html

Като ходиш питай как е на плажа Рош Ноар (по принцип има анти-акулски мрежи и спасители). Плажът до него, Бризан, от другата страна на пристанището е забранен за къпане и плуване. Малко по-надолу е лагуната, където къпането не представлява никакъв риск. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение

Оф, много страшно :blush: Горкото дете :blush: Ужасна смърт. Там пише, че през последните 4 години е имало 16 нападения, 7 - фатални. Няма ли начин да се държат акулите навътре в океана - знам, че има мрежи, но някакви звукови бариери?

Биг-Мак, карай си колело, може би е по- безопасно. :) :)Най-много, да спукаш гума ;) като миналия път.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

О, аз почти зачеркнах всякакви планове свързани с плуване :) Най-много в басейна на хотела да се поплацикам, и то с едното око нащрек :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

О, аз почти зачеркнах всякакви планове свързани с плуване :) Най-много в басейна на хотела да се поплацикам, и то с едното око нащрек :)

Мисля си, че ... ако има нужда от още някое око да бъде нащрек, тук ще се намерят доста кандидати/ки. :lol:

Редактирано от Mary
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мисля си, че ... ако има нужда от още някое око да бъде нащрек, тук ще се намерят доста кандидати/ки. :lol:

Цял фен клуб бди ;)

Връзка към мнение

И така, две седмици преди заминаването, вече поприключих с основните компоненти.

Благодарение на дашната Експедия, спането ми излезе .. меко казано прилично :)

 

В знак на благодарност, от тях си си напазарувах и споделените транспорти от летищата до хотелите.

Разбира се, с 12% кешбек от http://quidco.com, и минаване през британската версия на сайта. Вързаха се по 30 паунда , двупосочни, и на двата острова. Кешбекът важи за всякакви видове дейности - екскурзии и т.н.

 

На всичкото отгоре, в мейла с потвърждението за хотела в Мавриций ме чакаше и изненада - ъпгрейд към по-голяма стая ... те ако знаеха, че ще спя там за 60 долара 5 дена, щяха в килер да ме сложат...  :)

Покрай кешбека в британската Експедия, изпаднаха доста прилични цени за заниманията, та може и да заложа на предварителна покупка. Целодневни турове, с храна, транспорт и екстри - по 80тина долара.

 

Единственото, което не съм купил от някоя версия на Експедия, е полетът между островите. Наглеците не спряха да искат 220 евро за еднопосочен 45 минутен прелет, затова издебнах промоция за двупосочните, и с малко трикове с платежните инструменти (карта Маестро в http://budgetair.it ), се сдобих с билет за 150 евро, тотал.

Т.като ще ползвам само едната посока, смятам да отменя втората и да си взема някое евро таксички обратно :)

45 минути с Боинг 777 ми звучи като доста любопитна схема за летене, но не толкова, колкото алтернативата - 45 минути с А340 ...

 

На Реюнион заложих на приятно хотелче, в поносима близост до Сен-Жил, и най-вече .. на една плюнка от плажа с лагуната, ужким защитен от акули. Ще видим...

Уви, след като ми обявиха цени от по 100 евро за целодневни екскурзии, и още 130 евро, на ден, за англоговорящ гид, откъм занимания съм го закъсал към момента, и май на място ще се действа.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

При минимална работна заплата в Реюнион от 9,61€ на час, и имайки предвид, че кутия цигари струва 7,50€, буркан Нутела 8€, кутия Нескафе 11€ тарифите им са напълно разбираеми, за съжаление. Индивидуални придружени трекове за по малко от 100 евро ме съмнява да намериш, предвид, че освен печалбата има и транспорт, често и храна (обяд или пикник). 

Ермитаж е чудесен избор за спокойна и мързелива почивка на лагуната, ситен пясък, безопасно къпане и експлориране на кораловия риф. Не стой в басейна много, ще изгубиш. На близо (10-15 мин с колело в посока юг) са плажовете с шезлонги и ресторанти "бодега" и "планш ализе", като последният предлага и водни активности в лагуната (кану, прозрачни сърфове за гребане, каяк).
post-1318-0-63157200-1429226910_thumb.jpgpost-1318-0-39477200-1429226912_thumb.jpgpost-1318-0-08847000-1429226913_thumb.jpg

В непосредствена близост до хотела ти е хотел Ресиф, който има бар и изискан ресторант (вечеря 30 евро на корем) храната е вкусна и има шоу с креолска музика и танци, разни активности.
post-1318-0-65463400-1429226913_thumb.jpg
вечерята в Ресиф - не е много апетитна така, но много вкусна и на корем. Би трябвало и външни гости да могат да вечерят.

post-1318-0-64778700-1429226914_thumb.jpg
и анимацията :) 

post-1318-0-07104000-1429226915_thumb.jpg
и плажът (публичен е) пред хотела по залез :) 

На близо е и ботаническата градина Jardin d'Eden, ако представлява интерес за теб да гледаш билки, орхидеи и тропически растения. В обратна посока е центъра на Сен Жил, където е аквариума, гмуркането и другите туристически дейности. Стратегически е избора ти, браво. Не вярвам да скучаеш, най-много да го караш по-яваш, предвид не наемането на кола.

Имай пред вид, че стопът е широко разпространен, има случаи на инциденти нощно време, но като цяло е сигурен. В Реюнион има по минимум една кола на глава от населението, предвид лошия градски транспорт и повечето коли са празни само с шофьора. Повечет с радост качват стопаджии, но не гарантирам за английския им  :lol: 

Мога да се поинтересувам някой познат на познат дали не би искал да изкара някой лев на черно, примерно за разходка до Мафат или Майдо (ако ти се ходи на планина) или друго... но не вярвам честно казано, повечето от познатите ми там си работят от понеделник до петък, не слизат от колата си и надали ще имат нужда от допълнителен доход (но знае ли човек).

Пак казвам, в Каучсърфинг, само да пуснеш тема ще се намерят много желаещи да те разведат наоколо безплатно и то в много по-непринудена атмосфера. В Реюнион предвид нивото на живота хората не гледат на туристите като на ходещи портфейли, няма нужда от пазарене и кой знае колко предварителни уговорки. За сметка на това, не разчитай на точност до секундата  ;) Ето пример за дискусии: https://www.couchsurfing.com/nearby/threads/19392064/-21.173677/55.290325/Saint-Leu,%20Reunion  и https://www.couchsurfing.com/nearby/threads/19669497/-21.115141/55.536384/Reunion    за една бира или за еднодневна разходка желаещи винаги се намират. Не настоявам, само предлагам вариант за приятно прекарано време, без да се налага да плащаш за него. Ако пуснеш дискусия на английски, ще намериш англоговорящи, които да се отзоват. 

Ето и една дама, която си търси компания за поход на 4 май (сложих произволна дата) http://la-reunion.onvasortir.com/ballade-le-long-des-falaises-459601.html Може и да говори английски. 

Ако човек е отворен и общителен в Реюнион винаги може да намери компания за всичко. Хората са изключително добронамерени, но и горди. 

Иначе традиционни гидове можеш да намериш в туристическия офис в центъра Сен Жил, но ще са скъпи и  не задължително качествени. Попитай и от хотела дали нямат нещо, но не очаквай за по малко от 80-100 евро. 

Полетът съм го летял с Ер Моришъс. Голям самолет с три реда. Мисля, че Ер Моришъс го ползват за Мавриций-Реюнион-Париж, затова е толкова голям. И винаги е пълен (между Реюнион и Мавриций има поне 5 полета на ден). 

Ще чакам с нетърпение репортажи и впечатления. 



 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Впрочем ето и екскурзии за 60-80 евро на ден. http://www.ayapana-reunion.com/fiches/rando_tarifs.pdf не знам какво представляват, намерих ги в сайта на туристическия офис. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ле Ресиф ми беше втората опция, няколко долара по-скъпа, но по-далеч от Сен-Жил ... сега какво, минал ли съм се :)

 

Предложените ми турове (от evaneos.com, който ми препоръча) бяха споделени, не индивидуални, и макар на думи да звучаха страшно (вулкана, 1 циркус и още нещо ..), не включваха морска част, която също искам да видя. За съжаление са изтрили офертата, и не мога да ги цитирам.

Само в моите представи ли сертифицираните гидове трябва задължително да знаят Английски език ...

 

Иначе, ще пътувам с Air Austral между островите.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Оф, много страшно :blush: Горкото дете :blush: Ужасна смърт. Там пише, че през последните 4 години е имало 16 нападения, 7 - фатални. Няма ли начин да се държат акулите навътре в океана - знам, че има мрежи, но някакви звукови бариери?

Биг-Мак, карай си колело, може би е по- безопасно. :) :)Най-много, да спукаш гума ;) като миналия път.

 

Напълно излишно е да се панирате от акули! Годишно в света от акули загиват 7-8 души. Дори и в този район на света вероятността да загинете в автомобилна катастрофа е доста по голяма от тази да ви нападне акула, а да не говорим за опасността да загинете от падащ кокосов орех  ;)  Годишно в света от падащи кокосови орехи загиват около 150 души, така че статистически седейки на плажа под една палма  е много по опасно от колкото във водата ;)

 

Да не говорим, че 80-90% от нападенията от акули е срещу сърфисти. Преди години гледах документален филм за един сърфист, който беше нападнат два пъти от акула. След като направиха разследване установиха, че сърфистът има навик всеки път да се изпикава в морето когато кара сърф, а както знаем в урината винаги има и малко кръв. Обонянието на акулите е много силно и съответно това много ги привлича.

 

Ако не карате сърф и не пикаете в морето, шансът да бъдете нападнати от акула може да бъде сведен до минимум :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дори и ти да не пикаеш, гаранция някой друг да не го прави на 3 метра от теб нямаш. Наистина в огромната си част жертвите на акули са сърфисти. И наистина са много малко. Но 1/3 от всички са на този остров. Което не е повод за паника, а просто за едно наум. Да се спазват табелите къпането забранено, и да се плува само в охраняеми плажове в работно време на спасителите, или в лагуната с кораловия риф, който е физическа бариера за акулите.
 
В Ресиф съм спал една вечер на романтичен уикенд и не беше лошо, но не беше и кой знае какво. Много е близо до нощния живот, барове и дискотеки за всеки вкус. Не съжалявай, че не си спал там, то е по-скоро семеен тип хотелски комплекс с бунгала, къщички, басейн,бар, ресторант, анимация... но не е уау. Стаите са обикновени 3 звездни стаи с голяма веранда или тераса на двуетажни бунгала. Много чисти и прилични де, но не е голям лукс. 

post-1318-0-81427100-1429311899_thumb.jpgpost-1318-0-14525600-1429311901_thumb.jpgpost-1318-0-24886700-1429311902_thumb.jpgpost-1318-0-37384000-1429311904_thumb.jpg

 
 
Морската част можеш да я обиколиш индивидуално спокойно за ден-ден и половина, цялата плажна ивица е има няма 30 км, от които половината е забранена за къпане. Ако включиш летене с парапланер може и 2 дни да станат. 
 
Другите два можеш да прекараш в планината съвсем спокойно, няма да си пропуснал кой знае какво от морето. А и на Мавриций ще имаш време за море и плажове, които са доста по-красиви от Реюнионските.
 
Относно гидовете... проблемът е, че до преди 5-10 години над 90% от посетителите на Реюнион са били французи от метрополията, белгийци или маврицийци, т.е. нуждата от англоговорящ гид е била нулева. От няколко години островът има политика да привлича и други туристи, особено немци, испанци... след дългогодишна битка с властите в Париж, местните власти успяха да издействат отпадане на визите за Реюнион за граждани на ЮАР, Индия и Китай, с които географски и културно е свързан островът (много реюнионци имат китайски и индийски произ ход). Това наложи англоговорящи гидове, но все още търсенето е малко - 85% от посетителите продължават да бъдат французи от метрополията, поради трудната достъпност, ненормалните самолетни цени и лошата репутация на острова (скъпотия, неизвестност, акули, епидемия от чикунгуня през 2005...)
Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.