Прескочи до съдържание

Expedia - скрити хотели


Цвете

Препоръчани мнения

Ще питам тук, за да не отварям нова тема. Експедия има едни промоции хот - четиризвиздни хотели с цени наполовина, а името на хотела става ясно след букване. Имам смътен спомен, че е обсъждано, май Георги Матеев беше ползвал... Не мога да открия. С две думи, моля за линк към темата или споделете някоя тънкост. На път съм да се възползвам за един малък град с 10 ина хотели 4*.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ползвал съм, да. В общи линии няма никакви тънкости, освен че можеш само да избереш приблизителния район на хотела. На практика няма как да сбъркаш след като цената е наполовина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много сайтове имат подобни оферти, и да, има тънкости, но е много разправия. Например можеш да видиш какви са основните екстри, които предлага хотела (фитнес, басейн и т.н.) и да ги сравниш с публичните хотели налични в сайта. Така често можеш да откриеш кой е хотела още преди да го резервираш, или поне да свалиш предположението до 2-3. 

 

Единствения риск е, че разбираш постфактум къде се намира точно хотела и дано не е на много неудобно място. Ако не се лъжа специално при expedia тези хотели се появяват в последните седмици преди пътуването. 

 

Баш лидери в областта са priceline, където може да кажеш каква цена даваш и те да ти кажат дали има хотел, който я приема, но там си е за отделна мнооого дълга тема, а и имаше трик за да минеш с чужда кредитна карта, който не съм сигурен дали работи още. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! А имате ли идея всеки ден ли сменят офертата за даден град? От вчера ги гладам и мисля, че двата дни са различни - според нормалната цена ги сравнявам. Утре, надявам се да имам повече време да поровя. Почти съм сигурна за вчерашния хотел кой беше. Днес нямах време...

Връзка към мнение

Специално в lastminute.com преди време показваше и скритите хотели с реалните ревюта от Трипадвайзър, и като сортираш по брой ревюта, се подреждат един над друг скрития хотел и стандартната оферта с името му. После попромениха и не е толкова лесно, ама като попрочетеш пак се разбира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От travelocity.com съм запазвала такив скрит хотел. Гледай района, в който е хотела да те устройва. Аз си избрах такъв в баш центъра на града, т.е. дори да беше на ръба пак щеше да местоположението му е ок. Обикновенно има карта на която е отбелязан района.

Освен това гугълнах преди това, кои хотели отговарят на екстрите в описанието и имах 2-3 предположения, кой е хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Става дума за Падова (Падуа), дата 12.05. една нощувка. Района го дава "Падова сити", т.е. целия град. Това ме тормози - да не е много отдалечено, защото имаме един следобед и сутринта към гарата. И не, че няма хотели на добри цени, ама е гъдел... Добре, че мъжа ми не чете тук, щеше да се гръмне! :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нека и аз споделя скромния си опит. Първия път беше за Рим. Района ме устройваше (Колизеума), пишеше, че е 4* и беше от скритите оферти до 40%. След като платих и излезна хотеласе оказа, че се падаше в периферията на района в който казваха, че е (и то от по-неблагоприятната страна). После проверих цената в сайта на хотела и се оказа, че е с 4 евро по-висока на ден от тази, която ми даде Експедия като тайна оферта (до 40%). После групата ни набъбна от 2-ма на 10 и си резервираха директно от сайта на хотела.

Вторият път когато резервирах беше за един 5* хотел в Барселона за приятели. Устройваше ги и цената. И той се оказа в периферията на отбелязаната локация. Но споделиха после, че въобще не е отговарял на дадените звезди.

Повече експерименти не съм си правила, но в интерес на истината хотела в Рим се оказа страхотен :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А в коя версия на expedia го гледаш, че на co.uk не ми излизат скрити хотели в Падова?

 

Ей тук между другото има също малко негативни ревюта: http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.php?t=3157126

Връзка към мнение

В expedia.com. И моите притеснения са като тези на Жената в бяло - да не е на ... Мойто си е, както  казах експеримент. Ама ме е страх да не прецакам нещата, че пътуването е специално. 

Връзка към мнение

clete, щом пътуването е специално, по-добре не рискувай. Логиката е, че са скрити тези хотели, които хората няма да резервират, ако ги знаят кои са. Освен това хотелът може да се предлага само като скрит, а сред обявените на страницата да го няма и описанието му нарочно да дублира това на някой от явните, така че само да се заблуждаваш, че се досещаш кой е. Предполагам, основното разочарование ще бъде с местоположението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В expedia.com. И моите притеснения са като тези на Жената в бяло - да не е на ... Мойто си е, както  казах експеримент. Ама ме е страх да не прецакам нещата, че пътуването е специално. 

Букни си нормален хотел, дето си го виждаш кой е, къде е, не рискувай. Погледни ревютата, които е дал Георги и щге се откажеш от скритите хотели. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Всичко води в посока на отказване от скритите хотели. Не ми стиска  :) . Харесала съм хотел и ще го букна, за да ми е спокойно,както почти винаги. Не, че не ни се е случвало в 22ч. хост от Будапеща, с когото си комуникирах извън сайт - по препоръка на една другофорумна мацка, да ни е забравил. Беше голям шок, но въпреки лошия английски на човека имаше хепиенд, защото след 40 минутно чакане ни заведе в обещаното студио на пъпа на града - до Сейнт Ищван. Е, мъжът ми през нощта имаше лек сърдечен проблем, аз не спах цяла нощ, чудейки се, аджеба, как ще обяснявам на кардиолози в Унгария какво му е на момчето  :P . Но да не се отплесвам, защото мога да разказвам сумати куриози, с които са прослувути нашите пътувания. 

Благодаря на всички за съветите! Беше ми полезно, а и други са разбрали нещо ново, вероятно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца

Ще използвам тази тема за  да попитам нещо което ми е интересно и е свързано с Expedia . Ако букна рефунтъбъл хотел и използвам ваучер и ако след това откажа резервацията ще ми възстановят ли ваучера ?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Но да не се отплесвам, защото мога да разказвам сумати куриози, с които са прослувути нашите пътувания.

 

Щом имаш много такива истории - давай смело, имаме си тема за целта ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще използвам тази тема за  да попитам нещо което ми е интересно и е свързано с Expedia . Ако букна рефунтъбъл хотел и използвам ваучер и ако след това откажа резервацията ще ми възстановят ли ваучера ?

 

Това е от условията на други купони, които дават, тези за best rate guarantee:

 

 

  1. This BPGC will be deemed fully used once a qualifying reservation has been made and will not be returned or replaced, even in the event that the reservation is cancelled. If travel dates are changed after the use of the coupon, then the coupon will not apply to the changed travel schedule. There is no residual value and no credit will be issued if purchase amount is less than the coupon amount. Customer is responsible for the cost of the booking above the value of the redeemed coupon.

 

Подозирам, че условията за твоя ваучер ще са същите, фактически ваучера прави всеки хотел в non refundable с глоба за отказване стойността на ваучера :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом като можеш да си позволиш 4 звезден хотел, макар и в промоция, не си прави експерименти. Взимай си този, който ти пасва.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако трябва да съм честна-малко подвеждаща ми се вижда тази работа със скритите хотели.Търся хотел до стария град в Краков-в ревюто изброени Шератон,Радисън и др.,а  ми дава  скрита оферта за три-звезден хотел в район Жилина.Търся го това чудо къде е -ами оказва се в Словакия.Реших да пиша на съпорта,вярно,че по нощите гледах офертата ама 6 часа с влак/по Гугъл/бая далеч ми се видя от Краков ,да не би пък аз да не гледам където трябва-получих дежурните глупости колко скъп клиент съм им,ама първо да букна хотела,пък тогава щели да кажат къде е.С една дума-очите на четири.

Връзка към мнение

Те нямат ли карта с показан района където е хотела? Т.е. да не би да има квартал Жилина и в Краков?

Връзка към мнение

Те нямат ли карта с показан района където е хотела? Т.е. да не би да има квартал Жилина и в Краков?

 

Те нямат ли карта с показан района където е хотела? Т.е. да не би да има квартал Жилина и в Краков?

И аз така помислих,ама не-в Словакия е.

Редактирано от mamaivy
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.