Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2015


Георги

Препоръчани мнения

Мисля, че е добре с оглед на промоцията, която много местни си напазаруваха билети от Дубай до Манила и отвъд да се отвори специална тема за въпроси, обсъждане, коментиране, а защо не и синхронизиране на планове.

 

Отваря се по причина, че и двете други теми, в които се дискутират Филипините (тази с оригиналната промоция и тази с промоциите на Air Asia) лека полека се изкривиха в дискусия основно за Филипините. Нека те си останат за конретните промоции, а държавата и какво да правим там да обсъждаме тук :)

 

Всички мнения от двете теми, които дискутират планиране за Филипините от сега нататък ще ги местя тук.

 

Може да започнем със кои конкретни дати ще ходи всеки, да направим списък, така може да се види дали определени разходи може да се споделят и т.н. Всякакви въпроси са добре дошли също, Оги се върна от там наскоро и е още пресен така да се каже, отговори не съм го видял да откаже.  Действайте :)

 

Тони: 18.03 - 03.04

Oshko: 23.05 - 14.06

ruwenzogy: 27.08-13.09

TheLawyer90: 01.07 - 05.07

dealni: 21.09 - 29.09

sava: 02.10 - 12.10

Dian: 03.10 - 09.10

Зани: 16.10 - 08.11

eloena: 20.10 - 03.11

Фичо: 06.11 - 17.11

Георги Матеев: 15.11 - 30.11

Редактирано от Георги
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз съм в периода 15-30 Ноември. Много ли е дъждовно тогава?

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз писах преди , че съчетах Филипини с Япония и сбърках.

Всяко от двете места си струва самосточтелно пътуване , защото иначе много емоции се натрупват и чак натъпва леко объркване и неудоволетвореност.

Филипините за мен са един по-некомерсиален Тайланд. Манила  е нещо средно между Банкок и Ню Делхи. От хората останах само с добри впечатления.

Разбира се има и много красиви филипинки да оплакне човек окото :)  

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

21.09-29.09 ,

много ми е далече датата и затова не исках да взимам по-дълги престои, макар че сега ме е яд, защото се оказа , че са крайно недостатъчни за всичко , което искам да видя. Филипини определено си заслужава повече време.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм 16.10 - 08.11, за момента без особено конкретни планове :) .

Зани, аз доколкото четох из онзи блог на пътуващите с каяк из Филипините, тайфуните зависят от местоположението, не само от сезона. И captain_oveur сподели подобно впечатление.

Все някой от тези 7000 острова е с благоприятен климат по това време. Така че аз съм оптимист, че ще намериш райски плажове. С изключение на частта с пълното уединение, доколкото разбирам, всяко кътче земя е нечия собственост и ако не срещнеш него, ще засечеш пазача. Но пък исканите суми за достъп звучат доста символично. А май има вариант да сте единствените туристи след като е извън сезона. 

Аз много разчитам на разкази и информация точно от теб, и затова съм заразително(надявам се) оптимистична :blush: . 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз много разчитам на разкази и ингормация точно от теб, и затова съм заразително(надявам се) оптимистична :blush: . 

Искаш да кажеш, че ме агитираш да останем и трите седмици на Филипините :) ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ноември вече е края на дъждовния сезон. Би трябвало да е по-добре, но всичко е относително. Две поредни години тайфуна минава през декември.  Така, че смело. Аз отивам в най-дъждовния период, но не ми пука. Има и една подробност. Не ми пука особено, защото съм сам , няма кай да ми мрънка и с кой да се съобразявам и ще правя каквото си искам...

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Искаш да кажеш, че ме агитираш да останем и трите седмици на Филипините :) ?

 

Не, 2 седмици във Филипините и една в Бали. Първото ходене в Азия ми се струва добре да включва храмове. Или Боробудур. Но това, разбира се, са мои си представи за пътуването, не личен опит. Просто тези неща ми звучат най-характерни за там и бих ги включила при първото си посещение.

Иначе тези билети наистина превръщат посещаващите за първи път този континент в позиция да искат всичко. Толкова много възможности... Всеки ще избере най-правилната за себе си.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не, 2 седмици във Филипините и една в Бали. Първото ходене в Азия ми се струва добре да включва храмове. Или Боробудур. Но това, разбира се, са мои си представи за пътуването, не личен опит. Просто тези неща ми звучат най-характерни за там и бих ги включила при първото си посещение.

Иначе тези билети наистина превръщат посещаващите за първи път този континент в позиция да искат всичко. Толкова много възможности... Всеки ще избере най-правилната за себе си.  

Да, при положение, че има 3 седмици, мисля, че това е правилното решение - 2 седмици Филипините, 1 седмица Бали. Но да се знае, че Бали не е типична плажна дестинация, а по-скоро си има сериозно обикаляне и разглеждане - култура, история, архитектура, различни хора...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моите билети са от 20.10. до 03.11. Точно в този диапазон не можах да понамажа от днешната промоция на AirAsia за вътрешните полети, но до тогава има много време. Все ще излезе нещо, а и без промоция билетите са си поносими. Оги, между кои острови има лодки и ферита и не се налагат полети, имаш ли информация?

Връзка към мнение

Аз ще съм там за кратко - 01/07 - 05/07 поради факта, че в работата трябва някой да ме замества и не мога да отсъствам за по-дълго време. Чудех се дали да не прекарам това време на Боракай, а за Манила да си отделя само последната вечер. Леко ме наплашиха с тайфуните и другите природни бедствия обаче. Приемам идеи и предложения :)

Връзка към мнение

Аз ще съм там за кратко - 01/07 - 05/07 поради факта, че в работата трябва някой да ме замества и не мога да отсъствам за по-дълго време. Чудех се дали да не прекарам това време на Боракай, а за Манила да си отделя само последната вечер. Леко ме наплашиха с тайфуните и другите природни бедствия обаче. Приемам идеи и предложения :)

За Манила правилно се ориентираш. За тези няколко дни или Борокай за плаж и лежане, или Палаван - за красоти.

Връзка към мнение

Моите билети са от 20.10. до 03.11. Точно в този диапазон не можах да понамажа от днешната промоция на AirAsia за вътрешните полети, но до тогава има много време. Все ще излезе нещо, а и без промоция билетите са си поносими. Оги, между кои острови има лодки и ферита и не се налагат полети, имаш ли информация?

Лодки и ферита има естествено между близките острови - например между Себу, Бохол и Негрос. Те могат да се съчетаят. Но Палаван, Борокай, Корон са си далече и трябва да се лети.   За промоциите не се притеснявайте. Себу постоянно пускат промоции за вътрешните полети за по едно песо. Само трябва да се следят и да сте наясно с програмата си.

Тези, които имате десетина дни се съсредоточете именно върху промоциите на Себу до филипинските острови.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тони: 18.03 - 03.04

Oshko: 23.05 - 14.06

ruwenzogy: 27.08-13.09

TheLawyer90: 01.07 - 05.07

dealni: 21.09 - 29.09

Зани: 16.10 - 08.11

eloena: 20.10 - 03.11

Фичо: 06.11 - 17.11

Георги Матеев: 15.11 - 30.11

Като гледам в най-удобно време ще бъде там Тони. Но тя все пак си е купила билетите доста по-отдавна.

И понеже темата отново ще се разшири извън пределите на Филипините, нека споделим кой на къде мисли от тук да пътува.

Аз моето мнение вече го изразих, че който има малко дни е хубаво да се съсредоточи именно върху филипинските острови.

Мога да дам едно предложение за 1 ден , но за по-издръжливите и непретенциозните.

Нощен автобус Манила - Бенауе, посещение на оризовите тераси (обект на ЮНЕСКО и едни от най-красивите в света) и вечерта отново с нощен автобус се прибирате до Манила рано сутринта и си продължавате.  Аз лично там и наоколо ще прекарам 4 дни преди да замина за Тайван.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

еи много хора ще посетят филипини ,и аз се надявам да пристигна там към края на септември ...само че с колело от България тръгване април :lol:

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Аз имам взети и вътрешни полети.

Манила-2 дни

Манила- Корон/полет

Корон-Ел Нидо- Пуерто Принцеса /придвижване по вода и суша, общо дни-7/

Пуерто Принцеса- Себу /полет/ три дни в Себу и околностите- Ослоб, Бохол

и накрая имам Себу- Хонг Конг полет

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз имам взети и вътрешни полети.

Манила-2 дни

Манила- Корон/полет

Корон-Ел Нидо- Пуерто Принцеса /придвижване по вода и суша, общо дни-7/

Пуерто Принцеса- Себу /полет/ три дни в Себу и околностите- Ослоб, Бохол

и накрая имам Себу- Хонг Конг полет

Прекрасна програма. Всичко необходимо за наличното време.

Сега ще ви пасна и моята, която мина. Мнозина са я чели , но може и някои от новите да са я пропуснали.

Почти същата, като на Тони...

 

 

26.11 (сряда) - разглеждане Манила – цитаделата Intramures, San Augustin Church,

Fort Santiago , Rizal Shrine & Park, Cathedral,

Casa Manila, Univercity of St.Thomas хотел - Манила

27.11 (четвъртък) автобус до Урданета и посещение на лечителката Естер Браво

Връщане в Манила хотел – Манила

28.11 (петък) – Самостоятелно посещение на Taal Volcano хотел - Манила

29.11 (събота) – Организирано посещение кратера на вулкана Пинатубо

Нощен автобус до Бенауе

30.11 (неделя) – Разглеждане оризовите тераси в Benaue,Batad,Bangaan хотел-Benaue

01.12 (понеделник) Придвижване до Сагада – трек Echo Valley (Hangging Coffins) &

Mt.Kittepan (sunset) хотел – Сагада

02.12 (вторник) До обяд посещение на Bomod – ok Falls

Следобяд автобус Sagada – Baguio (6h) хотел – Baguio

03.12 (сряда) Сутринта автобус Baguio – Vigan Разглеждане красивия колониален

град Виган хотел – Виган

04.12 (четвъртък) Рано сутринта автобус до Laoag (2h), разглеждане околностите с

такси (2ч) и автобус до Pasudpud (2h), обиколка околностите на Pasudpud с

такси (4ч) и връщане в Laoag (2h). Всичко – 12 часа (от 6.00 до 18.30 )

Вечерта самолет Лаоаг – Манила 20,40 – 22,00 ч. хотел – Манила

05.12 (петък) - самолет Manila – Dumaguete 7,00 – 8,15 h. Разглеждане града и

околностите – Twin Lakes NP,Casaroro Falls,Dauin Beach хотел – Dumaguete

06.12 (събота) – Посещение на Ослоб за наблюдение на китови акули + водопад

Следобяд ферибот Dumaguete – Tagbilaran 15-17h. хотел – Tagbilaran

07.12 (неделя) - Ескурзионен тур на остров Бохол + Алона Бийч хотел – Tagbilaran

08.12 (понеделник) – Ферибот Tagbilaran – Cebu 7,05 – 9,05 / 9,20 – 11,10 h.

Разглеждане Себу - Basilica Santo Nino, Magellan's Cross, Fort San Pedro,

Taoist Temple, Yap Sandiego House,Cebu Heritage Mon. хотел – Cebu

09.12 (вторник) Сутринта Mactan Shrine и самолет Cebu – Coron 11,10 – 12,50 h.

Следобяд Coron Sunset Viewpoint & Hot Springs хотел - Coron

10.12 (сряда) – Basuanga Archipelago – Tour A хотел -Coron

11.12 (четвъртък) - Basuanga Archipelago - Tour B хотел - Coron

12.12 (петък) Банка (лодка ) Корон – Ел Нидо ( 8 часа) хотел - Ел Нидо

13.12 (събота) – Bacuit Archipelago – Tour A+B, Corong Corong Beach хотел - El Nido

14.12 (неделя) – Bacuit Archipelago – Tour C + Beach хотел -El Nido

15.12 (понеделник) Рано сутринта бусче до Сабанг (6ч). следобяд посещение на

подземната река Пуерто Принцеса и други забележителности около

Сабанг – конопи тур, трек в джунглата... хотел – Сабанг

    1. (вторник) Сутринта автобус до Пуерто Принцеса

самолет П.Принцеса – Манила 9.30 – 10,55

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Aз мисля Манила-Цебу(Ослоб)-Боракай-Манила-Палаван или Корон-Манила

 

Предлагам ти при посещението на Себу да включиш тура на остров Бохол, който на нас много ни хареса, а от Корон и Палаван да избереш вторият остров, защото там са Ел Нидо, подземната река, Пуерто Принцеса...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.